TWÓJ KOKPIT
0

Różne

Laser zamiast kul?

2003-06-25 16:34:00 TFN

Używanie laseru w walce do niedawna było mało realne. Tymczasem SHNS podało, że amerykańskie wynalazcy z Air Force Research Laboratory i Theater Aerospace Command Control Simulation Facility w Kirtland Air Force Base, wynaleźli nowe lasery o wysokiej mocy, które mogą bć wykorzystane do celów militarnych.
Na razie w planach jest uzbrojenie w lasery myśliwców F-16 (miałoby to nastąpić do 2012 roku).
Od siebie chciałbym przypomnieć, że zakaz używania laseru do celów militarnych jest zawartyw konwencji Genewskiej, podpisanej przez większość państw. Zapis ten został dodany w 1978 roku, czyli rok po premierze Nowej Nadziei.
KOMENTARZE (21)

Różne

Star Wars Insider #68

2003-06-24 20:56:00

Dziś we Wrocławskim Empiku Megastore natknąłem się na kolejny numer Star Wars Insidera - #68, w cenie 39,90 PLN. A co w środku?
 • Prequel Update – w którym Rick McCallum stwierdza, że ani Michael Crawford, ani Lou Ferrigno nie zagrają w E3.
 • O docenieniu ILMu i Skywalker Sound
 • Temat numeru – Clone Wars – niestety w praktyce bez nowych obrazków i raczej są to informacje o Genndym Tartakovskym niż samym serialu.
 • Prewizualizacja AOTC – kilka bardzo ciekawych pomysłów, znów podobnie jak w TPM był pomysł by bitwa toczyła się też w powietrzu, screeny są bardzo zachęcające, ale nie znalazło to swojego odbicia w scenariuszu. (w TPM maszyny latające Federacji miały się zmierzyć z kawalerią powietrzną na latających wielorybach – projekt tych stworzeń jest bardzo dawny bo ma swój pierwowzór w Thrantach – latających stworach na Bespinie (niewykorzystane w filmie). w AOTC w końcu po części zrealizowano ten projekt – umieszczając na Kamino Aihwy – na nich latali Kaminoanie.). W każdym razie te prewizualizowane screeny wyglądają o wiele ciekawiej niż wycięta scena z atakiem na Statek sterowania Droidami. Szkoda, że nie pozwolono by scena bitwy trwała jakieś 45-60 minut, bo widać, że mogłabyć o wiele bardziej efektowna niż cokolwiek innego pokazanego w kinie.
 • Artykuł o Carrie Fisher w SW i po nich. Nie mogło zabraknąć oczywiście jej książek z „Pocztówkami znad krawędzi” na czele.
 • Plakaty z oryginalnej trylogii – raczej artykuł o nich. Co warto zaznaczyć, że znajdziemy tam też słynny polski plakat do ROTJ.
 • Niesamowite przekroje po statkach i pojazdach z klasycznej trylogii. Kto wie, co z nich zostanie wykorzystane w E3.
 • Gwiezdne Tatuaże. – to trzeba zobaczyć, trudno opisać.
 • Pierwsza z trzech części nowego opowiadania Timothy’ego Zahna. Cykl nazywa się „Hero of Cartao” a część I to : „Hero’s Call”. Całość dzieje się w rok po bitwie na Geonosis, a przede wszystkim wyjaśnia rolę komór Spaarti w Wojnach Klonów. Bardzo ciekawie prezentuje się też wątek Sidious/Palpatine. Palpatine had no idea that his trusted aide and advisor was in fact the agent of a Dark Lord of the Sith (Palpatine nie zdaje sobie sprawy, że jego zaufany pomocnik i doradca jest w rzeczywistości agentem Mrocznego Lorda Sithów). – To tylko jeden z ciekawych cytatów.
 • Figurki Hasbro z Clone Wars
 • Szturmowcy Klony – za kulisami tworzenia
 • Relacje z Wojen Klonów – na obrazku widnieje pojazd AT-AT!
 • Opis Hero’s Guide – RPG
 • Galaxies Update
 • O Shatterpoint – które jest tu porównywane do Zdrajcy, Gwiazdy po gwieździe, Inwazji i Spotkania na Mimban
 • Komiksy o Wojnach Klonów
 • Docking Bay 94 – Kosmodrom Mos Eisley
  i oczywiście stałe działy.
  KOMENTARZE (3)
 • Różne

