TWÓJ KOKPIT
0

Różne

23 zeszyt "Przewodnika po galaktyce"

2016-11-29 18:25:33

Od wczoraj można już nabyć w kioskach i salonikach prasowych 23 numer "Przewodnika po Galaktyce", publikacji z zabawami dla najmłodszych. Seria ta, to kolekcja zeszytów kreatywnych dla miłośników kultowego filmu „Gwiezdne Wojny”. W każdym numerze znajdziemy opowiadanie, encyklopedię "Star Wars" oraz zabawy dla całej rodziny: rebusy, zagadki, labirynty, wyklejanki i kolorowanki. Cena za numer wynosi 8,99 zł.


KOMENTARZE (5)

Różne

P&O 203: Jak często Steve Sansweet kupuje stuff?

2016-11-27 07:52:05Dziś trafiło się nam kolejne pytanie bezpośrednio skierowane do Steve’a Sansweeta. Nie ma nic wspólnego z sagą jako taką, a jego sposobem życia. On też odpowiedział.P: Jak często Steve Sansweet kupuje jakiś gwiezdno-wojenny stuff kolekcjonerski?
O: Uwierzysz, że praktycznie każdego dnia? Kupuję w różnych sklepach internetowych takich jak StarWarsShop.com czy Entertainment Earth, czasem też bezpośrednio na stronach producenta jak Master Replicas, Gentle Giant, Sideshow Collectibles, a także w swojej ulubionej księgarence komiksowej – „The Comic Book Box” w Rohnert Park w Kalifornii, od różnych zwykłych sprzedawców, którzy najczęściej mają jakieś ekskluzywne produkty, u moich „agentów” na całym świecie, przyjaciół którzy chętnie wydają moje pieniądze za mnie, od dealerów bezpośrednich zwłaszcza gdy jestem na konwentach, od sprzedawców którzy się ze mną kontaktują, a także w każdym miejscu w którym jestem i zobaczę przedmiot związany z „Gwiezdnymi Wojnami”, którego jeszcze nie mam.

A i jeszcze jest eBay, który stał się moją ulubioną rozrywką, odkąd go uruchomiono. Inni oglądają filmy lub seriale w TV, grają w gry na konsolach, czy korzystają z internetu, a nawet czytają wspaniałe książki. Ja to wszystko robię od czasu do czasu, ale relaksuje się przy eBayu. Nie pamiętam dnia, gdybym choć nie sprawdził swoich obserwowanych aukcji. Wydałem mnóstwo pieniędzy przez te lata na eBayu, kupując mnóstwo rzeczy o których istnieniu wcześniej nie miałem pojęcia. To wspaniała gratka dla kolekcjonera.
KOMENTARZE (4)

Różne

Kalendarze 2017

2016-11-25 19:43:56

Jak zwykle im bliżej końca roku, tym w ofercie sklepów pojawiają się kalendarze na nadchodzący nowy rok. Grupo Erik wydało trzy gwiezdnwojenne kalendarze ścienne, gdzie kalendarium dostępne jest w językach: angielskim, hiszpańskim, francuskim, niemieckim, portugalskim i włoskim. Wydrukowane zostały w najwyższej technologii druku na papierze kredowym.

Format: 30x30 cm (rozłożony 30x60)
Cena: 39,99 PLN

Format: 30x42 cm
Cena: 44,99 PLN

Format: 30x30 cm (rozłożony 30x60)
Cena: 39,99 PLN

KOMENTARZE (9)

Różne

Star Wars i Święto Dziękczynienia

2016-11-25 19:22:40 Facebook

Lubicie parady, bo w Stanach Zjednoczonych członkowie 501 Legionu i Rebel Legion wzięli udział w McDonald's 2016 Thanksgiving Day Parade w Chicago z okazji Narodowego Święta Dziękczynienia. Jak widać, nie trzeba organizować imprez tematycznych, by podziwiać fanów w strojach. Dowodzi to też, jak mocno Gwiezdne wojny zagnieździły się w świadomości Amerykanów, że traktują to jako dobro narodowe.


KOMENTARZE (4)

Różne

Boba i szturmowiec - łowcy Obcych

2016-11-25 18:23:33 youtube.com

Twórcy muzyki rzadko sięgają po inspiracje Gwiezdny wojnami, prędzej można usłyszeć inspiracje muzyką Johna Williamsa. Tym razem jednak możemy zobaczyć teledysk do utworu TORA od wykonawcy KURA (cokolwiek to znaczy) z gatunku muzyki elektronicznej. Twórcy klipu muszą być miłośnikami filmów z lat 80 i pop-kultury.


