TWÓJ KOKPIT
0

Łotr 1

Niepublikowane zdjęcia

2016-11-30 21:08:25 StarWarsNewsNet

Do premiery Łotra 1 w Polsce pozostało trochę ponad dwa tygodnie. W sieci zadebiutowały nowe zdjęcia z Rogue One. Prezentują niepublikowane dotąd kadry z filmu. Więcej zdjęć tutaj>>>.


KOMENTARZE (6)

Łotr 1

Kompozytor o „Łotrze 1”

2016-11-29 22:54:09

Dziś już dokładnie wiemy, czego spodziewać się po początku „Łotra 1”. Najpierw zobaczymy napis „A long time ago in a galaxy far, far away”, no i kosmos. Ale nie będzie klasycznych lecących napisów na początku. Te są obecnie zarezerwowane dla filmów z sagi. Jednak na ekranie w jakiś sposób pojawi się tytuł filmu – „Łotr 1”. Jeszcze jedną ważną zmianą jest to, że w „Łotrze 1” każda planeta ma mieć napis informujący, gdzie jesteśmy.

Lucasfilm wciąż zastanawia się nad jednym, czy do „Łotra 1” dołączyć teaser Epizodu VIII. Ta decyzja prawdopodobnie zostanie podjęta w ostatniej chwili. Natomiast już Kennedy potwierdziła, że nie mamy co liczyć na „Łotra 2”.

Michael Giacchino mówiąc o tym jak przejął rolę kompozytora w „Łotrze 1” po Alexandrze Desplacie, wspomniał tylko, że planował właśnie wakacje, gdy dostał propozycję nie do odrzucenia. Na napisanie ścieżki dźwiękowej miał 4,5 tygodnia. To było ciężkie zadanie, bo jak sam Giacchino twierdzi nie pomagają mu inni kompozytorzy pracujący na markę. Nie miał też wsparcia od Desplata, ale w tym wypadku trochę trudno się dziwić. Najgorsze dla Michaela było to, że on wierzył, iż Alexandre stworzy naprawdę dobrą ścieżkę dźwiękową i czekał by ją usłyszeć. To dodatkowo deprymujące uczucie. Giacchino odebrał telefon z Lucasfilmu, gdy kończył nagrywać muzykę do „Doktora Strange’a”, a ponieważ miało to miejsce w Londynie zaproszono go do Pinewood. Potem spędził weekend ze swoimi dziećmi i w poniedziałek zabrał się ostro do pracy. Rozmowa z Garethem Edwardsem wyglądała tak, że wpierw Michael obejrzał film, opowiedział jakie uczucia w nim wywołał seans. Z Edwardsem ustalali, czy to na pewno właściwe podejście. Za muzykę odpowiadał Giacchino sam. Muzycznie kompozytor starał się być wierny wzorcom George’a Lucasa i Johna Williamsa. Twórca sagi dość mocno trzymał się „Flasha Gordona”, zaś Williams kompozycji Gustava Holsta. Oczywiście Giacchino po raz kolejny mówił o tym, że ważny jest temat Jyn Erso, ale także, że istotne jest otwarcie. Kathleen Kennedy kazała mu zrobić coś nowego, ponieważ nie ma napisów początkowych, więc jest ono inne. Pewne tematy Johna Williamsa pojawiają się w „Łotrze 1”, ale w większości to nowa muzyka. Marsz imperialny, tu kompozytor się zaśmiał i powiedział tylko „Może”.
KOMENTARZE (20)

Łotr 1

Nowe zdjęcia

2016-11-29 21:09:10 MSW

Na łamach portalu MSW ukazały się nowe kadry z filmu "Łotr 1". Premiera już 15 grudnia w Polsce. Poniżej prezentujemy galerię zdjęć, na których widać postacie: Saw Gerrera, Cassian Andor, K-2SO, nowy droid, Jyn Erso na Yavinie, as także Pao komandos Rebelii.


