TWÓJ KOKPIT
0

Różne

P&O 199: Dlaczego Star Wars File Fact nie jest dostępny w USA?

2016-10-30 07:34:22To oczywiście bardzo historyczne pytanie, ale pokazujące, że nie tylko u nas pojawiały się problemy dystrybucyjne.

P: Dlaczego Star Wars File Fact nie jest dostępny w USA?

O: The official Star Wars Fact File wydawnictwa DeAgostini zdobył olbrzymią popularność w wielu językach na całym globie, są w tym wydania japońskie, hiszpańskie, francuskie, niemieckie i oczywiście angielskie. Cotygodniowe publikacje zawierają sekcje nt. bitew czy wydarzeń, postaci, broni, planet, lokacji, technologii, droidów czy pojazdów. Każdą ze stron można sobie wyjąć i poukładać w innej kolejności w większych segregatorach, które trafiają się w niektórych numerach Fact File.

I choć LucasBooks z chęcią dostarczyłoby Fact File Amerykanom, jednak sam rynek USA jest najdynamiczniej rozwijającym się na świecie. Ballantine Books/Del Rey publikują mnóstwo przewodników. Więc powstaje pytanie czy nie dojdzie do przeładowania rynku. I choć nie ma na razie żadnych konkretnych planów odnośnie rynku amerykańskiego, przyszłość nie jest jednoznacznie określona.

K: The Official Star Wars Fact File a sprawa polska. Dziś mało kto pamięta, ale swego czasu DeAgostini Polska próbowała wydać to coś i u nas. Ostatecznie skończyło się na czterech testowych zeszytach, które były dostępne jedynie w pięciu polskich miastach. Co gorsza wiele wskazuje na to, że nie wszystkie numery były dostępne w tych samych miastach Polski. Badanie rynku nie powiodło się (trudno się dziwić), więc DeAgostini zrezygnowało z publikacji po teście. Działo się to jeszcze w 2001. DeAgostini nie odpuściło sobie jednak rynku „Gwiezdnych Wojen” w Polsce, po wielu latach udało im się z sukcesem wprowadzić serię „Kultowych Statków i Pojazdów”. Obecnie zaś wydawany jest „Przewodnik po galaktyce” przez Edipresse.
KOMENTARZE (3)

Różne

Łotrowa reklama Nissana

2016-10-27 19:19:39

Zbliża się premiera „Łotra 1”, a wraz z nią reklamy, zarówno filmu jak i wykorzystujące film. Do grona licencjonobiorców dołącza właśnie Nissan. 31 października rusza nowa kampania reklamowa pt. „Battle Tested” samochodu Nissan Rogue. Reklamę można zobaczyć poniżej.


KOMENTARZE (9)

Różne

Kapcie Star Wars

2016-10-20 20:44:00

Jeśli zastanawiacie się co założyć na nogi w chłodne wieczory, to być może sklep ThinkGeek ma dla Was propozycję. Do sprzedaży wprowadzili nowy rodzaj kapci. Z wyglądu przypominają stopy Chewbaccy i do tego wydają dźwięki podobne do wydawanych przez najsłynniejszy "chodzący dywan". Nabyć je można za 29,99$ w tym miejscu.


KOMENTARZE (3)

Różne

"The Star Wars Show" #24

2016-10-19 22:28:07 YouTube

Ekipa TSWS znowu ma dla nas łotrowe wieści: tym razem są to plakaty z poszczególnymi bohaterami. Jesteśmy też już po premierze PlayStation VR, co oznacza, że dużymi krokami zbliża się darmowe DLC do "Battlefronta", w którym zasiądziemy za sterami X-winga. Dodatek będzie dostępny na święta. Mamy też próbkę komentarza Abramsa z wydania blu-ray 3D "Przebudzenia Mocy" - inną niż tą ostatnią.

Andi zasiada z Dougiem Chiangiem - artystą koncepcyjnym, który pracuje nad "Gwiezdnymi Wojnami" od prequeli aż do tej pory. Artysta opowiada o swej karierze, wpływie McQuarriego na swoje prace oraz o tworzeniu U-winga. Wspomina też o pracy nad grą od Visceral Games - ale tutaj nie podaje nic nowego.

