TWÓJ KOKPIT
0

Różne

Atak fanów (w Gazecie Wrocławskiej)

2002-05-31 18:35:00 Andrzej Żyto

Andrzej Żyto korzystając z tego, że ma dobre konakty z Wrocławskimi dziennikarzami (głównie za dostarczanie materiałów do kroniki kryminalnej), postanowił tym razem wesprzeć fanów Gwiezdnych Wojen i dzięki jego znajomościom, w jutrzejszej Gazecie Wrocławskiej pojawi się artykuł poświęcony fanom, Gwiezdnym Wojnom, oczywiście Andrzejowi Żyto i forum, ale także Bastionowi i mnie.
KOMENTARZE (0)

Różne

Gwiezdno wojenny konkurs na WP

2002-05-26 10:26:00 Krzysiu za WP

Jak donosiu Krzysiu, na Wirtualnej Polsce ogłoszono specjalny konkurs poświęcony Gwiezdnym Wojnom. W sumie wszystko niby robione jest pod Atak klonów, ale pytania dotyczą różnych filmów. Do wygrania są między innymi: płyty z muzyką, książki i plakaty. Pytania mogą być trudniejsze dla prawdziwych fanów, bo ten kto je wymyślał nie zawsze sobie sprawę ze złożoności sagi. Np. w pytaniu "Jak nazywał się najstarszy Mistrz Jedi?" zapewne chodzi o Yodę, ale starszym od Yody był Ikrit i to o wiele. Takich dziwnych pytań jest więcej. Do konkursu trzeba mieć konto na WP lub je sobie załóżyć. Więcej o konkursie, pytania i regulamin znajdziecie tutaj.
KOMENTARZE (0)

Różne

Sonda

2002-05-25 20:00:00 Stopklatka

Na stronie Stopklatki pojawiła się nowa sonda w której pytanie brzmi: Najbardziej oczekiwana druga lub kolejna część słynnego cyklu: Jedną z odpowiedzie jest Gwiezdne Wojny: Część III. A więc miłego głosowania :)
KOMENTARZE (0)

Różne

Jeszcze o Focusie

2002-05-22 09:57:00 Andaral

Warto wspominieć, że w Focusie znalazł się adres kilku najważniejszych stron o "Gwiezdnych Wojnach" w tym także i Bastionu ;).
Mamy też kilka ciekawych skanów:
Płyta CD
Płyta CD w lepszej jakości
Tył okładki płyty
Okładka Focusa (duża)
Okładka Focusa (mała)

KOMENTARZE (0)

Różne

Atak fanów

2002-05-22 09:22:00 Robert herbu za WP

Widzowie "Ataku Klonów" przepuscili atak na kino. W środę premierowy seans filmu: "Gwiezdne Wojny - Atak Klonów " w jednym z kinoteatrów w Essen w Niemczech przerodził się w rozróbę, w wyniku której zdemolowano salę kinową. Zamiast pierwszych, porywajacych akordów muzyki do filmu, widzowie wieczornego spektaklu usłyszeli z głosników trzaski i bulgoty. Wtedy podniosły się z widowni okrzyki zawodu i gwizdy a jeden ze sfrustrowanych kinomanów zawiesił kurtke na okienku projekcyjnym studia, zaciemniajac tym samym ekran. Dla pozostalych ponad 200 osób był to sygnał do ataku. Rozpoczęło się demolowanie widowni multikina Cinemaxx Theatres.
Pracownicy kina próbowali interweniować. Jeden z nich został, poturbowany. Ostatecznie kierownictwo kina uspokoiło rozjuszonych amatorów gwiezdnych wojen i zwróciło im pieniądze za nieudany seans.

KOMENTARZE (0)

Różne

W Focusie

2002-05-20 17:04:00 Damian Łabędzki

Damian Łabędzki podesłał nam info. Wysyłąm ci skan nowego magazynu Focus,w którym znajduje się płyta z 4 utworami z Gwiezdnych Wojen:
1. Special Mix Star Wars: Epizod II Atak klonów - 1:52
2. Across The Stars (Love Theme z Epizodu II) - 5:33
3. Anakin's Theme (z Epizodu II) - 3:09
4. On the Conveyor Belt - 3:07
Okładka znajduje się tu.
Przypomne jeszcze, że podobny arykuł ukazał się w Focusie w czasie premiery Władcy Pierścieni.
KOMENTARZE (0)

Różne

Kolejny test

2002-05-19 11:29:00 Nostromo

Kilka dni temu pisaliśmy o teście który wykazywał kim byśmy byli w świecie Gwiezdnych Wojen. Nostromo donosi, że na stronie Nokii znajduje się kolejny taki test. Warto tam zajrzeć i się przekonać, który z nich jest bliższy naszym oczekiwaniom.
KOMENTARZE (0)

Różne

Jedi nie może posiadać, pożądać?

