TWÓJ KOKPIT
0

Różne

Starwarsowe wydarzenia roku 2004

2004-12-29 16:12:00 R.I. i StarWars.com

Na oficjalnej postanowiono podsumować kończący się rok, tworząc listę 10 najważniejszych wydarzeń, jakie miały miejsce w gwiezdno-wojennym światku w roku 2004.

10. Powiesci z cyklu Gwiezdnych Wojen.

Na dziesiątej pozycji znalazł się Yoda. Otóż właśnie w tym roku, po raz pierwszy poznajemy jego przygody w powieści „Yoda: Dark Rendevous”. Powieść ta została uznana przez czytelników starwars.com za najlepszą powieść 2004, oddano na nią prawie 1/3 głosów. Poza Yodą opowieść ta przedstawia nam takżę Asajj Ventress i hrabiego Dooku, oraz Whie – którego zobaczymy jeszcze w ROTS. Sean Stewart, fan Gwiezdnych Wojen z czasów Klasycznej Trylogii uważnie przeczytał scenariusz do „Zemsty Sithów” i tam gdzie mógł starał się przygotować grunt pod największe kinowe widowisko roku 2005.

Ponadto z książek, które ukazały się w USA w tym roku – warte nadmienia są „Survivor’s Quest” Zahna, powrót twórcy legendarnej trylogii do SW, dylogia Medstar, napisana przez niemniej legendarnych autorów – Michaela Reavesa i Steve’a Perry’ego, debiutancka powieść SW Karen Traviss – „Republic Commando: Hard Contact” oraz „Jedi Trial”. A także Niesamowite Przekroje po światach Trylogii.

9. THX 1138 w wersji reżyserskiejOficjalna uznała, że większość fanów Gwiezdnych Wojen to fani George’a Lucasa i Lucasfilmu, więc zremasterowana wersja reżyserska debiutanckiego filmu Lucasa, która weszła jednocześnie do kin i na DVD z pewnością była jednym z najważniejszych wydarzeń mijającego roku. Z innych Lucasowych wydarzeń warte wspomnienia są nagroda za życiowe osiągnięcia przyznana Lucasowi przez Amerykański Instytut Filmowy, oraz założenie przez Lucasfilm studia animacji w Singapurze a także ukończenie efektów specjalnych przez ILM między innymi do filmów takich jak Van Helsing, Sky Kapitan czy Krucjata Bourne’a, oraz trylogia na DVD i poprawiony THX.

8. Powrót ChewbaccyW dodatkach do trylogii Lucas opowiadał o źródłach powstania Ewoków. Dawno temu miał wizję by wykorzystać prymitywnych Wookiech w walce z Imperium, ale nie mógł umieścić tego wątku w pierwszym filmie, więc go wyciął. W tym czasie z Wookieech stworzył bardziej rozwiniętą społeczność (niż Ewoki), (także w Star Wars Holiday Special), ale dopiero w 2004 mógł oficjalnie powiedzieć, że powraca do koncepcji z Wookieemi. W roku 2004 Peter Mayhew ponownie założył kostium Chewbaccy by odegrać tę rolę po raz ostatni, w „Zemście Sithów”.

7. Figurki Hasbro z Oryginalnej Trylogii

Figurki z klasycznej trylogii od dawna zajmowały Wysokie miejsca w aukcjach internetowych. W dużej części dlatego, że nie były dostępne już w normalnej sprzedaży. Hasbro przy okazji premiery trylogii na DVD wprowadziło na nowo figurki, nawiązujące do klasycznych figurek z lat 80., ale stworzone w technologii znanej z nowych figurek z prequeli. Inne ważne wydarzenia to produkty Gentile Giant związane z Wojnami Klonów, figurka Bossk Unleashed, nowe Galactic Heroes i replika miecza Luke’a i Mace’a Windu, a także zmieniacz głosu na Dartha Vadera i wszystko dostępne w sklepie starwarsshop.

6. Gry komputerowe

Tak napakowanej akcją grze jak Battlefront, nie zaszkodziła nawet premiera trylogii na DVD w tym samym dniu. Wspólna gra LucasArts i Pandemic Studios pobiła rekordy popularności wśród fanów. Wprowadziła nową jakość w bitwach, dzięki niesamowitemu klimatowi gry pojedynczej i wspaniałemu rozwiniętemu multiplayerowi.

Inne niesamowite gry tego roku to „KOTOR II: The Sith Lords”, „Star Wars: Galaxies: Jump to Lightspeed” a także nowy bitewniak Wizardów.

5. Wojny Klonów trwają

Wiosną pojawiła się druga seria Wojen Klonów, serialu animowanego autorstwa Genndy’ego Tartakovsky’ego i Paula Rudisha. Serial ten dostał też nagrodę Emmy. Wysoka pozycja w rankingu jest spowodowana wygranymi w następujących kategoriach:

Najlepsza bitwa kosmicznaw odcinku 11
Najstraszliwsza broń czołg sejsmiczny w odcinku 12
Najlepsza akcja JediMace Windu w odcinku 13
Najsłodszy strój Senator Padme Amidala w odcinku 16
Najlepsza zapowiedź pojedynek między Anakinem a Asajj w odcinku 19 zapowiadający przyszłość Anakina
Najlepsze wprowadzenie nowej postaci – generał Grievous w odcinku 20

Dodatkowo ważne były też inne rzeczy – jak najbardziej niesamowite postaci jak Sha’a Gi oraz to, że Wojny Klonów były kontynuowane w innych mediach – np. książkach czy komiksach.

