TWÓJ KOKPIT
0

Różne

P&O 386: Czy Wojny klonów i Galaktyczna Wojna Domowa to jest to samo?

2020-05-31 08:40:36Dziś ogólne pytanie na które odpowiedziano przed skasowaniem starego kanonu. Więc kwestia powstania Sojuszu Rebeliantów pewnie za jakiś czas będzie wyglądać trochę inaczej. Więcej światła rzuci na to z pewnością serial o Cassianie Andorze.

P: Czy Wojny klonów są częścią Galaktycznej Wojny Domowej? Tej, która trwa w „okresie wojny domowej” wspomnianej w oryginalnej trylogii? Czy może uznajemy, że Wojny klonów to inna wojna domowa niż ta z klasycznych filmów?

O: Choć zarówno Wojny klonów jak i Galaktyczna Wojna Domowa są wojnami domowymi z polami bitew porozrzucanymi po całej galaktyce, uznajemy je za oddzielne konflikty. Kiedy Obi-Wan i Luke rozmawiają o Wojnach klonów, jest jasne, że dyskusja dotyczy wydarzeń przeszłych. Wojny klonów mają swój początek i koniec, czyli bitwę o Geonosis i moment w którym Palpatine/Sidious wyłącza armię droidów. Ten konflikt trwał trzy lata.

Galaktyczna Wojna Domowa nie ma jednoznacznie określonego początku. Wiemy, że się kończy bitwą o Endor, cztery lata po „Nowej nadziei” oraz rozciąga na całą klasyczną trylogię.

Oficjalnie Sojusz Rebeliantów rozpoczął działanie jakieś dwa lata przed „Nową nadzieją”, podczas zgromadzenia przywódców różnych frakcji Rebeliantów, które ukazano w grze The Force Unleashed. Jeśli to potraktować jako początek, to konflikt ten trwał prawie sześć lat. Ale niektórzy mogą się kłócić czy Galaktyczna Wojna Domowa przypadkiem nie zaczęła się, gdy Palpatine ogłosił się Imperatorem. Czyli konflikt trwałby 23 lata (19 + 4).
KOMENTARZE (10)

Różne

P&O 384: Czy twi’lekanki mają uszy?

2020-05-17 09:01:54Dziś pytanie o anatomiczne szczegóły jednej z najpopularniejszych ras w galaktyce „Gwiezdnych Wojen” (przed czasami Disneya), czyli twi’leków. O starych rasach wypowiedział się Leland Y. Chee.

P: Staram się zweryfikować uszy twi’lekanek. Mężczyźni są ukazani z ludzkimi uszami, ale w przypadku kobiet nie mogę nie mogę znaleźć zdjęcia bez nakrycia głowy, by stwierdzić czy te stożki to część tego nakrycia, czy może uszy, w dodatku te stożki nie zawsze są w tym samym kolorze co macki.

O: Stożki znajdują się po obu stronach głowy twi’lekanek i zastępują im uszy. Są częścią głowy, a nie nakrycia. Oola w „Powrocie Jedi” oraz większość twi’lekanek tła w „Wojnach klonów” ma białe stożki, podczas gdy Numa i wszystkie twi’lekanki w prequelach mają stożki pasujące do ich koloru skóry. Shiri’ani, postać z „Star Wars Roleplaying Game” to przykład twi’lekanki bez nakrycia głowy, na jej przedstawieniu można zobaczyć jak wyglądają ich głowy, bez ludzkich uszu. Niektóre starsze obrazki z EU ukazywały twi’lekanki z ludzkimi uszami. Początkowo uznawaliśmy to za niekanoniczne, ale być może tamte twi’lekanki były w jakiejś części ludźmi. (Tak, dobrze słyszeliście. Twi’lekowie i ludzie mogą się krzyżować).


Oola


Numa i Obi-Wan

KOMENTARZE (9)

Różne

Mark Hamill i Lucasfilm dziękują walczącym z koronawirusem

2020-05-13 18:32:51

Kilka tygodni temu ILM doceniło walczących z COVID-19. Od tego czasu liczba przypadków w samych tylko Stanach się już podwoiła, a walka z koronawirusem trwa na wielu frontach. Mark Hamill i Lucasfilm postanowili podziękować tym, którzy zwalczają tę zarazę. Zwłaszcza fanom.


KOMENTARZE (4)

Różne

Świat Lego Lego Star Wars 06/2020

2020-05-12 18:00:56 Blue Ocean Polska

Na półkach w salonach prasowych można znaleźć już czerwcowy numer Magazynu LEGO Star Wars w cenie 12,99 zł, do którego została dołączona minifigurka „Elitarnego pretoriańskiego gwardzisty” pecjalna karta z drugiej serii LEGO Star Wars.

  • Ciekawostki z Galaktyki
  • Nieznane, zabawne komiksy
  • Kultowe pojazdy Star Wars
  • Niezwykłe zagadki Yody

Kolejny numer trafi do sprzedaży już 9 czerwca dodatkiem będzie minizestaw „A-Wing”. W obecnie panującej sytuacji w naszym kraju polecamy zakup najnowszego numeru poprzez Internet, np. na stronie Empik.com w tym miejscu >>>
KOMENTARZE (2)

Różne

Czy „mały Yoda” jest bardziej popularny niż Darth Vader?

