TWÓJ KOKPIT
0

Różne

Pora Imperatora #70

2012-03-29 14:52:30 Uniradio

Pamiętniki z galaktyki. Brzmi enigmatycznie? Ten filmik pozwoli Wam lepiej zorientować się w temacie:Otóż to. Już dzisiaj o 21.00 w Uniradiu Misiek i Bocian będą się zastanawiać, co by było, gdyby Gwiezdne Wojny kręcono w taki sam sposób, w jaki kręci się nieznane i nieśmieszne seriale wykorzystujące tzw. naturszczyków: Pamiętniki z wakacji, Dlaczego ja? i wiele innych. Wszyscy wiemy, że najlepsze dialogi na planach powstawały spontanicznie. Może to dobra droga rozwoju kinematografii? Przekonajcie się, słuchając audycji:Jak zwykle liczymy na Waszą aktywność i opinie. Tak jak w poprzednich odsłonach audycji, można się z nami kontaktować za pomocą numeru GG: 278708 oraz Skype'a: użytkownik uni_radio. Ponieważ jest to audycja na żywo, możliwe będzie wysłuchanie jej o określonej porze i wyłącznie w internecie, za pośrednictwem strony internetowej rozgłośni studenckiej UniRadio, lub bezpośrednio przez link do programu.


Temat na forum
KOMENTARZE (4)

Różne

Islam to Gwiazda Śmierci

2012-03-29 13:18:52
Biura FBI poddane były w ostatnim czasie skrupulatnej kontroli, która trwała aż 6 miesięcy. W trakcie pracy komisja nadzorująca, w skład której wszedł senator Richard Durbin, odkryła niepokojące fakty związane z procesem szkolenia agentów.
Według znalezionych zapisków uczestnicy szkolenia dostali wiele opartych na stereotypach wskazówek jak mają postępować z obcokrajowcami:
„Nigdy nie podawaj ręki Azjacie”
„nigdy nie wpatruj się w Azjatę”
czy
„nie próbuj rozmawiać z arabską kobietą, zanim nie odezwał się do niej arabski mężczyzna”
to tylko niektóre z nich.
Bardziej niepokojące są fragmenty mówiące o naginaniu prawa i ograniczaniu podstawowych praw- oczywiście w miarę potrzeb:
„W pewnych okolicznościach FBI może naginać prawo lub je chwilowo zawiesić, co może mieć pewien wpływ na wolność innych”.
Takie praktyki wydają się dziwnie znajome, zastanawiam się kiedy funkcjonariusze biura zamienią czarne garnitury na gustowne białe pancerze. Serwis wired.com dotarł też do informacji, mówiącej barwnym porównaniu stosowanym przez analityków FBI. Według nich Islam jest równie groźny dla ludzkości jak Gwiazda Śmierci.
Rzecznik FBI, Christopher Allen zapowiedział oczywiście, że na podstawie otrzymanych informacji zostaną wobec winnych wyciągnięte konsekwencje. Zapewne następnym razem będą działać dyskretniej.
KOMENTARZE (23)

Różne

Slave Leia

2012-03-28 23:00:40

Na stronie OtherTees dostępna jest do kupienia kolejna koszulka z Gwiezdnych Wojen. Tym razem grafika, która znajduje się na koszulce przedstawia Leię, w pamiętnym stroju niewolnicy z pałacu Jabby. Koszt zakupu koszulki wynosi 35 zł (osoby, które podczas zamawiania podadzą jako kod rabatowy bastion, otrzymają specjalną zniżkę). Koszulki są zarówno w męskich, jak i damskich rozmiarach. Jeśli ktoś chciałby ją zamówić to musi się pospieszyć, gdyż będzie ona w sprzedaży tylko do 31 marca do godz. 23:00.


KOMENTARZE (8)

Różne

Najbardziej oddany Fan

2012-03-27 21:49:15

Jakiś czas temu portal cnet ogłosił konkurs na najbardziej oddanego fana Gwiezdnych Wojen . Napłynęło oczywiście wiele zgłoszeń, mniej lub bardziej oryginalnych.
Wśród nadesłanych prac znalazły się wspaniałe kolekcje, modele postaci w oryginalnych rozmiarach czy fani poprzebierani w stroje bohaterów Sagi. Zwycięzca mógł być jednak tylko jeden. Brian Rowland sam zgłosił się do redakcji zapewniając że jest najbardziej zdeklarowanym fanem jakiego można znaleźć. Skąd ta pewność siebie? Spójrzcie na zdjęcie poniżej a wszystko stanie się jasne.


Brian zajął oczywiście pierwsze miejsce i zgarnął główną nagrodę, którą była "The Star Wars Craft Book" z autografem Bonnie Burton.
Inne wyróżnione prace możecie zobaczyć tutaj.
KOMENTARZE (46)

Różne

Magazyn The Clone Wars #6

2012-03-26 21:54:29 Egmont Polska

Czwarty w tym roku numer magazynu The Clone Wars trafił do sprzedaży. Co tym razem czeka w środku?

