TWÓJ KOKPIT
0

Różne

Plakaty z Japonii

2008-04-24 18:45:00 Oficjalna

Oficjalna nadal na japońskiej fali. Tym razem zaprezentowano nam przegląd dziesięciu najbardziej cool plakatów z Japonii.


10. Eeee...?? Chewie, Wicket i Lucas lecą na antenie satelitarnej Panasonic.9. Reklama Coca-Coli z niesamowitą fryzurą Luke'a.8. Plakat autorstwa Noriyoshi Ohraia, którego inne prace znajdziecie w tym miejscu.7. Reklama wystawy George'a Lucasa z 1993 roku.6. Plakat reklamujący jedną z atrakcji Disneylandu - Star Tours.5. Jeszcze jedna reklama Panasonica.4. Noriyoshi Ohrai - poster do "Imperium Kontratakuje".3. Vader otrzymał właśnie swojego pierwszego smsa: "Meet U @ Drk Side. Yur Palpi".2. Plakat promujący mangę "Mroczne Widmo".1. Innego zwycięzcy być nie mogło. Jedyny w swoim rodzaju plakat do "Powrotu Jedi" autorstwa Noriyoshi Ohraia.O japońskich artach i okładkach rozmawiamy na Forum w tym temacie, a o plakatach Star Wars w tym.
KOMENTARZE (22)

Różne

Proces o prawa do sprzedaży kostiumów szturmowców

2008-04-15 12:14:28 RI

Brytyjski sąd ma niedługo rozstrzygnąć, kto posiada prawa do sprzedaży kostiumów szturmowców - George Lucas, czy ich projektant Andrew Ainsworth.
W 1976 roku Andrew Ainsworth zaprojektował i sprzedał Lucasowi 50 kostiumów szturmowców - po 35 funtów każdy. Kilka lat temu projektant postanowił dorobić sobie, produkując kolejne zbroje szturmowców - tylko tym razem sprzedając je po 3,5 tyś $ za sztukę. Jako, że jest to dosyć duży rynek to nie dziwi fakt, że 2 lata temu rozpoczął się proces pomiędzy Lucasfilmem i Ainsworthem przed amerykańskim sądem, o prawa do sprzedaży kostiumów. Wówczas to Lucasfilm wywalczył 20 mln $ odszkodowania. Aby jednak wyrok był prawomocny teraz musi udowodnić swoje racje przed brytyjskim Sądem Najwyższym - jako, że Ainsworth jest obywatelem Wielkiej Brytanii.
KOMENTARZE (17)

Różne

Ile wiesz o muzyce Johna Williamsa do Gwiezdnych Wojen?

2008-04-15 11:16:40 TheForce.Net

Myślicie, że jeśli znacie Marsz Imperialny to wiecie już wszystko o fenomenalnej muzyce Johna Williamsa do gwiezdnej sagi?
Możecie sprawdzić swoją wiedzę rozwiązując króciutki quiz opublikowany na stronie mentalfloss.com. Quiz znajdziecie w tym miejscu.

Powodzenia (i nie ściągajcie ;))
KOMENTARZE (30)

Różne

I znów ranking z SW

2008-04-10 22:18:56 popcorner.pl

Jak widać, filmowe rankingi nie mogą obyć się bez Gwiezdnych Wojen. Tym razem na stronie popcorner.pl zamieszczono ranking na najlepsze filmowe trylogie ogłoszony na stronie ropeofsilicon.com. Starsza z trylogii SW uplasowała się na czwartym miejscu, wygrał natomiast "Władca Pierścieni", co zostało skomentowane na popcornerze w następujący sposób: "Zwolennicy "Gwiezdnych wojen" na pewno zaczną się wściekać (...)".

A oto (dyskusyjna:P) dziesiątka:
1. Władca Pierścieni
2. Trylogia Bourne'a
3. Ojciec Chrzestny
4. Gwiezdne Wojny: trylogia klasyczna
5. Trylogia Dolara
6. Matrix
7. Infernal Affairs
8. Mission: Impossible
9. Powrót do przyszłości
10. Piraci z Karaibów

Całe zestawienie na popcornerze znajdziecie w tym miejscu.
KOMENTARZE (33)
Loading..