TWÓJ KOKPIT
0

Różne

Plakat do „Gwiezdnych wojen” po śląsku

2013-12-31 16:23:21 Deser.pl

Jakiś czas temu na serwisie Gryfnie.com zorganizowano akcję wymyślania śląskich tytułów dla znanych i lubianych filmów. Pojawiły się też „Gwiezdne wojny” właściwie to w dwóch wersjach jako „Haja we kosmosie” i „Kosmiczno Haja”. Z kolei ta twórczość zainpirowało Monikę Kudełko do stworzenia plakatów ze śląskimi tytułami filmów. Oto plakat do „Gwiezdnych Wojen”.Więcej plakatów znajdziecie w serwisie Deser.pl. Natomiast tłumaczenie „Nowej nadziei” na śląśki znajdziecie tutaj.
KOMENTARZE (2)

Różne

Kartka świąteczna z Lucasfilmu

2013-12-30 17:51:36

Tradycji bożonarodzeniowej/noworocznej stało się za dość. Lucasfilm przygotował swoje specjalne kartki świąteczne także i w tym roku, jak zwykle zresztą nawiązują one w sposób dowcipny do sagi. Święta 2013 to święta śpiewających łowców nagród.
KOMENTARZE (5)

Różne

Deska do zjeżdżania X-wing

2013-12-27 16:58:10

Niektóre gadżety bywają nie tylko pomysłowe, ale i trochę dziwne. Jakieś dwa lata temu pojawiła się w sprzedaży deska do zjeżdżania w kształcie X-winga. Produkt kosztował 19,99 USD, ale dziś najczęściej dostępny jest już tylko na Ebayu w zdecydowanie większych cenach, choć podobno w Wielkiej Brytanii i USA w niektórych sklepach wciąż można tę deskę kupić. Wygląda dość pomysłowo.

Deska to produkt w sam raz na zbliżające się ferie zimowe. Można nią szaleć na górskich stokach i robić furorę, względnie pośmiewisko jak się z niej spadnie. Jeśli ktoś nie jest fanem X-Wingów, zawsze może spróbować znaleźć Sokoła Millennium z 2008.
KOMENTARZE (5)

Różne

Wesołych świąt!

2013-12-24 13:51:55 załoga Bastionu

Drodzy fani i fanki Star Wars. Z okazji świąt Bożego Narodzenia i nadchodzącego Nowego Roku pragniemy złożyć Wam, od całej redakcji, życzenia wesołych świąt oraz szczęśliwego i ciekawego przyszłego roku. Oby nutka Star Wars zawsze Wam towarzyszyła i przysparzała radości.

Mimo zapowiedzianych filmów rok 2013 upłynął pod znakiem oczekiwania na to co się wydarzy, tym większego, że wiele tematów zostało pod filmy właśnie wstrzymane. Życzymy sobie i Wam, aby przyszły rok przyniósł jak najwięcej informacji o przyszłości naszego ulubionego uniwersum. Informacji, które przede wszystkim zadowolą fanów.


Wesołych Świąt! I nie zapomnijcie: Moc będzie z Wami. Zawsze.

Życzy wesoła załoga Bastionu:
Anor, Bolek, Burzol, Darth Kasa, DARTH VADER, Freedon Nadd, Karrde, Kasis, Lord Bart, Lord Sidious, Lorn, Master of the Force, Misiek, Nestor, ogór, promil, Rusis, ShaakTi1138, Shedao Shai, Strangler, Qel Asim, Hego Damask i X-Yuri.Temat na forum

A na koniec mamy dla Was świąteczną opowieść w wykonaniu Jamesa Arnolda Taylora:KOMENTARZE (13)

Różne

P&O 50: Kiedy będzie nowy Databank?

2013-12-22 08:57:14Znów mamy pytanie stare, wydawać by się mogło, że przestarzałe, ale jednak wciąż na czasie. Dotyczy części oficjalnej strony StarWars.Com, pełniącej rolę encyklopedii online, czyli Databanku. Odpowiada zaś ulubieniec fanów, Steve Sansweet.P: Kiedy będzie nowy Databank?

O: Sansweet tym razem powołuje się na Pablo Hidalgo. Nowa wersja databanku na oficjalnej jest wdrażana i uzupełniana o nowe materiały. Widać to choćby w sekcjach o gatunkach czy stworach, których na razie nie ma, ale niebawem się to zmieni.
A databank się rozwija i niebawem będzie w nim więcej informacji o nowych postaciach, pojazdach, droidach i innych rzeczach z Epizodu II. Dodatkowo będą pojawiać się także rzeczy tylko z EU – komiksów, gier, książek. Zachęcam do regularnego sprawdzania.