Star Wars The Clone Wars 4/2012 (6)

W najnowszym numerze poznacie historię, w której Anakin i Ahsoka sprzymierzą się z przestępcą i zobaczycie, jak rycerze Jedi radzą sobie z ogromnymi bestiami – rankorami. Zachęcamy was również do przeczytania pierwszego odcinka nowego cyklu „Co by było, gdyby…”. Wyobrażacie sobie, że Obi-Wan przechodzi na ciemną stronę Mocy?! Warto też poznać zestawienie najbardziej spektakularnych walk Jedi z sezonu drugiego serialu. Niech Moc będzie z wami!
Cena 7,99 zł, 32 strony.
KOMENTARZE (26)

Różne

George Lucas w radiu SiriusXM

2012-03-26 15:23:07 YouTube.com

W amerykańskim radiu SiriusXM wyemitowany został wywiad z Georgem Lucasem, przeprowadzony przez byłego senatora Billa Bradleya. Teraz na serwisie YouTube opublikowano fragmenty tego wywiadu, którego tematy obejmowały filozofię świata, sztuki, edukacji i twórczości:

O metodach nauczania: "Platon nie uczył nikogo, tylko zadawał pytania. Sokrates, Platon i Arystoteles...proces polegał na zadawaniu pytań. Dlaczego niebo jest niebieskie? Co stanie się gdy zajdę tak daleko, że nie będę widział siebie? Dlaczego tak się dzieje? Studenci sami musieli zrozumieć o co chodzi. Oni sami wymyślali odpowiedzi. (...) To była odwrotność tego, że nie wpajamy im informacje, ale uczeniu dzieci tego jak się uczyć samemu, żeby można było samemu nauczyć się czego tylko potrzeba."O mitologii w społeczeństwie: "Mitologia to po prostu sposób dla społeczeństwa. Historie, które są opowiadane grupom ludzi, żeby tworzyły z nich społeczeństwo, żeby mogli mieć wspólny system wartości. Robi się to nie nadając serię lekcji, ale dając im bohaterów, postaci które się podziwia, chce się naśladować, którzy robią źle, ale wtedy mówimy: "Nie róbcie takich rzeczy, róbcie inaczej", "To oznacza przyjaźń", "Rozumiem twoje uczucia wobec twojego ojca, to nie tajemnica"."o Red Tails": "Siedziałem w kinach i obserwowałem 10-letnich chłopców, którzy wybiegali z seansu z podniesionym rękami, krzyczący "Alleluja" i "W przyszłości zostanę pilotem". [Ten film] daje im ich własną historię, którą mogą ze sobą zabrać."O granicy sztuki i technologii: "Każdy rodzaj sztuki i każdy artysta zmaga się z technologią. Bo sztuka jest technologią. To jedna rzecz, którą możesz zrobić, używając technologi, żeby przekazać emocje od jednej dla drugiej osoby. To jest sztuka. Czy to opowiadasz historię, piszesz sztuki teatralne, tworzysz muzykę, piszesz książki, malujesz obrazy. Zawsze chodzi o technologię."Temat na forum
KOMENTARZE (4)

Różne

Meg Turney jako księżniczka Leia

2012-03-25 16:53:57

Meg Turney jest zapaloną fanką gier komputerowych i szeroko pojętej fantastyki. Fanom szerzej może być znana z wywiadów, które podczas konwentu Comic Con przeprowadzała z obecnymi tam gwiazdami lub z prowadzenia różnego rodzaju programów w internecie poświęconych grom i nowościom technologicznym. Tym razem w swoim podcaście - MegaBit - postanowiła zająć się tematyką cosplaya i zmierzyć się z jednym z najbardziej znanych z Gwiezdnych Wojen strojów kobiecych. Ujęcia do tego odcinka kręcone były w siedzibie firmy Gentle Giant zajmującej się produkcją gadżetów m.in. ze świata Star Wars. Poniżej znajduje się filmik wprowadzający w tematykę cosplaya, pokazujący przemianę Meg w księżniczkę Leię i same zdjęcia u Gentle Giant.


KOMENTARZE (5)

Różne

Bastionowe wywiady: Toby Philpott

2012-03-22 22:54:16Bastion Polskich Fanów Star Wars ma przyjemność zaprezentować Wam całkowicie nowy cykl newsów. Specjalnie dla Was nasz redakcyjny kolega, Master of the Force, nawiązał kontakt z wieloma osobami związanymi z powstawaniem Gwiezdnych Wojen. Wśród nich znaleźć można zarówno aktorów, pisarzy jak i rysowników. Nawet jeśli nie zawsze będziecie kojarzyć ich nazwiska, to na pewno rozpoznacie postacie w które się wcielili lub prace, które stworzyli, a same wywiady będą dobrą okazją aby się dowiedzieć o nich czegoś więcej.

Pierwszy wywiad, który chcielibyśmy Wam pokazać, przeprowadzony został z Toby'm Philpottem. Mimo iż po samym zdjęciu większość osób nie skojarzyłaby go z Gwiezdnymi Wojnami, to postać, którą kierował jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych z "Powrotu Jedi". To właśnie Toby, wraz ze współpracownikami operował Jabbą. W "ciele" Hutta mieściło się kilka osób, które razem go animowały, Toby odpowiadał za ruchy lewej ręki, języka i głowy. Sam wywiad możecie przeczytać w tym miejscu, do czego serdecznie zapraszamy.
KOMENTARZE (5)

