TWÓJ KOKPIT
0

Różne

Przejmująca historia życia

2010-05-31 17:28:52 JoeMonster.org

Na JoeMonster.org pojawił się tekst o przejmującej historii życia pewnego gościa. Opowiastka nie jest może związana z Gwiezdnymi Wojnami, ale jest na tyle wartościowa, że warto ją nawet na Bastion wkleić.


Na początek nieco naświetlę sytuację, o której będę pisał. Moja mama umarła podczas porodu (z tego co wiem to była bardzo piękna, no ale nie o to chodzi). Dorastałem z rodziną mojego ojca, bo ojciec miał jakieś problemy emocjonalne i zmył się od razu po moich narodzinach. Jak widzicie moje dzieciństwo było lekko popieprzone. Dorastając bardzo odczuwałem dystans, jaki dzielił mnie z moją siostrą. Gdy miałem 17 czy 18 lat, pierwszy raz zauważyłem, że moja siostra jest niezłą laską.

Nie chcę za bardzo wnikać w szczegóły, ale skracając historię - znalazłem pewną kasetę z filmem, który nakręciła moja siostra. Wiedziałem, że nie został on nakręcony dla mnie, ale jako że moja siostra była tak zajebiście seksowna, obejrzałem go dwa razy.

Obejrzałbym pewnie jeszcze kilka razy, ale mniej więcej w tym samym czasie co znalazłem film, dużo rzeczy popieprzyło się w moim życiu i musiałem opuścić dom. (Rodzina ojca, u której mieszkałem popadła w jakiś konflikt z prawem. Nigdy o tym nie rozmawiam.)

Więc... byłem strasznie podjarany moją siostrą w tym czasie. Ona również miała jakieś kłopoty z prawem. W zasadzie to nawet była w areszcie. Pojechałem z kumplem, żeby ją odebrać. Gdy zobaczyłem ją tego dnia, po obejrzeniu filmu, będę szczery, chciałem ją ostro zerżnąć. Z perspektywy czasu to muszę przyznać, że to było chore, ale ona chyba też coś do mnie czuła. Właściwie to pocałowała mnie, jak tylko po nią przybyliśmy... i to nie był taki siostrzany całus, rozumiecie? To znaczy, nie było to jakieś bardzo wyuzdane, ale na pewno nie było to cmoknięcie jakie dostaje się od rodzeństwa.

Po tym całym zajściu zacząłem trzymać się ze znajomymi mojej siostry. Na jednym wyjeździe mój kumpel powiedział, że chyba coś ma do mojej siostry. Byłem zazdrosny. Jest nawet przystojny - i mimo że chodzi o moją siostrę - traktowałem go jak konkurencję. Przez pewien czas nic między nami nie zachodziło, no może oprócz jakichś macanek.

Właściwie to każdy kogo w tym czasie znałem miał jakieś problemy z organami ścigania, więc przeprowadziliśmy się po raz kolejny. Nie mówię, że jestem z tego dumny, ale bardzo miło wspominam ten czas w moim życiu. Mój kumpel chyba nigdy nie próbował nic zrobić z moją siostrą, ale wyczuwałem między nimi jakieś seksualne napięcie. To było w czasie jak miałem naprawdę straszny wypadek. Mogłem nawet zginąć. Jak dochodziłem do siebie po wypadku, moja siostra pewnego dnia przyszła i nie wiem dlaczego zaczęła mnie powoli i namiętnie całować w usta.

Niestety (chociaż w sumie to dobrze) nic z tego nie wynikło. Spędziliśmy trochę czasu oddzielnie... i stałem się bardzo religijny, przez co starałem się nie myśleć o siostrze tak jak wcześniej. W zasadzie to wszystko zaczynało się układać, tak jakbym zupełnie o niej zapomniał. Po jakimś roku znowu wybraliśmy się razem na statki (nie jakaś randka czy coś romantycznego) i ona miała na sobie najbardziej seksowne bikini, jakie w życiu widziałem. To obudziło we mnie dawne uczucia.

Jakiś czas po tym zdarzeniu ona zaczęła spotykać się z moim kumplem. Nie powiem, że byłem w szoku. Mimo że byli ze sobą blisko, to raz na imprezie zdarzyło się coś. Wyszliśmy z siostrą z imprezy. To był naprawdę intymny moment. Może nawet coś mogłoby się zdarzyć, ale zniszczyłem nastrój, gdy powiedziałem jej, że Darth Vader jest naszym ojcem i że muszę stawić mu czoła.

Autor: Nie znamy, chętnie poznamy

KOMENTARZE (53)

Różne

Yoda patrzy z nieba...

2010-05-31 13:41:23 Furious Fanboys

Micheal Lonergan podczas pobytu na lotnisku w Vancouver zaobserwował dziwne chmury, które od razu skojarzyły mu się z Mistrzem Yodą. Poniżej możecie obejrzeć zdjęcie jego autorstwa, na którym utrwalił ciekawy "wybryk" przyrody.

Jak widać matka natura też lubi Gwiezdny Wojny : ) A wy co widzicie na tym zdjęciu?


KOMENTARZE (32)

Różne

Gwiezdny TIR

2010-05-30 16:38:56 Strid

Wraz ze zbliżającym się latem zapewne wiele spotkań fanów Gwiezdnych Wojen przeniesie się w plener. Nic dziwnego, bowiem rozmowa o sadze w gronie znajomych, na świeżym powietrzu może sprawić wiele radości. Szczególnie jak towarzyszy jej piknik na którym można coś przekąsić i napić się soku czy piwa. Ideałem byłoby jeszcze gdyby to ostatnie zostało dostarczone na teren imprezy pojazdem o karoserii rodem z Gwiezdnych Wojen. Poniżej prezentujemy zdjęcie wyjątkowej ciężarówki czekającej na załadunek w Browarze Lecha w Poznaniu, które przesłał nam Strid.