KOMENTARZE (3)

Różne

Rebeliancka misja charytatywna

2016-11-20 13:33:48 Force for Change

"Force for Change", wspierana między innymi przez UNICEF, już kilkakrotnie zachęcała nas do udziału w akcjach charytatywnych związanych z "Gwiezdnymi Wojnami". Poprzednio było to "Przebudzenie Mocy", tym razem jest coś dla fanów "Rebeliantów". Pomóc można poprzez używanie aplikacji "UNICEF Kid Power" (wydaje się, że jest dostępna tylko w Stanach, ale można posprawdzać na Google Play i iTunes Store), która wymaga zakupu specjalnej opaski (dostępnej w sieci Target), dzięki której zdobywa się punkty. Będzie można za nie odblokować ekskluzywną zawartość z "Rebelianów" - jaką, na razie nie wiadomo. Ambasadorką akcji jest Ashley Eckstein, którą możecie zobaczyć w poniższym filmiku.


KOMENTARZE (1)

Różne

Misja charytatywna "Łotra 1"

2016-11-19 09:37:28

Na przestrzeni lat Lucasfilm wielokrotnie angażował się w różne akcje charytatywne, tendencja ta nasiliła się wraz z wyjściem nowych filmów. Zainteresowanie jakie one wzbudzają jest świetną okazją, aby zwrócić uwagę na pewne problemy lub choroby z którymi niektórzy się zmagają.

Wraz z nadchodzącą premierą "Łotra 1" Gareth Edwards postanowił wspomóc ASSERT, organizację wspierającą rodziny w których wystąpił zespół Angelmana. Zespół Angelmana to rzadka choroba genetyczna, której istotą są zaburzenia w funkcjonowaniu układu nerwowego. Chorzy, przez całe swoje życie, wymagają opieki. Informacje na temat ASSERT znajdziecie na ich stronie.


KOMENTARZE (2)

Różne

Magazyn "Rebels" #14

2016-11-18 20:47:35 KioskW kioskach w całej Polsce można już szukać czternastego numeru magazynu "Star Wars: Rebelianci".

Star Wars Rebelianci 6/2016

W najnowszym komiksie zobaczymy starcie Jedi z inkwizytorami na lodowej planecie. Poczytamy o szczegółach życia Vizaga oraz parametrach technicznych myśliwca TIE Vadera i oczywiście rozwiążemy łamigłówki. Jako dwie zapowiadane ostatnio niespodzianki dołączono wystrzeliwacz kulek oraz karty Force Attax. Cena to jak jak zwykle 9,99 zł, a objętość wynosi 32 strony.

Niestety na końcu nie znalazła się zapowiedź następnego numeru "Rebeliantów", lecz "Hot Wheels". Nie wiadomo czy to błąd w druku, czy na razie data wydanie na razie jest niepewna.
KOMENTARZE (2)

Różne

Petycja w sprawie pomnika Hana Solo

2016-11-16 21:46:20

Pomnik Hana Solo miałby stanąć przy wrocławskim lotnisku. Póki co wystosowana została petycja, którą można podpisać w tym miejscu.

Jak donosi "Gazeta Wrocławska" :

Aby petycja została rozpatrzona przez Komisję Kultury i Nauki Rady Miasta pod petycją musi podpisać się 1000 mieszkańców Wrocławia. Musi ona zawierać także informację dotyczącą planowanego finansowania inicjatywy. Akcję zbierania podpisów zamierzają wspierać fani sagi George'a Lucasa zrzeszeni we Wrocławskim Fanklubie Gwiezdnych Wojen. – Już od wiosny obserwowaliśmy ten projekt z zainteresowaniem. Skoro mieszkańcy Grabowca pod Toruniem mają ulicę poświęconą Obi-Wanowi Kenobiemu, a na Ukrainie w ubiegłym roku postawiono pomnik Dartha Vadera, to dlaczego Wrocław nie może iść w ich ślady - zastanawia się Michał Ogrodowicz, prezes Wrocławskiego Fanklubu Gwiezdnych Wojen. - Sam projekt, póki co, wydaje się dość abstrakcyjny, ale przecież to mogłaby być doskonała promocja miasta. Żadne inne miasto w Polsce nie ma takiego pomnika - dodaje.