2020-05-10 09:44:12 ComicBookMovie

Przez ostatnie lata Darth Vader królował jako postać z największą liczbą miesięcznych odpytań w wyszukiwarkach ze wszystkich bohaterów z Gwiezdnych Wojen. Wg raportu przedstawionego przez firmę SMERush w zeszłym roku stracił palmę pierwszeństwa na rzecz nowej postaci z uniwersum Star Wars. Wraz z premierą serialu „Mandalorianin” na pierwsze miejsce w wyszukiwaniach wysunął się „mały Yoda”. Zaliczył on aż 4,7 mln wyszukiwań w ciągu jednego miesiąca, a w tym samym czasie popularny Lord Sithów spadł do niecałych 900 tysięcy. Oczywiście duży wpływ na ten fakt miał efekt nowości jaki towarzyszył nowej postaci, niewątpliwie jednak obrazuje to duże zainteresowanie jakie wzbudził nowy bohater. Za jakiś czas zobaczymy czy Vaderowi uda się odbić pierwsze miejsce w wyszukiwaniach wśród wszystkich postaci z Gwiezdnych Wojen.W tym samym okresie sam serial „Mandalorianin” zaliczył 2,5 mln wyszukiwań w ciągu miesiąca.
KOMENTARZE (5)

Różne

Tatooine miało być w „Galaxy’s Edge”

2020-05-05 20:48:49Jak wiemy „Galaxy’s Edge”, czyli ten wymarzony Star Wars Land nie okazał się być taką rewelacją na jaką wszyscy czekali. Po części za efekt odpowiada obecny CEO Disneya, czyli Bob Chapek, który zasłynął cięciem kosztów i to jemu także przypisuje się wpływ na decyzję o uruchomieniu „Galaxy’s Edge” przed ukończeniem wszystkich atrakcji. Choć ponieważ, atrakcję tę budowano jedynie w stanach, to bezpośrednią odpowiedzialną za ten stan rzeczy, była Catherine Powell, ówczesna podwładna Chapeka.

Ale to już zdążono naprawić. Natomiast okazuje się, że ciekawych konceptów było więcej, lecz nie zostały one zrealizowane. Dan Cockerell, były wiceprezes Disneya odpowiedzialny niedawno wypowiedział się na ten temat, zdradzając kilka szczegółów. Otóż chciał, byśmy wychodząc ze „Star Tours” mogli wyjść na Tatooine i skierować swoje kroki do kantyny Mos Eisley. Pomysły według niego były. Co więcej pracowali nad koncepcją kantyny przez prawie dwa lata.

Wszystko szło nieźle, aż do pewnego spotkania z Bobem Igerem, wówczas CEO Disneya, obecnie osobą, która de facto pociąga za wszystkie sznurki, i Kathleen Kennedy. Wówczas Kathleen zapytała, czy na pewno chcą budować Tatooine. To były „Gwiezdne Wojny”, które wspominają pięćdziesięciolatkowie. I zasugerowała, by zbudować coś bazującego na nowych filmach. Tych historii niebawem będzie więcej, niż tych starych, a ponadto będą lepiej rozpoznawalne dla młodszego pokolenia. Iger przystał na to rozwiązanie, a pomysł z Kantyną poszedł w odstawkę. Obecnie plany znajdują się w skarbcu Disneya. Może kiedyś zostaną pokazane publicznie.

Cockerell wspomniał, że to nie jedyna atrakcja związana z oryginalną trylogią, która nie dotrwała do fazy realizacji. Prace nad nowymi atrakcjami związanymi z „Gwiezdnymi Wojnami” trwały od 2011 i wówczas chciano budować park wokół „Star Tour”, dodając kolejne rozrywki. Wśród nich była walka na Endorze, gdzie jeździlibyśmy na skuterach oraz obiadowe przedstawienie w Pałacu Jabby. Te atrakcje były jeszcze w planach w 2013. Wówczas wciąż „Galaxy’s Edge” był jeszcze luźnym pomysłem, a same nowe atrakcje miały stanowić tylko i wyłącznie rozwinięcie istniejącego parku. Oficjalnie „Galaxy’s Edge” ogłoszono dopiero w 2015.
KOMENTARZE (22)

Różne

„Pass the Brush Challenge” w wykonaniu polskich cosplayerów

2020-05-05 19:57:16

Polscy cosplayerzy Star Wars przygotowali małą niespodziankę z okazji Dnia Gwiezdnych Wojen. Podjęli się zrealizowania jednego z wyzwań, które ostatnio są coraz popularniejsze w internecie - „Pass the Brush”. Filmik z efektem ich pracy został opublikowany wczoraj. Zachęcamy do jego obejrzenia i dzielenia się własnymi nagraniami.


KOMENTARZE (3)
Loading..