4. Połączenie Hyperspace z Oficjalnym FanklubemLatem 2003 zadebiutowało Hyperspace, od razu zyskując setki subskrybentów. W roku 2004 Hyperspace stało się internetową odnogą Oficjalnego Fanklubu Gwiezdnych Wojen. Wraz z przejęciem wydawania Insider przez IDG Entertainment, został on połączony z Hyperspace’m, który obecnie jest internetnetowym suplementem dla Insidera. Hyperspace to między innymi stripy internetowe, Dokumenty czy unikalne zdjęcia.

3. Moc jest z fanami na Comic-Con

Czyli niesamowite ekspozycje na Comic-Com, gdzie Lucasfilm i licencjonobiorcy zaprezentowali masę najróżniejszego stuffu. Dodatkowo to właśnie tam zdradzono tytuł Epizodu III – „Zemsta Sithów”. Co spotkało się dużym aplauzem ze strony publiczności.

2. Preludium do Zemsty


Czyli zapowiedzi wszystkich komiksów, figurek, książek, prezentacja tytułu trzeciego Epizodu, a także 90 sekundowa zajawka, którą obecnie wyświetlana jest w kinach. Dodatkowo odbyły się dokrętki, dowiedzieliśmy się o powrocie Chewbaccy (o czym było już wcześniej), ale też Aayli Secury, John Williams już zaczął pracę nad muzyką, a dodatkowo w marcu przedstawiono nową postać – Generała Grievousa, który pojawił się prawie jednocześnie w książkach (dokładniej 5 tomie przygód młodego Boby Fetta), serialu i na oficjalnej.


1. Rok DVD

Najważniejszym wydarzeniem roku zostało wydanie trylogii na DVD wzbogacone o niesamowite dokumenty, a także suplementy na Hyperspace, zawierające unikalne szkice i zdjęcia z wyciętych scen.

I tak oto kształtuje się lista najważniejszych wydarzeń roku wg Oficjalnej strony Gwiezdnych Wojen.
KOMENTARZE (11)

Różne

DVD

2004-12-25 12:17:00 oceandvd.pl

Budząc się w ten piękny, Bożonarodzeniowy ranek, nie spodziewałem się już więcej prezentów czy niespodzianek. Z nudów, zacząłem przeglądać wszystkie strony, które mam zapisane w "Ulubionych". Traf chciał, że wybrałem także stronę oceandvd.pl. Co ciekawe, natrafiłem tam na dość miłą dla każdego fana promocję. Otóż trwa własnie sprzedaż, w której wydania DVD (2 płyty) Mrocznego Widma i/lub Ataku Klonów można nabyć po cenie 49 zł za film. Nie wiem jak Wy, ja już skorzystałem by uzupełnić kolekcję ;)
KOMENTARZE (20)

Różne

Życzenia

2004-12-24 13:58:00 Ekipa Bastionu

Z okazji zbliżającej się bardzo szybko pierwszej gwiazdki, chciałbym w imieniu całej ekipy Bastionu Polskich Fanów Star Wars, życzyć Wam wszystkiego najlepszego. Oby dzisiejsza Wigila była jedną z najradośniejszych chwil spędzonych w Waszym życiu. Niech tłuściutki pan w czerwonym kubraczku przyniesie Wam ogrom gwiezdo-wojennego stuffu. Życzymy też iście szampańskiego Sylwestra. Niech Moc będzie z Wami!
KOMENTARZE (34)

Różne

Nowy wygląd TheForce.net

2004-12-06 23:30:00 TFN

Od dziś możemy podziwiać nowy wygląd strony TheForce.net, która jest drugim po Oficjalnej najważniejszym serwisem informacyjnym o Gwiezdnych Wojnach na świecie.
Nowy projekt zbliżony jest (zwłaszcza w nawigacji) do StarWars.com - opiera się w szczególności na ramkach. Trudno jednak stwierdzić czy jest to zmiana na lepsze, czy na gorsze.
W każdym dziale jest jeden i ten sam banner, nie ma oddzielnych motywów, oraz kolorystyki - tak przecież charakterystycznych dla poprzedniej wersji. Całość wygląda raczej surowo i oficjalnie, jak normalna strona informacyjna, bez klimatu i historii.
Czy więc TF.N znany od lat wszystkim fanom stracił bezpowrotnie swój klimat? Pozostawiam do własnej refleksji...
KOMENTARZE (20)

Różne

Audycja o Gwiezdnych Wojnach UPDATE #1

2004-12-01 22:27:00 Team Radio

Jutro (czyli we czwartek) o godzinie 20 na antenie internetowego TeamRadia odbędzie się audycja, której tematem przewodnim będą Gwiezdne Wojny. Kwestie, które będą poruszane, to między innymi wpływ twórczości Johna Williamsa na powodzenie epizodów, nowości książkowe w Polsce, kolekcjonerstwo, oraz rozwój rodzimego fandomu.
Jedyne czego potrzebujecie to którejkolwiek z wersji Winampa. Serdecznie zapraszamy do wysłuchania dyskusji.
W celu zdobycia pozostałych informacji wchodźcie na stronę internetową TeamRadia.

Update - Strangler:
Audycja w formacie mp3 (27 MB, czas trwania 60 min.)
KOMENTARZE (29)
Loading..