Innego zdania jest magistrat, który jak na razie nie traktuje zbyt poważnie pomysłu budowy pomnika Hana Solo. – Nie używałabym nawet określenia pomnik w przypadku postaci fikcyjnych. Poważnie, jak sądzę, musiałby zostać potraktowany dopiero wniosek mieszkańców przewidujący na przykład konkurs rzeźbiarski w określonej lokalizacji oraz określający zapewnienie finansowania konkursu i późniejszej realizacji - mówi Beata Urbanowicz, koordynator projektu plastycznego wystroju miasta. Twierdzi też, że przedstawianie postaci fikcyjnych nie jest nowym pomysłem, czego przykładem jest we Wrocławiu pomnik greckiej bogini Diany, który w ubiegłym roku powrócił na skwer im. Zbyszka Cybulskiego. Fani zrzeszeni w WFGW nie wykluczają, że akcję promocyjną budowy pomnika przeprowadzą podczas premierowej nocy filmu "Łotr 1. Gwiezdne wojny - historie" (film wchodzi do kin na świecie 14 grudnia, polska premiera jest planowana na 15 grudnia).


Jak na razie petycję podpisało 978 osób.

Nie jest to pierwsza inicjatywa mieszkańców Wrocławia związana z Hanem Solo. Kilka lat temu próbowano nazwać most jego imieniem.
KOMENTARZE (19)

Różne

Lewitująca Gwiazda Śmierci

2016-11-16 17:06:05

Zbliża się premiera „Łotra 1”, więc pojawiają się gadżety z Gwiazdą Śmierci. Ten dzisiejszy jest dość nietypowy. To głośnik w kształcie Gwiazdy Śmierci, z tym, że lewitujący na magnesach. Z źródłem łączy się za pomocą technologii Bluetooth, niestety ma tę wadę, że działa do 5 godzin. Głośniki mają 5W. Cena producenta to 249,95 USD. Ale gadżet prezentuje się ciekawie.Głośnik można kupić w sklepie producenta, zaś strona produktu znajduje się tutaj.
KOMENTARZE (15)

Różne

22 zeszyt "Przewodnika po galaktyce"

2016-11-14 15:30:02

Wyjątkowo od piątku można już nabyć w kioskach i salonikach prasowych 22 numer "Przewodnika po Galaktyce", publikacji z zabawami dla najmłodszych. Seria ta, to kolekcja zeszytów kreatywnych dla miłośników kultowego filmu „Gwiezdne Wojny”. W każdym numerze znajdziemy opowiadanie, encyklopedię "Star Wars" oraz zabawy dla całej rodziny: rebusy, zagadki, labirynty, wyklejanki i kolorowanki. Cena za numer wynosi 8,99 zł.


KOMENTARZE (13)

Różne

Drugi numer "LEGO Star Wars Komiks"

2016-11-11 11:59:42

Miłośników dziecięcych gazetek (ja jest tu takich sporo ;)) oraz LEGO, ucieszy wieść, że w kioskach i salonikach prasowych można już nabyć drugi numer magazynu komiksowego "LEGO Star Wars Komiks", który ukazał się w nakładzie wydawnictwa Egmont Polska. A znajdziemy w nim cztery gwiezdne komiksy i dwustronny plakat, a wszystko w objętości 44 stron i cenie 6,99 PLN. Niestety, na następny numer będziecie musieli poczekać do stycznia.
KOMENTARZE (6)

Różne

Szklanki Star Wars

2016-11-09 22:11:30

ThinkGeek ma w swojej ofercie wiele niesamowitych produktów związanych z sagą. Tym razem warto zwrócić uwagę na pakiet 6 szklanek. Każda ma inne zdobienia. Cztery z nich bazują na planetach (Alderaan, Tatooine, Dagobah i Hoth), jedna na stacji kosmicznej (Gwiazda Śmierci) i jedna na księżycu (Endor). Szklaneczki można kupić tutaj. Cena normalna to 49,99 USD, ale obecnie w ThinkGeek jest promocja na produkty związane z „Gwiezdnymi Wojnami” i ceny są niższe o prawie 50%.


KOMENTARZE (12)

Różne

Łotrowa reklama Gillette

2016-11-05 07:01:24

Premiera „Łotra 1” coraz bliżej, nic dziwnego, że film staje się także platformą reklamową. Zjawisko to znamy bardzo dobrze. Tym razem „Łotrem” reklamuje się firma Gillette. W reklamach są zarówno ujęcia z filmu jak i specjalnie dodane sceny. Zresztą Gillette przygotowało kilka wersji swojej reklamy na różne rynki. Można je zobaczyć poniżej.

