TWÓJ KOKPIT
0

Różne

Pora Imperatora #3

2008-10-28 17:17:53 UniRadio

Już jutro będzie miała miejsce kolejna emisja gwiezdnowojennej audycji Pora Imperatora w studenckim radiu UniRadio. Program rozpocznie się koło godziny 18:30 i trwać będzie godzinę. Poprowadzi go nasz redakcyjny kolega – Misiek. Tematem przewodnim „Pory Imperatora #3” będzie relacja ojciec-syn w Star Wars. Tak więc spodziewać się możemy opowieści o męskich członkach znanych rodzin w Gwiezdnych Wojnach i stosunkach jakie ich łączyły. Całość, jak na audycję radiową przystało, będzie oprawiona dawką dobrej muzyki.Ponieważ jest to audycja na żywo, na chwilę obecną możliwe będzie wysłuchanie jej o określonej porze i wyłącznie w internecie, za pośrednictwem strony internetowej rozgłośni studenckiej UniRadio, lub bezpośrednio przez link do programu.

Temat na forum
KOMENTARZE (12)

Różne

Gwiazda Śmierci na ulicach San Francisco

2008-10-26 12:30:05 Club Jade

W zeszłym tygodniu w San Francisco odbyły się zawody Red Bull Soapbox Derby, czyli amerykański odpowiednik w „zjeździe na byle czym”. Shawn Cordeiro wraz z przyjaciółmi i rodziną postanowił zgłosić do zawodów własny pojazd – Gwiazdę Śmierci. Ich projekt polegał na nałożeniu płóciennej sfery na wcześniej przygotowaną ramę rowerową. Pojazd musiał spełnić sporo wymagań, między innymi musiał rozwinąć prędkość 30 do 60 kilometrów na godzinę oraz mieć odpowiednie rozmiary. Cały proces tworzenia Gwiazdy Śmierci został sfilmowany:Natomiast jak tej barwnej konstrukcji wychodziło rywalizowanie w zawodach, zobaczycie na tych filmikach:

KOMENTARZE (10)

Różne

Force-Cast nominowany…

2008-10-21 14:53:33 TheForce.Net

Force-Cast to fanowski podcast poświęcony Gwiezdnym Wojnom. Więcej na jego temat możecie dowiedzieć się z podstrony na TheForce.Net oraz z naszego forum. Podcast ten został nominowany, dzięki głosom swoich słuchaczy, w kategorii najlepszy podcast o tematyce filmowej.
Oddawać głosy na starwarsowy podcast (lub inny ulubiony) będzie można w dniach 23 października – 6 listopada, na stronie www.podcastawards.com. Znajdziecie tam również listę wszystkich nominowanych podcastów w wielu kategoriach.

Jeśli jeszcze nie mieliście okazji posłuchać Force-Casta, to teraz jest okazja.
Przypominamy przy okazji o polskim podcaście poświęconym Gwiezdnym Wojnom. StarCast znajduje się w tym miejscu.
KOMENTARZE (10)

Różne

Audycja gwiezdnowojenna - Pora Imperatora

2008-10-20 23:21:10 UniRadio

W najbliższą środę około godziny 18:30 w ramówce wrocławskiej rozgłośni studenckiej znanej jako UniRadio odbędzie się audycja na żywo poświęcona różnym aspektom fenomenu Gwiezdnych Wojen i ich ujęciem zarówno w szeroko pojętej popkulturze czy historii kultury w ogóle. Program ma trwać godzinę i oferować - poza gwiezdnowojenną publicystyką - sporą dozę muzyki. Całość ma nosić nazwę Pora Imperatora, a poprowadzi ją Michał Wolski alias Misiek, jeden z redaktorów Bastionu.Ponieważ jest to audycja na żywo, na chwilę obecną możliwe będzie wysłuchanie jej o określonej porze i wyłącznie w internecie, za pośrednictwem strony internetowej rozgłośni studenckiej UniRadio, lub bezpośrednio przez link do programu.

W zeszłym tygodniu w wyniku niefortunnych zdarzeń emisja Pory Imperatora #1 nie doszła do skutku. Zaległy program zostanie jednak wprowadzony do ramówki w niedalekiej przyszłości, o czym was niezwłocznie poinformujemy. Tymczasem tematem środowej Pory Imperatora #2 będą łotrzyki i inne szumowiny galaktyki. Wszystkich was serdecznie zapraszamy do słuchania, to od Was – fanów – zależy los audycji gwiezdnowojennej!
KOMENTARZE (16)

Różne

Audycja gwiezdnowojenna - UPDATE

2008-10-15 11:11:19 UniRadio

Dzisiejszego wieczoru około godziny 18:30 w ramówce wrocławskiej rozgłośni studenckiej znanej jako UniRadio odbędzie się audycja na żywo poświęcona różnym aspektom fenomenu Gwiezdnych Wojen i ich ujęciem zarówno w szeroko pojętej popkulturze czy historii kultury w ogóle. Program ma trwać godzinę i oferować - poza gwiezdnowojenną publicystyką - sporą dozę muzyki. Całość ma nosić nazwę Pora Imperatora, a poprowadzi ją Michał Wolski alias Misiek, jeden z redaktorów Bastionu.

