TWÓJ KOKPIT
0

Różne

Kontroler do Xboxa – Boba Fett

2021-12-24 09:15:14

Dziś ciekawostka dla właścicieli konsol Xbox. W nawiązaniu do „The Book of Boba Fett” (i „The Mandalorian”) firma Razor wprowadziła na rynek bezprzewodowy kontroler do Xboxa inspirowany hełmem Boby Fetta. Jest też drugi inspirowany hełmem Mandalorianina. Oba kosztują niecałe 180 USD i można je kupić tutaj. Zdjęcia poniżej.
KOMENTARZE (5)

Różne

P&O 467: Dlaczego Luke ożenił się z Marą Jade?

2021-12-19 08:24:04Dziś pytanie o starokanoniczne związki uczuciowe Luke’a Skywalkera.P: Dlaczego Luke ożenił się z Marą Jade? Myślałem, że kocha się w Calliście? I myślałem, że Mara umawiała się z Lando?

O: Relacja Luke’a Skwyalkera i Mary Jade potrzebowała dziesięciu burzliwych lat by się rozwinąć. Pierwotnie Mara chciała zabić Luke’a, a Skywalker koncentrował się na odbudowie zakonu Jedi. Choć Luke starał się strzec swych emocji, pokazał swoje zainteresowanie młodej kobiecie z plemienia Yasanna imieniem Jen. Po jej śmierci Luke nie wchodził w żaden związek, aż spotkał Callistę. Jeśli przeczytacie cykl trzech powieści Dzieci Jedi, Miecz Ciemności i Planeta zmierzchu, dowiedzie cię jak dokładnie się ten związek skończył.

A co do Lando i Mary, choć Calrissian pewnie bawił się przez ten cały okres nieprofesjonalnego związku z byłą Ręką Imperatora, Mara nie odczuwała podobnych uczuć. Dwójka podróżowała razem w interesach przez jakiś czas, podczas gdy Mara udawała dziewczynę Lando, ale to była jedynie przykrywka.
KOMENTARZE (4)

Różne

Dziesięć lat „The Old Republic”: Dzienniki

2021-12-15 16:59:38

Jednym z ciekawszych zabiegów promujących „The Old Republic” była seria filmików ukazujących historię galaktyki. Tak zwane „Star Wars Old Republic Timelines” były zapiskami mistrza Jedi Gnost-Durala, który uzupełniał archiwa galaktyki. Gnost Dural ostatecznie pojawił się w grze. Jego głos w filmikach podkłada Lance Henricksen. Dzienniki można obejrzeć poniżej.W tym filmiku jest ich 12. Są podzielone na Układ z Coruscant, Złamanie blokady Mandaloriańskiej, Powrót Maldalorian, Zmiany strategii Imperium, Bitwę o Bothawui, Nawałnicę Imperium Sithów, Pokój dla Republiki, Wojnę domową Jedi, Wojny Mandaloriańskie, Wojna Exara Kuna, Odrodzenie Imperium Sithów i Wielką Wojnę Nadprzestrzenną.
KOMENTARZE (9)

Różne

Magazyn LEGO Star Wars 01/2022

2021-12-14 13:48:05 Blue Ocean Polska


Na półkach w salonach prasowych można znaleźć już styczniowy numer Magazynu LEGO Star Wars w cenie 14,99 zł, do którego został dołączony minizestaw Kanonierka Republiki”.

  • Ciekawostki z Galaktyki
  • Nieznane, zabawne komiksy
  • Kultowe pojazdy Star Wars
  • Niezwykłe zagadki Yody

Kolejny numer trafi do sprzedaży już 11 stycznia, a dodatkiem będzie minifigurka „Szturmowiec śnieżny”.

Najnowszy numer można zakupić m.in. na stronie Empik.com w tym miejscu »
KOMENTARZE (2)

Różne

Zegarki z Gwiezdnych Wojen

2021-12-07 17:35:40

Firma UNDONE wprowadziła do sprzedaży limitowaną kolekcję zegarków z Gwiezdnych Wojen. Dostępne są trzy modele, z których każdy jest wyposażony w automatyczny mechanizm. Pierwszy z nich ma na tarczy Dartha Vadera, a jego cena wynosi 678€. Drugi, z wizerunkiem Mandalorianina, kosztuje 581€. Za trzeci natomiast trzeba zapłacić 484€. Wszystkie zegarki można obejrzeć i nabyć w tym miejscu.