Różne

Jedi z Nowego Jorku

2012-03-22 21:18:14

W samym sercu Manhattanu powstał nowojorski klub Jedi, w którym uczniowie zdobywają wiedzę w zakresie samokontroli i walki na miecze świetlne.
To nie żart, szkołę założył Michael Flynn będąc pod wrażeniem świata Giwezdnych Wojen oraz relacji jakie łączyły Luke'a Skywalkera z Obi-Wanem Kenobim. Uczniowie mają od 20 do nawet 60 lat. Hasłem reklamowym Flynna jest "przychodzisz będąc maniakiem, wychodzisz będąc Wojownikiem Jedi". Grupa powstała w 2005 roku po prezentacji na paradzie zorganizowanej z okazji Halloween.
Sam założyciel nadał sobie tytuł "Jedi grandmaster" i uważa, że ma odpowiednie przygotowanie do prowadzenia szkoły tego typu. Twierdzi że posiada wiedzę w zakresie sztuk walki, tańca, walki na miecze oraz wie co nieco o naukach tybetańskich mnichów, dzięki czemu absolwenci jego szkoły są gotowi do pełnienia roli Strażników Galaktyki. Dodaje także, że od dnia premiery widział Gwiezdne Wojny 32 razy. Szeroka wiedza i przygotowanie Mistrza nie uchroniły go jednak od kradzieży jego własnej produkcji miecza świetlnego, którym chciał się pochwalić pewnego dnia w klubie. Flynn stratę wycenił na około 500 dolarów.
Czy są więc wśród nas potencjalni kandydaci na nowojorskich Jedi? Jacyś ochotnicy? A może wy liczyliście ile razy do tej pory oglądaliście Sagę?
KOMENTARZE (15)

Różne

Star Wars Magazyn #6 na półkach sklepowych

2012-03-22 19:16:40 Star Wars Magazyn

Od wczoraj na półkach salonów sieci Empik i Kolporter można znaleźć szósty numer Star Wars Magazyn. Z uwagi na skomplikowany i czasochłonny proces dystrybucji, czasopismo dotrze do wszystkich sklepów dopiero za kilka dni. Star Wars Magazyn #6 kosztuje standardowo 12,50 złotych brutto, gazetka liczy 42 strony. Jeżeli chcielibyście nabyć archiwalne numery Star Wars Magazyn, zajrzyjcie na oficjalną stronę czasopisma do działu archiwum, gdzie znajdziecie kompletne informacje jak tego dokonać.

Tematem przewodnim Star Wars Magazyn #6 jest premiera „Mrocznego widma 3D”, co też zostało zaznaczone za pomocą okładki, którą zdobi Darth Maul. Na czytelników czekają następujące artykuły i atrakcje:

 • dział nowości ze świata Gwiezdnych Wojen,
 • wrażenia redakcji pisma z przedpremierowego pokazu „Mrocznego widma 3D”,
 • wywiad z Davem Filonim na temat czwartego sezonu „Wojen Klonów”,
 • artykuł-wywiad na temat „The Old Republic”,
 • wywiad z fińską fanką Star Wars, która ma bardzo twórcze hobby,
 • opowiadanie: „Z Leebo jest trzech” autorstwa Michaela Reavesa i Mayi Kaathryn Bahnoff,
 • 30-lecie polskiej premiery „Imperium kontratakuje”,
 • relacja z odwiedzin w szkole specjalnej w Owińskach,
 • artykuł na temat zestawów LEGO Star Wars #10212 (prom imperialny klasy Lambda) i #93994 (imperialna maszyna krocząca AT-AT),
 • dział Holonet,
 • Konkurs Łowców Nagród 3D,
 • Moc gwiezdnowojennych plakatów i grafik!


  Temat na forum
  KOMENTARZE (14)
 • Różne

  Kolejna funkcjonalność oficjalnej poszła się ...kochać

  2012-03-21 17:45:15

  Oficjalna nie przestaje zaskakiwać. Po ostatniej zmianie odsłony udało się im usunąć nie tylko zdecydowaną większość wieloletniego dziedzictwa wspaniałych artykułów i archiwum newsów. Pod nóż poszło też forum dyskusyjne. Owszem większość z tych postów nie nadawała się do niczego. Można je było wyciąć, bo tylko śmieciły internet. Część z nich jednak miała swą wartość, głównie w temacie opiekuna holokronu. Niestety, przepadły.

  Teraz pod nóż idzie kolejna funkcjonalność. Blogi. Znikną w połowie maja. O ile fanów, którzy z nich korzystają to specjalnie nie boli. Teraz są darmowe, a bardziej profesjonalne serwisy z pewnością pomogą lepiej prowadzić bloga. Ale znów znikają blogi tuzów Gwiezdnych Wojen i tych z pewnością będzie szkoda.


