TWÓJ KOKPIT
0

Różne

Okładki z motywami z SW

2007-11-27 09:07:58 oficjalna

Niedawno mieliśmy okazję zaprezentować listę dziesięciu najlepszych okładek komiksów Marvela stworzonych na potrzeby Gwiezdnych Wojen.

Tym razem oficjalna uraczyła nas listą dziesięciu najdziwniejszych okładek do różnych czasopism, na których znalazł się motyw z naszej ulubionej sagi. Listę przygotował Pete Vilmur.

Jedynie pozycja druga jest odstępstwem, tu autor "przewidział", że gdyby na okładce był motyw z SW zgodny z zawartością magazynu to zająłby to miejsce.

10. Dirt Bike, październik 1977

9. Dynamite, styczeń 1978

8. Starlog, luty 1979

7. Mad House Comics, luty 1978

6. Comics Review, maj 1984

5. Jackie, luty, 1978

4. Films and Filming, luty 1978

3. Cinefantastique, marzec 1997

2. Vogue, listopad 1977

1. Rolling Stone, lipiec 1983

KOMENTARZE (14)

Różne

Wywiad ze Stevem Stansweetem na starwarsach.pl

2007-11-22 23:38:42 starwarsy.pl

Znany poznański webmaster Kuba Turkiewicz na swojej słynnej stronie internetowej starwarsy.pl zamieścił prawdziwy rarytas dla wszystkich fanów: autoryzowany wywiad z Stevenem Stansweetem.

Steve Sansweet jest uważany za najsłynniejszego i największego fana "Gwiezndych Wojen" na świecie, ma największą kolekcję gadżetów związanych z SW, ponadto od 1996 roku pracuje w Lucasfilm i jest odpowiedzialny za kontakt z fanami. Jest też autorem wielu książek związanych z SW, w tym ostatnio słynnego albumu kolekcjonerskiego "Star Wars: Vault".

Wzmiankowany wywiad znajduje się w tym miejscu.
KOMENTARZE (8)

Różne

Nadchodzi Czarny piątek

2007-11-21 23:57:00

23 listopada 2007, z okazji 4 lecia oficjalnego sklepu Star Wars nastanie czarny piątek. Wszystkie towary na www.starwarsshop.com zostaną przecenione o 10 %, oraz o dodatkowe dziesięć procent dla fanów z Hyperpsace.
KOMENTARZE (0)

Różne

Star Wars Insider #97

2007-11-19 23:36:00

We wrocławskim Empiku Megastore pojawił się najnowszy numer magazynu Insider (kilka dni wcześniej był już brytyjski odpowiednik). Cena jak zwykle 39,90 PLN. A w numerze 97 znajdziemy:
- Miecz Luke'a w kosmosie
- Kącik Indiany Jonesa
- Najlepsze Starwars.com
- temat numeru: Luke i Leia
- The Force Unleashed, rozmowa z Samem Witwerem
- Piraci Boarda - czyli dalsza odsłona storyboardów
- helmy Vadera i balon
- The Rise and The Fall of Darth Vader
- Knights of Suffering
i stałe działy.
KOMENTARZE (0)

Różne

Plakaty inspirowane SW

2007-11-09 15:05:46 oficjalna


Wiadomo, że przez 30 lat Gwiezdne Wojny zadomowiły się w pop kulturze. Motywy z SW były wykorzystywane setki razy, w najprzeróżniejszy sposób. Oficjalna postanowiła przedstawić kilka plakatów wykorzystujących albo raczej „zrzynających” elementy z gwiezdnej sagi, najczęściej nie do końca w zgodzie z prawem. Wszystkie te „niezwykłe” plakaty znajdziecie w tym miejscu.

Update

Także i u nas:
KOMENTARZE (5)

Różne

Zaduszki gwiezdnowojenne

2007-11-02 12:58:58

Dziś obchodzimy Dzień Zaduszny, sprzyjający wspomnieniom o tych, którzy odeszli na zawsze z naszego świata. Na Bastionie chcielibyśmy przypomnieć w takim dniu o tych wszystkich ludziach, bez których nigdy nie ujrzelibyśmy "Gwiezdnych Wojen". O aktorach, artystach, twórcach i pracownikach.

