TWÓJ KOKPIT
0

Różne

O początkach rancza Obi-Wan

2012-08-30 13:43:15

Nie zostaje się właścicielem największej kolekcji gwiezdno-wojennej od tak, z dnia na dzień. Nim trzeba się stać. I wszystko wskazuje, że jest nim właśnie Steve Sansweet, ale i u niego zajęło to lata „pracy”. Zaczęło się od kolorowych broszurek 20th Century Fox uratowanych z śmietnika w colleage’u. Potem zaczęły dochodzić wycinki prasowe, zaproszenia na projekcję, a potem wszystko zamieniło się w powódź. W tamtych czasach Sansweet był już kolekcjonerem i zbierał zabawki kosmiczne, od japońskich robotów po figurki ze Star Trek. I żeby nie było, ze Steve coś wyrzucił, te zabawki z Treka zostały pożyczone Narodowemu Muzeum Lotnictwa i Astronautki, przy okazji wystawy Star Wars Magic of Myth w 1997, ale to już inna historia.Z czasem zaczęło się to robić problemowe. Steve mieszkał w parterowym domku na wschodnich wzgórzach Hollywoodu razem ze swoim partnerem i psem nazwanym Obi-Wan. Ten dom miał 1400 stóp kwadratowych, jednak szybko okazało się, że to za mało. Na szczęście obok był sąsiad, który miał zbudowane fundamenty pod przyszły dom i można było tam upchnąć skrzynie ze skarbami. Niestety po roku sąsiad zaczął się rozbudowywać i kazał zabrać „rupiecie”.

No nic, trzeba było rozbudować dom o kolejne piętro. Wystarczyło na dwa lata, potem potrzebny był trzeci poziom. Dalej wszystko rozrastało się w gigantycznym tempie. Z jednej szafki robiły się trzy, a z trzech pięć. Steve’owi wpadł do głowy pomysł, by kupić gdzieś dom tylko dla swojej kolekcji. Sam zastanawia się nawet, czy decyzja o opuszczeniu Los Angeles i przeniesieniu się do północnej Kalifornii, by pracować na ranczu Skywalkera nie była częściowo tym podyktowana. Łatwiej było znaleźć miejsce dla kolekcji, może nie w hrabstwie Marin czy San Francisco, ale w dalszych okolicach. Don Bies zasugerował Petalumę. Mała, spokojna społeczność,zaledwie pół godziny jazdy od rancza Lucasa.I zaczęło się poszukiwanie. Przez dwa miesiące nic się nie znalazło. Żaden dom nie pasował Steve’owi. Agent nieruchomości musiał zacząć szukać nie wśród aktualnych ofert, ale tych które się pojawiły i zniknęły jakiś czas temu, wycofane bądź kupione. Dopiero tak znaleziono ranczo wielkości 2 i 1/4 akra, które dziś nosi nazwę Obi-Wan. Nie,żeby kupno tego było takie łatwe, ale Steve na razie nie chce do tego wracać.

Sam budynek to farma z 1951, którą przerobiono w 1987. W sumie najciekawsza była stodoła, w której trzymano kiedyś 20000 kur niosek. Teraz to wszystko trzeba było przerobić. Dziś, po 14 latach, w końcu działa tu muzeum, które prowadzi Anne Neumann.
KOMENTARZE (0)

Różne

Celebration VI: videoblogi Ashley Eckstein

2012-08-29 21:53:55 YouTube

Kontynuujemy dostarczanie materiałów związanych z zakończonym konwentem Celebration VI. Wczoraj przedstawiliśmy pierwszą porcję filmików Ashley Eckstein, które zostały nakręcone w ramach prowadzonego przez nią na imprezie videobloga. Eckstein chciała w ten sposób przybliżyć konwent, zwłaszcza tym z fanów, którzy nie mogli się na niego udać. Dziś w ramach tej małej "powtórki z Celebration" przedstawimy videoblogi z drugiego dnia.

Pierwszy z nich ukazuje Eckstein jadącą na konwent, natomiast dzięki kolejnemu filmikowi (widocznemu poniżej) możemy wraz z Ashley i kamerą zajrzeć za scenę do przygotowujących się do swojego panelu aktorów z serialu The Clone Wars. Z tego filmiku dowiadujemy się kto z obsady podobno chadza często bez koszulki i oglądamy nogi Ashley. Fragment panelu z udziałem aktorów możecie obejrzeć na następnym nagraniu. Aktorzy dostali tekst, który musieli przeczytać głosami bohaterów Wojen klonów, a który opowiada o wizycie Anakina i spółki w Orlando. Aktorzy, tak samo jak widzowie, zapoznawali się ze scenariuszem na bieżąco.Kolejne filmiki są nagraniami z czerwonego dywanu sprzed premiery piątego sezonu The Clone Wars. Ashley przeprowadziła rozmowy z Samem Witwerem (Starkiller, Syn, Darth Maul) oraz Davem Filonim.Tego samego dnia Ashley Eckstein brała udział w nagraniu podcastu ForceCast (wywiad z nią zaczyna się ok. 39 minuty), w trakcie którego została zaskoczona nagrodą od Rebelscum.com dla Her Universe. Nagroda corocznie przyznawana jest najlepszemu starwarsowemu licencjobiorcy roku, w przeszłości były to m.in. Hasbro, Sideshow Collectibles czy Del Rey. Uznano, że Ashley i jej firma zrobiły bardzo dużo dla fanek, w bardzo krótkim czasie, zarówno poprzez pozytywne zaangażowanie aktorki w fandom, jak i poprzez odnoszącą sukcesy linię ubrań i gadżetów dla kobiet. Jak powiedziała Eckstein jest to pierwsza nagroda dla Her Universe.Więcej wspomnień z Celebration VI już wkrótce! Tymczasem zachęcamy do zapoznania się z licznymi newsami umieszczonymi na naszej stronie oraz zdjęciami z imprezy na naszym profilu na facebooku.
KOMENTARZE (5)

Różne

Celebration VI: ciekawostki i ładne widoki

2012-08-29 20:04:33 YouTube

Konwent Celebration VI skończył się już definitywnie. To był ciekawy weekend. Wśród wielu licznych atrakcji i ciekawych wiadomości dowiedzieliśmy się po raz pierwszy o nowym serialu komediowym, o premierach kinowych epizodów i o tym, że kolejne Celebration odbędzie się na naszym kontynencie.
Teraz przyszła pora tylko na wspomnienia. Swoje ostatnie notki z Ameryki spisuje jeszcze Lord Sidious na swoim blogu, a my możemy przeglądać zdjęcia z konwentu w naszej galerii na Facebooku. Ponadto zachęcamy do niecierpliwego oczekiwania na wielką oficjalną bastionową relację z Celebration. Ale jest jeszcze kilka innych tematów do wspomnień:

Wśród licznych atrakcji na konwencie było też stoisko z fragmentem kolekcji Steve'a Sansweeta, który pewnego razu przysiadł w swoim Ranczo Obi-Wan Experience, żeby pochwalić się swoim najnowszym nabytkiem w kolekcji:Ale przecież kogo interesują jakieś tam gadżety, skoro w sali obok znajdował się Jabba, wokół którego zebrała się pokaźna grupka Leii w stroju niewolnicy. Ostrożnie! Nie wszystkie "niewolnice" to kobiety.