  KOMENTARZE (0)

  Różne

  Proteza ręki -model "Skywalker"

  2012-03-20 22:02:21

  W piątej części Sagi Luke traci rękę w pojedynku z ojcem, zostaje ona zastąpiona wysokiej jakości protezą, której możliwości nie odbiegają od oryginału. Wszyscy znamy tą historię, do tej pory wydawało się jednak niemożliwym powtórzenie tego wyczynu medycznego w realnym świecie.
  Projekt prowadzony pod przewodnictwem agencji DARPA pozwolił zrealizować pierwszy prototyp takiej protezy. Twórcy mają już za sobą przeszło 4000 godzin testów w klinikach na terenie całych Stanów Zjednoczonych. Proteza była tworzona od 2005 roku, wtedy też nadano jej roboczą nazwę "Luke Arm". Amerykańscy żołnierze, którzy mieli okazję testować urządzenie byli zachwyceni możliwością ponownego używania kończyny, którą utracili w wyniku działań wojennych.
  Praca protezy opiera się na zespole serwomotorów, które osadzone na jej brzegu odbierają bodźce z mięśni znajdujących się na końcu brakujacej kończyny. Jedną z osób zaangażowanych w pracę nad projektem jest Doktor Stewart Coulter, przyznał on że urządzenie nadal nie jest idealne. Nie zapewnia komfortu w czasie przemieszczania się i nadal wymaga dopracowania. Jednak już na tym etapie ma do zaoferowania osobom niepełnosprawnym nieporównywalnie większą kontrolę niż standardowe protezy. Urządzenie może się okazać bardzo dobrym rozwiązaniem dla osób, które będą chciały po wypadku podjąć stacjonarną pracę.


  KOMENTARZE (13)

  Różne

  Pora Imperatora #69

  2012-03-19 19:30:54 Uniradio

  Nie można bez przerwy rozmawiać o Gwiezdnych Wojnach, tym bardziej, że tyle innych ciekawych światów czeka na opisanie... No więc w najbliższy czwartek o 21.00 na antenie Uniradia będziemy rozmawiać o epickiej sadze z pogranicza science-fiction i space opera, czyli (fanfary!) Mass Effect. A ponieważ o tak wielkim temacie nie sposób mówić we dwóch, w tym tygodniu Miśka i Bociana wesprze specjalistka z zakresu gier Bioware, która o grach z cyklu Mass Effect wie wszystko. Ale to naprawdę wszystko. To i kilka innych atrakcji w programie znanym jako:  Jak zwykle liczymy na Waszą aktywność i opinie. Tak jak w poprzednich odsłonach audycji, można się z nami kontaktować za pomocą numeru GG: 278708 oraz Skype'a: użytkownik uni_radio. Ponieważ jest to audycja na żywo, możliwe będzie wysłuchanie jej o określonej porze i wyłącznie w internecie, za pośrednictwem strony internetowej rozgłośni studenckiej UniRadio, lub bezpośrednio przez link do programu.


  Temat na forum
  KOMENTARZE (5)

  Różne

  Spinki do mankietów

  2012-03-17 12:57:15

  Jakiś czas temu prezentowaliśmy spiniki do krawatów. Tym razem prezentujemy spinki do mankietów, które można kupić na amerykańskim Amazonie. To oczywiście produkt licencjonowany. Para spinek kosztuje 59,95 USD. A prezentują się następująco:  Dodatkowe modele wciąż pojawiają się na Amazonie. Natomiast o samych spinkach do mankietów można przeczytać tutaj.
  KOMENTARZE (0)

  Różne

  Pora Imperatora #68

  2012-03-15 19:04:39 Uniradio

  Już myśleliście, że audycji nie będzie, prawda? Niestety musimy Was rozczarować: Misiek i Bocian jak zwykle pojawią się na antenie Uniradia o 21.00, żeby nękać Was swoimi dywagacjami. Tym razem porozmawiamy więc o tym, co by było, gdyby Gwiezdne Wojny były... musicalem? A to wszystko w audycji o nazwie:  Jak zwykle liczymy na Waszą aktywność i opinie. Tak jak w poprzednich odsłonach audycji, można się z nami kontaktować za pomocą numeru GG: 278708 oraz Skype'a: użytkownik uni_radio. Ponieważ jest to audycja na żywo, możliwe będzie wysłuchanie jej o określonej porze i wyłącznie w internecie, za pośrednictwem strony internetowej rozgłośni studenckiej UniRadio, lub bezpośrednio przez link do programu.


  Temat na forum
  KOMENTARZE (5)

  Różne

  Wspominając Ralpha McQuarriego

  2012-03-15 00:04:26 RI za blogiem oficjalnej

  Mija drugi tydzień odkąd zmarł Ralph McQuarrie, concept designer, ilustrator i projektant, pierwszy współpracownik George'a Lucasa przy tworzeniu „Gwiezdnych wojen”, niezastąpiony przy tworzeniu sagi Star Wars, oraz wielu innych produkcji z Hollywood. Na oficjalnym blogu zebrano kilka wspomnień z Internetu, które napisali o nim różni sławni ludzie, aktorzy, reżyserzy, producenci, scenarzyści i artyści:

  George Lucas
  Jestem głęboko zasmucony odejściem tak wizjonerskiego artysty i tak skromnego człowieka. Ralph McQuarrie był pierwszą osobą, którą zatrudniłem, żeby pomógł mi stworzyć Gwiezdne Wojny. Jego wyraźny wpływ, pod postacią niesamowitych rysunków produkcyjnych, poprowadził i zainspirował całą obsadę i ekipę oryginalnej trylogii Star Wars. Kiedy słowa nie mogły pokazać moich pomysłów, zawsze mogłem pokazać na jedną z cudownych ilustracji Ralpha i powiedzieć „Zróbcie to w ten sposób”.