  Star Wars Insider 69

  2003-06-21 21:56:00 StarWars.Com

  Na oficjalnej stronie StarWars.com ukazała się zapowiedź 69 numeru magazynu Star Wars Insider, w którym Paul Rudish (dyrektor artystyczny) - jeden z długoletnich współpracowników Tartakovsky'ego opisze swoją pracę nad serialem animowanym Clone Wars. To on tworzy główne koncepcje i wystrój, on zaprojektował wygląd wszystkich postaci z serialu. Paul Rudish opowie także o swoim pierwszym kontakcie z Gwiezdnymi Wojnami i o tym, dlaczego droidy zajmują tak ważne miejsce w jego życiu (w końcu rysuje je odkąd skończył 12 lat ;). Ponadto w magazynie znajdziemy:
  • Chronologię wojen klonów obejmującą m.in. książki, komiksy i gry.
  • Wywiad z Alem Yankovicem, mającym na swoim koncie kilka teledysków parodiujących Star Wars.
  • Nową opowieść Timothy'ego Zahna pt.: "Hero's Rise", rozgrywającą się w czasach wojen klonów.
  • Informacje o Indianie Jonesie na DVD.
  • I stałe działy, jak: Prequel Update, Holonet News, itd.
  Magazyn ma być rozesłany do prenumeratorów pod koniec czerwca. Jak dobrze pójdzie to zobaczymy go w Empikach w lipcu albo w sierpniu.

  UPDATE: Jak podają oficjalne źródła na forum StarWars.com: w "Hero of Cartao" (trylogia opowiadań zapoczątkowana w Insiderze 68. W 69 jest druga część pt. "Hero's Rise") zostanie wyjaśniona sprawa komór Spaarti (w których klonował się Thrawn, a wcześniej też klony i Joruus). Jak podawały wczesne źródła - komory te pochodziły z czasów wojen klonów, natomiast w Ataku klonów Kaminoanie używali czegoś zupełnie innego. Zahn ma wyjaśnić dlaczego tak było.
  KOMENTARZE (0)

  Różne

  Nowy sklep internetowy

  2003-06-16 18:13:00 ICO

  Jak donosi ICO

  Pierwszy polski sklep dedykowany fanom Star Wars otwiera swoje podwoje!
  Fanatyk.pl to pierwszy profesjonalny polski sklep stworzony z myślą o potrzebach i zainteresowaniach miłośników Gwiezdnych Wojen. Właścicielem firmy jest Paweł Płonowski, współtwórca Imperial City Online, znany szerszej publiczności jako Franki (czyli ja ;)).
  W polskim Internecie nie od dzisiaj można zaopatrzyć się w książki i filmy z serii Star Wars. Jednak fani oczekują czegoś więcej - figurek, kart, plakatów, koszulek i całej masy innego stuffu, który nie dociera do Polski lub jest tylko sporadycznie sprowadzany z okazji premiery kolejnej części sagi. Fanatyk.pl wychodzi naprzeciw oczekiwaniom fanów i uwzględnienia ich gusta. Jest to dla nas o tyle proste, gdyż sami kochamy Gwiezdne Wojny, które stanowią ważną częścią naszego życia od długiego czasu.


  Tak dodania, kiedyś był też taki sklep jak Mekka.pl - niestety padło. Oby nowy nie podzielił jego losu. A z tego co pamiętam to samą domenę fanatyk.pl miało kiedyś Archiwum Star Wars.
  KOMENTARZE (11)

  Różne

  Rozliczenie z Hyperspace

  2003-06-15 23:22:00

  Od ponad tygodnia jestem „szczęśliwym” (??) posiadaczem Hyperspace – czyli płatnej oficjalnej George’a Lucasa. Część z Was pewnie się jeszcze zastanawia czy warto się w to wciągnąć. Wokół Hyperspace narosło trochę mitów, ale w każdym razie na dzień dzisiejszy nie jest tym Eldorado, które nam zapowiadano. Moje rozliczenie z tą kwestią znajduje się tutaj. O Hyperspace można też porozmawiać na forum.
  KOMENTARZE (16)

  Różne

  Hyperspace ruszyło !!

  2003-06-05 20:10:00 StarWars.Com

  W dniu dzisiejszym, na Oficjalnej uruchomiono testową wersję w późniejszym okresie płatnej strony poświęconej epizodowi trzeciemu - Hyperspace. Został również lekko zmieniony wygląd samej oficjalnej, ale jak na razie, w dniu dzisiejszym nastąpiło istne oblężenie i dostanie się na nią graniczy z cudem. Jeżeli już się dostanie i będziecie próbowali dostać się dale, może pojawić się komunikat:

  "All this excitement has overrun the circuits of some starwars.com systems. If you don't mind, we're taking them down for maintenance." - C-3PO”

  Podobne kłopoty pojawiły się na serwerze LucasArts gdzie pojawia się następujący komunikat:

  Sorry - this section is temporarily unavailable


  Życzę wszystkim dużo cierpliwosci i Niech Moc Będzie z Wami !!

  Tu znajduje się link do dyskusji na Forum.
  KOMENTARZE (8)
  Loading..