Pod koniec możecie zobaczyć reakcje na zwiastun "Łotra". A ponieważ gościem był artysta koncepcyjny, to w tym tygodniu możecie się podzielić swoimi ulubionymi konceptami z Sagi, trzeba je tylko otagować #StarWarsConceptArt.Główny temat "After Show" to wrażenia po zwiastunie i oczekiwania dotyczące nowego komiksu "Doktor Aphra".


KOMENTARZE (4)

Różne

20 zeszyt "Przewodnika po galaktyce"

2016-10-19 14:49:26

Od poniedziałku można już nabyć w kioskach i salonikach prasowych 20 numer "Przewodnika po Galaktyce", publikacji z zabawami dla najmłodszych. Seria ta, to kolekcja zeszytów kreatywnych dla miłośników kultowego filmu „Gwiezdne Wojny”. W każdym numerze znajdziemy opowiadanie, encyklopedię "Star Wars" oraz zabawy dla całej rodziny: rebusy, zagadki, labirynty, wyklejanki i kolorowanki. Cena na numer wynosi 7,99 zł.


KOMENTARZE (5)

Różne

THX zmienia właściciela

2016-10-18 23:28:05Firma Razer, znana przede wszystkim akcesoriów do grania na PC, specjalnych klawiatur, myszek i innego sprzętu przejęła firmę THX. THX powstała w 1983 jako firma zajmująca się certyfikacją i promowaniem standardów dźwięku THX, zarówno w kinie, salach domowych, potem też komputerach i innym sprzęcie. George’owi Lucasowi bardzo zależało by „Powrót Jedi” był wyświetlany w miarę najlepszej jakości, stąd część kin było oznaczona standardem THX. Standard THX zaczął powstawać tydzień po premierze „Imperium kontratakuje”, kiedy to George nie był zadowolony z jakości dźwięków w kinach. Zatrudnił Tomlinsona Holmana, by ten nadzorował jakość dźwięku od momentu nagrania po odtworzenie go w sali kinowej. Tak narodził się standard THX.

Do roku 2002 THX była spółką córką Lucasfilmu, następnie została przejęta przez Creative, a od 2012 działała samodzielnie.

Przejęcie przez Razer ma zagwarantować dokapitalizowanie spółki, a co za tym idzie jej dalszy rozwój. Przede wszystkim na rynku chińskim, ale także w kontekście nowych technologii jak wirtualna rzeczywistość.
KOMENTARZE (7)

Różne

Reklama Duracella

2016-10-17 19:15:48

Tak jak to miało miejsce w przypadku poprzednich filmów Star Wars, tak i tym razem niektóre firmy tworzą reklamy telewizyjne w jakiś sposób nawiązujące do najnowszej produkcji. Otwierając "sezon" na takie reklamy mamy dla Was spot firmy Duracell, powiązany z "Łotrem 1".


KOMENTARZE (16)

Różne

Spinki do mankietów

2016-10-11 20:05:50

Kilkukrotnie już mieliśmy okazję prezentować Wam spinki do mankietów z Gwiezdnych Wojen. Dzisiaj chcieliśmy pokazać Wam nową partię tych produktów od firmy, która od lat posiada licencję na sprzedawanie oficjalnych dodatków do ubioru, mianowicie Cufflinks Inc.. Tej jesieni do sprzedaży wprowadzą 18 nowych zestawów spinek. Część z nich pochodzić będzie z Epizodu VII (jak np. BB-8, Kylo Ren czy kapitan Phasma), a część z klasycznej trylogii (nie mogło zabraknąć oczywiście Dartha Vadera). Wszystkie nowe spinki znajdziecie w tym miejscu. Nabyć je można zarówno na stronie producenta jak i w wybranych zagranicznych sklepach internetowych np. Entertainment Earth. Cena, w zależności od wykonania (niektóre są srebrne), waha się od 60 do 140$.