  Poza filmami, jego prace zainspirowały przynajmniej dwie generacje młodych artystów, którzy nauczyli się od Ralpha jak projektuje się filmy. Również oni, podobnie jak ja, zachwycali się jego uważnym okiem i twórczą wyobraźnią, które zawsze różne pomysły realizowały w sposób idealny. Na wiele sposobów, był pokoleniowym ojcem rewolucji sztuki konceptowej, która narodziła się z jego twórczości, i która porwała wyobraźnię tysięcy i pociągnęła ich w stronę branży filmowej. W ten sposób wszyscy będziemy korzystać z jego dorobku artystycznego w dalszych pokoleniach. Ponadto zawszę będę pamiętał go jako miłego, cierpliwego i niezwykle utalentowanego przyjaciela i współpracownika.  Rick McCallum, producent prequeli:
  Ralph był jedną z pierwszych osób, do której się zwróciłem, gdy zacząłem przygotowania do Mrocznego widma. Gdy Ralph przyjechał z wizytą na Ranczo, powiedział mi, że nie czuje się na sile, by zmierzyć się z tym obrazem, ale miałem przeczucie, że przekonam go do zmiany zdania. George’a i ja chcieliśmy pracować w taki sposób, by mu umożliwić bycie siłą kreującą nową trylogię. Miał kilka dni, gdy spoglądał na wszystko, w końcu gdy powiedział mi, że nie podejmie się tego zadania, ze względów zdrowotnych, zabraliśmy go do sali konferencyjnej. Pokazałem mu szkice kilku młodych artystów ze szkół i z firm od efektów specjalnych z całego świata. Mieliśmy przynajmniej 35 poważnie utalentowanych artystów. Chodził przez trzy godziny po sali, w całkowitej ciszy, przyglądał się pracą, a potem wybrał prace Erica Tiemensa, Ryana Churcha i Douga Chainga, usiadł i spoglądał na nie przez kolejną godzinę, potem nagle wskazał na pracę Douga Chainga i z uśmiechem rzekł: „Tak, to ten!”. I tak zatrudniliśmy Douga jako głównego artystę koncepcyjnego w Mrocznym widmie. A w epizodach II i III, Ryan i Eric zajęli jego miejsce.

  Ralph był źródłem niekończącej się inspiracji. Zawsze mieliśmy jakąś jego pracę wiszącą gdzieś w departamencie artystów czy w biurach w Londynie, Sydney i na ranczu Skywalkera. Nie mogę sobie przypomnieć momentu, w którym ktoś by się im nie przyglądał, nie studiował ich.

  Był miły i skromny, wytrawny dżentelmen z unikalnym i przepięknym spojrzeniem na nasz świat i to co jest poza nim. Będzie nam go brakowało, ale nasze serca nigdy o nim nie zapomną.

  Dave Filoni, reżyser:
  Ralph ustanowił standardy projektowania dla kina. Całe pokolenie artystów inspirowało się jego pracą. Chcieliśmy być Ralphem. Chcieliśmy tę robotę, tworzenie okrętów, szturmowców, Jedi i Sithów.
  Każdego dnia przy Wojnach Klonów aspirujemy by być Ralphem, by uchwycić tę magię, którą nam dał, gdy byliśmy dziećmi. Jednym z najbardziej pamiętnych dni w Lucasfilm Animation było gdy Ralph nas odwiedził i pokazywaliśmy mu nasze odcinki. Chcieliśmy pokazać Ralphowi, że jego dzieła, jego wizje wciąż żyją i mają się dobrze w naszym serialu, że z respektem studiujemy jego pracę, by nasze uniwersum Gwiezdnych Wojen przypominało jego.
  Wciąż używamy projektów Ralpha jako inspiracji, wiele z nich nigdy wcześniej nie pojawiło się na ekranie. Hełm Rakko Hardeena to jeden z wczesnych projektów hełmu Boby Fetta. I znalazłoby się mnóstwo podobnych przykładów w każdym odcinku.
  Moja żona zapytała co Ralph dla mnie znaczył i myślę, że mogę to ująć w sposób podobny jak wielu moich przyjaciół artystów. Bez Ralpha McQuarriego nie robiłbym tego, co robię dziś. Nawet bym tego nie rozważał. Nie byłbym choć w połowie artystą jakim jestem, bez jego wpływu na moje dzieciństwo. Dziękuję ci Ralph za wszystko. Będzie cię brakowało, ale będziesz żył w odległej galaktyce.  Simon Pegg, aktor:
  Dla świata poza odległa galaktyką, Ralph McQuarrie był pewnie jednym z nieznanych bohaterów uniwersum Gwiezdnych wojen, ale dla fanów był inteligentnym projektem tylu wspaniałych światów. Był wizjonerem i artystą z największą wyobraźnią. Nasz wszechświat jest uboższy bez niego.

  Colin Hanks, aktor:
  Smutna wiadomość. Może zabrzmi to banalnie, ale on pracą własnych rąk i własnych narzędzi - pędzli i ołówków, nie tylko wpłynął na młodego filmowca – George’a Lucasa, ale na całe pokolenie filmowców urodzone po 1977. Nie można i nie powinno się tego niedoceniać.

  Mark Hoppus, basista i wokal Blink-182:
  Dziękuję ci, Ralph, za stworzenie uniwersum przygody, które niezłomnie utrzymuje własną sekcję w moim mózgu, odkąd mój tata po raz pierwszy zabrał mnie na Gwiezdne Wojny, aż do dziś. Jesteś geniuszem i bohaterem. Świat jest mniej fajny bez ciebie. Niech Moc będzie z tobą.

