TWÓJ KOKPIT
0

Różne

Nowa jesienno-zimowa kolekcja Star Wars Adidas

2010-08-31 18:22:17 StarWars.Com

Na początku tego roku Adidas wystartował z nową ekscytującą serią ubrań: adidas Originals Star Wars, która oddawała hołd zarówno Gwiezdnym Wojnom, jak i najnowszej sportowej modzie. Pierwszy rzut ubrań i obuwia z tej serii pojawił się w kolekcji wiosenno-letniej, a oprócz niezwykłych ubrań dużo mówiło się też o jej niezwykłej kampanii reklamowej.

Teraz zbliża się zupełnie nowy sezon, więc Adidas przedstawił zupełnie nową jesienno-zimową kolekcję ubrań z serii adidas Originals Star Wars, w tym prezentowaną u nas już wcześniej kurtkę "Super Death Star Stormtrooper". Jak widać wyraźnie kolejne projekty to hołdy składane takim postaciom jak: R2-D2, C-3PO, Boba Fett, Jabba the Hutt, oraz Han Solo w karbonicie.

KOMENTARZE (25)

Różne

Nowe fototapety

2010-08-30 19:09:00

Firma Fathead wypuściła właśnie na rynek kolejną porcję swoich fototapet związanych z sagą. Tym razem wszystkie dotyczą Wojen Klonów. Jedna taka fototapeta kosztuje 99,99 USD (ale są tańsze np. ze szturmowcem, a bez głównej postaci po 79,99 USD). Poniżej nowe modele:

Dla przypomnienia, wcześniejsze fototapety dotyczyły ogólnie sagi.


KOMENTARZE (0)

Różne

Schaby Jabby #46

2010-08-27 23:32:59 SWExtreme

Jeżeli kiedykolwiek zastanawialiście się czy Gwiezdne Wojny są bardziej fantasy czy bardziej since-fiction, to nie możecie przepuścić okazji posłuchania dyskusji dwóch wybitnych specjalistów na ten temat. Piotr Wojdasiewicz i Łukasz Wasilewski, bo o nich mowa, będący redaktorami serwisu Star Wars Extreme, podumają na ten frapujący temat w jutrzejszych (sobotnich) „Schabach Jabby”. Będzie to 46. odsłona tej gwiezdnowojennej audycji emitowanej na antenie Akademickiego Radia Kampus. Program będzie można odsłuchać na żywo o godzinie 17, audycja ta trwa godzinę – z przerwą na krótki serwis informacyjny. Piotrek i Łukasz omówią również nowości ze świata Star Wars, a także zwyczajowo pozdrowią swoich najzagorzalszych fanów i antyfanów.

Mieszkańcy Warszawy i okolic mogą posłuchać Akademickiego Radia Kampus na częstotliwości 97,1 FM, alternatywą jest możliwość słuchania radia przez internet za pomocą odtwarzacza mp3, wystarczy kliknąć tutaj by połączyć się z serwerem rozgłośni.

Ostatnie „Schaby Jabby” (nr 45) można znaleźć w tym miejscu na stronie Star Wars Extreme, lub w inny łatwy sposób, poprzez włączenie odtwarzacza umieszczonego po prawej stronie w menu.


Temat na forum
KOMENTARZE (5)

Różne

George Lucas w sądzie

2010-08-26 08:35:05

George Lucas procesuje się z firmą Jedi Mind, żądając 5 milionów dolarów za wykorzystanie marki do promowania technologii, która pozwala sterować komputerem za pomocą fal mózgowych. Chce, aby wycofano człon "Jedi" z nazwy firmy i aby nie nawiązywano do sztuczek umysłowych rycerzy z Gwiezdnych Wojen.

Chodzi o trzy produkty Jedi Mind: "Master Mind", "Think Tac Toe" i "Jedi Mouse". Sprzedawane są one z hełmem firmy Emotiv, który odczytuje sygnały fal mózgowych. Zasada ich działania podobna jest do działania elektroencefalografu.

"Master Mind" i "Think Tac Toe" są promowane jako rozwiązanie dla graczy komputerowych, mające umożliwić poruszanie się bohaterem w grze bez użycia myszy albo klawiatury. "Jedi Mouse" zaś jest aplikacją pozwalającą sterować komputerem.

W maju 2009 r. wysłano list nakazujący zaprzestania łamania prawa, we wrześniu tego samego roku próbowano rozmawiać z Jedi Mind poza salą sądową, jednak nie przyniosło to rezultatu, zatem do sądu w Kalifornii wpłynął pozew.