KOMENTARZE (14)

Łotr 1

Nowy materiał zza kulis

2016-11-28 20:18:24

Premiera filmu "Łotr 1" już 15 grudnia w kinach.
Z tej okazji w sieci pojawia się coraz więcej materiałów promocyjnych.
Właśnie ukazał się nowy materiał zza kulis, który prezentujemy poniżej.


KOMENTARZE (4)

Łotr 1

#15 spot reklamowy "Breath"

2016-11-28 08:46:03

W sieci udostępniono nowy #15 spot reklamowy z filmu "Łotr 1", który zatytułowano "Breath". Pojawiło się kilka nowych scen. Widać m.in. Tarkina na tle Gwiazdy Śmierci. Dodatkowo słychać nową aranżację Marszu Imperialnego. Być może jest to muzyka Michaela Giacchino, jednak nie zostało to na razie potwierdzone.
Spot reklamowy poniżej.KOMENTARZE (22)

Łotr 1

Spoilery do Łotra, czyli kto i kiedy ginie

2016-11-27 09:02:39

Do premiery „Łotra 1” zostało trochę ponad dwa tygodnie. Film jest już skończony i jak się okazało faktycznie trwa 133 minuty.

Dla porównania:
„Mroczne widmo” trwało 136 minut.
„Atak klonów” – 142 minuty.
„Zemsta Sithów” – 140 minut.
„Nowa nadzieja” – 121 minut (125 Wersja Specjalna).
„Imperium kontratakuje” – 124 minuty (127 Wersja Specjalna).
„Powrót Jedi” – 131 minut (134 Wersja Specjalna).
„Przebudzenie Mocy” – 136 minut.

Dodatkowo pojawiły się kolejne plakaty reklamujące film w IMAX.A teraz przechodzimy do najważniejszej części. Skoro film już jest, to ktoś go już widział, a zatem do sieci przedostały się informacje zdradzające fabułę. Na ile to źródło jest wiarygodne, jak zwykle nie wiadomo. W każdym razie ostrzegamy, że to mocne Spoilery. Czytacie je na własną odpowiedzialność (tekst jest ukryty, trzeba go zaznaczyć, by był widoczny).

- Jedha nie zostaje kompletnie zniszczona. Planeta istnieje, ale nie jest zdolna do podtrzymania życia.
- Są trzy bitwy, dziejące się kolejno na planetach Jedha, Eadu i Scarif.
- Galen Erso stara się zabić Krennica na Eadu ustawiając ładunki wybuchowe, ale zawiódł.
- Rebelianci pojawiają się na Eadu dokładnie w tym momencie i rozpoczyna się bitwa.
- Jyn widzi jak Krennic bije jej ojca, a następnie rozkazuje by zabrano go do imperialnego promu.
- Saw Gerrera występuje w filmie jakieś 9 minut. Ginie na Jedhie.
- Darth Vader nie używa miecza świetlnego, ani nie masakruje żadnych rebeliantów.
- Bodhi Rook ginie na Scarif, starając się opóźnić transport kryształów kyber. Bohdi wchodzi na prom towarowy z materiałami wybuchowymi. Niszcząc kryształy zabija też siebie.
- Wychodzi na jaw, że Baze Malbus potajemnie pracował dla Imperium. Zdradza wyjdzie w trakcie bitwy na Scarif.
- Chirrut umiera na Scarif, wkrótce po tym jak dowiedział się prawdy o Bazie. Chirrut zostaje zastrzelony przez szturmowców.
- Baze także ginie na Scarif. Zrozumiał, że popełnił błąd i poświęca swoje życie używając detonatora i wysadzając bazę imperialną, przy okazji zabijając siebie. Jego ostatnie słowa brzmią: „Wybacz mi mój przyjacielu”.
- Jyn Erso, Cassian Andor i K2SO giną w kosmosie po przesłaniu planów na Tantive IV. Jyn i Cassian trzymają się za ręce, gdy ich transportowiec wybucha.
- Krennic zostaje zabity przez Dartha Vadera, gdy Vader zabiera się za pościg „Tantive IV”. Krennic obwinia Vadera o to, że rebelianci uciekli. Vader oddychając normalnie słucha, a potem podnosi swoją rękę i Krennic się dusi.
- Scena w której ktoś klęka przed zbiornikiem z bactą pojawia się tylko w zwiastunach. W prawdziwej scenie to Galen nosi płaszcz i towarzyszą mu szturmowcy śmierci. Przyprowadzają go przed reaktor tego, co stworzył. Galen upada na kolana i pojmuje jaką straszliwą rzecz stworzył.
- Jyn spotyka się z Galenem na Scarif, zanim Krennic zaczyna ich gonić. Galen mówi Jyn, by uciekła. Łotr 1 ucieka, zaś Krennic podchodzi do Galena i by go zastrzelić.
- Bistan ginie na Scarif, gdy rozbija się jego U-Wing.
- Pao także ginie. Jest zastrzelony przez szturmowca śmierci.
- Ostatnia scena to przerobiona scena „Nowej nadziei”. Rebelianci na Tantive IV patrzą na drzwi a ich dowódca krzyczy: „Nadchodzą!”. Wtedy kamera przenosi nas w kosmos i słyszymy głos Jyn mówiący, że wszystko to było warte walki, którą podjęli.