  Hal Hickel, dyrektor animacji „Rango”:
  Pierwsze obrazy z Gwiezdnych Wojen jakie zobaczyłem, to malunki pre-produkcyjne Ralpha McQuarriego. Jego dzieło wyimaginowało poważną, tajemniczą, rozległą i kompletnie nową wizję wszechświata Science Fiction. Pozostało w dużej sprzeczności z głupimi, wylewnymi lub zimnymi wizjami, które przyzwyczaiłem się już oglądać. W skrócie, otworzył mój 12-letni umysł.

  Matt Lanter, aktor Wojny Klonów, 90210:
  Gwiezdne Wojny z pewnością nie byłby tym czym są, gdyby nie artystyczny i wizualny wpływ Ralpha McQuarriego. Jego magia i dziedzictwo będą żyły, zupełnie jak saga Star Wars i wiele innych cudownych filmów, które zostały obdarzone jego talentem. Będzie go brakować.

  mc chris, raper:
  Ralph McQuarrie uczynił SF taką, że czuło się jakby to była rzeczywistość w której moglibyśmy żyć. Zawsze kochałem moje albumy z Gwiezdnych Wojen, właśnie dlatego, że były wypełnione jego fenomenalnymi ilustracjami. Będzie go brakować.  Jesse Alexander, scenarzysta/producent TV:
  Miałem szczęście by zobaczyć koncepty Ralpha na żywo w archiwach rancza Skywalkera. Zdumiało mnie jakie one były żywe i rozświetlone. Wyglądały jakby podświetlone diodami LEDowymi. Jakby ramy wyobraźni Ralpha zostały uwięzione w alchemiczny sposób i uwiecznione z czcią by jego uczniowie mogli ją studiować. Dla mnie, wizje Ralpha zdefiniowały jak powinno wyglądać SF.

  Joe Trohman, gitarzysta Fallout Boy:
  Bez wątpienia, Ralph McQuarri to najlepszy wzór jak powinniśmy dziś wizualnie podchodzić do SF. Gwiezdne Wojny same z siebie nie wyglądałyby tak oryginalnie, nie zapadałby w pamięć, a być może nawet by nie istniały, bez jego nieograniczonej wyobraźni i kreatywnego kształtowania wszystkich ważnych aspektów klasycznej trylogii. Ustanowił precedens, zmienił reguły gry i będziemy bardzo tęsknić.

  Ben Templesmith, twórca komiksów, pisarz:
  Prawdziwie utalentowana iskra kreatywności zgasła, a to sprawia mi smutek... ale w tym samym czasie, Ralph McQuarrie wciąż przypomina wszystkim artystą wizualizującym, że to my kształtujemy niesamowite światy i postaci, jedynie własnymi umysłami i odrobiną wyobraźni. Jego prace to swoisty testament.

  Javi Grillo-Marxuach, scenarzysta i producent TV:
  Kilka lat temu, miałem zaszczyt odwiedzić archiwa Lucasfilmu. Jednym z najważniejszych punktów tej wycieczki było zobaczenie oryginalnych prac Ralpha McQuarriego. Zobaczenie własnymi oczyma tych cudownych prac, to przeżycie życiowe porównywalne z zobaczeniem „Guernica” Picasso lub Mona Lisy. Obrazy McQuarriego były wizualnym fundamentem opowieści, która zawładnęła moją wyobraźnią gdy byłem w młodym wieku i sprawiła, że obrałem kurs by stać się profesjonalistą w telewizji i filmie. Trudno zmierzyć zarówno jego wpływ na kulturę popularną, jak i moją wdzięczność za jego prace.

  Kyle Newman, reżyser „Fanboys”:
  Ralph był najwspanialszy. Mój ulubiony artysta, proste i jasne. Gdy byłem dzieckiem, to właśnie cudowne obrazy Ralpha z Bantha Tracks pozwalały mi przetrwać te lata między kolejnymi filmami z sagi. Dzięki jego zapierającym dech malowidłom odkryłem rzemiosło poza magią ekranu. To było budowanie świata, budowanie wszechświata, sztuka zmieniająca świat, która na zawsze zmodyfikowała kierunek mojego życia. Gwiezdne Wojny sprawiły, że zakochałem się w filmach. Ale to Ralph sprawił, że pokochałem tworzenie filmów. I choć będziemy tęsknić, to na zawsze będziemy go szanować.

  Adrianne Curry, supermodelka i gwiazda TV:
  Sztuka Ralpha była inspirująca i dająca wielu ludziom przyjemność i kolekcjonaria. To co mogę powiedzieć, to jak bardzo ci dziękuję, a to co mogę zaoferować to moje kondolencje płynące ze szczerego serca.  Alex Pardee, artysta:
  Nie miałem zielonego pojęcia, że tworzenie tych wyjątkowych filmów zaczęło się od szkiców, aż do czasu gdy moi rodzice wzięli mnie i moją siostrę by zobaczyć retrospekcję prac Ralpha na wystawie Art of Star Wars w San Francisco. Miałem wtedy 8 lat. Wcześniej domyślałem, się że Darth Vader to aktor, a rankor to jedna z prawdziwych bestii, którą tresowano i zmuszono do gry gdy rozpoczęto kręcenie. Gdy zobaczyłem wczesne propozycje McQuarriego dotyczące postaci obok kostiumów i rekwizytów, które wykorzystano w filmie, zapytałem się taty, dlaczego artysta rysował je w sposób inny niż ten, w który powinny wyglądać. Mój tata wytłumaczył mi w czym rzecz, w tym także to, że ktoś wpierw musi to sobie wyobrazić, zanim coś trafi na ekran. Potem przeszedłem się jeszcze raz przez cała galerię i ogarnęła mnie obsesja oryginalnych szkiców. Powiedziałem: „To jest to, co chcę robić. Chcę wyobrażać sobie rzeczy. Chcę wyobrażać sobie wszystko.”

