TWÓJ KOKPIT
0

Różne

Hollywoodzkie stwory ożyją poza kinem

2006-04-25 11:21:00 Onet.pl


Takie postacie, jak Lew Aslan, Yoda, Wielki Joe, dinozaury, kosmici i inne fantastyczne i nieziemskie stwory, stanowiące ikony współczesnego kina, spotkają się na wystawie "It's Alive!: Bringing Animatronic Characters to Life on Film".

Mistrz Yoda ożył dzięki połączeniu tradycyjnych efektów specjalnych i animacji komputerowej Organizatorem ekspozycji jest Amerykańska Akademia Filmowa. W wystawie udział wezmą liderzy przemysłu filmowego, specjalizujący się w pobudzaniu takich postaci do ekranowego życia. Swoją obecność potwierdzili m.in. przedstawiciele The Jim Henson Company, Walta Disneya oraz Amalgamated Dynamics.

W ramach wystawy zobaczyć będzie można liczne modele, makiety, klipy wideo, fotografie, rysunki i same postacie. Wszystko to ma przybliżyć zwykłemu widzowi historię oraz techniki, dzięki którym fantastyczni bohaterowie pojawiają się w kinie regularnie od lat 70. XX wieku.

Ekspozycji towarzyszyć będą projekcie filmowe. Goście zobaczyć będą mogli m.in. "Amerykańskiego wilkołaka w Paryżu", "Sok z żuka", "Pogromców duchów", "Gremliny”, "Park jurajski", "Predatora", "Robocopa 2", "Gwiezdne wojny", "Obcego", "102 dalmatyńczyki", "Facetów w czerni 2", "Autostopem przez galaktykę" oraz "Opowieści z Narnii" i wiele innych dzieł - osiągnięć łączących animację komputerową z efektami specjalnymi.

Wystawę będzie można zwiedzać od 12 maja do 20 sierpnia w Beverly Hills.

KOMENTARZE (7)

Różne

Wielkanocne życzenia...

2006-04-16 12:47:00 Redakcja Bastionu

-Kto ty jesteś?
-Jajeczko.
-Jaki znak twój?
-Żółteczko.
-Gdzie ty mieszkasz?
-W skorupce.
-W jakim kraju?
-W kurzej dupce.


Wszystkiego najlepszego z okazji Świąt Wielkanocnych, ogromu gości i mokrego Dyngusa, a także szczęścia na nowej dro... ekhem... w Lotku, życzy ekipa Bastionu Polskich Fanów Star Wars.
KOMENTARZE (29)

Różne

7x7 w siedzibie Lucasfilmu

2006-04-15 14:43:00 StarWars.com


W najnowszym wydaniu amerykańskiego magazynu 7x7 pojawił się bogato ilustrowany artykuł o nowej siedzibie Lucasfilm (o której można poczytać tutaj>>>).
Centrum Cyfrowej Sztuki Lettermana, siedziba Lucasfilmu, ILMu i LucasArts została przedstawiona zarówno z perspektywy mieszkańca San Francisco jak i co bardziej interesujące fana Gwiezdnej Sagi.

Dziesięsciostronicowy artykuł jest wzbogacony o piękne zdjęcia Cesara Rubio, z których kilka można podziwiać poniżej. Dla wielu fanów może to być jedyna okazja by zobaczyć te wspaniałe miejsca, gdzie dalej pracuje się nad Gwiezdną Sagą.

O samym centrum będzie też można poczytać w Insiderze 87.


KOMENTARZE (8)

Różne

Co czeka posiadaczy Hyperspace

2006-04-10 22:31:00

Od 2003 roku na starwars.com istnieje płatna strefa Hyperspace. Jakiś czas temu zapowiedziano, co będzie czekać jej prenumeratorów w roku 2006 i później. Obecnie członkostwo Hyperspace jest powiązane z członkostwem w Oficjalnym Fanklubie Gwiezdnych Wojen (niestety tylko w USA).

- Prenumeratorzy Hyperspace zobaczą pierwsze zapowiedzi animowanego serialu Gwiezdnych Wojen, stworzonego przez studia Lucasfilm Animation. Będzie to w pełni 3-D seria, która jest obecnie rozwijana na Ranczu Skywalkera, ale już za jakiś czas, kurtyna tajemnic opadnie.

- Sekrety produkcji nowej generacji gier spod marki Star Wars prosto z LucasArts.

- Wcześniejsze informacje i dostęp do oficjalnych wydarzeń, w tym także możliwość zakupu produktów tylko dla posiadaczy Hyperspace i inne.

- Mistrzostwa Hyperspace, gdzie fani będą mogli mierzyć się sami z sobą, w tym także o tytuł mistrza w Star Wars triva.

- Nowa seria wideo przedstawiająca niezapomniane lokalizacje SW.

- Nowe serie wideo, w tym także te zapowiadające nowe wydanie Gwiezdnych Wojen na DVD czy ujawniające archiwa Lucasfilmu.

- Kolejne stripy komiksowe online.

- Ekskluzywne produkty w StarWarsShop.

- Uzupełnione i rosnące archiwa Variety, które będą opisywały historię SW od 1975 roku!

- Możliwość śledzenia poczynań i normalnego życia ulubionych Gwiazd Sagi (jak Natalie Portman, Ewan McGregor, Harrison Ford, Keira Knightley i inni), a także pełne informacje o nowych planach filmowych i przyszłości Gwiezdnych Wojen

- Możliwość oglądania klasycznych już momentów z kamery internetowej Hyperspace

- Kolejne numery Insidera
KOMENTARZE (0)

Różne

The Shadow War Chronicles

2006-04-01 18:41:00

Tym razem to żart prosto z oficjalnej, ale jaki piękny.

Dawno, dawno temu Lucasfilm nakręcił film pt. "Willow". Był to pierwszy film, w którym ważną rolę na ekranie odegrał morphing. Ale obok tej fantastycznej baśni (moim zdaniem najlepszego filmu fantasy jaki powstał dotychczas, który klimatem jest bliższy Tolkienowi, niż to co zaprezentował Peter Jackson) powstało kilka książek bazujących na filmie. Pierwsza z nich to "Willow" z 1988 napisana przez Joan D Vinge - wydana także w Polsce. Inne to seria ksiażek "Shadow War" Chrisa Clareporta (Shadow Moon z 1995, Shadow Dawn z 1996 oraz Shadow Sun i Shadow Star z 1999). Teraz według oficjalnej (żart primaaprilisowy) mają one być ponownie wydane, ale pod szyldem "Gwiezdnych Wojen". Mielibyśmy okazję poznać historię planety Andowyne, która może być rodzinną planetą midi-chlorianów.

KOMENTARZE (0)
Loading..