TWÓJ KOKPIT
0

Różne

Gwiezdno-wojenny tuning klawiatury

2023-01-21 12:29:41

Klawiatury komputerowe niewiele rozwinęły się w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat. Owszem są pewne różnice, obecnie są one zdecydowanie bardziej ozdobne, ale wciąż jest sporo miejsca by je stunningować. Do tego można wykorzystać gwiezdno-wojenne nakładki na klawisze. Niestety jest to raczej droższa sprawa. W każdym razie na Etsy jest cały pakiet, składający się z 9 różnych klawiszy-postaci, które upiększą naszą klawiaturę. Niestety pakiet ten kosztuje prawie 900 PLN. Można też kupić pojedyncze nakładki.
KOMENTARZE (3)

Różne

Kolejne zmiany w Disneyu, Susan Arnold odchodzi

2023-01-18 16:20:57Jak pamiętamy pod koniec roku z dnia na dzień z Disneya odszedł Bob Chapek. Ale wygląda na to, że sezon zmian w Disneyu wciąż trwa. Zaczynamy od oficjalnej wiadomości, Susan Arnold, będąca prezesem rady nadzorczej odchodzi z Disneya. Jej miejsce zajmie Mark Parker, który jest w radzie od 2016. Zmiana nastąpi podczas dorocznego spotkania akcjonariuszy.

Co ważniejsze, na razie nikt nie zajmie miejsca zwolnionego przez Susan Arnold. Od grudnia 2021 kierowała ona radą i była tym samym najważniejszą osobą w Disneyu. Oficjalny powód jej odejścia to fakt, że w radzie przepracowała już 15 lat i zgodnie z polityką wewnętrzną Disneya jej kadencja wygasła. Są głosy, że to tylko oficjalny powód, a przyczyną jest czyszczenie Disneya przez Boba Igera. Warto wspomnieć, że z radą nadzorczą Iger jest związany znacznie dłużej niż 15 lat, ale z pewnymi przerwami.

Mark Parker przez 7 lat zarządzał firmą NIKE, Inc, gdzie obecnie jest szefem rady nadzorczej. Iger sugeruje, że ma on duże doświadczenie w czasie transformacji, a to się przyda Disneyowi.

Tyle, jeśli chodzi o oficjalne wieści. Za to pojawiają się plotki, których źródłem jest Kamran Pasha. Był on gościem podcastu Valliant Renegade, gdzie omawiał informacje, które umieścił na swoim Patronite. Pasha jak twierdzi, ma źródło w Disneyu... więc właściwie po tym mogłaby się od razu zapalić czerwona lampka jeśli chodzi o wiarygodność. Ale tym razem może być inaczej. Karman Pasha bowiem jest producentem w Hollywood. Z niewielkimi sukcesami i dorobkiem, ale jednak. Odpowiadał za kilka odcinków seriali takich jak „Uśpiona komórka”, czy „Nikita” lub „Nastoletnia Maria Stuart”. Może zatem faktycznie mieć jakieś źródła i znajomości, albo próbuje wykorzystać czas do promocji samego siebie. Powinniśmy móc zweryfikować jego doniesienia w ciągu najbliższych miesięcy.

Zdaniem Pashy, Kathleen Kennedy odejdzie w tym roku. Nic nowego, bo donosił o tym już John Campea. Oczekujemy, że faktycznie nastąpi to gdzieś w okolicach premiery „Indiany Jonesa i artefaktu przeznaczenia”. Ale dalej, Kamran twierdzi, że w Lucasfilm czeka nas czystka i odejdą między innymi Pablo Hidalgo, Carrie Beck i jeszcze kilka innych osób związanych ze Story Group. I chyba to będzie najlepszy test wiarygodności tych doniesień.

Zdaniem Pashy, Kennedy prosiła Igera, by pozwolił jej zostać, do czasu aż skończy film Damena Lindelofa. Bob się nie zgodził, bo podobno film nawet nie dostał zielonego światła. Co jest o tyle ciekawym doniesieniem, że wszystko wskazywało, iż zdjęcia do tej produkcji ruszą w tym roku. Niektóre źródła mówiły nawet o kwietniu, co wydawało się być mało wiarygodne.

Kamran dodatkowo twierdzi, że Lindelof wykorzystał patent Leslye Headland i sam się wygadał ze swoim filmem, w momencie, gdy dopiero trwały rozmowy, a nie było jeszcze żadnej decyzji. Kennedy z jednej strony by zachować twarz, z drugiej pokazać, że ma coś w produkcji podchwyciła to.

Ile w tym wszystkim prawdy, nie wiadomo. Przekonamy się w najbliższych miesiącach, w szczególności na Celebration. Jedno pozostaje pewne, obecny kontrakt Igera mówi o dwóch latach, w których ma znaleźć swojego następcę i przeprowadzić restrukturyzację. Przede wszystkim by zabezpieczyć swoje dziedzictwo. Prawdopodobnie będzie to także dotyczyć Lucasfilmu i przyszłego zarządu.
KOMENTARZE (9)

Różne

„Miecz świetlny” znaleziony na Marsie

2023-01-12 20:54:23

Kiedyś ludzie obawiali się inwazji Marsjan, obecnie łaziki eksplorują Czerwoną Planetę. Okazuje się, że jest tam sporo ciekawych rzeczy, woda, ziemskie śmieci, a nawet coś, co przypomina miecz świetlny. To przynajmniej można było zrozumieć, śledząc niektóre media społecznościowe w ostatnich tygodniach.

Sprawcą zamieszania pozostaje NASA i opublikowane przez nich zdjęcie. Łazik NASA Perseverance zbierał próbki i zostawił jedną na powierzchni planety. Zrobił zdjęcie, wysłał na Ziemię, a NASA wrzuciła w sieć. Ludzie nie przeczytali komentarzy i zobaczyli miecz świetlny. Pojemnik na próbki trochę przypomina rękojeść, ale fani raczej się na to nabiorą. Problematyczne zdjęcie poniżej.


KOMENTARZE (6)

Różne

Sztuczna inteligencja tworzy Gwiezdne Wojny

2023-01-02 17:12:56 joemonster.org

W minionym roku przez chwilę głośno się zrobiło o technologii wykorzystującej sztuczną inteligencję do tworzenia cyfrowych obrazów. Program Midjourney czy DALL-E działają na zasadzie generatora obrazów, które powstają na podstawie wprowadzonych do edytora słów. Nie musieliśmy długo czekać, by otrzymać wariacje tematyczne łączące schyłek PRLu i Bollywood z Gwiezdnym wojnami. Poniżej przykładowe zdjęcia, po więcej odsyłam tu i tutaj.
KOMENTARZE (7)
Loading..