KOMENTARZE (24)

Różne

Fani w kuchni #2

2010-05-30 12:43:39

Jeśli istnieją elementy powiązane ze śmiercią, które można nazwać słodkimi to z pewnością będą to poniższe wyobrażenia jednej z najbardziej śmiercionośnych broni uniwersum Gwiezdnych Wojen. Gwiazda Śmierci, potrafiąca niszczyć całe planety jest jednym z popularniejszych motywów z sagi, wykorzystywanych przez zarówno profesjonalnych cukierników jak i amatorów. Poniżej przedstawiamy cztery wariacje dotyczące słodkiego wyglądu tej stacji bojowej. Przy okazji pragniemy jeszcze raz zachęcić wszystkich do samodzielnego eksperymentowania w kuchni.


KOMENTARZE (17)

Różne

Kalendarz na lato do wydrukowania

2010-05-29 09:27:39 DK

Wydawca gwiezdnowojennych albumów i książeczek dla dzieci wydawnictwo DK Publishing zamieściło na swojej stronie internetowej darmowy kalendarz na okres letni z motywami Star Wars. Ten elektroniczny kalendarz na miesiące od czerwca do września każdy może sobie wydrukować, plik w formacie pdf można pobrać z tego miejsca. O graficzną oprawę kalendarza zadbał Chris Trevas, wkomponował on w kalendarz swoje ekskluzywne grafiki, między innymi z okresu wojen klonów, których nie znajdziecie nigdzie indziej. Na polach dni umieszczono okładki publikacji, które w tym czasie będą miały swoje premiery. Jest tam między innymi album „The Clone Wars Character Encyclopedia”, o którym pisaliśmy tutaj. Poszczególne strony kalendarza prezentują się następująco:
Gwiezdnowojenny kalendarz wydawnictwa DK na lato 2010 (.pdf)KOMENTARZE (15)

Różne

Schaby Jabby #33

2010-05-29 08:46:32 SWExtreme

Dzisiaj o godzinie 17 Maciej Szczepański i Łukasz Wasilewski poprowadzą kolejne„Schaby Jabby” w Akademickim Radiu Kampus. Tematem tej 33. audycji będzie "Imperium kontratakuje", które w ubiegłym tygodniu świętowało swoje 30 „ urodziny”. Redaktorzy Star Wars Extreme spróbują wytłumaczyć, skąd bierze się fenomen Epizodu V, który jest uznawany za kultowy przez kinomanów. Będzie też tradycyjne omawianie nowości ze świata Gwiezdnych Wojen, tym razem związanych w dużej mierze z "Imperium kontratakuje".

Mieszkańcy Warszawy i okolic mogą posłuchać Akademickiego Radia Kampus na częstotliwości 97,1 FM, alternatywą jest możliwość słuchania radia przez internet za pomocą odtwarzacza mp3, wystarczy kliknąć tutaj by połączyć się z serwerem rozgłośni.

Temat na forum
KOMENTARZE (0)

Różne

Słuchawki Coloud

2010-05-28 11:55:16 Soundwear

Firma Coloud specjalizująca się w produkcji słuchawek, wytwarzanych w kooperacji ze znanymi licencjodawcami, wypuściła na rynek nowy zestaw produktów powiązany tym razem z Gwiezdnymi Wojnami. Do sprzedaży trafiły trzy zestawy słuchawek, z naniesionymi grafikami z gwiezdnej sagi:
 • Lightspeed - z oficjalnym logiem STAR WARS
 • Rebel Alliance - z logiem Rebeliantów
 • Darth Vader - z logiem-wizerunkiem hełmu Darth Vadera

Nauszne słuchawki wyposażone w ręcznie wykonane, 40-milimetrowe przetworniki o paśmie przenoszenia 20 Hz – 20 kHz. Słuchawki są solidnie wykonane, łącznie ze specjalną konstrukcją, która pozwala dopasować ich rozmiar do potrzeb każdego użytkownika, zapewniając wygodę noszenia. Dodatkowo w miejscach gdzie słuchawki stykają się ze skórą, producent zastosował naturalne materiały, które jeszcze podnoszą komfort ich użytkowania. Słuchawki Coloud dostępne są w wielu różnych kolorach.

Dane techniczne:
Przetwornik: 40 mm / Pasmo przenoszenia: 20 Hz – 20 kHz / Impedancja: 32 Ohm / Czułość: 115 dB / Maksymalna moc wejściowa: 100 mW / Złącze: 3.5 mm / Przewód: 1.2 m


Słuchawki można nabyć na stronie www.soundwear.pl - polskiego dystrybutora firmy Coloud w cenie 139 zł za sztukę. Do końca czerwca jednakże dla użytkowników Bastionu istnieć będzie specjalna promocja, dzięki której będziecie mogli nabyć słuchawki z serii Star Wars po 119 zł. Aby z niej skorzystać wystarczy podczas składania zamówienia wybrać sposób płatności przelewem lub za pośrednictwem kuriera za pobraniem, a następnie w uwagach wpisać "Bastion". Po otrzymaniu zamówienia z właściwym hasłem w uwagach zostanie wysłany do zamawiającego mail potwierdzający z kwotą brutto do zapłaty po uwzględnieniu rabatu. Po otrzymaniu maila potwierdzającego zakup z kwotą objętą rabatem należy dokonać wpłaty lub potwierdzić mailem zwrotnym chęć uiszczenia zapłaty kurierowi.


KOMENTARZE (14)

Różne

Pora Imperatora #51

2010-05-27 15:34:06 UniRadio

Za niecałe półtora godziny, punkt 17 we wrocławskim UniRadiu zostanie wyemitowana „Pora Imperatora” numer 51. Prowadzącymi program są: Michał „Misiek” Wolski i Jakub „Bocian” Bocian. Duet MIB zaprosił do dzisiejszej audycji Azeriusa - znawcę odległych dziejów Republiki i jej obrońców Jedi. Azerius nie został zaproszony bez przypadku, ponieważ głównym tematem „Pory Imperatora” będzie tematyka „Knights of the Old Republic”. Popularny KotOR to już nie tylko gra komputerowa, ale i seria komiksowa, a w niedalekiej przyszłości i linia książek. Sektor ten cały czas się rozwija, dlatego warto przyjrzeć mu się bliżej. W trakcie trwania audycji możliwy jest kontakt z Miśkiem i Bocianem za pomocą komunikatora Gadu-Gadu pod numerem: 278708.Ponieważ jest to audycja na żywo, możliwe będzie wysłuchanie jej o określonej porze i wyłącznie w internecie, za pośrednictwem strony internetowej rozgłośni studenckiej UniRadio, lub bezpośrednio przez link do programu.