Ponieważ jest to audycja na żywo, na chwilę obecną możliwe będzie wysłuchanie jej o określonej porze i wyłącznie w Internecie, za pośrednictwem strony internetowej rozgłośni studenckiej UniRadio, lub bezpośrednio przez link do programu.

Jeśli słuchalność będzie odpowiednio wysoka, istnieje spora szansa, że program będzie kontynuowany. Jego istnienie zależy więc również od Was, drodzy fani. A zatem zapraszamy do słuchania.

UPDATE - 14.10.08, 16:30

Studio UniRadia jest własnością Uniwersytetu Wrocławskiego i podlega jego władzom, co czasem (na szczęście sporadycznie) wpływa na jego działalność. Dlatego też dzisiaj z powodu konferencji organizowanej w Instytucie Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej UWr radio nie będzie nadawać, w związku z czym cały blok kulturalny - w tym Pora Imperatora - został przesunięty na przyszły tydzień. Redakcja UniRadia przeprasza za zamieszanie i zaprasza na Porę Imperatora już za tydzień o tej samej porze, tj. o 18:30.
KOMENTARZE (21)

Różne

Fisher, Hamill i Ford w telewizyjnym talk-show

2008-10-12 22:08:30 TheForce.Net

Czujny czytelnik theForce.Netu przeszukując internet odkrył na jednym z blogów poświęconych dawnej telewizji program "The Mike Douglas Show". Program ten był tradycyjnym talk-show, nadawany od 1961 do 1982 roku. Największą popularnością cieszył się, gdy obok głównego prowadzącego pojawili się też John Lennon i Yoko Ono. Jednak Nas powinien najbardziej zainteresować jeden nieco późniejszy odcinek, bowiem pojawili się w nim główni aktorzy z "zupełnie nowego filmu Gwiezdne wojny". Tym samym mamy okazję zobaczyć jak zachowywali się, co czuli Carrie Fisher, Harrison Ford i Mark Hamill w 1977 roku, zaledwie dwa miesiące po premierze "Nowej nadziei" (wtedy nazywanej tylko "Star Wars").
Program prowadzi Mike Douglas, oraz Richard Thomas, nagranie zostało wykonane 20 lipca 1977, a w telewizji wyemitowano je tydzień później.
KOMENTARZE (13)

Różne

O Gwiezdnych Wojnach na antenie RMF Classic

2008-10-10 19:06:00 RMF Classic

Na antenie RMF Classic w cyklu audycji "Cały ten film" przybliżane są tajniki produkcji filmów. W najnowszym odcinku programu, poświęconym charakteryzacji, będzie mowa o Gwiezdnych Wojnach.
Emisja programu: sobota (11.10.) godz. 15.00 i poniedziałek (13.10) godz. 22.00.
RMF Classic możecie słuchać na następujących częstotliwościach:
Kraków 87,8 FM
Szczecin 98,0 FM
Warszawa 98,3 FM
Gdańsk 88,4 FM
Wrocław 99,2 FM
Łódź 105,0 FM
Białystok 90,0 FM
Bydgoszcz 95,1 FM
oraz przez Internet.
KOMENTARZE (11)

Różne

Holonet News powraca

2008-10-03 10:21:21 StarWars.com

Dawno temu, bo w roku 2002 pojawiła się zupełnie nowa strona HolonetNews. Pisaliśmy o tym w tych odległych czasach. Ukazywały się tam najnowsze wiadomości z odległej galaktyki, nie tylko te ważne polityczne, ale i plotkarskie, czy kulturalne. Dziś Holonet News powraca i ma regularnie informować wszystkie istoty o najważniejszych wydarzeniach dziejących się w galaktyce. Jednak tym razem będą one częściej do...słuchania, nie czytania. Tak, oficjalna również wkracza w wielki świat podkastu, zaś dźwiękowe Holonet News podaje najświeższe informacje z odległej galaktyki, doniesienia z Senatu, dyskusje ze specjalistami, słowem jest to profesjonalny serwis informacyjny.
Pierwsza część dostępna jest pod tym adresem, a usłyszeć w niej można program dyskusyjny "A Galaxy Divided", w którym specjaliści dyskutują o najnowszych doniesieniach o rzekomej superbroni Generała Grievousa. Tym samym jest to doskonałe wprowadzenie do drugiego odcinka serialu - "Rising Malevolence".

Audycje tworzone będą głównie przez Pablo Hidalgo, zawierać będzie muzykę Jesse Harlina. Wśród obsady znajdą się Kevin Yost, David W. Collins, Tom Bible, Meg Crowel I Brooks Brown. Ponadto głosów użyczą też: Wil Roget, Brooks Brown, Shara Miller, Jesse Harlin, Pablo Hidalgo oraz...Christopher Lee.
KOMENTARZE (6)
Loading..