KOMENTARZE (6)

Różne

Zegarki Star Wars w Aparcie

2016-10-08 17:03:35

Kiedyś zegarki służyły do tego czego powinny, czyli wskazywania godzin. Dziś mają raczej zdobić, nic dziwnego, że można je kupić choćby w Aparcie, raczej kojarzonym z produktami jubilerskimi. A co najważniejsze mają oni całą linię zegarków gwiezdno-wojennych. W chwili obecnej w ofercie jest 28 różnych zegarków w cenach od 130 do 280 PLN. Szczegółową ofertę znajdziecie tutaj. Poniżej zaś kilka przykładowych zegarków, w tym z Vaderem i Yodą.


KOMENTARZE (5)

Różne

19 zeszyt "Przewodnika po galaktyce"

2016-10-08 15:03:52

Od kilku dni można już nabyć w kioskach i salonikach prasowych 19 numer "Przewodnika po Galaktyce", publikacji z zabawami dla najmłodszych. Seria ta, to kolekcja zeszytów kreatywnych dla miłośników kultowego filmu „Gwiezdne Wojny”. W każdym numerze znajdziemy opowiadanie, encyklopedię "Star Wars" oraz zabawy dla całej rodziny: rebusy, zagadki, labirynty, wyklejanki i kolorowanki. Cena na numer wynosi 7,99 zł.


KOMENTARZE (2)

Różne

Zmarł Ian Liston

2016-10-06 23:09:45 theforce.net

Wczoraj dotarła do nas smutna informacja, że drużyna X-wingów zmniejszyła swój stan liczebny o jednego pilota.
Piątego października, pod długiej walce z rakiem prostaty, zmarł Ian Liston.

Ten angielski aktor znany jest fanom Gwiezdnych Wojen z roli Wesa Jansona, strzelca latającego w duecie z Wedgem Antillesem, podczas Bitwy o Hoth.
Występował w Epizodzie V: Imperium kontratakuje, kiedy jako pierwszy powalił imperialną maszynę kroczącą AT-AT przy użyciu sztuczki z harpunem, zgodnie z poleceniami Luke'a Skywalkera.
Właściwie pojawił się w tym filmie w podwójnej roli, do której odnosi się cytat z jego wywiadu (I play a stormtrooper...), ponieważ stał również za sterami AT-AT jako niewymieniony z imienia szturmowiec.

Ian Liston zmarł w czasie eksperymentalnej terapii, prowadzonej w Royal Marsden Hospital, która miał przedłużyć nie tylko jego życie, ale być też nadzieją obecnych i przyszłych pacjentów, walczących z tą chorobą.

Jako aktor zagrał kilka ról filmowych (w tym sierżanta Whitney, "O jeden most za daleko" 1977) oraz wiele telewizyjnych. Fani sci-fi mogą kojarzyć go z szesnastego sezonu "Doctor Who", serii The Armageddon Factor.

Istnieje strona internetowa poświęcona jego postaci z EV oraz samemu aktorowi - wesjanson.co.uk/
KOMENTARZE (7)

Różne

"The Star Wars Show" #22

2016-10-06 07:27:10 YouTube

Ostatni tydzień to przede wszystkim Piątek Mocy i pierwsza fala zabawek z "Łotra Jeden". Fani gry "LEGO: Przebudzenie Mocy" mają się z czego cieszyć, bo wyszło DLC opowiadające historię Poego Damerona po uciecze przed Najwyższym Porządkiem. W tym tygodniu wypada też Comic Con, więc można się spodziewać tony nowych starwarswoych wieści - zadebiutuje między innymi nowy animowany zwiastun "The Old Republic". Jego fragment możecie zobaczyć w filmiku.

Andi rozmawia z Ashley Eckstein, którą usłyszymy w audiobooku "Ahsoki". Aktorka zdradza, że akcja powieści dzieje się tuż po rozkazie 66, ale zanim panna Tano została Fulcrum. Dowiemy się z niej jak dziewczyna zdobyła swoje białe miecze. Ona i E.K. Johnson, autorka książki, będą wkrótce promować "Ahsokę" w Stanach. Eckstein opowiada też o początkach Her Universe. Matt Lieb próbuje zaś sprzedać Steve'owi Sansweetowi stare zabawki.W "Aster Show" rozmawiają o premierze "Rebeliantów" i swoich wrażeniach z niej.