Temat na forum
KOMENTARZE (5)

Różne

Tydzień Imperium kontratakuje - Kosmiczny ślimak

2010-05-22 19:06:56


Kroniki Imperium: kosmiczny ślimak - Pete Vilmur
"To nie jaskinia!"

Kosmiczny ślimak, którego wnętrzności widzieliśmy wszyscy przez te kilka sekund "Imperium kontratakuje", jest pewnie jedną z najmocniej zapadających w pamięci form życia zaprezentowanych w pierwszym sequelu sagi, a przewyższa ją chyba tylko zaskakujące ujawnienie się małego zielonego Mistrza Jedi.

Cała ta scena powstała tylko przy użyciu kilku rekwizytów i improwizowanego planu, wzmocnionego kilkoma efektami dźwiękowymi, montażem i muzyką. Połączone razem, dają sekwencję, która daje chwilę odpoczynku od scen akcji pościgu w polu asteroid i daje rzadką okazję dla Hana i księżniczki, na przeżycie wspólnej romantycznej chwili w ładowni Sokoła.
Oto kilka zebranych wypowiedzi, które przez te 30 lat komentowały kulisy powstania tej kultowej już sceny:

George Lucas, autor historii i producent
"Ta scena w ustach węża działała lepiej na papierze, niż gdy ostatecznie została zrealizowana. To bardzo trudny pomysł do przedstawienia. Myślę, że on działa, ale zawsze spodziewam się więcej śmiechów, kiedy statek wylatuje z ust potwora. Jednak jak się okazuje, większość ludzi jest zaskoczonych i nieco zdezorientowanych. Nigdy nie udało nam się uzyskać tej reakcji, o jaką z początku nam chodziło. Cała scena oparta jest na motywie mitologicznym..." - Imperium kontratakuje - komentarz DVD (2004)

Mary Henderson, autorka Star Wars: The Magic of Myth
"Kiedy Han i Leia opuszczają Hoth, są ścigani przez Imperialne Gwiezdne Niszczyciele. Han ucieka kierując Sokoła prosto w pole asteroid, a potem do środka jaskini znajdującej się na jednej z tych skał. Nieświadomy, że zatrzymał swój statak w brzuchu gigantycznego kosmicznego ślimaka. Raz jeszcze Lucas wplótł w historię obrazy konsumpcji i podróż do wnętrza bestii. Han, Leia, Chewie i Threepio zostali połknięci w całości, tak samo jak Jonasz został połknięty przez wielką rybę."
— Star Wars: The Magic of Myth (1997)

John Knoll, autor Creating the Worlds of Star Wars: 365 Days
"Bez wątpienia, najmniej kosztująca scenografia zbudowana do "Imperium kontratakuje", wnętrza kosmicznego ślimaka zostały zbudowane z plastiku Visqueen na podłodze hangaru Bazy Echo, z czarnymi zasłonami drapowanymi wokół Sokoła Millenium, i zadymieniu całej przestrzeni mgłą z suchego lodu."
— Creating the Worlds of Star Wars: 365 Days (2005)

Laurent Bouzereau, autor Star Wars: The Annotated Screenplays
"Scena z "wielkimi skórzastymi stworami z żółtymi ślepiami" atakującymi Sokoła wewnątrz asteroidy po raz pierwszy pojawiła się w drugiej wersji [scenariusza]. W piątej wersji scenariusza żółte ślepia zamieniają się w "coś z miękką przyssawką" i przyczepiają się do Sokoła; to Leia, a nie jak w filmie Han, mówi, że wyglądają jak jakieś "mynocki", a Threepio wyjaśnia, że zazwyczaj podróżują w piątkach."
— Star Wars: The Annotated Screenplays (1997)

Irvin Kershner, reżyser
"Mynocki to były tylko kawałki plastykowych wędek. Można zauważyć, że szybko uciąłem ujęcie z nimi, po prostu dlatego, że nie wyglądały za dobrze."
— Star Wars: The Annotated Screenplays (1997)

Michael Matessino, autor
"Podczas chwilowego spokoju w jaskini, Sokół nagle jest zaatakowany za przypominające nietoperze stwory, zmuszające Hana i innych do zbadania okolicy. Pojawiając się w mglistym środowisku, [kompozytor John] Williams używa skrzypiec, czelesty, harfy i syntezatorów, żeby wykreować stosowną tajemniczość"
— The Empire Strikes Back: Special Edition Soundtrack liner notes (1997)

Lukas Kendall, autor
Jest też klika klimatycznych momentów w Imperium, które zyskują ogromnie dzięki ciszy... Williams napisał muzykę do całej sekwencji "to nie jest jaskinia" w polu asteroid, nie tylko do jej drugiej połowy, a początkowe momenty mają w sobie cudowną straszność i atmosferę, z subtelnymi efektami statku, genialne użycie dźwięku.
— Film Score Monthly (Jan Feb 1997)

The Blade Newspaper
"Zadanie [twórców efektów dźwiękowych Scotta] Heckera i jego ojczyma, Boba Rutledge'a: stworzenie dźwięków kiedy [Han] i inni chodzą po języku potwora..."chcieliśmy stworzyć dźwięk sugerujący oślizgłość ", opowiada Hecker, mieszkaniec Akronu, "Użyliśmy 25-funtowych tłustych kawałków wołowiny i kilkadziesiąt surowych jaj...ślizgałem i przesuwałem po nich. Po ośmiu godzinach całe miejsce śmierdziało potwornie, było tam paskudnie. Ale mieliśmy też dużo radości." Do kroków Hana na języku potwora, Hecker użył butów na grubej podeszwie. Dla kroków Chewbaki potrzebny był delikatniejszy dźwięk. Hecker użył więc wysokich mokasynów"
— The Blade (newspaper), Toledo, Ohio (Aug 9, 1981)

