TWÓJ KOKPIT
0

Różne

A cóż to za ustrojstwo? Z kołami?

2007-06-24 22:41:04 StarWars.com

Kilka miesięcy temu na aukcji skonfiskowanych sprzed laty przedmiotów spostrzeżono pojazd bardzo przypominający ten z filmu "Gwiezdne Wojny: Nowa nadzieja". Nie, to nie był oryginalny X-34, którym Luke Skywalker jeździł do Tosche Station, czyli pojazd używany podczas zdjęć w 1975 roku Tunezji. Ale było to niemniej interesujące znalezisko - ten czerwono-biały śmigacz, tak bardzo podobny do tego z filmu, był...reklamą Coca-coli z początku lat 80-tych. Jest to przerobiony Volkswagen Chassis, który wykorzystywano przy ważnych wydarzeniach, uroczystościach i paradach. Oczywiście wszystko odbywało się zgodnie z prawem: Coca-cola w latach 1977-1985 miała podpisaną licencję z Lucasfilm. W czasach prequeli taką licencję przejęła PepsiCo, lecz chyba jednak nigdy nie zbudowali oni swojego własnego landspeedera.
Pojazd ma zostać sprzedany na kolejnej aukcji, tym razem dla największych kolekcjonerów i fanów...Coca-Coli.
KOMENTARZE (15)

Różne

Boba Fett jako atrakcja ślubna

2007-06-12 12:42:38 knoxnews.com

Na początku tego miesiąca w amerykańskim mieście Knoxville w stanie Tennessee odbył się nietypowy jak dla takich ceremonii ślub. Na ślubnym kobiercu stanęli Jonathan Wollack i Rose Coe, oboje będący członkami Legionu 501. W tym czasie odbywał się tam konwent AdventureCon, a wszyscy zaproszeni goście, oraz pan młody byli poprzebierani w różne stroje. Przede wszystkim byli tam Rebelianci i Mandalorianie z Gwiezdnych Wojen, ale znaleźli się tam i komiksowi superbohaterowie, czy żołnierze z gry Halo. Sam pan młody był w kostiumie Boby Fetta. Ale cała uroczystość odbywała się całkiem spokojnie, lecz gdy Imperialny Oficer udzielający ślubu zapytał czy ktoś jest przeciwny temu małżeństwu, ktoś z tłumy odkrzyknął "tak". Jakież było zdziwienie wszystkich, kiedy nagle obok pana młodego znalazł inny Boba Fett. Jakże spotęgowało się ich zdziwienie, gdy Fett zdjął swój hełm, a noszącym strój okazał się być...sam Jeremy Bulloch! Okazało się, że najsłynniejszy z aktorów wcielających się w rolę Boby Fetta właśnie odwiedzał ten konwent i postanowił wpaść na wesele.

KOMENTARZE (21)

Różne

Insider 93

2007-06-03 00:07:00

We wrocławskim Empiku Megastore pojawił się niedawno kolejny numer Insidera - #93, pierwszy wydany przez firmę Titan. Cena jak zwykle 39,99 PLN. Ciekawostką jest to, że numer przybył do nas wraz z brytyjskim magazynem Star Wars (którego Titan także jest wydawcą) i w obu przypadkach tym razem kontent jest bardzo zbliżony (nie będzie zatem w Insiderze wcześniej artykułów).
A co w środku?
- Oskary dla Knolla
- Yoda z Wojen Klonów 3D
- Aukcja stroju Obi-Wana
- Indiana Jones 4
- Celebration IV i CE - zapowiedzi
- Figurki na podstawie prac Ralpha McQuarrie i inne unikalne kolekcjonaria
- Force Unleashed
- Dalszy ciąg storyboardów z ANH
- 100 Ciekawostek o ANH (na razie pierwsze 50)
- Sacrifice
- Nowey Rebellion i Panel to Panel
- I stałe działy, a przede wszystkim nowa szata graficzna i nowe logo.
KOMENTARZE (0)
Loading..