(Koniec spoilerów).
Pierwsze seanse „Łotra 1” będą miały miejsce 14 grudnia.
KOMENTARZE (41)

Łotr 1

Nowy filmik promujący "Łotra 1"

2016-11-26 05:19:33

Dwie godziny temu na oficjalnym kanale YT pojawił się kolejny krótki filmik promujący "Łotra 1". Tym razem zatytułowany on jest "Trust" / "Zaufanie" i trwa trochę dłużej niż większość spotów.


KOMENTARZE (22)

Łotr 1

#14 spot reklamowy

2016-11-25 21:01:35 YouTube

W siecie zadebiutował #14 spot telewizyjny filmu "Łotr 1". W materiale reklamowym umieszczono kilka nieprezentowanych wcześniej scen. Spot dostępny poniżej.Dodatkowo na Twiterze umieszczono zdjęcie Baila Organy z "Łotra 1", w którego wciela się Jimmy Smits. Aktor grał postać Organy również w "Ataku Klonów" oraz "Zemście Sithów".


KOMENTARZE (11)

Łotr 1

Nowy trailer "Łotra 1"

2016-11-25 08:51:07

Wczoraj zadebiutował nowy, ostateczny [choć jak widać w następnym newsie niezbyt] trailer "Łotra 1". Zawiera trochę nowych scen, więc ostrzegamy przed ewentualnymi spoilerami.Temat na forum.
KOMENTARZE (13)

Łotr 1

#13 spot reklamowy

2016-11-24 13:05:27

Przed chwilą pojawił się nowy japoński spot TV skupiający się na postaci droida K-2SO, w którego wciela się Alan Tudyk. Zapraszamy do obejrzenia:Temat na forum.
KOMENTARZE (10)

Łotr 1

#12 spot reklamowy

2016-11-23 16:21:45

W sieci zadebiutował #12 spot reklamowy "Łotra 1", zatytułowany "Contact".


KOMENTARZE (6)

Łotr 1

Nowy spot „Łotra 1”

2016-11-23 07:28:12

W sieci ukazał się kolejny spot do „Łotra 1”. Jedenasta reklamówka nosi tytuł „Time to Fight” (czas by walczyć).


KOMENTARZE (9)

Łotr 1

Darth Vader na nowym zdjęciu

2016-11-22 18:57:08 StarWarsNewsNet.com

Serwis StarWarsNewsNet zamieścił nowe zdjęcia z Rogue One, opublikowane w magazynie Entertainment Weekly.
Znalazł się na nich Darth Vader, a także inne postacie z filmu.
Zdjęcia dostępne tutaj>>> i w tym miejscu>>>.
Dodatkowo ukazały się okładki magazynu Entertainment Weekly.


