TWÓJ KOKPIT
0

Łotr 1

„Kanalia” skończona?

2016-01-28 17:36:52

Wygląda na to, że zdjęcia do „Rogue One” dobiegły końca. Oczywiście oficjalnie nie ma żadnych informacji na ten temat. W teorii możliwe jest, że jeszcze trwają jakieś prace lub coś istotnego do nakręcenia zostało za jakiś czas. Jednak wszystko wskazuje na to, że weszliśmy już w fazę postprodukcji. Ciekawe, czy w związku z tym oficjalna zacznie zdradzać nam jakieś informacje? Czy jeszcze musimy poczekać?

Swoją drogą kostiumy z „Rogue One” wystawiono przy okazji targów Toy Fair w Norymberdze w Niemczech. Poza tymi strojami nie pojawiło się tam nic związanego z nowym filmem.Za to zaczynają się pojawiać różne plotki, stare i nowe. Na razie zaczął Donnie Yen (choć głównie się powtarzał). Dobiera on sobie bardzo starannie hollywoodzkie filmy. Odrzucił rolę w „Niezniszczalnych 2”, ale filmu Garetha Edwardsa nie potrafił skreślić. Co więcej Yen twierdzi, że gra ważną rolę.

Potwierdzają się doniesienia, że scenariusz „Rogue One” wymagał doszlifowania. I faktycznie jeszcze przed zdjęciami zajął się nim Chrstopher McQuarrie. Nie jako pełnoprawny scenarzysta, ale jako tak zwany script-doctor. Dlatego może nie być wymieniony w napisach. McQuarrie jest autorem lub współautorem takich filmów jak „Podejrzani”, „Na skraju jutra”, „Walkiria”, „Desperaci” czy „Mission: Impossible - Rogue Nation”. Prace nad „Gwiezdnymi Wojnami” zajęły mu kilka tygodni. Wcześniej scenariusz pisali Gary Whitta i Chris Weitz. Nie wiemy jak duże zmiany wprowadził McQuarrie, ale niektóre źródła wskazują, że „uratował” on film.

Neal Scanlan, który promuje swoje stwory z „Przebudzenia Mocy”, pracuje też nad kolejnymi filmami. Opowiedział też, że praca nad obcymi w „Rogue One” wygląda trochę inaczej. W Epizodzie VII bardziej zależało twórcom na odtworzeniu kantyny pełnej obcych, tak jak to miało miejsce w „Nowej nadziei”. By była to niesamowita mieszanka. W przypadku „Rogue One” twórcy postawili sobie inny cel. Chodziło o to, by pokazać obcych, którzy są integralną częścią ludzkiego świata. Są więc zdecydowanie bardziej realistyczni. Ruszają się realistyczniej, wyrażają więcej emocji. Mają też mieć większą rolę w opowieści, a mniejszą jako tło świata.

Scanlan nie chce w ten sposób jakoś deprecjonować Epizodu VII. Sam mówi, że tam powstała ponad setka obcych czy droidów. Jednak wiele z nich pojawia się na ekranie przez kilka sekund, więc zarówno projekt, jak i wykonanie zostało w ich przypadkach mocno uproszczone.

Scanlan wspominał też o możliwości pojawienia się Jabby w którymś z kolejnych filmów. Podobno nad nim pracują. Nie wiemy tylko, czy chodziło o „Rogue One” czy może film o młodym Solo? Możliwe, że Solo także pojawi się na chwile w tym filmie, ale to póki co chyba pobożne życzenia. Wcześniej sugerowano, że w „Rogue One” pojawi się też Vader i ta plotka znów wróciła, ale o niej zaraz.

Serwis Joblo dotarł także do kilku informacji na temat „Rogue One”. To raczej niewielkie spoilery. Rozwijają one kilka rzeczy o których już czytaliśmy.

