TWÓJ KOKPIT
0

Różne

Brytfanka Han Solo

2020-02-29 20:47:27

Williams Sonoma, firma zajmująca się produktami kuchennymi od czasu do czasu wypuszcza coś związanego z „Gwiezdnymi Wojnami”. Tym razem w ich ofercie znalazła się brytfanka, w kształcie Hana Solo w karbonicie. Ma jedną podstawową wadę – kosztuje 655 USD. Można ją zamawiać tutaj. Mogą być problemy z wysyłką do Polski.
KOMENTARZE (4)

Różne

Bob Iger rezygnuje ze stanowiska szefa Disneya

2020-02-26 16:02:05

Dziś rano świat obiegła dość sensacyjna wiadomość. Bob Iger, CEO Disneya, najważniejsza osoba całego holdingu zrezygnował ze stanowiska. Jego miejsce, w trybie natychmiastowym, zajmie Bob Chapek. To dość niespodziewana wiadomość. Spowodowała spadek kursów akcji Disneya.

Bob Iger ma podpisany, wydłużony zresztą, kontrakt do końca 2021. Obecnie zajmie nowe stanowisko, prezesa wykonawczego i będzie wdrażał Chapeka, który będzie podlegał Igerowi. Jednocześnie Iger wciąż będzie nadzorował toczące się projekty, jak fuzja z 21 Century Fox, uruchomienie Disney+ i tak dalej.Chapek dotychczas był szefem parków Disneya. Zasłynął tam z oszczędności. Będzie ósmym CEO Disneya w historii. Uchodzi też za człowieka Igera i raczej będzie kontynuatorem jego polityki. Chapek może poszczycić się otwarciem parków w Szanghaju (pierwszy park w Chinach) i rozbudową obecnych parków. Jedną z nich było „Galaxy’s Edge”, acz w tym wypadku Chapek nadzorował tę atrakcję dopiero przy okazji uruchomienia. Swoją drogą jest mikrobiologiem z wykształcenia.

Dlaczego akurat teraz Bob Iger zrezygnował ze stanowiska akurat teraz? Po sieci można znaleźć wiele teorii. Oczywiście jedna z nich dotyczy tego, że „Gwiezdne Wojny” sprzedały się poniżej oczekiwań. Ale to chyba nie to. Druga mówi o dochodzeniu przeciw Disneyowi, które prowadzone jest w Stanach. Była księgowa Disneya, Sandra Kuba twierdzi, że przychody firmy są zawyżane od 18 lat. Podobno księgowano pieniądze za usługi, które dawano klientom za darmo. Dochodzenie prowadzi Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd.

Jest jeszcze trzecia sugestia, związana z dalszymi planami Boba Igera. Wydana w zeszłym roku autobiografia i częstsze, acz wciąż ostrożne, komentarze polityczne mogą sugerować, że Bob poważnie rozważa start w wyborach prezydenckich w Stanach w 2024. Jednocześnie jeśli chodzi o przychody, rok 2019 dla Disneya był rekordowy. W roku 2018 tylko 3 filmy Disneya przyniosły przychód powyżej miliarda USD globalnie (2 pozostały nie były Disneya). W 2019 było ich 7 z 9 (z tym, że jeden z tych dwóch pozostałych jest związany z Marvelem). Takim wynikiem Disney raczej nie będzie w stanie się pochwalić w 2020. W harmonogramie premier brakuje aż tak dużych hitów. Jednocześnie uruchomienie Disney+, przejęcie Foxa, Pixara, Lucasfilmu i Marvela stawiają Igera w pozycji cudotwórcy. Tą trudno byłoby utrzymać w ciągu następnych dwóch lat. Obecny harmonogram premier kinowych Disneya nie ma aż tylu potencjalnych hitów. Jednocześnie potencjalne przejęcie MGM może być trudniejsze, ze względu na konkurencję żywo zainteresowaną zakupem firmy. Dodatkowo brak wielkich wyzwań na horyzoncie. Natomiast zmiana ściąga z niego odpowiedzialność, a przy tym gwarantuje większość przywilejów, przy tym pozwalając mu odejść w momencie, gdy jego osiągnięcia lśnią najlepiej.

