TWÓJ KOKPIT
0

Łotr 1

Zack Snyder wyreżyseruje spin-off Star Wars

2013-01-14 20:25:14 www.vulture.com

W listopadzie pisaliśmy, że wśród kandydatów na reżysera Epizodu VII nie będzie Zacka Snydera, który zrezygnował z takiego projektu. Podobno była to lekka zmyłka.

Według czasopisma Vulture Zack Snyder współpracuje z Lucasfilm, żeby zająć się przygotowaniem filmu, który nie będzie częścią trylogii 7-9, a osobnym kinowym filmem Star Wars, luźno opartym o klasyczny film Akiry Kurosawy "Siedmiu samurajów", "tyle, że zamiast katan będą miecze świetlne".

Warto dodać, że na chwilę obecną wiadomość ta nie została potwierdzona przez Lucasfilm, ani Disneya. Jednak Vulture to ściśle branżowe pismo związane z Hollywood, więc jest wysoce prawdopodobnym źródłem. W przypadku pojawienia się kolejnych informacji, natychmiast o nich poinformujemy.

UPDATE:

W obliczu pojawienia się plotki, publicyści reżysera, na na łamach The Hollwood Reporter opublikowali oświadczenie, w którym zaprzeczyli doniesieniom Vulture: "Choć jest mu bardzo miło, ponieważ jest wielkim fanem, Zack nie jest związany w żaden sposób z nowymi Gwiezdnymi Wojnami. Obecnie zajmuje się postprodukcją dwóch filmów: Man of Steel, oraz 300: Battle of Artemisia".

Na te słowa zareagował jednak natychmiast Vulture, trzymając się swojej oryginalnej historii: "Vulture bierze dokładność swoich doniesień bardzo poważnie (...) i trzyma się tej wiadomości. Reporter dowiedział się od swojego źródła dobrze obeznanego z sytuacją, że Snyder niedawno pojawił się w Marin County, żeby spotać się z producentami Lucasfilm w sprawie tego projektu."

Trudno ocenić te komunikaty. O ile bardzo często oficjalne sprostowania publicystów okazują się być prawdą tylko "z pewnego punktu widzenia", a więc kłamstwem, na przykład gdy reżyser ma przed sobą wielką premierę (Man of Steel) i w oczach Warner Bros. nie chce zamknąć sobie drogi do zrobienia sequela, o tyle dziennikarskie odpowiedzi na sprostowania niepotwierdzonych plotek zdarzają się bardzo rzadko. W tym wypadku Vulture zdaje się być przekonany o prawdziwości swoich doniesień.

Temat na forum
KOMENTARZE (65)
Loading..