Pojawią się szturmowcy w czarnych zbrojach. Podobno są określani mianem Death Troopers. O maskach tych szturmowców pisaliśmy tutaj.
Jednym z bohaterów filmu jest droid, który podobno ma kraść sceny. Będzie on współpracował z grupą Felicity Jones. Początkowo był to droid imperialny, ale obecnie pracuje dla Sojuszu. Ma dwie nogi, długie ramiona, jest czarny albo ciemny szary (źródła nie widziały dokładnie). Nie będzie z pewnością wyglądać jak C-3PO. Być może to jego zagra właśnie Alan Tudyk, który gra postać realizowaną w technice motion capture.

W filmie pojawia się nazwa „Cashen” (lub jakoś tak, pisownia nie jest pewna). Nie wiadomo tylko, czy odnosi się to do postaci, czy do np. planety, albo czegoś innego, ale ma mieć kluczowe znaczenie.

W „Rogue One” pojawią się nowe TIE Fightery i AT-AT.

Vadera podobno w filmie jest więcej niż donosiły inne źródła. Co do Vadera od razu odezwała się MakingStarWars. Podobno zbudowano kilka wersji stroju Dartha Vadera, w tym jedną, która ma być wierną kopią jego kostiumu z „Nowej nadziei”. Samego Vadera podobno zobaczymy w akcji. Na scenopisach jakoby widać rebeliantów pozbawionych głów, nabitych na miecz, lewitujące ciała. Jeśli to pozostanie tak przedstawione w filmie, to Vader będzie brutalniejszy niż to co dotychczas widzieliśmy na ekranie. Podobno jego pojawienie się w „Rogue One” nada innego znaczenia kwestii „Tym razem nikt nas nie powstrzyma”. No i wygląda na to, że zobaczymy też grupę pościgową, lub kogoś podległego Vaderowi. Wraca też plotka o moffie Tarkinie. Ten też ma być w filmie i zarządzać. Nadal nie wiemy w jaki sposób zostanie on zagrany/zanimowany. Pierwsze doniesienia o Tarkinie pojawiły się w sierpniu.
KOMENTARZE (20)

Łotr 1

Nowa polska data premiery „Rogue One”

2016-01-27 14:45:50Sukces „Przebudzenia Mocy” w Polsce pomógł. „Rogue One” zobaczymy w naszym kraju wcześniej, bo już 15 grudnia 2016 (czwartek).

Na razie nie jest jeszcze znany polski tytuł „Rogue One: A Star Wars Story”. Film będzie opowiadał historię grupy Rebeliantów odpowiadających za wykradzenie planów Gwiazdy Śmierci. Reżyseruje Gareth Edwards. Występują: Felicity Jones, Mads Mikkelsen, Ben Mendelsohn, Forest Whitake i Donie Yen.

Jednocześnie polski oddział Disneya informuje, że premiera Epizodu VIII odbędzie się u nas 14 grudnia 2017.
KOMENTARZE (43)

Łotr 1

Opis sceny i pierwsze zdjęcia X-winga

2016-01-12 14:28:48 MakingStarWars.net

W zeszłym tygodniu na łamach serwisu MakingStarWars.net pojawił się opis części planu zdjęciowego, zbudowanego w Pinewood Studios na potrzeby spin-offa "Rogue One". Uwaga na potencjalne pomniejsze spoilery w poniższym opisie!


Nie można z całą pewnością stwierdzić, jak będzie wyglądała pełna scena w filmie, na planie zdjęciowym widzimy jednak X-winga rozbitego w niewielkim ale technologicznie wyposażonym mieście. Na zewnątrz wraku znajduje się dwóch mężczyzn wyglądem przypominających łówców nagród, a także mały oddział szturmowców. Dwójka nie przypomina żadnych znanych postaci, ale jeden z mężczyzn nosi matowoczerwoną maskę.

Wrak X-winga leży w zabudowanym terenie, ale budynki są brudne i zapyziałe - na pierwszy rzut oka mogą przypominać Mos Espę, bądź inne dowolne osiedle na Tatooine. Również architektura, w tym łuki, przypominają te z pustynnej planety. Tło planu wypełnia wielki blue screen, a mniejsze jego fragmenty rozłożone są też pomiędzy ścianami zrujnowanego budynku, na którym rozbił się myśliwiec. Całe miejsce to coś w stylu kolumnady, mogącej pełnić rolę bramy do miasta, bądź kosmoportu. Ściana za rozbitym X-wingiem ma trzy otwory wentylacyjne z zaciekami pod spodem, a z jednego z nich wydobywa się para. Liny i kable zwisające nad ulicą wyglądają niczym stare linie telefoniczne, a podłączone są do skrzynek bezpiecznikowych poniżej.