Irvin Kershner
"Najlepsze momenty polegały po prostu na wzięciu do ręki kamery i krzyczeniu "Prawo, lewo", a aktorzy rzucali się wtedy na lewo i rzucali się na prawo, a kamera przesuwała się w przeciwną stronę. Tak zrobiliśmy w scenie gdy Sokół Milienium stoi we wnętrznościach ogromnego robaka".
— Lucasfilm Fan Club Magazine #11 (Spring 1990)

Cinefex
"Więcej niż pięćdziesiąt ujęć ślimaka (kukiełki) zostały wykonane w ciągu tygodnia, prawdopodobnie ustanawiając rekord w kręceniu tego typu scen. Phill Tippet okrył mechanizmy ślimaka okryciami własnego projektu, a Jon Berg sterował pierwszą wersją kukiełki przez większość ujęć"
- Cinefex #3 (grudzień 1980)

Doug Beswick, Stop Motion Technician
"To działało jak kukiełka na rękę – specjalny sprężynowy mechanizm zamykał szczęki. Można było wetknąć rękę przez szyję i złapać to jak pistolet. To było dosyć ciężkie.
— Cinefex #3 (grudzień1980)

Lorne Peterson, Chief Model Maker "Kiedy sokół desperacko usiłuje uciec z tunelu, szczęki ślimaka zaczynają się zamykać, ukazując widzom olbrzymie siekacze. Te zamykające się szczęki – które stworzyłem – miały około 4,5 stopy (1,4 metra). Wyrzeźbiłem pierwsze pięć zębów w glinie, a z nich powstały formy do produkcji wielu kopii. Odlaliśmy je ze specjalnego rodzaju plastiku, miały odcień kości słoniowej, żeby nie wymagały dodatkowego malowania. Jak się okazało te 12-centymetrowe zęby stały się doskonałym prezentem dla gwiazd i gości z branży, którzy przychodzili z wizytą do naszego studia. Odlewaliśmy taki ząb, pisaliśmy na nim "Star Wars" pod spodem i dawaliśmy gościom, co było z pewnością prezentem wywołującym dyskusje."
Sculpting a Galaxy (2006)


Ken Ralston, Effects Cameraman
"Ach Imperium, nakręciłem tam wiele zabawnych materiałów...Zbudowałem swoją własną wersję ślimaka ze starej skarpety i wyszła mi naprawdę głupio wyglądająca kukiełka. Zatem jest tam takie ujęcie, ono jest w filmie, kiedy widzimy powierzchnię asteroidy i kilka statków TIE ponad nią...To czego nie widzimy to ostatni moment ujęcia, kiedy z ostatniego krateru wystaje ta gigantyczna głupia kukiełka ze skarpety i usiłuje zaatakować jeden z tych statków...byliśmy na nocnej zmianie i spędziliśmy dziewięć miesięcy, sześć nocy na tydzień, pracując nad Imperium kontratakuje."
— Star Wars: The Definitive Collection laserdisc commentary (1993)

Wszystkie atrakcje tygodnia "Imperium kontratakuje" są dostępne w tym miejscu
KOMENTARZE (12)

Różne

Pora Imperatora #50

2010-05-20 13:40:46 UniRadio

Dziś o godzinie 17 we wrocławskim UniRadiu rozbrzmi po raz 50. „Pora Imperatora”. W tym jubileuszowym programie Michała „Miśka” Wolskiego i Jakuba „Bociana” Bociana mowa będzie o kajdanach i innych środkach ograniczania wolności w Gwiezdnych Wojnach. Jest to temat podejmowany przez prowadzących specjalnie na życzenie jednego ze słuchaczy. W trakcie trwania audycji możliwy jest kontakt z duetem MIB (Misiek i Bocian) za pomocą komunikatora Gadu-Gadu pod numerem: 278708. Z okazji „Porowej” 50-tki przygotowany został nowy plakat reklamujący program.Ponieważ jest to audycja na żywo, możliwe będzie wysłuchanie jej o określonej porze i wyłącznie w internecie, za pośrednictwem strony internetowej rozgłośni studenckiej UniRadio, lub bezpośrednio przez link do programu.


Temat na forum
KOMENTARZE (7)

Różne

Fani w kuchni #1

2010-05-19 20:24:13

Gwiezdne Wojny dają pole do popisu fanom w najróżniejszych dziedzinach. Nie raz prezentowaliśmy Wam filmy, rysunki, opowiadania, gadżety czy nawet samochody mające nam przypominać o pasji ich właścicieli. Tym razem pragniemy się przyjrzeć temu jak fani radzą sobie w kuchni. Przez najbliższe tygodnie będziemy prezentowali słodkości przyrządzane przez fanów lub dla fanów z różnych okazji. Dzisiaj mamy dla Was zdjęcia czterech tortów na których uwieczniony został AT-AT, R2-D2, Sokół Millenium oraz Luke w Tauntaunie.Jeśli sami jesteście autorami gwiezdnowojennych łakoci, to nadeślijcie do nas ich zdjęcia, a postaramy się je zamieścić. A może powyższe prace zainspirują Was do stworzenia czegoś nowego? Zachęcamy do zabawy w kuchni. Za tydzień o tej samej porze możecie się spodziewać kolejnej odsłony "Fanów w kuchni".
KOMENTARZE (36)

Różne

Upiecz własnego Yodę

2010-05-19 19:24:32

Firma Williams-Sonoma stworzyła dwa nowe produkty kierowane do tych fanów, którzy mają ochotę połączyć swoją pasję do Gwiezdnych Wojen z pracami kuchennymi. Pierwszym z nich jest zestaw trzech foremek przedstawiających Yodę, Dartha Vadera oraz szturmowca, drugim zestaw czterech foremek pozwalający poza wykonaniem ciasteczek wcześniej wymienionych postaci, wykonać jeszcze ciasteczkowego Bobę Fetta. Za każdy z zestawów pozwalających na wycięcie wzorów w przygotowanym wcześniej do pieczenia cieście należy zapłacić 19.95$. Nabyć je można tym miejscu.