I jeszcze zdjęcia w nieco lepszej jakościWbrew tak silnym pozorom, niewolnicza Leia to nie jedyny kostium, jaki pojawił się na konwencie, poniżej prezentujemy ciekawy przegląd najciekawszych kostiumów z Celebration VI:Na koniec, na uspokojenie emocji i powrót to klimatu najodleglejszej galaktyki prezentujemy jeszce wideo z parady droidów:Nagranie z tej samej parady z innej kamery można też obejrzeć w tym miejscu.
KOMENTARZE (10)

Różne

A może fototapeta?

2012-08-29 15:45:15

W dodatku winylowa, wprost do przyklejenia na ścianę. Przynajmniej taką można kupić na Ebayu w sklepie WallArt. Najlepsze jest to, że jedna z nich nawiązuje do Gwiezdnych Wojen, a kosztuje tylko 12,95 GBP. Oczywiście można dobrać sobie kolorystykę.


KOMENTARZE (0)

Różne

Tatuaże Star Wars kontratakują...

2012-08-28 21:49:35 przepastny internet

Poniżej nowy mały przegląd tatuaży z motywami z Gwiezdnych Wojen. O prezentowanych dziś malunkach można dużo powiedzieć, ale na pewno nie to, że są skromne. Niektóre są wiernym odwzorowaniem elementów z sagi, a inne to ciekawe wariacje na temat Gwiezdnych Wojen. Zdjęcia drugiego z poniższych tatuaży wykonano na Celebration VI. Jak podoba się Wam tatuaż z Fettami?Więcej tatuaży Star Wars znajdziecie na Bastionie tutaj, a na forum możecie porozmawiać na ten temat w tym miejscu. Zachęcamy również do podesłania zdjęć Waszych tatuaży z Gwiezdnych Wojen.
KOMENTARZE (10)

Różne

R2-D2 strażakiem

2012-08-28 15:37:00

No albo przynajmniej pomocnikiem strażaka. Oto kolejny przejaw fanowskiej twórczości, która nie zna granic. Wystarczą farbki i hydrant. I wychodzi R2-D2.


KOMENTARZE (0)

Różne

Celebration VI: videoblogi Ashley Eckstein

2012-08-28 13:14:24 YouTube

Celebration VI zakończone, najgorętsze newsy ogłoszone, kolejna impreza zapowiedziana, ale to nie oznacza końca wieści i ciekawostek z największego tegorocznego gwiezdnowojennego konwentu serwowanych na Bastionie. Przez ostatnie dni fani byli wręcz bombardowani nowinkami, zdjęciami, tekstami, blogami, filmikami, a cały czas pojawiały się nowe. Teraz można na spokojnie ogarnąć wszystko to, co wydarzyło się przez te 4 dni i nadrobić zaległości, obejrzeć, przeczytać i skomentować.

Jedną z osób, które starały się przybliżyć konwent, zwłaszcza tym, którzy nie mogli na niego dotrzeć, była Ashley Eckstein, czyli aktorka podkładająca głos pod Ahsokę Tano oraz założycielka sklepu internetowego Her Universe. Eckstein prowadziła videobloga podczas Celebration VI ukazującego drobne scenki z konwentu, spotkanych przez nią ludzi lub czasami po prostu jej wrażenia z poszczególnych elementów imprezy. Część przygotowanego przez nią materiału można obejrzeć w Transmisji z Celebration, natomiast w najbliższych dniach, w ramach swoistej "powtórki z Celebration" przedstawimy pozostałe videoblogi i napiszemy o udziale Ashley oraz Her Universe w konwencie.

Pierwszy z prezentowanych filmików to nagranie z wieczoru poprzedzającego otwarcie Celebration VI. Można na nim zobaczyć m.in. jak Ashley Eckstein oraz James Arnold Taylor (Obi-Wan Kenobi w TCW) przepytują dziewczynę z obsługi konwentu ze znajomości Gwiezdnych Wojen oraz dowiedzieć się kim jest Rambo Kardashian. Następny nagrano w czwartkowy poranek, jeszcze przed otwarciem imprezy i można na nim podglądnąć VIPów, kupujących limitowane gadżety na stoisku Her Universe.Teoretycznie do grudnia jeszcze daleko, ale podczas Celebration można było porozmawiać o wymarzonych prezentach na Gwiazdkę z... Darth Mikołajem. Ashley skorzystała z tej okazji.Dwa ostatnie wpisy do video-pamiętnika z czwartku były związane z napotkanymi aktorami z Gwiezdnych Wojen. Aktorka rozmawiała z Anthonym Danielsem (w towarzystwie R2-D2) oraz Danielem Loganem, od którego można dowiedzieć się do czego na konwencie potrzebne są plastikowe butelki.Więcej wspomnień z Celebration VI już wkrótce! Tymczasem zachęcamy do zapoznania się z licznymi newsami umieszczonymi na naszej stronie oraz zdjęciami z imprezy na naszym profilu na facebooku.
KOMENTARZE (6)

Różne

Bastionowe wywiady: Daniel Wallace

2012-08-27 20:34:17 Lord BartWitajcie. Bastion Polskich Fanów Star Wars ma przyjemność wrócić do, rozpęczetego w tym roku, cyklu bastionowych wywiadów. Cykl ten dotyczy rozmów, które odbędziemy z osobami współtworzącymi uniwersum Gwiezdnych Wojen. Bohaterem kolejnego wywiadu jest Daniel Wallace, autor wielu przewodników, encyklopedii i dodatków do systemów Star Wars RPG, a w ostatnich latach dwóch niezwykłych książek: „Jedi Path” i „Book of Sith”. Ta ostatnia znalazła się w posiadaniu Lorda Barta, który przy tej okazji nakręcił film...ale może niech on sam się wypowie:

Dla niezorientowanych przypomnę, że cała sprawa rozbiła się o premierę „Book of Sith” (w cudownym wydaniu Vault Edition) i mojego filmu, który zamieściłem na YouTube. Spodziewałem się raczej szybkiej blokady, w związku z wykorzystanie muzyki Williamsa i fotografii książki, ale okazało się że nagranie jest niezwykle popularne i komentowane. Jeden z wpisów brzmiał:
This video was epic! I`m the writer of Book of Sith, and thanks for putting all this effort into making a great vid.
Podpisano: danwall88

"danwall..." Zacząłem drążyć temat i okazało się, że komentującym był sam autor, Daniel Wallace. W głowie zaświtała mi idea wywiadu, skoro pochwalił i nie miał pretensji o wykorzystanie zdjęć. Trwało to dość długo, pokonanie działu PR to prawie jak pojedynek Luke’a z rancorem, aż w końcu sukces. Daniel znalazł miejsce dla Bastionu w swoim napiętym grafiku i porozmawialiśmy sobie trochę.

