TWÓJ KOKPIT
0

Łotr 1

Znamy reżysera, scenarzystę i datę premiery pierwszego spin-offa!

2014-05-23 01:59:25 StarWars.com

Dosłownie kilka chwil temu na StarWars.com podano wstępne oficjalne wiadomości na temat pierwszego gwiezdnowojennego spin-offa. Jak informuje serwis, potwierdzając niejako część ostatnich plotek, poza nową trylogią "Gwiezdnych Wojen", Lucasfilm i Disney rozpoczęły przygotowania do kręcenia kilku oddzielnych filmów. Będą one osadzone w uniwersum, jednak nie będą częścią głównej Sagi. Reżyserem pierwszego z filmów będzie Gareth Edwards ("Godzilla"), natomiast scenariusz napisze Gary Whitta ("Księga ocalenia", "The Walking Dead"). Premierę filmu ustalono na 16 grudnia 2016.


Gareth Edwards w roli reżysera zasłynął przede wszystkim filmem "Strefa X" z 2010 roku, a także tegorocznym hitem "Godzilla", który od kilku dni można oglądać w polskich kinach.

- Odkąd po raz pierwszy obejrzałem "Gwiezdne Wojny", wiedziałem co chcę robić przez resztę mojego życia. Dołączyć do Sojuszu Rebeliantów! Jestem dumny i podekscytowany mogąc wykonywać tę misję z Lucasfilmem - komentuje Edwards.


Gary Whitta natomiast odpowiadał za scenariusze do "Księgi ocalenia" z Denzelem Washingtonem, czy pierwszego sezonu serialu "The Walking Dead", ale również do dość chłodno przyjętego "1000 lat po Ziemi".

- Od chwili gdy po raz pierwszy obejrzałem "Nową nadzieję" jako dzieciak, "Gwiezdne Wojny" stały się największą inspiracją dla mojej wyobraźni i dla mojej kariery jako scenarzysta. Możliwość przyczynienia się do rozwoju dziedzictwa tego uniwersum jest dla mnie czymś wspaniałym, a zwłaszcza we współpracy z tak utalentowanym filmowcem jak Gareth. To spełnienie marzeń - mówi Whitta.

Więcej informacji już niebawem!

Temat na Forum.
KOMENTARZE (41)

Łotr 1

O czym będą spin-offy?

2014-05-15 17:20:04

Tym razem mamy plotkę dotyczącą spin-offów pochodzącą od naszych zachodnich sąsiadów. Na niemieckojęzycznej stronie StarWars-Union.De pojawiła się informacja o kim mają być spin-offy, podano ich lata premier oraz tytuły robocze. Znalazły się tu dwa pewniaki i jedna niespodzianka.

Informacja pochodzi od czytelnika, który podobno uczestniczył w prezentacji produktów Hasbro, gdzie wspomniano o przyszłych figurkach i planach dotyczących „Gwiezdnych Wojen”. Otóż według tego czytelnika plan Disneya i Lucasfilmu premier sagi wygląda tak:

2015: Epizod VII
2016: Boba Fett
2017: Epizod VIII
2018: Solo
2019: Epizod IX
2020: Czerwony Pięć (Red Five)

Ta ostatnia informacja to duże zaskoczenie. Dla przypomnienia podczas bitwy o Yavin, Luke Skywalker miał kryptonim Czerwony Pięć. Czy to chodzi o niego, czy kogoś innego? Zobaczymy. Na razie nie ma żadnego potwierdzenia tej rewelacji, choć w niektórych tłumaczeniach zamiast słowa „Solo” jest słowo „Han”.

Swoją drogą przynajmniej lata zgadzają się z tym, co wcześniej mówił Bob Iger. Natomiast o dwóch pierwszych spin-offach, czyli o tym o Bobie i Hanie spekuluje się już od dawna.

Jak zawsze w takim przypadku, wszystko jest plotką, dopóki nie zostanie to oficjalnie potwierdzone.

Update Na razie natomiast podobno Hasbro poprosiło o usunięcie tej informacji z niektórych zachodnich serwisów.

Spin-off o Hanie Solo
KOMENTARZE (41)

Łotr 1

Disney potwierdza trzeci spin-off

2014-05-07 17:22:46

Choć bez pompy i oficjalnego newsa czy jakiejś ceremonii, to jednak firma The Walt Disney Company potwierdziła swoje plany by nakręcić także trzeci spin-off „Gwiezdnych Wojen”. Dotychczas oficjalnie mówiono o dwóch, jednym którego twórcą ma być Lawrence Kasdan i drugim który stworzy Simon Kinberg. O trzecim spin-offie dyskutowano i spekulowano.

Disney miał wczoraj konferencję na temat przychodów, na której CEO tej firmy, Bob Iger chwalił się dochodami i planami. Powiedział też kilka rzeczy na temat „Gwiezdnych Wojen”, o ile przy epizodach powtórzył jedynie to co wiemy, o tyle przy spin-offach powiedział, że są obecnie zaplanowane są trzy filmy, które mają trafić na ekrany kin do końca dekady. Mają być przeplatane rok w rok z Epizodami. Nie podał konkretnych dat, ale to jedynie potwierdza przypuszczenia, że pierwszy spin-off pojawi się w 2016, drugi w 2018 a trzeci na 2020.

Niestety nie powiedział na temat samych filmów nic więcej.

Raporty finansowe Disneya można znaleźć tutaj.
KOMENTARZE (24)
Loading..