KOMENTARZE (30)

Różne

R2-D2 i Bonnie Burton

2010-08-24 20:33:00

Podczas tegorocznego Celebration V, działała instytucja ślubów konwentowych. Pary mogły wziąć udział w ceremonii, a jedną z nich okazała się być Bonnie Burton (redaktorka StarWars.Com i autorka kilku książeczek), która zdecydowała oddać swe serce R2-D2. Zdjęcia mówią same za siebie .Jako ciekawostkę dodam, że poznali się na speed datingu, przynajmniej oficjalnie.KOMENTARZE (0)

Różne

Księżniczka Leia na okrągło

2010-08-24 12:43:37 StarWars.Com

Oficjalna strona StarWars.Com zaoferowała fanom z całego świata szczególne wspomnienie z odbywającego się w poprzedni weekend Celebration V. Reporterzy serwisu zdołali uchwycić w niezwykłą panoramiczną fotografię spotkanie się wokół Jabby wszystkich przebywających na konwencie fanek przebranych w metalowe bikini księżniczki Leii, zrzeszonych na stronie internetowej Leia's Metal Bikini.
Fanów na całym świecie ominęło wiele atrakcji odbywających się na Celebration V, my wciąż musimy poczekać na bastionową relację z tego wydarzenia, na szczęście dzięki nowoczesnej technologii możemy wirtualnie przenieść się do tamtej magicznej chwili:

Księżniczki Leie na okrągło

KOMENTARZE (13)

Różne

Schaby Jabby #45

2010-08-20 20:28:34 SWExtreme

Niedawno w Orlando zakończył się konwent Celebration V, niewątpliwie było to największe wydarzenie fandomowe Star Wars na świecie w tym roku. Redaktorzy portalu Star Wars Extreme: Piotr Wojdasiewicz i Maciej Szczepański, prowadzący audycję „Schaby Jabby”, nie mogli przejść obok tej imprezy obojętnie, to też 45. odsłona programu będzie poświęcona właśnie Celebration V. Nie zabraknie także miejsca na odrobinę humoru. „Schaby Jabby” zostaną wyemitowane jutro o godzinie 17 w Akademickim Radiu Kampus.

Mieszkańcy Warszawy i okolic mogą posłuchać Akademickiego Radia Kampus na częstotliwości 97,1 FM, alternatywą jest możliwość słuchania radia przez internet za pomocą odtwarzacza mp3, wystarczy kliknąć tutaj by połączyć się z serwerem rozgłośni.

Ostatnie „Schaby Jabby” (nr 44) można znaleźć w tym miejscu na stronie Star Wars Extreme, lub w inny łatwy sposób, poprzez włączenie odtwarzacza umieszczonego po prawej stronie w menu.


Temat na forum
KOMENTARZE (2)

Różne

Motorola Droid 2 edycja R2D2

2010-08-18 20:50:43 netbooks.com

Telefon komórkowy Motorola Droid 2 trafiła w miniony piątek do sprzedaży w sieci sklepów Verizon Wireless w Stanach Zjednoczonych. Ale fani i kolekcjonerzy Star Wars mogą się wstrzymać od zakupu kilka miesięcy, gdyż 30 września na rynku pojawi się specjalna gwiezdnowojenna edycja R2D2 tego aparatu. Urządzenie wyglądem przypomina poczciwego niebieskiego droida astromechanicznego znanego nam z filmów, ale w pełni zachowuje kształty Motoroli Droid 2. Ponadto telefon będzie posiadał komendy sterowania głosem rodem z Gwiezdnych Wojen i wiele innych zajawkowych akcesoriów elektronicznych. Apart kosztować będzie 199$.

Na Celebration V w Orlando Motorola zaprezentowała „dezajn” edycji specjalnej swojego „nowego dziecka”.KOMENTARZE (10)

Różne

Nowe kurtki i buty "Super Death Star Stormtrooper"

2010-08-16 22:26:55 różne

Sportowe kurtki i buty dla studentów i młodych ludzi stają się powoli wyznacznikiem nowych trendów w modzie. Firma Adidas Conductor Hi ma zamiar wypuścić pod koniec roku kolekcję butów oraz kurtek z motywem szturmowców nazwaną "Super Death Star Stormtrooper". Póki co nie wiadomo nic o cenie, zaprezentowano jedynie wygląd tychże produktów.

Kurtki mają mieć różne grafiki i być czarno-białe, z napisami koloru czerwonego, np. "Kessel Run Invitational", "Alderaan Memorial Cup'77", "Tatooine Raid'77", Hoth Snow Bowl'80".