Następnie co wartościowe (i możliwe do opublikowania :P) zebrałem i przedstawiam Wam, drodzy czytelnicy. Mam nadzieję, że wykonałem kawałek fajnej i dobrej pracy.

A jeśli wszystko się dobrze ułoży, to mam już plany „złapania” innych znanych osób. Always in motion is the future

Bastionowy wywiad z Danielem Wallacem

KOMENTARZE (15)

Różne

Celebration VI: ostatnia ''Transmisja'' z Florydy

2012-08-27 09:49:03 StarWars.com

Opublikowano trzeci, i najprawdopodobniej ostatni, odcinek reportażów "Transmission CVI" z Celebration, odcinek z 25 sierpnia. Tym razem większość programu poprowadził Chris Gore, który przeprowadził wywiad z twórcami serialu Robot Chicken, czyli Sethem Greenem i Matthew Senreichem. Dla początkujących, w pewnym momencie Seth wytłumaczył wszystkim kim jest Impreator i Darth Vader. A oprócz tego: David Collins przechadza się po czerwonym dywanie premiery piątego sezonu The Clone Wars, Alison Haislip oprowadza po alei tatuażu, a na finał wywiad Chrisa Hardwicka z samym "Makerem", który tego dnia pojawił się zarówno na konwencie, w kilku punktach programu, jak i na malutkiej scenie Transmisji. Oto George Lucas, który wspomniał w wywiadzie: "Zajęło nam dwa filmy i jakieś siedem lat, żeby dopracować technologię turlania się R2 po prostej linii, bo ciągle się przewracał, a tutaj fani organizują wyścigi R2"."Transmission CVI" z 25 sierpnia

KOMENTARZE (3)

Różne

Celebration VI: Transmisja z dnia drugiego

2012-08-26 14:15:13 StarWars.com

Dziś ostatni dzień Celebration VI, największego konwentu Star Wars, który relacjonujemy na żywo zarówno tutaj, jak i na Facebooku. W nocy opublikowano drugi odcinek programu "Transmission CVI", który prezentuje wszystkie najciekawsze aspekty Celebration.

W odcinku "Transmission Celebration VI" z 24 sierpnia obejrzeć można: opowieść o charytatywnej działalności wspieranej przez Lucasfilm, oprowadzenie po hali budowniczych droidów i wywiad z reprezentantami "The Clone Wars", gdzie do Chrisa Hardwicka dołączyli: Dave Filoni, Dee Bradley Baker i Matt Lanter. A także jeden kostium łączący Kapitana Amerykę i Bobę Fetta.

"Transmission CVI" z 24 sierpnia


Ponadto możecie też obserwować wrażenia z Celebration VI, w tym wspomnienia z osobistego spotkania George'a Lucasa, na jednym z naszych blogów.
KOMENTARZE (3)

Różne

Celebration VI: Transmisja z Celebration

2012-08-25 13:51:58 StarWars.com

Jak wiadomo trwa Celebration VI, największy konwent poświęcony tylko Gwiezdnym Wojnom, sami staramy się relacjonować go na żywo zarówno tutaj, jak i na Facebooku. Według zapowiedzi jednym z ważnych gości na konwencie miał być Chris Hardwick, teraz wyjaśniła się jego rola: prowadzi specjalny program wideo "Transmission CVI", który prezentuje wszystkie najciekawsze aspekty konwentu i Gwiezdnych Wojen. Specjalnymi reporterami z tych transmisji zostali Ashley Eckstein i Chris Gore.

Poniżej obejrzeć można fragment pierwszego odcinka "Transmission Celebration VI" z 23 sierpnia, a w nim: Steve Sansweet opowiada o historii Celebration, Chris Gore oprowadza po dekoracjach naśladujących scenografie z filmów, Warwick Davis o mitycznym filmie "Return of the Ewok" i Casey Pugh na temat Star Wars Uncut.Niestety na YouTube znajduje się tylko fragment transmisji, pełen odcinek można obejrzeć na oficjalnej.
KOMENTARZE (5)

Różne

Walizka R2-D2

2012-08-24 13:09:15

Jeśli popisywanie się gadżetami fanowskimi na co dzień to dla kogoś za mało, zawsze można wybrać się z nimi na wakacje. Lepsze wrażenie niż figurki na plaży zrobi jednak specjalny wakacyjny gadżet. Np. walizka R2-D2. Można ją kupić tutaj za 95 EUR, w promocji 76 EUR. Ten model to AZ-2028 ROBOT TROLLEY 60 (numer referencyjny 101586) firmy Salvador Bachiller. Ma wymiary 60 x 43 x 27 cm i waży 3,69 kg.


KOMENTARZE (0)

Różne

Celebration VI: StarWars.com

2012-08-24 05:28:43

W tym roku jednym z pierwszych paneli na Celebration VI, a pierwszym na który się wybraliśmy, było spotkanie poświęcone przyszłości strony StarWars.com. Reprezentowana ona była przez nową ekipę, która ma się zająć rozwijaniem jej w najbliższych miesiącach: Stevena Sansweeta, Ashley Eckstein, Ivana Askwitha, Katie Cook oraz Lelanda Chee. Nie jest to jednak cała ekipa, która zajmować się będzie oficjalną stroną – więcej nazwisk znajdziecie wymienionych na slajdzie zamieszczonym poniżej. Większość z nich zajmuje się oficjalnym blogiem, każdy kto go śledzi już pewnie się z wieloma z nich spotkał.Nowa wizja strony związana jest w dużej mierze z wykorzystaniem nowych technologii. Poza zwyczajowymi tekstami na stronie duży nacisk położony zostanie m.in. na interaktywność i różnego rodzaju filmy. W najbliższych miesiącach spodziewać się możemy premier przynajmniej trzech gier przeglądarkowych. Do każdej z nich będzie można powrócić w dowolnym momencie i dalej kontynuować rozgrywkę. Pierwsza z tych gier, której premiera odbędzie się niedługo nazywa się Ewok Village – gracz ma za zadanie w niej dbać o rozwój wioski ewoków. Żeby sprawa nie była jednak zbyt łatwa, poza samą rozbudową musi zajmować się pilnowaniem tego, aby ewoki były szczęśliwe, wyspane i najedzone.Druga gra, która wyjdzie miesiąc później to Galactic Spy. W niej gracz będzie wykonywał dla Watto różne misje polegające na odnalezieniu zagubionych przedmiotów i odkrywaniu tajemnic. Trzeba będzie się wykazać przede wszystkim znajomością tego jak wyglądają określone przedmioty czy roboty w świecie Gwiezdnych Wojen. O trzeciej grze nie możemy jeszcze nic powiedzieć poza tym, że będzie związana z postacią Boby Fetta.Na oficjalnej w o wiele większym stopniu niż dotychczas będzie wykorzystywany kanał Youtube. Już teraz wrzucane są na niego przygotowywane przez Ashley Eckstein filmiki (wideoblog), a będzie ich więcej. To jednak co może okazać się najciekawsze dla fanów to plan zamieszczenia na kanale odcinków seriali Ewoks i Droids. Są też pomysły, by w jakiś sposób prezentować tam „Wojny klonów”, ale z nimi jest taki problem, że trudno udostępnić je na cały świat. Licencję na serial zakupiło wiele stacji telewizyjnych, więc nie można z nimi konkurować, a trudno się z każdą z nich dogadać z osobna. Nowa ekipa oficjalnej ma w głowie to, że ze strony korzystają nie tylko Amerykanie i będą próbowali ułatwiać im dostęp. Jak i kiedy, tego na razie nie wiadomo.