KOMENTARZE (22)

Łotr 1

"Jyn & Cassian" - rozszerzony spot telewizyjny

2016-11-21 19:40:10

Oficjalna uraczyła nas kolejnym spotem telewizyjnym, tym razem trochę dłuższym od poprzednich. Skupia się on na postaciach Jyn Erso i Cassiana Andora.


KOMENTARZE (4)

Łotr 1

Kolejny spot telewizyjny

2016-11-21 12:30:03

Dzisiaj, w ramach promocji "Łotra 1", opublikowany został kolejny spot telewizyjny o podtytule "Protect".


KOMENTARZE (17)

Łotr 1

Nowy spot telewizyjny

2016-11-20 17:05:23

W sieci opublikowany został nowy spot telewizyjny do filmu "Łotr 1". Tym razem jego podtytuł to "Marzenie" / "Dream".


KOMENTARZE (10)

Łotr 1

Sprzedaż biletów rusza od jutra [update]

2016-11-20 11:55:53

Zgodnie z oficjalnymi informacjami, opublikowanymi przed chwilą, sprzedaż biletów na wchodzący 15 grudnia do kin film "Łotr 1. Gwiezdne wojny - historie" rusza w Polsce od jutra. Na razie pierwszą z sieci kinowych, która potwierdziła, że uruchomi jutro sprzedaż jest Cinema City. Seanse (i zarazem możliwość zakupu biletów) mają być sukcesywnie dodawane na stronie już po północy. Sieć podała również godziny seansów dla kin IMAX - wynika z nich, że nie będzie w IMAXach premiery o północy (lub jeszcze nie jest ona potwierdzona). Na informacje z pozostałych kin musimy jeszcze poczekać, ale prawdopodobnie również uruchomią jutro sprzedaż biletów. Jak tylko się dowiemy czegoś więcej to będziemy uaktualniać newsa.

Godziny seansów w IMAX: 11:00 (dubbing), 13:45 (dubbing), 16:30 (napisy), 19:15 (napisy), 22:00 (napisy).

Update (13:30): Sieci Helios i Multikino również potwierdziły, że od jutra wprowadzają bilety do sprzedaży. Na razie nie ma szczegółów odnośnie godzin seansów.


KOMENTARZE (28)

Łotr 1

Kolejny spot i plakaty

2016-11-19 07:33:25

Na początek już potwierdzona wiadomość. „Łotr 1” będzie miał w USA rating PG-13, czyli zupełnie jak „Zemsta Sithów” i „Przebudzenie Mocy”, ale tego wszyscy się spodziewali.
Ukazał się kolejny, siódmy już, spot „Łotra 1”. Nosi nazwę: „Greatest Weapon”.Dodatkowo promocja filmu ruszyła mocno w Japonii. Stamtąd mamy spoty i plakaty:A na koniec jeszcze plakat reklamujący „Łotra 1” w kinach z systemem Dolby. Wcześniej ten plakat wykorzystano w Rosji.


KOMENTARZE (6)

Łotr 1

Łotr 1 - materiał zza kulis

2016-11-17 20:23:00

W sieci zadebiutował materiał zza kulis, promujący film Łotr 1. Trwa dwie minuty. Materiał prezentuje wywiady z reżyserem oraz aktorami. Nie zabrakło również nowych scen z filmu.
Zapraszamy do obejrzenia materiału poniżej.


KOMENTARZE (18)

Łotr 1

Kolejny spot telewizyjny

2016-11-17 07:49:55

W sieci pojawił się kolejny spot telewizyjny z filmu "Łotr 1". Tym razem filmik skupia się na działaniu Cassiana Andora, granego przez Diego Lunę.


KOMENTARZE (15)

Łotr 1

Nowe łotro-plakaty i inne łotro-plotki

2016-11-14 18:28:19

Za miesiąc o tej porze będziemy pewnie sprawdzać, czy mamy bilety na nocne seanse. W Polsce podobno będzie można je kupić od 9 grudnia, ale na razie jeszcze potwierdzonych informacji nie ma.