KOMENTARZE (4)

Różne

Magazyn LEGO Star Wars 10/2016

2016-10-02 20:47:04 Egmont

Na półkach w salonach prasowych można znaleźć już październikowy numer Magazynu LEGO Star Wars w cenie 9,90 zł, do którego został dołączony mini zestaw LEGO, którym jest "AT-AT".

Na 36 stronach pisma znajdziemy m.in.:
  • Ciekawostki z Galaktyki
  • Nieznane, zabawne komiksy
  • Kultowe pojazdy Star Wars
  • Niezwykłe zagadki Yody

Kolejny numer trafi do sprzedaży już 28 października a dodatkiem będzie mini zestaw kloców "MTT".

Jeśli ktoś z Was przegapił poprzedni numer warto sprawdzić w Empikach, gdzie często można dostać zarówno poprzednie jak i obecny numer magazynu.
KOMENTARZE (0)

Różne

P&O 195: Czy istnieją jakieś wodne pojazdy bojowe?

2016-10-02 11:59:16Kolejne z pytań dotyczyło dawnego rozszerzonego wszechświata.

P: Zastanawia mnie, czy armie Republiki, Separatystów, Sojuszu czy Imperium miały jakieś wodne pojazdy bojowe.

O: I choć wszystkie te frakcje miały wodne pojazdy, nie były one w żaden szczególny sposób przedstawiane w dodatkowych publikacjach poza filmowych, a morskie bitwy są dość rzadkie. Chyba największym z takich przedsięwzięć jest gra Star Wars: Galactic Battleground firmy LucasArts i dodatek Clone Campaings. Tam tereny morskie są jednym z dostępnych w grze, a gracze mogą wyposażyć swe siły w pojazdy pływające po powierzchni.

Oczywiście techniczne specyfikacje tych pojazdów nie zostały przedstawione szczegółowo, zamiast tego mamy raczej główne kategorie. Fregaty – to szybkie pojazdy idealnie pasujące do misji zwiadowczych czy obronnych. Krążowniki są wolniejsze, ale posiadają o wiele cięższą artylerię i mogą prowadzić ostrzał wybrzeża. Niszczyciele są szybsze i stworzone by angażować w walkę inne pływające pojazdy. Inne pojazdy to choćby bazujące na wodzie antysamoloty. Wszystkie one mają swoich reprezentantów w armiach Republiki, Separatystów, Imperium, Rebelii, ale także Wookiech, Federacji Handlowej czy nawet Naboo lub sił Gungan.

Oczywiście bardziej szczegółowe pojazdy mogą być znalezione w różnych źródłach. Choćby stary dodatek do RPG, opublikowany w 1989 przez West End Games – „Battle for the Golden Sun” ma kilka imperialnych maszyn wodnych, w tym jednoosobowy speeder po falach, czy przypominający żółwia pływak AT-AT (All Terrain Aquatic Transport), oraz nazwane, acz nigdy nie pokazane łodzie TIE fighter. Natomiast podręcznik do RPGa mówi, że lodowe speedery Sojuszu mogą być przystosowane do wielu terenów i łatwo je przerobić na aquaspeedery.

W Dark Empire (Dark Horse 1991-1992) jest wspomniana bitwa o Mon Calamari, a wraz z nią na front obie strony, Imperium i Nowa Republika, sprowadzają nowe pojazdy. Są to olbrzymie Imperialne machiny kroczące po falach, czy małe łodzie przypominające amfibie dla przeciwnej strony.

W serialu Wojny Klonów (Odcinek V) pojawia się epizod z Kitem Fisto walczącym z Ligą Izolacji Quarrenów na Mon Calamari i tam widzimy kilka pojazdów podwodnych Konfederacji. Są tam zarówno manty, olbrzymie manty i zmodyfikowane speedery MVR-3.
KOMENTARZE (7)
Loading..