Planowane są również dwa powroty zamkniętych w ostatnim czasie elementów oficjalnej. Do odrestaurowanego bloga dołączy forum i sklep. Przy czym forum powinno powrócić na oficjalną już niedługo, natomiast na sklep będziemy musieli jeszcze trochę poczekać. W przypadku sklepu jeszcze nie do końca wiedzą, co chcą osiągnąć. Na pewno nie chcą konkurować z Amazonem, raczej będą szukać niszy. Podobnie też ma być z zawartością, nie ma potrzeby by dublować to, co można znaleźć w Internecie na stronach fanowskich. Dlatego też nie planują przywrócenia blogów dla zwykłych użytkowników. Choć oczywiście są planowane dalsze kroki w kierunku serwisu społecznościowego, jakim miałaby stać się oficjalna. Czy oznacza to choćby integrację profili ze znanymi serwisami? Zobaczymy.

Obiecano nam również, że powrócą artykuły, które zniknęły wraz z ostatnią zmianą strony – nie wiadomo jednak kiedy to się stanie i w jakiej formie.

Zachęcamy do śledzenia naszej relacji z Celebration VI, zarówno na stronie w formie newsów jak i na naszym profilu na facebooku w formie fotorelacji.
KOMENTARZE (16)

Różne

Radziecki Sokół Millenium

2012-08-23 01:09:31

Czy to możliwe aby inżynierowie Związku Radzieckiego opierali swoje projekty na modelach statków z Gwiezdnych Wojen? A może to Amerykanie przemycali do swoich filmów elementy "tajnych" broni znalezionych u Rosjan?
Tak czy inaczej warto się przyjrzeć niektórym eksponatom wystawionym w Centralnym Muzeum Sił Lotniczych Federacji Rosyjskiej w Monino gdzie można znaleźć bardzo ciekawe samoloty.
Na szczególną uwagę zasługuje projekt radzieckiego konstruktora Roberta Ludwigowicza Bartiniego, którego owiewka jest bliźniaczo podobna do tej z "Sokoła". Samolot o nazwie kodowej VVA-14 został zaprojektowany w okresie zimnej wojny i miał być częścią projektu pozwalającego na zwalczanie amerykańskich łodzi podwodnych. Prace nad projektem utknęły na etapie testowania prototypów przez co skuteczność maszyny nigdy nie została sprawdzona. Wygląd sprawia jednak, że wynalazek Bartiniego bez problemu odnalazłby się w uniwersum Gwiezdnych Wojen.
Sam Bartini zmarł w maju 1974 roku, nie mógł więc widzieć Sokoła Millenium na dużym ekranie. Jego dzieło, spoczywa dziś w muzeum i nawet częściowo zdemontowane robi spore wrażenie.


KOMENTARZE (16)

Różne

Współczesny obcy z kantyny Mos Eisley

2012-08-22 10:40:33 Różne

Nie da się zaprzeczyć istnieniu mody na programy telewizyjne, w których grupa ludzi podejmuje się różnorakich wyzwań, a ich wysiłki są oceniane krytycznym okiem sędziów. Jednak bohaterowie "Face Off" - autorskiego programu kanału Syfy - nie śpiewają, nie tańczą, nie gotują, ani nawet nie wymyślają fryzur dla psów, lecz... tworzą maski i profesjonalny makijaż rodem z filmów fantasy i science fiction. Nagrodami dla zwycięzców są często lukratywne kontrakty z wytwórniami filmowymi.

Wczoraj wystartował trzeci sezon z odcinkiem "A Force to Be Reckoned With". Jak sugeruje tytuł, miał on coś wspólnego z "Gwiezdnymi Wojnami" - tym razem zadaniem sześciu dwuosobowych drużyn miało być stworzenie obcego, który mógłby się znaleźć w pamiętnej scenie w kantynie z "Nowej nadziei". Gościem specjalnym - i zarazem sędzią - epizodu był Matthew Wood, spec od dźwięku i aktor użyczający głosu generałowi Grievousowi.Nagrodą dla zwycięzców było umieszczenie zdjęcia gotowego dzieła na oficjalnej stronie a także przerobienie go na styl "The Clone Wars". Najlepsi okazali się Rod Atschul i Roy Woole, a efekty ich pracy możecie podziwiać poniżej. Pełna galeria zdjęć z odcinka dostępna jest pod tym adresem.

Nie wiadomo, czy twór Atschula i Woole'a trafi kiedykolwiek do gwiezdnowojennego uniwersum - czy to na mały, czy na duży ekran. A Wy? Które dzieło, według Was, zasługiwałoby na ten zaszczyt?
KOMENTARZE (9)

Różne

Tatuaże Star Wars

2012-08-21 12:01:20 przepastny internet

Pora na kolejny mały przegląd fanowskich tatuaży z motywami z Gwiezdnych Wojen. Tym razem motywem przewodnim jest księżniczka Leia oraz droidy. Kolejna porcja malunków na ciele już za tydzień. Tymczasem więcej tatuaży Star Wars znajdziecie na Bastionie tutaj, a na forum możecie porozmawiać na ten temat w tym miejscu. Zachęcamy również do podesłania zdjęć Waszych tatuaż z Gwiezdnych Wojen.