K: To co prawda pytanie z 2001 roku, ale chyba po części aktualne. Databank został zaktualizowany przy „Ataku klonów”, potem przy „Zemście Stihów”, a potem zapomniany przez parę lat. Próbowano go reaktywować na różne sposoby, w tym wykorzystując fanów i Hyperspace, by ci pisali historię (więcej), nie robili wpisy, ale tworzyli nową, kanoniczną historię dla postaci tła, które jeszcze jej nie mają. Polegało to na tym, że rzucano kilka zdjęć, fani mieli przesłać swoją opowieść, a Pablo z resztą wybierali najlepsze i je „kanonizowali”. Jednak jak wiele inicjatyw, tak i ta zmarła po jakimś czasie.

Potem przyszły „Wojny klonów” i znów początkowo rozruszano databank, ale potem zdecydowano go uprościć. Ilość wpisów ograniczono, te które zostały także są o wiele krótsze. Zmieniono też nazwę z Databank na Encyclopedia. Jak będzie wyglądał Databank przy nowych epizodach i filmach, to się jeszcze okaże.
KOMENTARZE (2)

Różne

Pomysły na prezenty: Chewbacca

2013-12-17 17:31:22

Gwiazdor, Mikołaj, czy Aniołek jak zwykle przed świętami mają trochę roboty. Tym razem mamy dla nich pomysł, na prezent dla młodszych pociech. Pluszowy Chewbacca, duży i mówiący. Ten odpowiednik pluszowego misia mierzy jakieś 61 cm (dokładnie 24 cale), w dodatku wydaje dźwięki wookiego, czyli najbardziej kojarzone ryki. Dzieciaki będą wniebowzięte. Inni niestety mają gorzej, bo produkt na Amazonie kosztuje jakieś 105 USD z hakiem. Ale wygląda nieźle, ryczy także.


KOMENTARZE (7)

Różne

Wystawa „Empire Peaks”

2013-12-16 17:45:53

Sztuka nowoczesna u wielu nie budzi dobrych skojarzeń. Ale są takie przypadki, nad którymi warto się chwilę pochylić. Choćby wystawa „Empire Peaks” Michaela Leavitta. Ten pochodzący z Seattle artysta wpadł na pomysł, by połączyć znane, uznane i popularne postaci historyczne (oraz współczesnych amerykańskich polityków) z postaciami z „Gwiezdnych Wojen”, tworząc wyjątkowe figurki. Choćby połączenie Abrahama Lincolna i Hana Solo, Martina Luthera Kinga Jr. i Luke’a Skywalkera, Kim Dzong Il i Jabby Hutta, Baracka Obamy i Landa czy Nelsona Mandeli i Obi-Wana. Wszystkie figurki przypominają klasyczne zabawki z lat 80. Kilka przykładów poniżej:Wystawę do 21 grudnia można oglądać w Nowym Jorku. Więcej zdjęć znajdziecie na stronie wystawy.
KOMENTARZE (6)

Różne

Ozdoby choinkowe

2013-12-14 12:12:41

Pisaliśmy niedawno o dekoracjach świątecznych, którymi możecie przystroić swoje domy na święta. Tym razem prezentujemy komplet bombek, które możecie powiesić na swoim drzewku. Zestaw kosztuje $49,99 i można go zamówić na Amazonie. Dostępne są również zestawy z serii Marvel's Avengers oraz DC Comics.KOMENTARZE (6)

Różne

Plakaty znanych filmów przerobione na E7

2013-12-13 19:08:23 JoeMonster

Dziś do tematu Epizodu VII podejdziemy na wesoło i przyjrzymy się wariacjom plakatów różnych filmów przerobionych na modłę gwiezdno-wojenną. Nie jest to może klimat E7, bo nie za bardzo wiemy na kogo ostatecznie z obsady możemy liczyć, ani jaką postać z uniwersum w filmie ujrzymy, ale powiew Star Wars jest widoczny gołym okiem. Dla urozmaicenia zabawy nie pokazujemy z jakich filmów plakaty przerabiano. Jesteście w stanie wymienić wszystkie?I jak wam poszło?
KOMENTARZE (11)

Różne

10 najlepszych pomocników

2013-12-12 21:46:52 Oficjalny blogOficjalna tym razem przygotowała dla nas listę najciekawszych postaci pomocników w całej Sadze. Tu mała uwaga tłumaczeniowa - polski "pomocnik" chyba nie do końca oddaje angielskie "sidekick", które oznacza najbliższego towarzysza głównego bohatera - dobrymi przykładami są choćby Robin z uniwersum Batmana, Sam Gamgee z "Władcy Pierścieni" lub Piętaszek z "Robinsona Cruzoe".