  Nathan Hamill, artysta:
  RIP Ralph McQuarrie. Moje dzieciństwo było zabawniejsze dzięki tobie.

  Liz Lee, prezenterka MTV, fanka:
  Na zawszę będę wdzięczna za wkład twoich prac. Twoja obecność na Ziemi to był dar.

  Harry Knowles, dziennikarz internetowy:
  Gdy Ralph McQuarrie umarł, czułem jakby mój święty patron odszedł. On był tym, którego wspomnienie powodowało, że geekowie tacy jak ja eksplodowali z entuzjazmu.

  Elijah Wood, aktor:
  Zakłócenie Mocy, Ralph McQuarrie odszedł. Niech Moc będzie z nim.

  Anthony Daniels, aktor:
  Ralph McQuarrie zmarł. Bez jego inspirujących szkiców nie byłbym C-3PO. Raz mu powiedziałem: „to wszystko twoja wina”, a potem mu podziękowałem.
  KOMENTARZE (2)

  Różne

  Konkurs fotograficzny dla fanów Star Wars

  2012-03-14 20:43:55 Fabryka.pl

  Czasami warto trochę się rozerwać, powalczyć z innymi, tym bardziej jeżeli można coś wygrać. Otrzymaliśmy informację dotyczącą konkursu organizowanego przez sklep internetowy Fabryka.pl oraz wydawnictwo Egmont, a skierowanego do fanów Star Wars. Co trzeba zrobić?

  1. ubrać kostium Waszego ulubionego bohatera Gwiezdnych Wojen
  2. pstryknąć fotkę aparatem lub komórką
  3. wysłać ją na adres prasa@fabryka.pl

  Trzy najlepsze zdjęcia zostaną nagrodzone albumem Egmontu "Star Wars. Wielki ilustrowany przewodnik. Wydanie specjalne". Dla tych, którzy będą mieli mniej szczęścia przewidziano nagrody pocieszenia w postaci komiksów Star Wars.
  Warto zwrócić uwagę, że nie zostało dużo czasu. Termin nadsyłania prac upływa 18.03.2012 o godz. 23:59:00.

  Wszystkie szczegóły znajdziecie w tym miejscu.

  Powodzenia i dobrej zabawy.
  KOMENTARZE (5)

  Różne

  Plakaty promujące Star Wars Identities

  2012-03-13 11:09:37

  Star Wars Identities to wystawa poświęcona bohaterom znanym z Gwiezdnych Wojen. Przybliży ona znane postacie w niezwykły sposób, po raz pierwszy ukazując wiele aspektów ich osobowości. Pozwoli spojrzeć na Luke'a Skywalkera czy Hana Solo przez pryzmat podejmowanych decyzji oraz wpływu jaki wywierały na nich napotkane postacie. O całości informowaliśmy tutaj. Wystawa rozpocznie się 19 kwietnia w Montrealu tymczasem w sieci pojawiły się plakaty, które mają ją promować.
  KOMENTARZE (9)

  Różne

  Body dla niemowlaków

  2012-03-11 18:35:31 www.kickstarter.com

  Fani Star Wars będący zarazem rodzicami mogą podkreślać swoje zainteresowania również za pomocą swoich pociech. Jedną z opcji jest wybieranie wszelkiego rodzaju ciuszków dla maluchów okraszonych motywami z Gwiezdnych Wojen. Serię takich body dla przyszłych fanów zaprojektował Mike Vasquez (Terrible! Designs), o którego projekcie możecie przeczytać na stronie www.kickstarter.com. Na razie zbierane są zamówienia, a gotowe produkty zostaną rozesłane w maju. Poniżej możecie zobaczyć kilka przykładowych body, więcej projektów (nie tylko SW) znajdziecie tutaj i tutaj


  KOMENTARZE (19)

  Różne

  Koszulki z The Old Republic

  2012-03-08 22:46:14

  Znany producent koszulek dla graczy, firma J!NX, stworzyła we współpracy z Bioware linię koszulek przeznaczoną dla fanów gry The Old Republic. Do sprzedaży trafi dwanaście różnych wzorów: osiem reprezentujących poszczególne klasy jakie można spotkać w grze, dwie obrazujące sympatię do Republiki lub Imperium i dwie dla fanów Jasnej i Ciemnej Strony Mocy. Koszulki są dostępne w różnych rozmiarach. Za każdą z nich zapłacić trzeba od 17,99 do 20,99 euro. Nabyć je można w tym miejscu.