KOMENTARZE (6)

Różne

Gwiezdne Wojny w 60 minut

2012-08-18 15:30:15

Wiele osób słyszało o sztuce „Gwiezdne Wojny w 30 minut”. To dzieło Patricka T. Gormana, który w zabawny sposób zrekreował klasyczną trylogię. Przedstawienie można było oglądać np. na Celebration IV w Los Angeles w 2007. Teraz przy okazji Celebration VI pojawiła się inna sztuka Gormana pt. „Star Wars in 60 minutes” („Gwiezdne Wojny w 60 minut”). Jak łatwo się domyślić, będzie to rozbudowana wersja starego przedstawienia, ale jak zwykle kryje się za tym pewna historia.Wszystko zaczęło się jeszcze w roku 1999. Na festiwalu Fringe Festival w Edynburgu, mało znana trupa teatralna pod przewodnictwem Patricka T. Gormana wystawiła swoje najgłośniejsze dzieło. Właśnie te wspomniane „Gwiezdne Wojny w 30 minut”. Zdobyli tym uznanie publiczności, która zakochała się w zabawnym odtworzeniu ukochanego filmu. W roku 2002 twórcy rozpoczęli tourne, na którym wystawiali swe przedstawienie na całym, cywilizowanym, zachodnim świecie. Samą sztukę przygotowano jeszcze przed premierą „Mrocznego widma”, a tu już zdążył wyjść „Atak klonów”. No i stało się, pewnego dnia na spektakl zawitał George Lucas. Wiadomo, ocena twórcy oryginału może nie jest najważniejsza, ale dużo znaczyła dla artystów. Flanelowcowi podobało się i to bardzo, ale miał jedno zastrzeżenie. Wziął sobie na pogawędkę Gormana i poprosił go, by przerobił przedstawienie tak, by ująć w to także prequele. W roku 2002 jeszcze nie były gotowe, więc Gorman się zgodził.Ale okazało się to trudniejsze niż myślał. Przygotowanie nowej wersji przedstawienia zajęło mu 10 lat. Szybko zrozumiał jedną rzecz, Patrick to człowiek wychowany na klasycznej trylogii i same prequele nie do końca do niego przemawiają, nie ma ich we krwi. Na szczęście prequele odnalazły się w krwi syna Patricka i ten wspomógł ojca tworząc tęnową, rozbudowaną wersję spektaklu, która potrafi połączyć pokolenia.

„Star Wars in 60 minutes” był już wystawiany w Los Angeles parę razy, ale główna premiera będzie miała miejsce w Orlando, za kilka dni. Recenzję oryginalnego spektaklu można przeczytać tutaj.
KOMENTARZE (0)

Różne

Bądź na motorze niczym Fett lub Vader

2012-08-17 17:15:59 UDReplicas

Kurtki są istotnym elementem wyposażenia dla motocyklistów, a jeśli fan szybkiego szusowania na dodatek jest miłośnikiem Gwiezdnych Wojen, to powinien przyjrzeć się ofercie kanadyjskiej firmy UDReplicas. Specjalizuje się ona w produkcji kombinezonów i kurtek dla motocyklistów będących replikami strojów bohaterów różnych fantastycznych uniwersów (Marvel, Disney, DC, Star Wars). Ich poprzednie produkty inspirowane Gwiezdnymi Wojnami prezentowaliśmy w tym newsie. Podczas zbliżającego się konwentu - Celebration VI, zaprezentują nowe produkty: kurtki inspirowane postaciami Dartha Vadera i Boby Fetta. Pierwsza z nich jest w całości skórzana, druga to połączenie skóry i materiału. W przypadku "mando-kurtki" będzie można odczepić elementy zbroi, zostanie podpisana wedle życzenia, a jej detale są odblaskowe. Więcej niesamowitych produktów znajdziecie na oficjalnej stronie firmy.


KOMENTARZE (10)

Różne

Dlaczego fanek Star Wars jest mniej niż fanów?

2012-08-17 12:34:10 Kasis

Fani Star Wars to duża i różnorodna grupa, składająca się już z kilku pokoleń marzycieli, z bardzo różnym wykształceniem, zawodem, miejscem zamieszkania, czy płcią...ale wciąż wydaje się, że więcej jest jednak fanów niż fanek. Na nowo rozwijających się spotkaniach fanów największe wrażenie robią właśnie nowo pojawiające się dziewczyny lubiące Star Wars. Dlaczego tak jest? Czy Gwiezdne Wojny to męski temat? Czy dziewczyny po prostu nie mogą zrozumieć Mocy? Na te i inne pytania postarała się odpowiedzieć Kasis w poniższym felietonie:

Dlaczego fanek Star Wars jest mniej niż fanów?


Wszystkie teksty publicystyczne znaleźć możecie w tym miejscu.
KOMENTARZE (10)

Różne

Rękawica Mocy

2012-08-16 23:41:27

W ofercie sklepu Amazon pojawiła się wyjątkowa rękawica pozwalająca poczuć potęgę Mocy. Umieszczone wewnątrz magnesy pozwalają zależnie od ustawionej polaryzacji na przyciąganie lub odpychanie wybranych elementów. Przy pomocy rękawicy przywołamy miecz jak Luke podwieszony w jaskini Wampy, lub pozbędziemy się droidów niczym Qui-Gon w Mrocznym Widmie.
W skład zestawu wchodzą:
-rękawica
-magnes z herbem Imperium oraz logiem Rebelii
-dwa przedmioty do przyciągania/odpychania
-instrukcja obsługi

Rękawicę można nabyć za $17.99 tutaj.
KOMENTARZE (11)

Różne

Koszulka z Marą Jade i inne nowości

2012-08-16 23:15:02 HerUniverse.com

Wielkimi krokami zbliża się do nas (czy raczej za oceanem) największa tegoroczna impreza poświęcona Star Wars – Celebration VI. Program już ogłoszony, zapowiedzi ciągle napływają, a fani szykują się i oczekują na nowości oraz wieści z imprezy. Her Universe również podało szczegóły na temat swojego udziału w konwencie. Po pierwsze zaprezentowano nowe produkty Star Wars, które trafią do sprzedaży w Orlando.
Pierwszym z nich jest limitowana koszulka z Marą Jade, o którą fanki prosiły od początku istnienia sklepu i która w planach była od dawna. Podczas konwentu można będzie zakupić jedną z 300 koszulek ozdobionych grafiką artystki Cat Staggs. Również w tej ilości dostępna będzie kolejna posrebrzana zawieszka do bransoletki z charmsami. Nowa zawieszka przedstawia R2-D2 i w tym roku była już dostępna podczas konwentu Comic-Con w San Diego. Z myślą o fankach, które na Celebration VI udać się nie mogą, w sklepie Her Universe dostępne będzie kolejne 50 koszulek i 50 zawieszek do kupienia online (od 23 sierpnia). Kolejne dwa topy, które zadebiutują podczas konwentu w Orlando, trafią do normalnej sprzedaży i pozwolą określić przynależność ich właścicielki do Rebelii lub Imperium.Poza nowymi produktami Ashley Eckstein organizuje dla fanek profesjonalną sesję zdjęciową, będącą odpowiedzią na prośby dziewczyn chcących zostać modelkami Her Universe. Każda fanka, bez względu na wiek i rozmiar, może wziąć w niej udział i pozować w ubraniach Her Universe (dziewczyny, które nie mają własnych, będą mogły wypożyczyć na miejscu). Zdjęcia wykona profesjonalny fotograf Preston Mack i zostaną one opublikowane po imprezie na Facebooku.
Dodatkowo, jak wspominaliśmy Ashley Eckstein poprowadzi panel dyskusyjny pod tytułem "Znęcanie się – co każdy rodzic, nauczyciel i dzieciak wiedzieć powinien". W panelu weźmie udział Carrie Goldman autorka książki na ten temat, będąca równocześnie matką małej Katie, której dokuczano z powodu zamiłowania do Gwiezdnych Wojen.