KOMENTARZE (17)

Różne

George Lucas gratuluje twórcom LOST

2010-05-17 23:43:52 Zap2it

W zeszłym tygodniu stacja ABC zorganizowała w Los Angeles imprezę Lost Live: The Final Celebration, która poświęcona była kończącemu się serialowi "Lost: Zagubieni". Na uroczystości zebrała się cała obsada serialu, nie zabrakło krótkiego koncertu muzyki z serialu odegranego przez orkiestrę pod kierownictwem samego kompozytora Michaela Giacchino, na scenie pojawili się też producenci serialu: Damon Lindelof i Carlton Cuse. To właśnie do nich skierowany był list od George'a Lucasa odczytany na scenie.

W liście Lucas napisał: "Gratulacje za stworzenie tak wspaniałego serialu. Nie mówcie nikomu...ale kiedy pojawiły się pierwsze "Gwiezdne wojny" też nie wiedziałem co będzie dalej. Sztuczka polega na tym, żeby udawać, że z góry zaplanowało się wszystko. Dorzućcie tam problemy z ojcem, jakieś nawiązania do innych opowiadań – nazwijmy je hołdami - i macie serial.
W sześć sezonów udało wam się objąć zarówno czas jak i miejsce, i myślę, że nie jestem sam gdy powiem, że ciągle nie miałem pojęcie co zaraz mnie czeka. Teraz, kiedy wszystko już zmierza ku końcowi, naprawdę imponujące jest widzieć jak wiele z tego było zaplanowane z góry i jak dokładnie udaje wam się to wszystko domknąć. Stworzyliście coś naprawdę niesamowitego. Smutno mi, że serial się kończy, ale czekam niecierpliwie, żeby zobaczyć co wasza dwójka zrobi następnego."


Po przeczytaniu listu Lindelof odpowiedział tylko krótko: "Chciałem przeprosić Pana George'a Lucasa za wszystko co powiedziałem o prequelach..."

Miłośnicy obydwu serii - filmowej i telewizyjnej, mogą teraz tylko domniemywać ile w liście Lucasa jest powagi, a ile sarkazmu i dowcipu.

W tym celu warto zajrzeć na nasze forum: dyskusje o LOST odbywają się w tym wątku, zaś o wielkości George'a Lucasa fani mogą podyskutować tutaj
KOMENTARZE (22)

Różne

Dzień uznania dla prequeli Star Wars

2010-05-17 22:01:01 The Star Wars Prequel Appreciation Society

Strona The Star Wars Prequel Appreciation Society organizuje 19 maja br. (rocznica premiery "Mrocznego widma" oraz "Zemsty Sithów" - już w tę środę) pierwszy doroczny Dzień uznania dla prequeli Star Wars (Star Wars Prequel Appreciation Day). Celem jest zwrócenie uwagi na to, jak wiele nowe epizody (i nowe seriale) wniosły do świata Gwiezdnych Wojen oraz podkreślenie ich statusu jako pełnoprawnych części Star Wars.
Tego dnia każdy fan, który akceptuje i kocha WSZYSTKIE epizody gwiezdnej sagi może okazać swoje uznanie dla prequeli.

W jaki sposób można wziąć udział? Oto szereg propozycji:

Przed 19 maja:
1. Przyłącz się do strony akcji na Facebooku i wyślij zaproszenia do znajomych.
2. Promuj akcję na wszelkich serwisach społecznościowych z jakich korzystasz (Twitter, LiveJournal, MySpace, Nasza-Klasa).

W dniu 19 maja:
1. Umieść swoje ulubione cytaty z prequeli na blogu, Facebooku, Twitterze, Gadu-Gadu itp.
2. Obejrzyj Nową trylogię i/lub seriale.
3. Włóż koszulkę związaną z prequelami lub przebierz swoje dzieciaki za ich ulubioną postać.
4. Stwórz coś związanego z prequelami (opowiadanie, fanart itp.).
5. Urządź imprezę.
6. Cokolwiek przyjdzie ci do głowy, żeby uczcić epizody I-III.

Tak więc, drodzy fani, bez względu na przekonania, w najbliższą środę poświęćcie trochę czasu młodszej trylogii i serialom opowiadającym o Wojnach klonów. Może obejrzycie przynajmniej ulubiony pojedynek na miecze świetlne? A może faktycznie zorganizujecie spontaniczną imprezę? Nie zapominajmy jak wiele dały nam te filmy, wystarczy wymienić zaledwie: nowe walki na miecze świetlne, klony, Hrabiego Dooku, Jango Fetta, młodego Obi-Wana, generała Grieviousa, bogatą garderobę Padmé, Coruscant, nowe światy i rasy, Dartha Maula czy Qui-Gon Jinna.
Jeśli udokumentujecie jak świętowaliście tego dnia i wyślecie zdjęcia czy prace na adres SWPASadmin@gmail.com, to zostaną one umieszczone na stronie The Star Wars Prequel Appreciation Society.Strona The Star Wars Prequel Appreciation Society została założona w październiku 2007 roku i była efektem rozmów dotyczących ciągłej nagonki na Trylogię Prequeli odbytych na Celebration IV. Witryna poświęcona jest szerzeniu pozytywnego wizerunku prequeli, wspomnieniom oraz wszystkiemu co związane z nowszymi częściami Star Wars.
KOMENTARZE (37)

Różne

Więcej informacji na temat Her Universe

2010-05-16 22:20:03 HerUniverse.com

Niedawno informowaliśmy Was o nowej linii ubrań stworzonej specjalnie dla fanek Gwiezdnych Wojen. Inicjatorka i założycielka tej marki udzieliła kolejnych wywiadów, tym razem dla stron: TheForce.Net, www.galacticbinder.com i www.starwarz.com. Dodatkowo Ashley podała na łamach HerUniverse.com nowe informacje oraz odpowiedzi na pytania zaintrygowanych fanów (a dokładniej głównie fanek).