Kochamy gwiezdno-wojennych herosów i złoczyńców. Walczą w pojedynkach na miecze świetlne, wysadzają Gwiazdy Śmierci, niszczą generatory pól - ale czymże by byli bez swoich zaufanych pomocników? Czy to śmieją się głośno na pomysł pana, aby wrogowie zostali strawieni przez sarlacca, czy to naprawiają hipernapęd - pomocnicy są nieodłącznym elementem "Gwiezdnych Wojen", a ekipa ze Starwars.com w tym tygodniu oddaje im część. Na potrzeby tej listy spojrzeliśmy na pomocników z filmów i "The Clone Wars", układając ranking na podstawie ich lojalności wobec przyjaciół, wpływu na ważne sytuacje i ogólne tego, jak bardzo dają się lubić. Uwaga: uznaliśmy, że uczniowie Jedi i Sithów nie klasyfikują się do tej grupy.

10. Kitster - "Mroczne widmo"Jak opisuje go jeden z członków ekipy Starwars.com, Kitster to Milhouse "Gwiezdnych Wojen" [postać z Simpsonów - przyp. tłum.]. Może nie jest najfajniejszym dzieciakiem w okolicy, ale i tak jest lojalnym i szczerym przyjacielem. W "Mrocznym widmie" nabija się z ścigacza Anakina z powodu jego poobijanego wyglądu, ale służy też w ekipie technicznej chłopca. Ludzie się zastanawiają co też stało się z Kitsterem...

9. Jar Jar Binks - "Mroczne widmo"Choć to dług życia sprawia, że Jar Jar towarzyszy Obi-Wanowi i Qui-Gonowi na Naboo, to szybko okazuje się, że trzyma go przy nich nie tylko zobowiązanie, lecz także przyjazna natura i chęć niesienia pomocy. Gunganin, mimo swej niezdarności, nigdy nie zawodzi przyjaciół - czy to wysłuchując żalów królowej Amidali dotyczących jej ludu, czy też dowodząc w bitwie o Naboo.

8. Bib Fortuna - "Powrót Jedi"Bib Fortuna to pomocnik, który aż się prosi o jedno pytanie: gdyby Jabba przestał mu płacić, to czy zostałby u jego boku? Łatwo poddaje się sztuczce umysłowej Luke'a, w której Skywalker obiecuje nagrodę materialną, lecz zdaje się, że radość sprawia mu patrzenie na cierpienie tych, którzy występują przeciwko jego panu. To ta cienka, szara linia czyni z Fortuny interesującą postać i choć jest przerażający, to tak czy siak jest efektywnym pomocnikiem... pod warunkiem, że macie głębokie kieszenie.

7. Nien Nunb - "Powrót Jedi"Drugi pilot Landa podczas ataku na drugą Gwiazdę Śmierci. Nien Nunb jest zdolny - to on pierwszy wykrył, że Imperium zakłóca komunikację Rebeliantów - oraz ekspresywny, czy to w zmartwieniu, czy w radości. W przeciwieństwie do innych przedstawionych tu pomocników, Nien nie jest służalczy. Wspomaga Landa, ale sam też jest rebelianckim pilotem.

6. Lobot - "Imperium kontratakuje"Lobot to pomocnik Landa na Bespinie, zawsze stojący u jego boku. Posiada charakterystyczne urządzenie zaczepione z tyłu głowy, które pozwala mu na bezpośrednie połączenie z centralnym komputerem miasta. Na rozkaz Landa udaje mu się pochwycić drużynę szturmowców, torując tym samym drogę ucieczki Carlissianowi, Lei, Chewiemu, C-3PO i R2-D2. Jeśli chodzi o niezawodność, Lobot nie ma sobie równych.

5. Todo 360 - "The Clone Wars"Zwodniczo uroczy, łagodnie wyglądający droid Todo 360 (w skrócie Todo) jest sprytny i przebiegły, co czyni z niego doskonałego towarzysza dla jego pana, Cada Bane'a. Todo pomógł mu w niezliczonych misjach, na przykład kradzieży holokronu czy porwaniu C-3PO i R2-D2. W pewnym momencie Bane używa droida jako bomby, o czym Todo nie wie; gdy Anakin odbudował go, by pozyskać z niego informacje, ten od razu wrócił do pana, mimo jego zdrady. To się nazywa lojalność.