Przy okazji poniżej można zobaczyć jedną z koszulek dla dziewczynek, której dotychczas nie prezentowaliśmy i przykładowe koszulki z innych kolekcji sklepu, w tym nowych serii, które ostatnimi czasy wystartowały w ramach Her Universe i są świetnym dowodem na to, że firma się rozkręca, a Ashley Eckstein miała rację. Więcej koszulek i gadżetów z serii spoza Star Wars możecie zobaczyć na stronie Her Universe: Star Trek, Doktor Who, Battlestar Galactica, Warehouse 13.Nowości Her Universe i poczynania Ashley Eckstein możecie śledzić na następujących stronach: HerUniverse.com, Facebook, Twitter, Flickr oraz YouTube.
KOMENTARZE (8)

Różne

Celebration VI: The Art of Ralph McQuarrie

2012-08-16 18:24:00

Celebration VI powoli nadciąga. Jedną z atrakcji będzie wystawa „The Art of Ralph McQuarrie”. Niestety Ralph McQuarrie zmarł w wieku 83 lat wiosną tego roku, lecz pamięć o nim będzie trwać jeszcze długo.

Same wystawy przedstawiające jego dzieła, w jakiejś formie, organizowano na siedmiu poprzednich Celebration, choć w różnej formie. Dotychczas największym przedsięwzięciem była wystawa ponad stu rysunków, malunków i konceptów Ralpha, którą prezentowano dwa lata temu w Orlando. Pracę nad obecną wystawą rozpoczęto praktycznie zaraz po skończeniu Celebration V, tak by jeszcze bardziej zaskoczyć odwiedzających. Jedną z tradycji tych pokazów, była książka, w której każdy mógł coś napisać dla Ralpha. Leżała sobie z boku i czekała na fanów, a potem zawsze trafiała w ręce Ralpha. W tym roku jednak niestety już nie trafi. Ta książka to jeden z wielu elementów tradycji, który wymagał przygotowania.

W sali wystawowej będzie można też kupić reprodukcje prac Ralpha, w tym takie, których dawno nie oferowano.

I choć Ralpha zabrakło i zabraknie na konwencie, jego duch będzie się unosił pośród wszystkich, także na przygotowanych specjalnie na jego cześć panelach. Jednym z nich będzie prezentacja filmu, nad którym ekipa od wystawy pracowała przez ostatnie miesiące. To wywiady z wieloma osobami, które znały McQuarriego i współpracowały z nim. Wywiady te ukażą go nie tylko jako wielkiego wizjonera i artystę, ale też człowieka, jakim naprawdę był. Będzie też dyskusja, którą poprowadzą Jon Berg oraz Dave Filoni.By jeszcze bardziej uczcić pamięć Ralpha, trzech artystów przygotowało specjalne dzieła na jego cześć. Oczywiście będzie można je nabyć, a zysk zostanie przekazany wdowie po Ralphie, Joan.

Mark Raats użył portretu Ralpha i jego prac, by stworzyć fantastyczny plakat.Tsuneo Sanda stworzył portret łączący Ralpha z jego dziełami.Brian Rood natomiast przedstawił swoją wizję Ralpha siedzącego nad biurkiem. Fotografia nie przedstawia skończonego dzieła.Każda z reprodukcji tych wspaniałych portretów kosztuje 50 USD i jest limitowana do 250 sztuk.

Dodatkowo przygotowano też książkę ze wspomnieniami o Ralphie – „A Remembering Ralph McQuarrie”, będzie kosztować 20 USD i można ją nabyć na konwencie. W środku znajdziemy zarówno fotografie Ralpha, jego szkice, ale też rozmowy z osobami, które z nim pracowały. Będzie też można zakupić kilka podpisanych rzeczy, a także zakupić ostatnie autografy Ralpha. Na niektórych widnieje jego podpis skrótowy, bazujący na inicjale – „RMcQ”.
KOMENTARZE (0)

Różne

300 Ewoków

2012-08-15 22:58:00

Na stronie OtherTees dostępna jest do kupienia kolejna koszulka z Gwiezdnych Wojen. Tym razem grafika, która znajduje się na koszulce przedstawia ewoki w scenie stylizowanej na film "300". Koszt zakupu koszulki wynosi 35 zł (osoby, które podczas zamawiania podadzą jako kod rabatowy bastion, otrzymają specjalną zniżkę). Koszulki są zarówno w męskich, jak i damskich rozmiarach. Jeśli ktoś chciałby ją zamówić to musi się pospieszyć, gdyż będzie ona w sprzedaży tylko do 17 sierpnia do godz. 23:00.


KOMENTARZE (6)

Różne

Kolejne tatuaże Star Wars

2012-08-14 12:50:07 przepastny internet

Zgodnie z obietnicą prezentujemy dziś kolejną porcję tatuaży fanów Gwiezdnych Wojen. Tym razem zdobią one ręce i uda geeków. Niektóre umieszczono w mniej rzucających się w oczy miejscach, ale inne, jak zaprezentowane kolorowe rękawy, na pewno trudno przegapić.Więcej tatuaży fanów na Bastionie znajdziecie w tym miejscu. Jeśli macie jakiś tatuaż z Gwiezdnych Wojen i chcecie zaprezentować go innym, napiszcie do nas. Na temat starwarsowych tatuaży można porozmawiać na forum.


KOMENTARZE (7)

Różne

O powstaniu Holokronu

2012-08-10 23:07:15

Blog oficjalny się rozwija, a Leland Chee napisał na nim kilka słów na temat historii powstawania jednego z najważniejszych artefaktów około starwarsowych, czyli Holokronu. Jak ktoś nie wie o czym mowa, to w skrócie to baza danych kanonu Gwiezdnych Wojen.