Oto jak przedstawiają się nowe informacje na temat tego projektu:
 • Poprzez stronę HerUniverse.com ubrania będą mogły zamawiać również fanki spoza Stanów Zjednoczonych. W USA dodatkowa okazja pojawi się na konwentach (San Diego Comic-Con, Celebration V, Dragon-Con, Chicago Comic-Con i New York Comic-Con). Niektóre produkty zadebiutują właśnie w sierpniu na Celebration V.
 • Ceny nie są jeszcze ostatecznie ustalone, ale na chwilę obecną koszulki będą zapewne kosztowały w przedziale 30 – 35 dolarów za sztukę.
 • Koszulki i bluzy będą w rozmiarach od XS do XXL. Na stronie znajdą się dokładne wskazówki pomagające dokonać właściwego wyboru.
 • Oferta nie będzie obejmowała ubrań dla małych dzieci i niemowląt, ale z czasem zostaną najprawdopodobniej wprowadzone do sprzedaży.
 • W pierwszej kolekcji nie będzie koloru różowego. Niektóre ubrania będą ozdobione dodatkowo kryształkami Swarovskiego oraz wyszywaniem.
 • Na jednej z koszulek znajdzie się Ahsoka w stylu Chibi narysowana przez Jie Aguilera (The Araca Group). • Nowa koszulka z długim rękawem z Vaderem z "Imperium kontratakuje" prezentuje się tak: • Pierwsze dwa naszyjniki będą nawiązywały do trzydziestolecia Imperium kontratakuje. Przynajmniej na jednym znajdzie się filmowy cytat związany tematycznie z "nadzieją, odwagą lub zmianą" (o propozycje Ashley poprosiła fanów).
 • Wśród oferowanej biżuterii pojawią się również repliki kosztowności z filmów i seriali.
 • Ashley ma nadzieję, że błyszczyk-miecz świetlny trafi do sprzedaży w 2011 roku.
 • Aktorka chciałaby bardzo aby do kolekcji trafiły buty Ahsoki.

  Twórcom Her Universe zależy na kontakcie z fanami. Swoimi propozycjami oraz pytaniami można dzielić się na stronach: HerUniverse.com, Facebook, Twitter oraz na forum Rebelscum.com.
  KOMENTARZE (18)
 • Różne

  Kolejne pałeczki do ryżu

  2010-05-16 22:10:29 ICv2

  Firma Kotobukiya zamierza w październiku wprowadzić na rynek kolejne zestawy pałeczek do ryżu w kształcie mieczy świetlnych. Po raz pierwszy podobny produkt zaprezentowano na zeszłorocznym Comic-Conie w San Diego. Tym razem gwoździem programu będą pałeczki mieczy Dartha Maula, które będzie można połączyć w dwuręczny miecz, jakim posługiwał się Sith w „Mrocznym widmie”. Dla fanów Luke’a Skywalkera przygotowano kolejną parę „mieczy” (zielone), tym razem z „Powrotu Jedi”. Będą też purpurowe pałeczki Mace’a Windu. Każdy z zestawów ma kosztować 19,99$. Pałeczki mierzą 22,5 centymetrów długości.

  KOMENTARZE (17)

  Różne

  Gwiezdne Wojny na P. I. W. O. 4

  2010-05-15 14:55:06 PIWO

  We wtorek 11 maja z okazji wrocławskich juwenaliów odbył się niesamowity żarówkowy spektakl organizowany przez grupę tworzącą Potężny Indeksowany Wyświetlacz Oknowy, w skrócie P. I. W. O. Był to już czwarty pokaz złożonej ze studentów Politechniki Wrocławskiej. P. I. W. O. polega na zdalnym zapalaniu żarówek w pokojach jednego z wrocławskich akademików, które wspólnie zamieniają budynek w ogromny wyświetlacz. Efekt jest powalający!

  W czasie pokazu P. I. W. O. 4 odtworzono kultowe fragmenty i motywy filmów, seriali i teledysków. Wśród doborowej obsady nie mogło zabraknąć Gwiezdnych Wojen. I choć zajmowały one tylko niewiele ponad 10 sekund, to i tak wypadły wyśmienicie wywołując aplauz publiczności. „Nasz” fragment pokazu P. I. W. O. 4 rozpoczyna się w 2 minucie 54 sekundzie poniższego filmiku, który jest trzecią z pięciu prezentacji projektu.  Bonkers! (5:42)


  Pozostałe części pokazu P. I. W. O. 4 znajdziecie na YouTube:
 • część 1
 • część 2
 • część 4
 • część 5
  KOMENTARZE (20)
 • Różne

  Schaby Jabby #31

  2010-05-15 14:26:05 SWExtreme

  Już za niecałe 3 godziny w Akademickim Radiu Kampus rozbrzmiewać będzie gwiezdnowojenna audycja redaktorów Star Wars Extreme Macieja Szczepańskiego i Piotra Wojdasiewicza pod tytułem „Schaby Jabby”. Będzie to 31 edycja programu. Emisja audycji rozpocznie się punktualnie o godzinie 17 i trwać będzie godzinę. Prowadzący do dzisiejszych „Schabów Jabby” zaproszą dwóch gości: członka Polish Garrisonu Michała Dziwniela oraz aktora Pawła Krucza. Prócz rozmowy z gośćmi nie zabraknie cotygodniowych opowieści o nowościach.

  Mieszkańcy Warszawy i okolic mogą posłuchać Akademickiego Radia Kampus na częstotliwości 97,1 FM, alternatywą jest możliwość słuchania radia przez internet za pomocą odtwarzacza mp3, wystarczy kliknąć tutaj by połączyć się z serwerem rozgłośni.

