TWÓJ KOKPIT
0

Różne

Magnes Loth-kot

2023-08-24 19:43:55

Nie byłoby serialu gwiezdno-wojennego bez kolekcjonariów. „Ahsoka” nie jest tu żadnym wyjątkiem. A co więcej, stara się podążać tropem Grogu i droida LO-LA59 w postaci miłych bohaterów idealnie nadających się na gadżety. I choć za „Ahsoką” stoi Dave Filoni, to nie dostaliśmy tym razem żadnego wilka, a kota. A dokładniej Loth-kota, który właśnie pojawił się w ofercie Regal Robot. Jest on oczywiście częścią większej kolekcji bestii z „Gwiezdnych Wojen”. Dla Amerykanów kosztuje 29,99 USD plus 6 USD za wysyłkę. Do Europy wysyłka kosztuje więcej, nie jest wylistowana na stronie. Magnes można kupić tutaj.Jakby ktoś nie zauważył, to produkt jest ręcznie malowany.
KOMENTARZE (7)

Różne

Lucasfilm zamyka studio w Singapurze

2023-08-16 17:25:32

Cięć w Disneyu ciąg dalszy. Tym razem trafiło na Industrial Light & Magic. Jak donosi Variety, Lucasfilm zamyka swoją spółkę córkę w Singapurze. Dotychczas zajmowała się ona głównie efektami specjalnymi (ILM), a także animacją. W związku z tą decyzją prace straci 300 osób.Pracownicy staną przed wyborem, albo dostaną odprawę, albo firma pomoże im się przenieść do innej lokacji (np. Londyn, Vancouver, Mumbaj, San Francisco czy Sydney). Warto dodać, że optymalizacja kosztów zaczęła się już jakiś czas temu. W 2021 sprzedano budynek, który był siedzibą Lucasfilmu w Singapurze. Budynek otworzono w 2013, przypominał Piaskoczołg, o czym pisaliśmy tutaj.

Studio w Singapurze powstało w 2004 roku. Lucasfilm z jednej strony chciał pozyskać talenty z regionu Azji wschodniej i Pacyfiku, z drugiej George Lucas i Dave Filoni stworzyli specyficzny model zmianowej pracy nad animacjami, takimi jak „Wojny klonów”. W USA w dzień obrabiano materiał, który z ich punktu widzenia, w nocy przygotowano w Singapurze. A następnie Singapur nanosił poprawki i kontynuował pracę wg wytycznych.

Choć początkowo działało tam bardziej Lucasfilm Animation, obecnie jak twierdzi Joel Aron, nad animacją pracuje się głównie w siedzibie w San Francisco, albo coraz częściej zdalnie z domu. Zamknięcie studia w Singapurze nie spowoduje żadnych zmian w harmonogramie kolejnych sezonów „Parszywej zgrai” czy „Opowieści Jedi”.

Model produkcyjny wdrożony przez Lucasa już dawno nie funkcjonuje. Singapur w Azji jest raczej prestiżową lokacją (drogą), co nie sprzyja optymalizacji kosztów. Poza „Wojnami klonów” w studiu w Singapurze powstawały częściowo seriale „Rebelianci” i „Ruch Oporu”, a także film „Strange Magic”.
KOMENTARZE (6)
Loading..