Leland został zatrudniony w styczniu 2000 przez Lucas Licensing (LL) w dziale wydawniczym właśnie po to, by tę bazę zbudować. LL pracowało wówczas z firmą Wizards of the Coast (WOTC) nad nowym systemem RPG. Jeden z jego projektantów no i autor podręczników Bill Slavicsek z Wizardów oraz szefowa działu wydawniczego LL Lucy Autrey Wilson zrozumieli,że potrzebują bazy danych, by móc śledzić nowy materiał, jaki powstaje przy Gwiezdnych Wojnach. Wcześniej też oczywiście śledzono zmiany, ale były to raczej duże czarne skoroszyty, które nazywano bibliami, a zawierały streszczenia danych pozycji i jakiś glosariusz. Oczywiście te biblie nie ograniczały się do filmów. W przeciwieństwie do wielu innych franczyz, które się rebootują przy każdej nadarzającej się okazji, Gwiezdne Wojny przez te wszystkie lata udowodniły, że są jednym, spójnym uniwersum, a wszystko to, co nie było filmami określano mianem Expanded Universe, gdyż rozszerzało wszechświat poza to, co znamy z filmów. Więc jeśli coś się dzieje w książce bądź komiksie, ma to wpływ na kolejne wydarzenia w uniwersum. Wszystkie rozbieżności, które się z czasem pojawiają, trzeba rozwiązywać retconami (skrót od retro active conitnuity - retroaktywna ciągłość/kanon), która zmienia trochę wydźwięk poprzedniego wydarzenia starając się tworzyć rozsądny przebieg wydarzeń.Im bardziej Holokron się rozwijał, tym bardziej jego wartość w innych oddziałach Lucasfilmu rosła. Holokron się rozwijał, i rozrastał, nie tylko o nowe hasła, ale też i zakres materiałów, które przechowywał, zgodnie z powiedzeniem, że apetyt rośnie w miarę jedzenia. Obecnie Holokron nie tylko śledzi historie, rozbieżności, obrazki czy statystyki, ale też wymowę, czy nawet tłumaczenia zagraniczne, nie mówiąc o rodzajach kostiumów noszonych przez postać czy informacji spoza kadru. Im więcej materiału wprowadzono do Holokoronu, tym łatwiej z niego zbudowaćprzewodniki, linie czasowe, słowniki pisowni, czcionki, setki pytań czy mapy galaktyki.Nawet teraz zachodzą zmiany z Holokronem. Na początku 2012 Holokron został przeniesiony z działu Lucas Licensing do działu Marketingu Lucasfilmu, który obecnie sprawuje nad nim pieczę. Dziś Holokron zawiera ponad 55000 haseł (z tego 19000 to postaci, 2900 gatunki, 5300 światy a 2100 pojazdy). Nowe materiały z Lucasfilm Animation, LucasArts czy Lucas Licensing są dodawane praktycznie codziennie, wszystko jak leci, czyli zarówno Wojny Klonów, The Old Republic, nowe książki, czasopisma, zabawki, gry, kolekcjonaria czy nawet rzeczy, które są dopiero w trakcie tworzenia jak Star Wars 1313.

I na koniec jedna pozytywna myśl od Lelanda. Dopóki Holokron będzie się trzymał, dopóty nie będzie rebootu Gwiezdnych Wojen.
KOMENTARZE (0)

Różne

Yoda dorabia w Vodafone

2012-08-10 22:39:30

Pisaliśmy już kiedyś o reklamach zawierających akcenty z Gwiezdnych Wojen, tekst Burzola możecie przypomnieć sobie tutaj. Tym razem przedstawiamy serię reklam firmy Vodafone, w których występuje sam Mistrz Yoda.


W najnowszej sędziwy Jedi zawędrował do Londynu -zapewne na Igrzyska.W innych dowiaduje się, że Vodafonę może być równie potężnym sprzymierzeńcem jak Moc:

KOMENTARZE (13)

Różne

Zmiany personalne w Lucasfilm

2012-08-10 11:48:03 /Film.com

Lucasfilm przechodzi w ostatnich miesiącach duże zmiany, coraz większą odpowiedzialność przejmuje Kathleen Kennedy, a wkrótce powinno otwierać się zupełnie nowy oddział Lucasfilm w Singapurze. Na początku sierpnia nastąpiły ciekawe zmiany personalne.

W oddziale Lucasfilm zajmującym się grami wideo, dotychczasowy prezes LucasArts, Paul Meegan zwolnił swoje stanowisko, które zajął prawie dwa lata temu. Jak skomentowała Micheline Chau, COO Lucasfilmu: Paul był cennym członkiem kierownictwa Lucasfilmu i życzymy mu wszystkiego najlepszego w przyszłych projektach. - Stwierdziła Nie wpłynie to na projekty, nad którymi pracujemy, i sprawdzimy jakiego przywództwa potrzebuje LucasArts, by mogło dalej pozostać skoncentrowane na swojej pracy.

To Meegan doprowadził do anulowania prac nad '”The Force Unleashed III”' i odejścia Hadena Blackmana, był też jednym z prowodyrów powstania „Star Wars 1313”. Obecnie LucasArts sterują dwaj pozostali członkowie kierownictwa - Kevin Parker i Gio Corsi, przynajmniej dopóki nie zostanie znalezione zastępstwo. Warto dodać, że miesiąc wcześniej z LucasArts odszedł dyrektor kreatywny - Clint Hocking.

Z kolei kolejna zmiana w Lucasfilm zdaje się być podyktowana zgodną wizją artystyczną: do firmy dołączyła Brenda Chapman, która od wielu lat pracuje nad animacjami, w tym takimi tytułami jak: „Król Lew”, czy „Piękna i bestia”, oraz wyreżyserowała film „Książe Persji”. W ostatnich latach Chapman zajmowała się filmem animowanym, który ostatecznie nazwano „Merida Waleczna” (Brave). Miała być jego reżyserką, pierwsza kobietą reżyser studia Pixar, ale w połowie prac nad filmem, z niewiadomych bliżej przyczyn, zastąpił ją Mark Andrews, więc ostatecznie wspólnie dzielą reżyserię tego filmu. Być może wśród powodów odejścia Brendy Chapman z Pixara była też możliwość współpracy z Lucasfilm, gdzie ma podobno konsultować nad jakimś tajemniczym projetkem animowanym. Czyżby zbliżał się legendarny film o wróżkach?
KOMENTARZE (15)

Różne

Star Wars Magazyn #8 w sprzedaży

2012-08-08 21:35:48 Star Wars Magazyn

Z początkiem tygodnia do sprzedaży trafił najnowszy – ósmy już numer czasopisma Star Wars Magazyn. Ta odsłona gazetki liczy 46 stron i kosztuje 12,50 PLN brutto. Star Wars Magazyn #8 nabywać można w salonikach prasowych sieci Empik i Kolporter, a także w różnych innych kioskach na terenie całego kraju. Czasopismo jak zawsze wypełniono atrakcjami – zarówno dla czytelników młodszych jak i starszych. Spis treści prezentuje się następująco:

 • nowości ze świata Gwiezdnych Wojen,
 • „Świetlistymi istotami jesteśmy” – artykuł o postaciach z Sagi,
 • artykuł na temat konceptów Ralpha McQuarriego do „Imperium kontratakuje”,
 • wywiad z Samem Witwerem o jego roli Dartha Maula w „Wojnach Klonów”,
 • „Widmo komiksów” – tekst Adriana Dabeka o komiksach Marvela,
 • „Rozszerzając Imperium – jak Imperium kontratakuje wstrząsnęło Expanded Universe”,
 • opowiadanie: „Działo Kelrodo-Ai” autorstwa Jasona Fry,
 • relacja z Gwiezdnej Majówki w Witaszycach,
 • relacja z akcji charytatywnej w Legnicy koło Gniezna,
 • dział Holonet,
 • konkurs Imperio 2012.