4. Salacious Crumb - "Powrót Jedi"Czasami jedyne, czego chcecie, to ktoś śmiejący się z waszych żartów... i wyrywający oczy droidowi wroga. I to znajdziecie w Salaciousie Crumbie, małpojaszczurce Jabby, która została z nim do gorzkiego końca. Salcious, ze swoim przenikliwym śmiechem i niepohamowaną radością z nieszczęścia innych, idealnie pasował do Jabby, który pewnie nie tolerowałby niczego innego.

3. C-3PO - całe "Gwiezdne Wojny" i "The Clone Wars"Jako jedna połowa naszego dynamicznego duetu droidów, C-3PO jest pomocnikiem Rebeliantów przez całą Sagę. Pomimo okazywanej czasem przez niego tchórzliwej postawy, Theepio robi dużo w imię przyjaźni: zobaczcie jego błyskotliwość podczas spotkań z Imperialnymi na pokładzie Gwiazdy Śmierci, chęć oddania własnych części, by naprawić Artoo i próby ostrzeżenia Luke'a przed jamą rancora.

2. R2-D2 - całe "Gwiezdne Wojny" i "The Clone Wars"Artoo przewija się przez wszystkie filmy oraz "The Clone Wars" i zazwyczaj służy swoim przyjaciołom. Nigdy nie prosi o nic w zamian ani nie narzeka, ale zawsze jest przy nich, bez względu na to jakie wyzwanie stoi przed nim. I nie jest kimś nieważnym; R2 ma wielki wpływ na wynik kilku ważnych wydarzeń i bitew, w tym naprawę tarcz królewskiego okrętu z Naboo, zniszczenie Gwiazdy Śmierci i ratunek Hana Solo. Swoje braki we wzroście i sile nadrabia sercem, a nasi bohaterowie nie byliby tacy sami bez niego.

1. Chewbacca - całe "Gwiezdne Wojny"Najlepszy z najlepszych przyjaciół w "Gwiezdnych Wojnach". Mimo samotniczej natury Hana Solo, trudno go sobie wyobrazić bez Chewbaccy i to z dobrego powodu: polega na nim w chwilach zagrożenia życia, a "chodzący dywanik" zawsze nadchodzi. Chewbacca umie dopiąć swego w walce, przy sterach "Sokoła", ma też poczucie humoru, którym albo podbudowuje Hana, albo uciera mu nosa. Wookiee okazuje prawdziwe uczucia, jeśli chodzi o Solo: wyraźnie cierpi, gdy przyjaciel zostaje zamrożony w karbonicie, a cieszy się, gdy ponownie się spotykają w celi u Jabby. W końcu, jeśli spytalibyście kogoś z kim chciałby siedzieć za sterami "Sokoła Millennium" lub w kantynie w Mos Eisley, pewnie wskazałby na tego gościa.

To wszystko. Co o tym myślicie? Czy to dopracowaliśmy? A może postradaliśmy rozum? Może coś przeoczyliśmy? Dajcie znać w komentarzach.


KOMENTARZE (9)

Różne

Kurtka i bluza od ThinkGeek

2013-12-11 20:48:59 ThinkGeek

W internetowym sklepie ThinkGeek pojawiła się nowa kurtka inspirowana postacią Boby Fetta oraz bluza wzorowana na kombinezonach rebelianckich pilotów. Obydwa produkty są obecnie w promocji, kurtka kosztuje 44,99$ a bluza 59,99$. W ofercie ThinkGeek można znaleźć więcej odzieży i gadżetów Star Wars, w tym szereg przecenionych koszulek.


KOMENTARZE (11)

Różne

Działka laserowe w praktyce

2013-12-11 18:20:05 Russia Today

Wydawać by się mogło, że myśliwce wyposażone w działka laserowe, lub co gorsza droidy typu Sęp, to tylko fantastyczne mrzonki ekipy George’a Lucasa. Otóż nie. Firmy Northrop Grumman i Lockheed Martin podpisały kontrakty warte ponad 25 milionów USD i rozpoczęły pracę nad bezzałogowymi dronami wyposażonymi w broń laserową. Lasery mają chronić drony przed rakietami przeciwlotniczymi.