Przypominamy, że wcześniej pojawiły się już reklamy Nissana i Duracell.
KOMENTARZE (17)

Różne

21 zeszyt "Przewodnika po galaktyce"

2016-11-03 09:17:14

Od poniedziałku można już nabyć w kioskach i salonikach prasowych 21 numer "Przewodnika po Galaktyce", publikacji z zabawami dla najmłodszych. Seria ta, to kolekcja zeszytów kreatywnych dla miłośników kultowego filmu „Gwiezdne Wojny”. W każdym numerze znajdziemy opowiadanie, encyklopedię "Star Wars" oraz zabawy dla całej rodziny: rebusy, zagadki, labirynty, wyklejanki i kolorowanki. Cena na numer wynosi 7,99 zł. W tym numerze znajdziemy również kolejny plakat do kolekcji.


KOMENTARZE (5)

Różne

"The Star Wars Show" #26

2016-11-02 22:14:30 YouTube

Ekipa TSWS w tym tygodniu zaczyna nietypowo od wyników zeszłotygodniowego zadania, jakim było pokazanie halloweenowych kostiumów. Pod względem liczebności wygrała Ahsoka, ale prowadzącym najbardziej spodobały się stroje Filoniego i Gutierrez. Mandalorian Mercs mszczą się na Andi za nie do końca pochlebne słowa o Bobie poprzez zrobienie jej własnej zbroi. Peter rozmawia z Taylorem Grayem, czyli rebelsowym Ezrą, ale aktor nie mówi za wiele nowego. A na koniec możecie popatrzeć jak w Lucasfilmie rysują kredą.Tym razem w "After Show" ekipa dyskutuje na temat roli Donalda Glovera w nadchodzącym filmie o Solo i droidach bojowych w "Rebeliantach".


KOMENTARZE (5)

Różne

Magazyn LEGO Star Wars 11/2016

2016-11-02 20:47:11 Egmont

Na półkach w salonach prasowych można znaleźć już listopadowy numer Magazynu LEGO Star Wars w cenie 9,90 zł, do którego został dołączony mini zestaw LEGO, którym jest "MTT" (a także dodatkowo ekskluzywna karta LEGO Nexo Knights).

W tym numerze pisma znajdziemy:
  • 2 nowe komiksy
  • Megaplakat: Imperium Kontratakuje
  • Prezentacja nowych zestawów Star Wars
  • Konkurs z nagrodami!

Kolejny numer trafi do sprzedaży już 28 listopada a dodatkiem będzie mini zestaw kloców "Prom Palpatine'a.

Jeśli ktoś z Was przegapił poprzedni numer warto sprawdzić w Empikach, gdzie często można dostać zarówno poprzednie jak i obecny numer magazynu.
KOMENTARZE (0)

Różne

Odeszli w ciągu roku

2016-11-02 07:07:20

Jak zwykle w dzień zaduszny wspominamy tych, którzy odeszli w przeciągu roku. A był to okres, który nie oszczędzał osób związanych ze Starwarsówkiem.

Jason Wingreen (9 października 1920 – 25 grudnia 2015), oryginalny głos Boby Fetta.Alethea McGrath (1 czerwca 1920 – 9 luty 2016), czyli Jocasta Nu z „Ataku klonów”.Ray West (29 listopada 1925 – 17 lutego 2016), dźwiękowiec pracujący przy „Nowej nadziei”.Tony Dyson ( zm. 2 marca 2016), projektant R2-D2.Erik Bauersfeld (28 czerwca 1922 – 3 kwietnia 2016), oryginalny głos Biba Fortuny w „Powrocie Jedi”, a także admirała Ackbara w „Powrocie Jedi” i „Przebudzeniu Mocy”.Drewe Henley (ur. w 1940, zm. 14 lutego 2016), przywódca czerwonych w „Nowej nadziei”.Kenny Baker (24 sierpnia 1934 – 13 sierpnia 2016), oryginalny i niezapomniany R2-D2, a także Paploo w „Powrocie Jedi”.Ian Liston (4 sierpnia 1948 – 1 października 2016), Janson z „Imperium kontratakuje”.Zmarło także dwóch fanów zmagających się z śmiertelnymi chorobami. Neilowi Hanveyowi udało się przed śmiercią zobaczyć „Łotra 1”, zaś Danielowi Fleetwoodowi „Przebudzenie Mocy”. W dużej mierze dzięki współpracy i chęci Lucasfilmu.
KOMENTARZE (11)
Loading..