  W gazetce znajduje się tradycyjnie plakat na rozkładówce, na którym widnieje Mroczny Lord Sithów Darth Vader.

  W kolejnym numerze możemy się spodziewać: wyznań autorów na temat serii książkowej „Przeznaczenie Jedi”, wywiad z autorami „Star Wars Art: Comics” a także opowiadanie „Maze Run” o przygodach Hana Solo i Chewbaccy.


  Temat na forum
  KOMENTARZE (8)
 • Różne

  Marsz imperialny

  2012-08-08 15:34:09

  Tak dobrze przeczytaliście, takiego wykonania tego jednoznacznie kojarzonego utworu jeszcze nie słyszeliście. Niech przemówi sztuka tam gdzie słowa są zbędne:


  KOMENTARZE (12)

  Różne

  Pełen program Celebration VI

  2012-08-07 10:24:03 Celebration VI  Pisaliśmy już wcześniej kilka razy o różnych atrakcjach konwentowych jakie mają odbyć się na Celebration VI, czyli jedynym konwencie współorganizowanym przez Lucasfilm. Dziś opublikowano pełen oficjalny program konwentu, który w całości można przeglądać w tym miejscu.

  Wśród ciekawych punktów programu wyróżnić należy:

  Zobacz przyszłość Gwiezdnych Wojen 3D na Celebration VI! - czyli trójwymiarowy punkt programu, który szerzej opisaliśmy w newsie o Ataku klonów 3D.

  Panel o animowanym serialu komediowym, opisany w programie jako "Super-sekretny panel Star Wars z Toddem, Sethem i Mattem". Oficjalny opis: Spotkaj się z Toddem Grimesem, Sethem Greenem i Mattem Senreichem, którzy porwali (to znaczy przywieźli do pokazania) ekskluzywny pierwszy wgląd na ich ściśle tajny projekt animacji Star Wars. Może pojawi się pierwszy zwiastun tej tajemniczej produkcji?

  Dark Horse: komiksy w roku 2013: panel komiksowy, na którym pojawią się następujący autorzy i redaktorzy: John Jackson Miller, Jan Duursema, Doug Wheatley, Dave Marshall i Randy Stradley. To będzie najlepsza okazja do wyjawienia tajemniczych nowych tytułów, oraz oczywiście nowej serii komiksowej zatytułowanej tylko „Star Wars”

  Znęcanie się – co każdy rodzic, nauczyciel i dzieciak wiedzieć powinien - panel dyskusyjny poświęcony akceptacji i problemach znęcania się, wywołany przez zeszłoroczną akcję wspierania dziewczyny nękanej z powodu zamiłowania do Gwiezdnych Wojen. W dyskusji wezmą udział Ashley Eckstein, autorka Carrie Goldman i matka Katie Goldman.

  Co nadchodzi od Del Rey, czyli panel książkowy i choć nie wiemy czego się spodziewać, to znamy potencjalnych autorów kolejnych książek, bo na panelu będą: Aaron Allston, Troy Denning, Drew Karpyshyn, James Luceno i Timothy Zahn, oraz redaktorki Shelly Shapiro i Jennifer Heddle.

  Spotkania z aktorami wśród specjalnych paneli z aktorami z Gwiezdnych Wojen w programie pojawiło się: spotkanie z Ianem Mcdiarmidem, Warwickiem Davisem, specjalny występ Jamesa Arnold Taylora, oraz Randka z Księżniczką, czyli spotkanie z Carrie Fisher.

  Wiele innych: na przykład panel o przyszłości Star Wars.com, ten dotyczący Star Wars 1313, opowieść Bena Burtta o montowaniu filmów, oraz specjalne spotkanie z Fettami, na którym obecni będą Jeremy Bulloch, Daniel Logan i Dickey Beer, i wiele innych.

  Temat na forum
  KOMENTARZE (11)

  Różne

  Polski Vader

  2012-08-03 19:59:15

  O rozbrykanych fanach zza granicy, którzy popadają w konflikt z prawem, pisaliśmy już parę razy (napad na bank, zamach czy piractwo drogowe).

  Jak widać standardy zachodnie inspirują także i u nas. I tak 11 lipca 2012 w Krakowie przy ulicy Floriańskiej 28 urzędował Darth Vader. Wlazł na dach budynku, poprzecinał sąsiadom kable odcinając ich od telefonów i Internetu. Mężczyzna od pewnego czasu stara się pozbyć innych lokatorów w kamienicy.

  No i według doniesień mediów, gdy rozrabiał na dachu tej kamienicy, był przebrany za Dartha Vadera. Z pewnością jednak do 501 Legionu to by nie trafił. Nie wiadomo tylko, czy to media ochrzciły go mianem Dartha Vadera, czy sam się tak określił.


  KOMENTARZE (0)

  Różne

  Star Wars Magazyn #8 trafił do druku

  2012-08-01 21:12:32 Star Wars Magazyn

  Zgodnie z informacjami przekazanymi nam przez członków redakcji Star Wars Magazyn, ósmy numer czasopisma właśnie trafił do druku. Jeżeli cały proces dystrybucji przebiegnie bez zakłóceń, to już w poniedziałek będziemy mogli nabywać Star Wars Magazyn #8 w salonach sieci Empik i Kolporter oraz wielu innych kioskach na terenie całego kraju. Co tymczasem czeka na nas w nowej gazetce?

 • artykuł o postaciach z sagi Star Wars,
 • wywiad z Samem Witwerem na temat wcielenia się w Dartha Maula w serialu „Wojny Klonów”,
 • artykuł o wstrząsającym wpływie „Imperium kontratakuje” na Expanded Universe,
 • opowiadanie: „Działa Kelrodo-Ai”.

  Star Wars Magazyn #8 kosztować będzie 12,50 brutto PLN i liczyć 46 stron.

  Natomiast już niedługo redakcja Star Wars Magazyn za pośrednictwem Bastionu podzieli się z fanami Star Wars nowymi informacjami na temat rozszerzenia swojej działalności – zarówno wydawniczej jak i w zakresie organizacji imprez w klimacie Gwiezdnych Wojen.


  Temat na forum
  KOMENTARZE (17)
 • Różne

  Szturmowcy na motocross-ach

  2012-08-01 09:19:09

  Zastanawialiście się co robią szturmowcy gdy im sie nudzi? Jeżdżą na motocross-ach, przecież to oczywiste Watsonie. Swoją drogą, gdyby użyli tej metody na Tatooine mogliby znaleźć droidy przed Javami.


  KOMENTARZE (8)
  Loading..