Program, który zainicjowano, nazywa się Hellads, a sponsoruje go agencja DARPA. Założenie jest takie by opracować podwieszaną broń laserową o mocy 150 kilowatów, która będzie 10-krotnie mniejsza i lżejsza od obecnie wykorzystywanych systemów porównywalnej mocy. Pierwsze testy broni mają zacząć się w najbliższym czasie, a agencja ma nadzieję, że system laserowy będzie można wykorzystać w praktyce już w 2014.Sam pomysł broni laserowej nie jest nowy. Prace nad projektem Hellands trwają już od lat, w 2005 roku wspominano o wykorzystaniu broni laserowej w myśliwcach. Obecnie Lockheed Martin pracuje także nad laserem przeznaczonym do pojazdów naziemnych, którym będzie można strzelać do dronów, rakiet, pocisków artyleryjskich czy moździerzowych.
KOMENTARZE (5)

Różne

Tatuaże Star Wars

2013-12-10 20:26:30 przepastny internet

O tej porze roku w naszej strefie klimatycznej stopy są pochowane w grubych skarpetach i butach. Dlatego jeśli ktoś postanowił je ozdobić tatuażem, nie ma wielu okazji by chwalić się nim na co dzień. Ale my, na przekór pogodzie, prezentujemy dziś zdjęcia fanowskich tatuaży zdobiących stopy. Warto zaznaczyć, że jest to jedno z bardziej bolesnych miejsc na tatuaż.Wszystkie prezentowane dotychczas na Bastionie tatuaże znajdziecie tutaj.
Temat na forum
KOMENTARZE (4)

Różne

Star Wars Idnenties w Europie

2013-12-05 21:53:13 oficjalna

Wystawa „Star Wars Identities” zawita do Europy. Od 15 lutego do 30 czerwca 2014 będzie można ją zwiedzać w Paryżu we Francji w La Cité du Cinéma. Bilety można nabyć na www.starwarsidentities.fr lub www.ticketnet.fr. Normalny bilet kosztuje 22 EUR, dla dzieci poniżej 14 roku życia 17 EUR, natomiast rodzinne po 17,50 EUR.„Star Wars Identities” to wystawa poświęcona sadze, tym razem jednak koncentrująca się na prezentacji pewnych motywów, znaczeń czy pochodzenia różnych elementów. Wcześniej była wystawiana w Montrealu i Ottawie.
KOMENTARZE (3)

Różne

Tatuaże Star Wars

2013-12-03 19:59:02 przepastny internet

Bohaterem dzisiejszego odcinka serii o tatuażach jest Boba Fett. Poniżej najbardziej znany łowca nagród Star Wars na skórze fanów w różnych odsłonach. Ponieważ jest bardzo popularnym motywem na pewno pojawi się jeszcze nie raz.Wszystkie prezentowane dotychczas na Bastionie tatuaże znajdziecie tutaj.
Temat na forum
KOMENTARZE (7)

Różne

Leginsy dla fanek Hana Solo

2013-12-03 15:52:27 goldbubbleclothing.com

W nowopowstałym sklepie Gold Bubble Clothing oferującym ubrania dla pań (m.in. kolekcję z reprodukcjami prac Alfonsa Muchy) można nabyć leginsy wzorowane na spodniach Hana Solo. Teraz każda z fanek może nosić koreliańskie lampasy! Leginsy wykonane są z poliestru oraz lycry, kosztują 69 dolarów i występują w dwóch wersjach kolorystycznych, tak samo jak spodnie Hana w trylogii. Jeśli ktoś zechce się w nie zaopatrzyć to musi się pośpieszyć, ponieważ można je zamawiać tylko do 6 grudnia (czyli najbliższego piątku). Leginsy prezentuje Rileah Vanderbilt z Team Unicorn.Mając takie leginsy można pokusić się o stylizację na Hana Solo. Chociażby taką jak ta na poniższym zdjęciu autorstwa Scotta Mirona.