Temat na forum.
KOMENTARZE (18)

Różne

Świat Lego Lego Star Wars 03/2020

2020-02-26 09:26:17 Blue Ocean Polska

Na półkach w salonach prasowych można znaleźć już marcowy numer Magazynu LEGO Star Wars w cenie 12,99 zł, do którego został dołączony minizestaw „TIE Striker”. Dodatkowo do numeru została dołączona specjalna karta droidów z drugiej serii LEGO Star Wars.
  • Ciekawostki z Galaktyki
  • Nieznane, zabawne komiksy
  • Kultowe pojazdy Star Wars
  • Niezwykłe zagadki Yody

Kolejny numer trafi do sprzedaży już 17 marca dodatkiem będzie minifigurka „R2-D2” oraz „MSE-6”.
KOMENTARZE (2)

Różne

„Przebudzenie Mocy” wersja policyjna

2020-02-12 20:37:09 interia

Centralne Biuro śledcze Policji, hiszpańska Gwardia Cywilna i policja sądowa, a także Europol i Eurojust zorganizowały sobie akcję pod kryptonimem „Przebudzenie Mocy”. Hiszpanie raczej używali jedynie słowa „Moc”, ale u nas policjanci zrobili takie małe nawiązanie. Dalej już gwiezdno-wojenny trop się kończy.

Akcja ruszyła 3 lutego. W Grenadzie, Maladze, i w Walencji 550 funkcjonariuszy wspieranych przez helikoptery i drony dokonało rewizji podczas których zarekwirowano półtorej tony marihuany i haszyszu, a także kokainę (narkotyki były warte 90 milionów PLN w cenach hurtowych), broń palną, dobra luksusowe i pieniądze. Aresztowano obywateli Polski, Litwy, Maroka i Hiszpanii. Zlikwidowano 18 plantacji konopi. Plantacje te często są organizowane w domach i sztucznie naświetlane.

Policji gratulujemy sukcesów i ciekawe czy zobaczymy potem akcję „Skywalker. Odrodzenie”?
KOMENTARZE (4)

Różne

Magazyn LEGO Star Wars 02/2020

2020-02-10 20:37:30

Na półkach w salonach prasowych można znaleźć już lutowy numer Magazynu LEGO Star Wars w cenie 12,99 zł, do którego został dołączony minizestaw „Snowspeeder”. Dodatkowo do numeru została dołączona specjalna karta droidów z drugiej serii LEGO Star Wars oraz saszetka kart.
  • Ciekawostki z Galaktyki
  • Nieznane, zabawne komiksy
  • Kultowe pojazdy Star Wars
  • Niezwykłe zagadki Yody

Kolejny numer trafi do sprzedaży już 18 lutego dodatkiem będzie minizestaw „TIE Striker”.
KOMENTARZE (3)

Różne

Tropami „Gwiezdnych Wojen” – pustynia Liwa, czyli Jakku

2020-02-07 06:30:28

W „Przebudzeniu Mocy” wszyscy chcieli uciec lub wrócić na Jakku, zapyziałej, pustynnej planety na końcu wszechświata. W prawdziwym świecie kręcono to na pustyni Ar-Rab al-Chali w okolicy oazy Liwa. Ten obszar nazywany bywa pustynią Liwa i poza piaskiem, rezerwatem oryksów jest tu jeszcze luksusowy hotel.

Zapraszamy do przeczytania relacji z tego miejsca.

Pustynia Ar-Rab al-Chali i oaza Liwa

Wcześniejsze relacje znajdziecie tutaj:

KOMENTARZE (1)
Loading..