Rozbity X-wing wygląda podobnie, jak myśliwce używane w klasycznej trylogii, jednak ten egzemplarz jest czarny z ciemnoszarymi i białymi detalami. W odróżnieniu od statku Poe Damerona, nie posiada żadnych pomarańczowych wstawek w malowaniu, a białe detale widoczne są za skrzydłami i przed kokpitem. Na połamanych skrzydłach obecne jest tylko jedno działko laserowe - dolne zostały prawdopodobnie oderwane podczas katastrofy, widoczne są natomiast wszystkie cztery silniki. Za myśliwcem widać małe źródła ognia, jednak sam statek nie płonie. Owiewka kabiny pilota jest otwarta, jeśli zaś chodzi o ciekawostki, za kabiną brakuje miejsca dla droida astronawigacyjnego. Zdjęcia tego X-winga pojawiły się następnie na łamach serwisu TMZ.com i możecie je zobaczyć poniżej.


Podłoże jest piaszczyste i brudne, przypomina trochę stare westerny, nie ma również wytyczonych żadnych większych dróg. Szturmowcy stojący w alejce posiadają zbroje z klasycznej trylogii bez żadnych dodatków wskazujących na rangę i jest ich co najmniej pięciu. Wygląda na to, że są tam po to, by spotkać się lub walczyć z dwoma mężczyznami stojącymi przy wraku myśliwca. Pierwszy z mężczyzn ubrany jest w czarny skórzany płaszcz i matowoczerwoną maskę, za uzbrojenie zaś służy mu długi karabin blasterowy. Drugi z nich posiada brązowy płaszcz i wielkie działko z łożyskiem, przypominające te używane przez rebeliantów na Hoth.


Nie wiadomo, czy bohaterowie opisanej powyżej sceny obecni są na zdjęciu promocyjnym z D23, jednak opis ubioru pasuje do dwóch panów obecnych po prawej stronie fotografii. Ostateczną wersję poznamy dopiero w okolicach grudniowej premiery.
KOMENTARZE (6)

Łotr 1

Nowi statyści, nowe analizy i nowe plotki

2016-01-06 08:32:11

Z jednej strony pojawiły się informacje, że Disney i Lucasfilm wyciągnęły wnioski w sprawie przecieków przy „Przebudzeniu Mocy”. Dzięki temu wdrożono nowy plan pilnowania tajemnic przy „Rogue One”. Więc nie wiedzieliśmy kiedy rozpoczęto zdjęcia, teraz nie wiemy czy już je zakończono. Z drugiej jednak strony nagle tych informacji po nowym roku w sieci pojawiło się więcej. Może faktycznie rusza marketing nowego filmu? A może to takie przebudzenie po VII Epizodzie?

Na początek jednak zaczniemy od dwóch analiz. Hollywood Reporter zastanawia się, czy „Rogue One” to dobry kierunek. „Przebudzenie Mocy” rozruszało markę, ale dotychczas „Gwiezdne Wojny” w kinach miały pewną narrację. Nawet jeśli prequele pojawiły się po klasycznej trylogii, wszyscy wiedzieli o co chodzi i czego się spodziewać. Teraz, gdy Epizod VII zostawił kilka otwartych wątków, w grudniu ma pojawić się „Rogue One”, który cofnie nas w czasy o trzydzieści lat wcześniejsze, w dodatku nie zobaczymy tu ani BB-8, ani Finna, ani Rey, ani nawet bohaterów klasycznej trylogii, ani nawet nowych frakcji. To może okazać się bardzo mylące dla osób, które nie są obeznane z marką. Bo nawet w Marvel Cinematic Universe, do którego obecnie saga jest często porównywana, kolejne filmy, nie będące „Avengers”, ciągną dalej historię. Tu będziemy mieć skakanie w chronologii, coś do czego fani zwłaszcza Legend są przyzwyczajeni, ale szeroka publiczność niekoniecznie. Ostatecznie to i tak musi się stać, ale Disney i Lucasfilm muszą umiejętnie wprowadzić te nowe produkty na rynek, by się nie przejechać.