KOMENTARZE (10)

Różne

Zaręczyny z Chewbaccą w tle

2013-12-02 20:28:21 JinyoDesign


Pewna amerykańska para fanów Gwiezdnych Wojen, Victoria i Jinyo, biorąca udział w programie typu reality show pt. "Heroes of Cosplay", zaręczyła się w obecności m.in. Petera Mayhew w trakcie programu.
Zaręczynowy pierścionek jest wzorowany na pasku księżniczki Lei z "Nowej nadziei". Taką ozdobę swego czasu wymyśliła Victoria, a jej chłopak postanowił wykorzystać projekt i zlecił wykonanie pierścionka Paulowi Michaelowi. Jego produkty prezentowaliśmy w przeszłości tutaj i tutaj. Ten jubiler ma na swoim koncie także inny gwiezdnowojenny pierścionek zaręczynowy. O oświadczynach "z użyciem" R2-D2 pisaliśmy w tym miejscu.
Jinyo ukrył niespodziankę w puzderku, własnej roboty, wyglądającym jak Gwiazda Śmierci i oświadczył się podczas spotkania z odtwórcą roli Chewbaccy. Nagranie z tego wydarzenia możecie zobaczyć poniżej. Zarówno Jinyo, jak i Victoria należą do Rebel Legionu.


KOMENTARZE (7)

Różne

Nowości z Her Universe

2013-12-01 14:53:30 HerUniverse.com

Święta pomału się zbliżają, nie zaszkodzi pomyśleć już o prezentach. Fani Gwiezdnych Wojen na pewno nie pogardzą gadżetem dotyczącym ich uniwersum. Może więc warto rozejrzeć się po sieci?
Sklep Her Universe, założony przez Ashley Eckstein (głos Ahsoki Tano w The Clone Wars), oferujący ubrania i gadżety dla fanek Gwiezdnych Wojen oraz innych popkulturowych tytułów wprowadził do sprzedaży nowe produkty związane z Gwiezdnymi Wojnami.

W sklepie HerUniverse.com można kupić ołówkową spódnicę, o której pisaliśmy już kiedyś, a która poprzednio była dostępna w sieci Hot Topic. Spódnica ozdobiona Sokołem Millennium kosztuje 25$. W ofercie pojawił się również naszyjnik uświetniający trzydziestolecie "Powrotu Jedi", który był dotychczas dostępny jedynie na konwentach. Ozdoba kosztuje 35$, a liczba dostępnych sztuk jest ograniczona. Do każdego naszyjnika dołączony jest certyfikat podpisany przez Ashley Eckstein.
W ofercie sklepu pojawiła się również nowa koszulka z plakatem do "Ataku klonów" za 25$ oraz bluza z kapturem za 40$.Wzorem poprzednich lat, do zakupów dokonanych w tym okresie dołączona zostanie darmowa przypinka z świątecznym Vaderem. Oferta trwa do wyczerpania zapasów (przypinek jest 1000). Ponadto sklep wprowadził do swojej oferty karty podarunkowe na zakupy. Karty mogą opiewać na sumy od 25 do 1000$.Her Universe poszerzyło również ofertę związaną z innymi markami. W ostatnim czasie pojawiło się dużo nowych produktów z okazji 50. rocznicy emisji pierwszego odcinka serialu Doctor Who, a także pierwszy produkt dla kobiet w ciąży (koszulka z The Walking Dead). Obecnie w sklepie mogą zaopatrzyć się fanki następujących serii: Star Wars, Star Trek, The Walking Dead, Doctor Who oraz produkcji stacji SyFy (w Polsce SciFi Universal): Battlestar Galactica, Warehouse 13. Na stronie Her Universe (a także Facebooku i Twitterze) co jakiś czas pojawiają się promocje, obniżki i zapowiedzi nowych produktów. Ubrania od Her Universe można znaleźć także w sklepach Hot Topic i ThinkGeek


KOMENTARZE (5)

Różne

Dekoracje świąteczne

2013-12-01 09:21:46

Dzisiaj przypada pierwszy dzień grudnia grudnia. Do świąt Bożego Narodzenia pozostały już tylko 23 dni, w wielu domach trwają zapewne dyskusje nad wyborem choinki. Żywa czy jednak sztuczna? Bardziej zapobiegliwi już zapewne myślą o prezentach dla najbliższych. Może czas zatem pomyśleć także o ozdobach świątecznych?


Ubierając drzewko można się postarać o wyjątkowe lampki, na przykład takie jak te w kształcie Yody lub R2-D2, które trafiły do sprzedaży w sklepie SuperHeroStuff, za około $30.


Ponadto na choince można powiesić kolekcjonerską bombkę C-3PO dostępną tutaj.


Jeśli ktoś ma życzenie, może zwyczajem zza oceanu postawić w ogródku świąteczną ozdobę, na przykład takiego nietypowego mikołaja dostępnego tutaj za około $30.
Jeśli zaś jakieś dziecko było niegrzeczne, może je odwiedzić taki mikołaj:

KOMENTARZE (4)
Loading..