  Audycję numer 29, w której mowa była o „Antologii Fanów 2009” znajdziecie tutaj. Natomiast „Schaby Jabby” #30, w których rozprawiano o warzywach mieści się tutaj.


  Temat na forum
  KOMENTARZE (4)

  Różne

  Plakaty z Disney Star Wars Weekends

  2010-05-12 19:02:51 StarWars.com

  W tym roku po raz kolejny Disney będzie świętować z Gwiezdnymi Wojnami podczas Disney Star Wars Weekends, które będzą działy się w parku Hollywood Studios na Florydzie. Imprezy odbędą się w cztery weekendy, od 21 maja do 13 czerwca, a na nich znaleźć będzie można: sporo przebierańców, przeróżne gry i zabawy dla dzieci, oraz spotkania z gwiazdami. Ponadto, zgodnie z tym co już pisaliśmy, w tym czasie będzie można zakupić pamiątkowe przypinki, co więcej to tam po raz pierwszy zaprezentowane zostaną kobiece koszulki z linii Her Universe.
  Wszystkie weekendy w tym roku poprowadzą: prawdziwy Boba Fett, czyli Jeremy Bulloch, oraz ulubienica wszystkich Ahsoka Tano, czyli Ashley Eckstein. Gośćmi specjalnymi mają być między innymi: Billy Dee Williams, Ray Park, Peter Mayhew, Temuera Morrison, Daniel Logan, Matthew Wood, Dave Filoni, James Arnold Taylor i Dee Bradley Baker.

  Poniżej prezentujemy plakaty promocyjne z tego wydarzenia:  Plakaty z poprzedniego roku do obejrzenia są tutaj.
  KOMENTARZE (22)

  Różne

  Produkty inspirowane ''Imperium Kontratakuje''

  2010-05-12 17:01:54 ThinkGeek

  Pamiętacie zapewne scenę z "Imperium Kontratakuje", w której Chewbacca dźwiga na plecach pozbawionego dolnych kończyn Threepio? Firma ThinkGeek zajmująca się wytwarzaniem produktów związanych z Gwiezdnymi Wojnami (np. wspomnianego tutaj śpiwora w kształcie tauntauna) i mająca licencję na nie, stworzyła plecak w kształcie naszego niekompletnego droida.

  Wykonany jest z imitującej złoto skóry, posiada kieszonkę na torsie, zapinaną na zamek oraz paski zabezpieczające plecak. Dodatkowo w oczach ma zamontowane lampki, które świecą. Możliwe jest również zmontowanie go i postawienie aby wyglądał jak prawdziwy Threepio. Umożliwiają to np. zaczepy do nóg i rąk. Plecak dostępny będzie w cenie 59, 99 dolarów.

  Parametry:

  Plecak - 55 x 33 x 20 cm

  Droid po rozłożeniu - 101 x 43 x 20 cm

  Pojemność kieszonki na torsie - 27 x 20 x 6.35 cm  To jeszcze nie koniec atrakcji. Jeśli nie interesuje was plecak, będziecie mogli kupić sobie dywanik w kształcie wampy za 99,99 dolarów.  Wykonany jest z syntetycznego futra, na głowie wampy można umieścić własną w celu zaśnięcia lub relaksu. Łapy wykonane są z winylu.

  Szerokość 157 cm, długość 76 cm.

  Oba produkty dostępne będą w sierpniu.
  KOMENTARZE (22)

  Różne

  Księżniczka Leia myjąca samochody

  2010-05-05 12:09:25 Strid za Motyw Drogi

  Pod koniec kwietnia w Los Angeles odbyła się kolejna akcja mająca na celu zbiórkę pieniędzy dla fundacji Make-A-Wish. Akcja była o tyle wyjątkowa, że zbiórkę funduszy nadzorowali tym razem członkowie Legionu 501. Szturmowcy pod przewodnictwem Lorda Vadera pilnowali porządku na zaimprowizowanej myjni samochodowej, na której pojazdy były ręcznie myte przez fanki ubrane w strój, jaki księżniczka Leia nosiła w pałacu Jabby. Grupie księżniczek myjących samochody przewodziła amerykańska modelka (w 2007 roku wybrana Playmate Roku amerykańskiej edycji magazynu Playboy) Sara Underwood, ubrana w strój Padme. Podczas akcji zebrano ponad tysiąc dolarów, od kierowców, którzy chcieli aby ich samochody zostały wyczyszczone w tak wyjątkowych okolicznościach.


  KOMENTARZE (44)

  Różne

  Pora Imperatora #49

  2010-05-03 23:26:30 UniRadio

  W najbliższej „Porze Imperatora” studencki duet Michała „Miśka” Wolskiego i Jakuba „Bociana” Bociana „pocisnie po bandzie” niczym ich ukochany klub żużlowy WTS Wrocław w niedzielę. Rozochoceni nawoływaniami fanów, podejmą arcytrudny temat niezidentyfikowanego obiektu latającego – w skrócie NOL, lub jak kto woli znacznie popularniejsze anglojęzyczne UFO. Ciężko będzie mówić o „niezidentyfikowanych statkach kosmicznych” w uniwersum, w którym podróże międzyplanetarne to chleb powszedni. Błyskotliwość i zaradność studencka będą więc niezbędne, kiedy 49. „Pora Imperatora” zostanie wyemitowana w czwartek 6 maja o godzinie 17 w internetowym UniRadiu. W trakcie trwania programu możecie pisać pod radiowy numer Gadu-Gadu: 278708 w celu kontaktu z prowadzącymi.

  Ponieważ jest to audycja na żywo, możliwe będzie wysłuchanie jej o określonej porze i wyłącznie w internecie, za pośrednictwem strony internetowej rozgłośni studenckiej UniRadio, lub bezpośrednio przez link do programu.


  Temat na forum
  KOMENTARZE (12)

  Różne

  Ewockie karaoke!

