TWÓJ KOKPIT
0

Różne

Dave Filoni oficerem kreatywnym w Lucasfilmie

2023-11-22 17:34:12

Choć Dave Filoni już od pewnego czasu sprawuje rolę Chief Creative Officer, teraz o tym napisało Vanity Fair. Zwłaszcza, że wygląda na to, iż rola Filoniego się klaruje i rozwija. Tu jedna uwaga, wcześniej na stronie Lucasfilmu stanowisko nosiło nazwę Executive Creative Director, teraz widać, że pozycja Dave’a w LFL rośnie.

Główna zmiana polega na tym, że choć od dłuższego czasu Filoni był konsultantem w wielu projektach, to jednak zajmował się nimi na dość późnym etapie powstawania. Teraz ma się to zmienić. Filoni będzie jedną z kluczowych osób w Lucasfilmie, blisko współpracującą z Carrie Beck i Kathleen Kennedy.Jak twierdzi sam Filoni, jego rolą nie będzie pisać wszystkich historii samodzielnie. Raczej ma pomóc innym opowiedzieć najlepsze możliwe historie rozsiane po różnych okresach odległej galaktyki. On zaś ma mieć rolę spinającą i doradczą, niczym rada Jedi.

Niestety Filoni nie zdradził żadnych innych szczegółów, co zamierza zrobić z „Gwiezdnymi Wojnami”, choć chodzą plotki, że ma plan na cały okres między klasyczną trylogią a sequelami.
KOMENTARZE (10)
Loading..