2002-05-19 11:20:00 Interia

Na Interii znalazł się bardzo ciekawy artykuł zatytułowany "Jedi a seks":
George Lucas ujawnił ostatnio, iż rycerze Jedi mogą folgować swoim żądzom, nawet pomimo tego, że prowadzą wręcz zakonny tryb życia. Twórca "gwiezdnej sagi" powiedział, że dzielni wojownicy nie żyją bynajmniej w celibacie. Jednak jak do tej pory w żadnym z pięciu filmów, żaden z rycerzy Jedi nie miał partnerki. Pomimo to George Lucas twierdzi, że rycerze Jedi mogą uprawiać seks.
"Nie żyją w tradycyjnym celibacie. Wszystko co nie jest zabronione, jest dozwolone - także stosunki z płcią przeciwną" - powiedział słynny reżyser podczas konferencji prasowej w Londynie. Jednak nawet Samuel L Jackson, który zagrał w "Ataku klonów" rycerza Mace Windu, stwierdził, iż przygotowując się do roli wzorował się na zachowaniach mnichów.
"Zawsze traktowałem mojego bohatera jak zakonnika, może nie w tradycyjnym rozumieniu, ale na przykład jak mnicha z klasztoru Shaolin" - powiedział aktor.
"Chciałem znaleźć związek pomiędzy wyciszeniem w medytacji i pewnego rodzaju agresją w walce. Rycerze Jedi, podobnie jak mnisi z klasztoru Shaolin, są specyficznymi wojownikami" - dodał Samuel L Jackson.
"Zawsze jednak wydawało mi się, że myślenie o rzeczach przyziemnych, cielesnych, leży poza kręgiem zainteresowań Jedi. Kojarzyło mi się to raczej z ciemną stroną Mocy" - wyjaśnił aktor. W filmie "Atak klonów" mocno wyeksponowany jest wątek zakazanej miłości Anakina Skywalkera (Hayden Christensen), adepta Jedi i senator Padme Amidala (Natalie Portman). Z ich związku w przyszłości narodzą się bohaterowie "gwiezdnej sagi": Luke Skywalker i Leia Organa.
Ciekawe, czy w związku ze swoimi wypowiedziami George Lucas planuje w "Epizodzie III" jakieś sceny erotyczne?

To ostatnie jest raczej małoprawdopodobne.
KOMENTARZE (0)

Różne

Gwiezdne Wojny w teatrze ?

2002-05-18 11:41:00 Son of the Sun i Dzień Dobry

W bezpłatnej krakowskiej gazecie Dzień Dobry przy okazji kilku artykułów traktujących o Ataku Klonów znalazł się wywiad z Jerzym Fedorowiczem dyrektorem Teatru Ludowego. Na pytanie czy podjąłby się on przenesienia gwiezdnej sagi na deski teatru pan Fedorowicz powiedział, że z budżetem 3 milionów dolarów zaczyna pracę od jutra zaznacza jednak, że w polskich warunkach jest to raczej niewykonalne.
KOMENTARZE (0)

Różne

Gwiezdne Wojny w Vivie

2002-05-16 16:54:00

W najnowszym numerze "Vivy" jest specjalny dodatek poświęcony "Gwiezdnym Wojnom", a w szczególności "Ataklowi klonów". Znajduje się w nim kilka ciekawych zdjeć, i artykułów, jak chociażby porówanie szturmowca z żołnierzem marines.
KOMENTARZE (0)

Różne

U źródeł "Gwiezdnych Wojen"

2002-05-16 13:04:00 stopklatka

Dziś na Stopklatce ukazał się artykuł Sidiousa pt. "U źródeł "Gwiezdnych Wojen". Oto on
KOMENTARZE (0)

Różne

W Maximie

2002-05-16 11:14:00 Joruus

Jak informuje nas Joruus w najnowszym Maximie ukaże się wywiad z Georgem Lucasem.
KOMENTARZE (0)

Różne

Gwiezdne Wojny w Filipince

2002-05-15 20:46:00 Ania

Ania donosi nam, że w najnowszej "Filipince" znalazł się artykuł o Haydenie oraz krótka notka o "Gwiezdnych Wojnach".
KOMENTARZE (0)

Różne

Twoja postac

2002-05-15 19:00:00 swpl

Oto link pod którym znajduje się quiz. Twoim zadaniem jest odpowiedziec na 7 pytań, a on ci napisze którą postacią byś był.
KOMENTARZE (0)