Na początek trzy nowe plakaty. Jeden jest dedykowany dla wydania IMAX, dwa pozostałe to międzynarodowe plakaty, które promują film w Meksyku i innych krajach Ameryki Łacińskiej.Donnie Yen powiedział, że wahał się, czy powinien przyjmować rolę w „Łotrze 1”. Nie chciał spędzać 5 miesięcy w Londynie z dala od swoich bliskich. Korciło go, ale wolał uzgodnić to z rodziną. Gdy jego dzieci dowiedziały się, że to „Gwiezdne Wojny” wręcz nalegały by w nich zagrał. Yen się zgodził, a jako producent, reżyser i scenarzysta, miał też swój mały wpływ na film. Otóż to on zasugerował, by postać którą gra była niewidoma. Jak wiemy, tak się stało.

Natomiast Riz Ahmed właściwie nie zdradził nam nic nowego. Jego postać pochodzi z Jehdy i musiała ostatecznie zaangażować się w politycznym konflikcie. Bohdi to „przebudzenie” w sanskrycie. To bohater, który nawet nie zdaje sobie sprawy z tego ile może zrobić dla galaktyki. Ale to dotyczy nie tylko Bohdiego, a wielu innych postaci w tym filmie.

Warwick Davis przyznał, że w tych ostatnich reklamach pojawiła się jego postać. W jednym, krótkim ujęciu. Jakby ktoś nie zauważył, albo co gorsza nie rozpoznał Warwicka to zdjęcie jego postaci zamieszczamy poniżej:Gareth Edwards także zaczyna opowiadać o tym, co go spotkało na planie. Otóż jego zdaniem jeśli chodzi o ekwipunek, rekwizyty i sprzęt, „Łotr 1” jest bardziej realistycznym filmem, niż kolejną produkcją SF. Powiedziałby nawet, że tak 90% do 10%. Ale to nie oznacza, że nie zdarzają się błędy, zwłaszcza jak on sam nie ma aż tak dużej wiedzy w dziedzinie. Gdy przyniesiono mu różne projekty blasterów dla Szturmowców Śmierci, przejrzał je i stwierdził, że wydają mu się zbyt przestarzałe, bardziej kojarzyły mu się z II wojną światową. Okazało się, że miał rację, ale jeszcze ważniejsze było to, że to była broń wykorzystywana przez szturmowców w „Nowej nadziei”. Podobnie jak to miało miejsce tam, tak i w „Łotrze 1” przerabiano prawdziwą broń.

W projektowaniu ważną rolę wciąż odgrywają pracę Ralpha McQuarrigo i Joe Johnstona. Ekipa Edwardsa musiała odkrywać różne niuanse, choćby to jak kształt Gwiazdy Śmierci ma się do kopuły R2-D2. To też stawało się wytyczną dalszych prac. Tworząc zatem U-Winga, zależało im na tym, by go wpasować w estetykę „Nowej nadziei”. Literę wybrano szybko, U, bo ją wszyscy lubili, ale nad ostatecznym kształtem pracowano ponad pół roku. Dopiero wtedy wszyscy byli zadowoleni.
KOMENTARZE (22)

Łotr 1

Nowy trailer "Łotra 1" [UPDATE - kolejny zwiastun i spoty TV]

2016-11-10 21:11:43

Przed chwilą pojawił się azjatycki trailer "Łotra 1", zawierający nowe, nieco spoilerowe sceny. Mimo wszystko zapraszamy do obejrzenia:Przed chwilą pojawił się kolejny.oraz dwa spoty telewizyjne:

Temat na forum.
KOMENTARZE (63)

Łotr 1

Nowe zdjęcia z planu i banery

2016-11-07 18:15:08

Powoli na światło dzienne wychodzą kolejne łotrostwa, czyli zdjęcia i materiały promocyjne z „Łotra 1”. Dziś mamy zarówno banery:

W sieci pojawia się też wiele zdjęć z produkcji „Łotra 1”. Część z nich pochodzi ze strony Star Wars Aficionado, część zaś z oficjalnych profili. Można tam zobaczyć między innymi Garetha Edwardsa, Felicity Jones, Warwicka Davisa, Jianga Wena czy Madsa Mikkelsena. Są zdjęcia z lokacji na Malediwach jak i z londyńskiej stacji metra Canary Wharf czy Cardington.Premiera filmu już 15 grudnia.
KOMENTARZE (15)

Łotr 1

Pierwszy spot telewizyjny "Łotra 1"

2016-11-06 17:13:07

W serwisie Youtube na oficjalnym kanale Star Wars został opublikowany dzisiaj pierwszy spot telewizyjny, filmu "Łotr 1", zatytułowany "Together". W najbliższych dniach możemy spodziewać się kolejnych filmików.


KOMENTARZE (38)

Łotr 1

O początku filmu i muzyce „Łotra 1” słów kilka

2016-11-04 07:10:23Wygląda na to, że „Łotr 1” będzie się zaczynał inaczej niż dotychczasowe filmy. Źródła Star Wars News donoszą, że nie będzie napisów początkowych. Jak zacznie się film? Jeszcze nie wiemy. W każdym razie brak napisów sugerowali Kathleen Kennedy i Gareth Edwards jeszcze na Celebration w Londynie. Wówczas decyzja nie była jeszcze podjęta, ale w szczególności Kathleen zależało, by „Historie” odróżniały się od Sagi. Zatem wprowadzenie w film będzie tym razem inne. Jakie, zobaczymy już za 40 dni.

Michael Giacchino przygotowuje się do sesji nagraniowej. Muzyka do „Łotra 1” powinna zostać nagrana w ciągu najbliższych dni, może już powstaje. Wrzucił nawet kilka zdjęć do sieci.

Neal Scanlan, szef działu zajmującego się tworzeniem stworów wypowiedział się niedawno o filmie. Stwierdził, że Gareth Edwards jako reżyser mocno respektuje charakter poprzednich filmów, ale na „Łotrze 1” odciśnie swoje własne piętno. Jest młody, dynamiczny i odważny na tyle, by odrzucić reguły, twierdzi Scanlan.

Neal, który wcześniej odpowiadał za stworzenie BB-8, wierzy, że nowy droid, czyli K-2SO również skradnie serce publiczności. K-2SO jest inny niż znane dotychczas humanoidalne droidy, w szczególności C-3PO. Alan Tudyk zagrał go w technice motion-capture, ale departament Neala również był bardzo pomocny. Między innymi stworzyli protetyczne nogi Alanowi, dzięki czemu mógł choćby lepiej skakać. W tym wypadku praktyczne efekty zostały połączone z CGI i zdaniem Scanalna to jest dobra decyzja i droga, którą należy eksplorować.

Felicity Jones natomiast ma nadzieję, że postać Jyn przypadnie do gustu dziewczynkom i że się zainteresują jej losem. Felicity bardzo podoba się, iż tu kobieta dostanie blaster i będzie biegać bardzo szybko. To jest takie inne, niż syrenka Arielka próbująca odzyskać swój głos przez pół filmu.

Jones twierdzi, że w filmie jest kilka dialogów, które szczególnie zapadają w pamięć. Sama złapała się na tym, że jak jest w domu sama, chodzi sobie i czasem coś powie. Choćby w czasie prasowania wymsknie się jej „Niech Moc będzie z tobą”. To się zdarzało jej wiele razy.

Bardzo podobała się jej praca na planie tak wymagającego fizycznie filmu. Owszem wracała do domu cała poobijana, a jednocześnie współpraca z kaskaderami i te wszystkie wygibasy to wyzwanie, ale też możliwość nauki wielu rzeczy.

Na koniec krótkie ogłoszenie z ABC. 24 listopada w jednym z programów będzie materiał o „Łotrze 1”.
KOMENTARZE (14)
Loading..