Wśród tych pierwszych odeszło bardzo wielu. Ci najbardziej znani to Peter Cushing (Wilhuff Tarkin), Sir Alec Giuness (Obi-Wan Kenobi) oraz Alex Mrcrindle (Dodonna). Z mniej znanych można wymienić: Shelagh Fraiser i Phila Browna, czyli ciocię Beru i wujka Owen, Ted Burnett znanego nam jako kantynowy Wuher, Petera Diamonda - szefa kaskaderów pamiętanego przez wszystkich jako Tusken atakujący Luke'a Skywalkera, Dona Hendersona (generał Tagge), Christine Hewett (jedna z sióstr Tonnika). Morgan Upton i Scotta Beacha odtwarzającego głosy szturmowców, oraz pilotów - Jeremy Sinden jako Tiree Złoty Dwa, Graham Ashley (Davish "Pops" Krail), William Hootkins (Jek Porkins). Należy też tu pamiętać o takich aktorach jak Isaac Grand (gammeroański strażnik z pałacu Jabby), Claire Davenport (tancerka Yarna D'al Gargan). Spośród aktorów podkładających głosy nie ma już wśród nas Pata Welsha (głos Bousha), Davida Dukesa (Bib Fortuna) czy Larry'ego Warda (głos Greedo i Jabby). Odeszli Eddie Byrne odtwarzający rolę generała Wiilarda z "Nowej nadziei", Des Webb noszący kostium Wampy, Bruce Boa (generał Rieekan), John Hollis (Lobot). Nie żyją już także: John Ghavan, Carol Reed, Elieen Baker, Michael Gilden i Luis de Jesus odtwarzający role Ewoków, oraz Jack Purvis – znany jako szef Jawów, ugnaughtów i Teebo. Michael Sheard odtwarzający rolę admirała Ozzela czy Sebastian Shaw – najprawdziwszy Anakin Skywalker.

Nie ma też z nami wielu zdolnych twórców i artystów: edytorzy dźwięku Gordon Davidson i Robert R. Rutledge, David Tomblin i Ola Sqlum asystenci reżysera w "Imperium kontratakuje", Terry Liegbling odpowiedzialny za casting do V epizodu czy scenarzystka Leigh Brackett. Lionel Newman koordynator muzyczny, Herbert W Spencer orkiestrator, Pete Comandini, który zajmował się odrestaurowaniem obrazu przy Edycji Specjalnej, scenograf John Barry, czy Maura Fay odpowiedzialna za dodatkowy casting, której zawdzięczamy magiczną scenę w kantynie Outlander z "Ataku klonów". Pracujący ciężko nad efektami specjalnymi: Don Trumbell, Les Bowie, Joghn Stears, George E. Manher i Guy Hudson, Stuki Sterne, czy Greg Auer tworzący miniatury. Graham Freeborn - główny charakteryzator starej trylogii, Douglas Twiddy – koordynator produkcji "Powrotu Jedi", Mary Selway odpowiedzialna za casting i Jim Glennon odpowiedzialny za zdjęcia tego filmu.
Nie ma też z nami Richarda Marqanda reżysera "Powrotu Jedi".

Wszystkim im dziękujemy i z wdzięcznością wspominamy pracę, którą włożyli w Sagę.
KOMENTARZE (33)

Różne

Znaczek z Yodą

2007-11-01 20:41:00

W USA ponownie na poczcie zawitały znaczki z Gwiezdnych Wojen, tym razem wybrany przez amerykanów i uznany za najlepszy z serii, znaczek z Yodą doczekał się własnej premiery (bez innych). A oto jak wygląda kartka z takimi znaczkami.
O zapowiedzi reedycji znaczka pisaliśmy tutaj.
KOMENTARZE (0)
Loading..