  KOMENTARZE (10)

  Różne

  Pora Imperatora #67

  2012-03-08 16:57:38 Uniradio

  Jako się rzekło, po wyczynach fryzjerskich i nie tylko wracamy do regularnego rytmu, dzisiaj o 21.00 będzie więc - zgodnie z zapowiedzią - o miejskich legendach w Gwiezdnych Wojnach. A o tym wszystkim i paru innych rzeczach w audycji:  Jak zwykle liczymy na Waszą aktywność i opinie. Tak jak w poprzednich odsłonach audycji, można się z nami kontaktować za pomocą numeru GG: 278708 oraz Skype'a: użytkownik uni_radio. Ponieważ jest to audycja na żywo, możliwe będzie wysłuchanie jej o określonej porze i wyłącznie w internecie, za pośrednictwem strony internetowej rozgłośni studenckiej UniRadio, lub bezpośrednio przez link do programu.


  Temat na forum
  KOMENTARZE (3)

  Różne

  Joga a Gwiezdne Wojny

  2012-03-06 09:52:44 Etsy.com

  Joga w dzisiejszych czasach staje się coraz bardziej popularna. Praktycznie co chwilę w wielu miastach powstają kluby, w których można ćwiczyć tę sztukę. Na stronie Etsy.com pojawiła się oferta zakupu plakatów przedstawiających różne pozy jogi. Fanów Gwiezdnych Wojen ta oferta powinna szczególnie zainteresować, gdyż te pozy wykonują bohaterowie ich ulubionej sagi. Wybrane wzory plakatów można obejrzeć poniżej, a osoby zainteresowany kupnem zapraszamy tutaj.


  KOMENTARZE (16)

  Różne

  Bączek z McDonald's

  2012-03-05 21:14:15

  Szał po "Mrocznym widmie 3D" minął, ale na świecie ukazało się przy okazji kilka ciekawych gadżetów o których warto wspomnieć. Jednym z nich są bączki dodawane do zestawów Happy Meal w McDonald's.  Dostępne jest aż 8 różnych wersji (Darth Maul, Sebulba, Mace Windu, Qui-Gon Jinn, Yoda, R2-D2, Anakin Skywalker i Obi-Wan Kenobi). Bączek poza kręciłkiem (spinner) ma też jeszcze pseudo figurkę, która pozwala go wprawić w ruch.  Jak to wygląda w praktyce można zobaczyć na YouTubie.
  KOMENTARZE (0)

  Różne

  Zapowiedź Star Wars Magazyn #6

  2012-03-05 20:36:47 Star Wars Magazyn

  Według informacji dostarczonych nam przez redakcję Star Wars Magazyn kształt szóstego numer tego pierwszego polskiego licencjonowanego czasopisma gwiezdnowojennego został zaakceptowany przez amerykańskich zwierzchników i jeszcze w zeszłym tygodniu przekazano go do druku. Tematem przewodnim Star Wars Magazyn #6 jest „Mroczne Widmo 3D”, które miało swoją premierę w połowie lutego. Gazetka na dniach ukaże się w sprzedaży w cenie 12,50 złotych brutto za sztukę.

  Jakie atrakcje czekają nas w najnowszej odsłonie Star Wars Magazyn?
 • Star Wars: Epizod I w 3D – wrażenia redakcji z pokazu przedpremierowego,
 • Dave Filoni odkrywa sekrety czwartego sezonu „Wojen Klonów”,
 • 30-lecie polskiej premiery „Imperium kontratakuje”,
 • opowiadanie nawiązujące do „Cieni Imperium”,
 • LEGO: Imperialny prom – klocek po klocku.

  Bieżące numery czasopisma Star Wars Magazyn nabywać można w salonach sieci Empik i Kolporter, zaś archiwalne egzemplarze dostępne są za pośrednictwem oficjalnej strony magazynu.


  Temat na forum
  KOMENTARZE (12)
 • Różne

  Anulowane gadżety

  2012-03-03 14:42:58

  Jason Geyer przedstawił na swojej stronie zbiór prac koncepcyjnych przedstawiających anulowane projekty związane Gwiezdnymi Wojnami. Na części z nich można znaleźć loga znanych firm ponieważ przedmioty te miały być częścią kampanii reklamowych dużych koncernów. Inne pomysły miały być sprzedawane jako samodzielne produkty promujące Sagę. Wśród wielu pomysłów znajdują się za równo tak banalne jak pluszowy brelok w kształcie Yody ale i bardzo ciekawe gadżety, z których część zapewne wielu z nas chciałoby zobaczyć w swojej kolekcji. Na szczególną uwagę zasługuje model R2-D2 o niezwykle bogatym wnętrzu służącym za barek. Ciekawy jest też projektor w kształcie Gwiazdy śmierci czy Vader-pieprzniczka. Część niedoszłych gadżetów możecie zobaczyć poniżej, po więcej odsyłamy na stronę autora tutaj.
  KOMENTARZE (17)

  Różne

  Zamiast Pory Imperatora

  2012-03-01 15:46:33 Uniradio
  Z przyczyn niezależnych dzisiejszej Pory Imperatora nie będzie. Krążą plotki, że to przez Bociana, który pojechał na konkurs fryzjerski. Dlatego też przepraszamy i obiecujemy, że w czasie audycji wyemitowana zostanie jedna z wcześniejszych Pór, a za tydzień będzie można usłyszeć rzetelną, ambitną i merytoryczną dyskusję na temat miejskich legend w Gwiezdnych Wojnach. Tymczasem możecie zobaczyć przykład tego, co teraz porabia Bocian:  Temat na forum
  KOMENTARZE (2)
  Loading..