KOMENTARZE (15)

Różne

Schaby Jabby #44

2010-08-13 21:52:06 SWExtreme

W jutrzejszych „Schabach Jabby” Łukasz Wasilewski i Maciej Szczepański – zakręceni redaktorzy Star Wars Extreme –porozmawiają o geekach i stereotypach związanych z nimi. Jeżeli chcecie przygotować się należycie do tej dyskusji, powinniście zapoznać się z bardzo poczytnym artykułem „Kim jest gik?”, który w zeszłym tygodniu można było nawet znaleźć na stronie głównej Gazety.pl. Pojawi się też wątek agresji w internecie, przejawiający się w tak zwanych: „flame wars”. Poruszony zostanie także temat e-sportu, o którym prowadzący nie mają zielonego pojęcia, dlatego mile widziane będą wasze profesjonalne komentarze i opinie. Audycja radiowa „Schabach Jabby” nr 44 zostanie wyemitowana w Akademickim Radiu Kampus w sobotę o godzinie 17, program trwać będzie równą godzinę.

Mieszkańcy Warszawy i okolic mogą posłuchać Akademickiego Radia Kampus na częstotliwości 97,1 FM, alternatywą jest możliwość słuchania radia przez internet za pomocą odtwarzacza mp3, wystarczy kliknąć tutaj by połączyć się z serwerem rozgłośni.

Ostatnie „Schaby Jabby” (nr 43) można znaleźć w tym miejscu na stronie Star Wars Extreme, lub w inny łatwy sposób, poprzez włączenie odtwarzacza umieszczonego po prawej stronie w menu.


Temat na forum
KOMENTARZE (5)

Różne

Twoje własne żółte napisy

2010-08-08 20:16:25 StarWars.Com

Oficjalna strona StarWars.Com uruchomiła ciekawą grę, dzięki której teraz każdy może stworzyć swoją własną wersję żółtych napisów przewijających się na tle rozgwieżdżonego kosmosu. Każdy napis rozpoczyna się prawidłowo od opisu "A long time ago, in a galaxy far, far away", oraz tytułu "Star Wars". Co więcej wszystkie wersje są automatycznie zapisane i można się nimi chwalić przed swoimi znajomymi zamieszczając je w popularnych serwisach społecznościowych.

Można też dzięki nim zrobić na przykład coś takiego.

Miłej zabawy!
KOMENTARZE (25)

Różne

Schaby Jabby #43

2010-08-07 00:51:16 SWExtreme

Zastanawialiście się kiedykolwiek jakby wyglądał remake Gwiezdnych Wojen? Jak ktoś inny niż George Lucas, posiadający jego doświadczenie i ale zupełnie inną wizję, napisałby scenariusz Epizodu IV i dorobił do niego dalsze części oraz historie? Na ten iście pasjonujący temat pogdybają dzisiaj redaktorzy Star Wars Extreme: Łukasz Wasilewski i Piotr Wojdasiewicz w audycji „Schaby Jabby”, która zostanie wyemitowana w Akademickim Radiu Kampus o godzinie 17. Prowadzący program zainspirowani autorskim felietonem „Wskrzeszenie czy ożywienie trupa?” spróbują dokładnie zdiagnozować i przewidzieć następstwa wyzerowania uniwersum Star Wars. Nie zabraknie przykładów z innych światów, w niektórych z nich remake to już przecież norma.

Mieszkańcy Warszawy i okolic mogą posłuchać Akademickiego Radia Kampus na częstotliwości 97,1 FM, alternatywą jest możliwość słuchania radia przez internet za pomocą odtwarzacza mp3, wystarczy kliknąć tutaj by połączyć się z serwerem rozgłośni.

Ostatnie „Schaby Jabby” (nr 42) można znaleźć w tym miejscu na stronie Star Wars Extreme, lub w inny łatwy sposób, poprzez włączenie odtwarzacza umieszczonego po prawej stronie w menu.


Temat na forum
KOMENTARZE (8)

Różne

"Star Wars Insider" online

2010-08-04 21:45:08 StarWars.com

Popularne czasopismo "Star Wars Insider" można obecnie czytać również w wersji online. Przykładowy numer został udostępniony w tym miejscu. Strony przeglądacie przez wciśnięcie ruchomej ikonki w prawym górnym rogu gazety lub strzałkami na górze strony, a przybliżacie klikając na wybranej stronie. Na początku powita was filmowa reklama "Adidasa", którą prezentowaliśmy w tym newsie.

W tym specjalnym wydaniu poznacie m. in. historię Obi-Wana, zobaczycie galerię najgroźniejszych potworów z Sagi, przeczytacie wywiady z Anthonym Danielsem, Markiem Hamillem, Peterem Serafinowiczem i twórcami "Star Wars: Robot Chicken".Zapraszamy do przeglądnięcia numeru.
KOMENTARZE (12)
Loading..