KOMENTARZE (3)

Różne

Zmierzch ery Boba Igera już blisko

2021-12-06 20:38:59

Z końcem roku nadchodzi koniec ery rządów w Disneyu sprawowanych właściwie jednoosobowo przez Boba Igera. 31 grudnia, Bob odejdzie z zajmowanej przez siebie pozycji przewodniczącego zarządu i zostanie zastąpiony przez Susan Arnold. Tym razem Disney wraca do rozdziału ról przewodniczącego zarządu i CEO. W okresie przejściowym, gdy Iger powoli zaczynał się wycofywać z Disneya na CEO został powołany Bob Chapek. Podczas COVID-19 Iger jednak wrócił jako nad-CEO.

Oznacza to tyle, że Chapek nadal pozostanie CEO, ale będzie mieć nad sobą szefową, do której będzie raportować.Susan Arnold to postać mało znana w show-biznesie, ale ma doskonałe referencje biznesowe. Pracowała w firmie inwestycyjnej Carlyle Group, a także w Procter & Gamble. Jest związana z zarządem Disenya od 2007. Jej biznesowe korzenie powinny ułatwić współpracę z Chapekiem.

Wraz z Bobem Igerem odchodzi jeszcze Alan Horn, który był odpowiedzialny za filmy i był bezpośrednim przełożonym między innymi Kathleen Kennedy. Obecnie nie ma planów by obsadzić jego stanowisko, struktura Disneya zostanie spłaszczona.

Zobaczymy jak nowa korporacyjna miotła zmieni oblicze Disneya. Na efekty jednak będzie trzeba poczekać kilka lat, w najbliższym okresie wciąż w produkcji są projekty zaaprobowane przez Horna i Igera.
KOMENTARZE (8)

Różne

P&O 465: Jakie są nowe pozycje w stylu walki Jedi?

2021-12-05 08:20:19Dziś przykład odpowiedzi, która nie wyczerpuje tematu. Zrozumienie filmowców jest inne, niż fanów patrzących na kanon. Dotyczy to w szczególności stylów walki Jedi, odpowiada Nick Gillard, koordynator walk w prequelach.P: Wierzę, że mówiłeś, iż rozwinęliście 12 pozycji do stylu walk Jedi. Tradycyjnie teatralny pojedynek miał ich osiem. Jakie są pozostałe cztery?

O: Te dodatkowe cztery pozycje w stylu walki Jedi to d7th, d8th, v3rd i h3rd. Ale podczas prac nad Epizodem II dodaliśmy dwie dodatkowe. To h1st i dv7.

Mam nadzieję, że to rozwiało problemy.
KOMENTARZE (4)

Różne

Tropami „Gwiezdnych Wojen” – Islandia śladami „Łotra 1”

2021-12-03 17:04:41

Islandia to stosunkowo nowy nabytek jeśli chodzi o gwiezdno-wojenne lokacje. Wpierw druga ekipa nagrała tu kilka ujęć do „Przebudzenia Mocy”, ale już rok później, przy „Łotrze 1” pojawiło się tu zdecydowanie więcej filmowców. Krajobraz Islandii zaś wpisał się na stałe w „Gwiezdne Wojny”.

Zapraszamy do przeczytania relacji z tego miejsca.

Islandia, Vik i Lah'muI jeszcze filmik:Wcześniejsze relacje znajdziecie tutaj:

KOMENTARZE (6)

Różne

Wycieczka po hotelu „Galactic Starcruiser”

2021-12-01 17:25:30

Już w marcu przyszłego roku pierwsi goście zawitają do hotelu powiązanego z Gwiezdnymi Wojnami. „Galactic Starcruiser” w Orlando zapewni fanom dwudniową zabawę w trakcie której od początku do końca wszystko utrzymywane będzie tak jakby to mogło wyglądać w świecie Star Wars. Jako, że do otwarcia coraz bliżej to tym razem na oficjalnym kanale Disney Park opublikowano filmik pokazujący jak już w rzeczywistości wygląda hotel. Chcielibyście w nim przenocować?


KOMENTARZE (14)
Loading..