Inna analiza jest krótsza. Właściwie ogranicza się do pytania, czy Disney na pewno powinien wracać z premierami majowymi. „Przebudzenie Mocy” w grudniu poradziło sobie znakomicie, więc może czas na nową, świecką tradycję? Oczywiście wpierw warto poczekać na to jak poradzi sobie „Rogue One” w grudniu. Więcej na serwisie Collider.


Gabrielle Fritz

Bern Collaco

Angus Cook

Nabilah Karim

Guy Henry


Przejdźmy do statystów. Potwierdzono udział kilku. Są to Gabrielle Fritz, która jest dublerką postaci imieniem Lyra Erso. Nie wiemy kim jest ta postać, pojawiły się sugestie, że może to być bohaterka Felicity Jones, ale ona ma inną dublerkę.
Bern Collaco będzie szturmowcem. W „Przebudzeniu Mocy” był dowódcą w złym zamku.
Angus Cook ma zagrać mechanika.
Nabilah Karim jest opisana jako „samuraj”.
Guy Henry podobno ma nawet większą rolę, jako oficer imperium.


A teraz coś na temat plotek fabularnych. Uwaga niektóre z informacji jeśli się sprawdzą mogą być spoilerami. O tym, że Mads Mikkelsen ma grać postać imieniem Galen, już wiemy. Podobno ma on być naukowcem odpowiedzialnym za zbudowanie Gwiazdy Śmierci. To on przejął projekt od Geonosjan i rozwinął go. On też jest odpowiednikiem Oppenheimera. Zrozumie jak wielkim zagrożeniem jest to co stworzył i będzie chciał jakoś odkupić swe czyny. A pomóc ma mu w tym jego córka (Felicity Jones), najemniczka i łowczyni nagród, czy kim tam będzie.
Tu warto wspomnieć, że pomysł, by w filmie pojawili się naukowcy, nie jest nowy. Ta plotka krążyła po sieci jeszcze w kwietniu. Wtedy tym gwiezdno-wojennym Oppenheimerem miał być Ben Mendelsohn. Przypominamy też, że kodowa nazwa filmu to „Los Alamos”, co było czytelnym odwołaniem do „Projektu Manhattan” i stworzenia bomby atomowej przez J. Roberta Oppenheimera.

Tak swoją drogą Ben Mendelsohn udzielił ostatnio wywiadu, ale nie chciał nic spoilerować. Stwierdził tylko, że możemy oczekiwać czegoś specjalnego. Podobało mu się „Przebudzenie Mocy” i ekipa Garetha Edwardsa stara się dotrzymać tempa i poziomu.

Na koniec jeszcze dwie informacje. Po pierwsze pojawiła się plotka, że zwiastun „Rogue One” zobaczymy w maju, wraz z premierą „Kapitana Ameryki: Wojny bohaterów”. Teaser mógłby ujrzeć światło dzienne wcześniej, w marcu-kwietniu. Możliwe, że na corocznym spotkaniu akcjonariuszy Disneya. Kolejną zajawkę, zwiastun, fragment filmu lub dokument z produkcji otrzymamy zapewne na Celebration Europe w Londynie w lipcu. Podobno wieści o dołączeniu teasera do Epizodu VII były prawdziwe, Disney chciał tak zrobić, ale Lucasfilm namówił ich do zmiany strategii.

No i jest pierwszy sukces. Variety przeprowadziło ankietę na najbardziej oczekiwany film 2016. Wygrały Łachudry, a na drugim miejscu „Gdzie jest Dory”. Cała reszta komiksów, Star Treków i innych filmów została w tyle.
KOMENTARZE (16)
Loading..