  2010-05-02 16:20:53

  Karaoke jest zabawą od lat zyskującą coraz większą popularność. Obecnie prawie wszystkie znane utwory są przerabiane tak aby można było je odtworzyć na domowych imprezach, bądź w knajpach dając możliwość do popisania się mniej lub bardziej utalentowanym wokalistom amatorom. Tym razem członkowie College Humor postanowili przerobić jeden z najbardziej znanych utworów Ewockiej muzyki, tak aby mógł zagościć na imprezach z karaoke. Poniżej prezentujemy Yub Nub znany również jako Ewok Celebration i zapraszamy do wspólnego odśpiewania.


  KOMENTARZE (23)

  Różne

  Tylko dla fanek!

  2010-05-01 15:59:20 HerUniverse.com

  Wśród licznych produktów z logiem Star Wars fani mogą znaleźć wiele ubrań (o niektórych pisaliśmy m.in. tutaj, tutaj i tutaj). Większość z nich przeznaczona jest jednak dla mężczyzn. Ashley Eckstein, która podkłada głos pod postać Ahsoki Tano w serialu animowanym „The Clone Wars” postanowiła uszczęśliwić fanki spragnione kobiecych ubrań Star Wars. Aktorka stworzyła nową kolekcję ubrań o nazwie Her Universe. Marka skierowana jest do kobiet, które kochają Gwiezdne Wojny równie mocno jak mężczyźni.
  Nowa linia odzieży oferująca kobiece produkty dla fanek trafi do sprzedaży w lipcu tego roku. Premiera odbędzie się w San Diego podczas konwentu Comic-Con. Ubrania będzie można zakupić na konwentach (m.in. na Celebration V) oraz przez internet za pośrednictwem strony HerUniverse.com.  Ashley udzieliła wywiadu dla strony StarWars.com, w którym przedstawia początki projektu i zapowiada czego mogą spodziewać się fani. Cały wywiad w języku angielskim przeczytacie w tym miejscu.

  Eckstein opowiada, że kiedy dostała rolę Ahsoki stała się jeszcze większą fanką Gwiezdnych Wojen i chciała manifestować to na każdym kroku. Jednak gdy zaczęła poszukiwać produktów Star Wars dla kobiet, nie znalazła zbyt wiele. Zaczęła więc kupować męskie koszulki Star Wars i je przerabiać. Kupiła również męską czapkę i ozdobiła logo Star Wars kryształkami Swarovskiego. Na Comic-Conie widziała dużo kobiet i zaczęła sprawdzać jak wiele jest fanek Gwiezdnych Wojen. Jak mówi, odkryła, że blisko połowa fanów Star Wars to kobiety, oraz że to kobiety stanowią sporą część rynku konsumenckiego. Eckstein stwierdziła, że brak większej ilości produktów dla fanek jest bez sensu i postanowiła to zmienić.
  Partnera do swojego przedsięwzięcia znalazła w firmie Araca Group produkującej tego typu gadżety i razem wystarali się o licencję na nowe produkty Star Wars.  Aktorka przyznaje, że zaczęła pracę nad tą linią z czysto egoistycznych pobudek – chciała mieć towary tego typu dla samej siebie. Będąc fanką chciała nosić takie ubrania i jest przekonana, że wiele dziewczyn jest w takiej samej sytuacji.
  Na początku wśród oferowanych produktów znajdą się koszulki, bluzy, kolejne będą naszyjniki, czapki ozdobione kryształkami i koszulki z długim rękawem. Następnie oferta ma zostać rozszerzona o kosmetyki. Jak mówi Ashley „Planuję koniecznie stworzyć błyszczyk do ust - miecz świetlny. Chcę, żeby dziewczyny były od stóp do głów stylowymi geekami.”
  Ashley zapewnia, że koszulki są bardzo miękkie i wygodne, w żywych kolorach. Są troszkę dłuższe, ponieważ aktorka nie znosi widoku brzucha wystającego spod koszulki. W pierwszej kolekcji znalazły się dwa modele z dekoltami w kształcie litery V, żeby fanki mogły dodatkowo podkreślić swoje kształty. A jak wiadomo męskie T- shirty nie są dopasowane do kobiecych sylwetek.

  Aktorka opowiedziała również o tym skąd wzięły się pomysły na konkretne wzory na T-shirtach. Koszulka z Plo Koonem i Ahsoką nawiązuje do relacji Ashley z Davem Filonim. Aktorka mówi, że jakiś czas po otrzymaniu roli Ahsoki, a było to dla niej zaskoczeniem, dowiedziała się, że Filoni nadstawił dla niej karku, żeby dać jej tę szansę. Ashley porównuje to do faktu, że Plo Koon odnalazł Ahsokę i przyniósł ją do Świątyni Jedi. Mówi, że czuje się jak jego padawanka.
  Grafiki na koszulki zaprojektują też dwie artystki Star Wars: Cat Staggs i Katie Cook. Pierwsza z nich projektuje T-shirta, który będzie nawiązywał do sceny miłosnego wyznania „Kocham Cię – Wiem” z Imperium kontratakuje. Aktorka mówi: „Staram się aby koszulki były projektowane lub inspirowane przez ludzi zaangażowanych w uniwersum Star Wars.” Na innej koszulce znajdzie się Ahsoka w stylu Chibi, a na jeszcze innej Darth Vader z „Imperium kontratakuje”.
  Twórcy chcą, żeby każda kobieta znalazła coś dla siebie. Zarówno dwunastolatka, której może przypaść do gustu szczególnie Chibi-Ahsoka, jak i dziewczyny lubiące Łowców Nagród.  Ashley zaprezentuje koszulki w maju podczas imprez w Disneylandzie: Star Wars Weekends. Następnie pojawi się z nimi (już w sprzedaży) na Comic-Conie w San Diego i na Celebration V.
  Twórcom Her Universe zależy na opiniach fanów. Na stronie HerUniverse.com znajdzie się sekcja, w której fani będą mogli dzielić się pomysłami i swoimi opiniami. Her Universe znajdziecie również na serwisach Facebook i Twitter.
  KOMENTARZE (31)
  Loading..