Różne

Nowy konkurs na Onecie

2002-05-12 12:25:00 Przemek

Przemek donosi, że tutaj jest konkurs. Do wygrania nowelizacja AOTC, a pytanie dotyczy rodziców Luke'a.
KOMENTARZE (0)

Różne

Kult

2002-05-09 20:48:00 Joruus

W kioskach jest juz magazyn "Kult" wydawnictwa Egmont. Kosztuje 4,90. O jego wartościach pisaliśmy nizej.Udpate Oto okładka tego magazynu
KOMENTARZE (0)

Różne

Problemy z polskimi Fanami

2002-05-08 00:54:00

Okazuje się, że na większości przystanków w Warszawie i kilku innych miast, fani Gwiezdnych Wojen dokonują rozbojów. W Warszawie nagminnie giną plakaty z AOTC. Nie dość, że naraża to na straty dystrybutora, to powoduje także, że reklama dociera do mniejszej ilości ludzi.
Tyle skarg. Może dobrym pomysłem byłaby sprzedaż plaktów, a tak, fani sami je kombinują.
KOMENTARZE (0)

Różne

Nokia

2002-05-07 17:46:00

Na stronie Nokii znalazło się miejsce na Gwiezdne Wojny. A najważniejszym punktem to Nokia 3410, z całym StarWarsowym arsenałem: dzwonki, gry, melodyjki, quiz, i różne obudowy. Całą prezentacje znajdziesz tu.
KOMENTARZE (1)

Różne

Magazyn Kult

2002-05-07 10:30:00 Proto

Oto wiadomośc jaka została wczoraj zamieszczona na naszym forum.
Lada chwila do sprzedazy wreszcie trafi KULT 2/02 poswiecony w calosci cyklowi "Gwiezdne wojny". Cena: 4,99 zl.
W numerze 4 plakaty - jeden z najnowszego epizodu i trzy ze "starej" trylogii, ale w wersji kolekcjonerskiej (czyli takie, ktore nigdy sie u nas nie pojawily, byly za to tylko w USA).

KOMENTARZE (0)

Różne

Gwiezdne Wojny w Kinomaniaku

2002-05-05 12:35:00

W dzisiejszym "Kinomaniaku", magazynie filmowym emitowanym na TV4 (niedziela, godzina 12.00), była zapowiedź, że za tydzień będzie dużo o "Gwiezdnych Wojnach", nie tylko o Ataku klonów, ale także historii sagi, twórcach.
KOMENTARZE (0)

Różne

"Darth Vader Virus" wkrótce zaatakuje USA?

2002-05-04 00:07:00 KS

Jak szacują analitycy, 16 maja 2002 gospodarka amerykańska prawdopodobnie straci ponad 319 milionów dolarów. A wszystko to dzięki temu, że mnóstwo ludzi tego dnia nie przyjdzie do pracy. Jedni z powodu urlopu, inni chorób. Szacuje się, że najwięcej straci przemysł technologiczny i firmy komputerowe.
Za tymi masowymi urlopami (i chorobami) stoi nowy epizod „Gwiezdnych Wojen”, który będzie niewątpliwie wielkim wydarzeniem w USA, i jest on jednym z najbardziej oczekiwanych filmów roku. W 1999 ponad 5,7 milionów osób poszło obejrzeć film w dzień otwarcia (również czwartek).
Oczywiście nie wszyscy będą mogli wziąć urlop tego dnia, wiec wiele osób zapewne zachoruje „Skywalkerowe zapaleni płuc” lub po prostu zarazi się wirusem Vadera, jak to określił John Challanger.
Właściciele kin już zacierają ręce. Ale warto jeszcze przypomnieć, że takie zbiorowe szaleństwo już w USA panuje od dawna. Od stycznia ustawiały się tam kolejki po bilety, a już teraz są tacy, którzy czekają na pierwsze seanse „Ataku klonów” pod kinami.
KOMENTARZE (1)

Różne

Audiotele na Polsacie

2002-05-02 23:16:00 Joruus

Jak donosi Joruus na Polsacie jest nowy konkurs tele audio. Tym razem pytanie dotyczy "Gwiezdnych Wojen". I brzmi ono: Czy twórcą Gwiezdnych Wojen jest George Lucas. Tak swoją drogą to dobrze by było, poznać ile będzie odpowiedzi błędnych ;).
KOMENTARZE (0)

Różne

Nowy wygląd oficjalnej...

2002-05-01 19:20:00 Wojtas

Wojtas zauważył, że od 1 maja zniemił się i to dość znacznie wygląd głównej strony StarWars.Com. Nowy wygląd oficjalnej jest najnowszym wątkiem na naszym forum, zapraszamy do dołączenia się do dyskusji.
KOMENTARZE (0)
Loading..