TWÓJ KOKPIT
0

Łotr 1

Piątek Mocy i inne ploty

2016-02-24 07:24:46

Podobno postać Felicity Jones ma na imię Jyn. Nie wiadomo tylko, czy Jyn to jej imię, czy raczej oznaczenie kodowe, tak jak w przypadku „Przebudzenia Mocy” mieliśmy Kirę a finalnie Rey. Wcześniej niektóre źródła sugerowały, że postać Jones będzie się nazywać Lyra Erso (więcej (inne od razu to dementowały). Tam też pisaliśmy o potencjalnym powiązaniu postaci Jones i Madsa Mikkelsena).

W sieci pojawiło się też zdjęcie, które jakoby pochodzi z rekwizytorni „Rogue One”. Ale na razie nie potwierdzono jego autentyczności.Skoro jesteśmy przy szturmowcach. Już wcześniej informowaliśmy, że niektórzy z nich mają się nazywać Death Troopers. Tu pojawiła się ciekawa analogia do starych figurek Kennera. Przy „Nowej nadziei” wydano figurkę Death Squad Commander. Prawdopodobnie jest to koincydencja, ale ciekawa. Zwłaszcza, że figurka potem miała jeszcze długie życie w reedycjach. Na planie były jeszcze dwie inne grupy szturmowców które określano mianem Pinnacle Trooper (szturmowcy pinaklowi?) oraz Scarab Trooper (szturmowcy skarabeuszowi?).Riz Ahmed przy okazji nagród BAFTA krótko poopowiadał o „Rogue One”. Jego zdaniem ten film jest inny, w pewien sposób dziwny. Gareth Edwards sprawił, że jest on bardzo prawdziwy, ale też niesamowity. To ma być świeże spojrzenie na znany świat. Nie bez powodu reżyser tak wiele mówił na temat filmów wojennych. Ahmed ma też nadzieję, że widzowie są gotowi na to, co dostaną.

Tymczasem szykowany jest zwiastun „Rogue One”. Właściwie to nawet już zmontowano dwa lub trzy, które gdzieś krążą w ramach testowania odbioru. Są mroczniejsze niż to, co dotychczas widzieliśmy w sadze. Te zajawki mają publiczności przede wszystkim pokazać ton filmu. Niestety nie wiadomo kiedy zostaną upublicznione.

Z innych plotek. Emeson Nwolie, statysta ze „Strażników galaktyki” i drugich „Avengersów” ma też małą rólkę w „Rogue One”. Pewnie znów jest statystą. Ale ciekawsze jest to, że jego rola jest opisana jako religijny wojownik. Czy to błąd, czy przypadkiem zdradzono jakąś istotniejszą informację, na razie nie wiemy.

Na koniec oficjalnie już. Piątek Mocy będzie – 30 września 2016. Wtedy pojawią się produkty z „Rogue One”. Na opakowaniu ma być Darth Vader (według jednych źródeł) lub szturmowiec i AT-AT (według drugich). W każdym razie obecność Imperium będzie widoczna w filmie.


KOMENTARZE (10)

Łotr 1

Plotkowo łachudrowo

2016-02-13 16:30:05

Na początek małe potwierdzenie. Bob Iger stwierdził, że zdjęcia do „Rogue One” zostały ukończone. Teraz trwa postprodukcja filmu Garetha Edwardsa. Iger jest bardzo zadowolony z tego, co widział. A widział prawdopodobnie roboczy montaż filmu, lub pewną jego część. Więcej o tym, co Iger mówił o sadze przeczytacie tutaj.

Pojawiły się informacje, że pierwsze produkty związane z filmem zawitają do sklepów już w czerwcu. Okazało się, że to pomyłka. Otóż firma produkująca kalendarze wysłała taką datę do Amazonu, ale po wnikliwym sprawdzeniu sprawy wyszło, że pojawią się one dopiero jesienią, wraz z pierwszą partią produktów. Wiele wskazuje, że nowy dzień Mocy będziemy mieć na początku października.Tymczasem szkocka modelka Eunice Olumide przyznała niedawno, że zagrała małą rólkę w „Rogue One”. Co prawda nie mówi ani słowa, ale zrobiono skan 3D Eunice na potrzeby figurek. Dla modelki było to niesamowite przeżycie. Podobno początkowo miała grać jakiegoś nomada, ale skończyło się, że gra jednego z przywódców Rebelii. Opisała też scenę w której gra. Goni ją jakiś czołg i dwudziestu szturmowców. No i jest dużo wybuchów. Eunice nie ma pewności, czy jej rola nie zostanie wycięta, ale już jest zadowolona, że na zawsze trafiła do archiwów Lucasfilmu.

Pojawiły się też kolejne doniesienia o „roli” Petera Cushinga. To podobno najbardziej zaawansowane odtworzenie aktora za pomocą techniki komputerowej. Podobno najwięcej problemów było z chodzeniem Tarkina. Na planie „Nowej nadziei” ze względu na problemy z nogami aktora, zamiast w oficerkach chodził on w kapciach. Więc zdjęcia kręcono tak, by nie było widać jego nóg, no i sam Cushing najczęściej siedział lub stał. Jednocześnie kamery nie nagrywały Tarkina chodzącego w kapciach po Gwieździe Śmierci, więc spece od grafiki komputerowej musieli skorzystać z innych filmów, w których Cushing normalnie chodził.

Z mniejszych spoilerów jest jeden. Otóż podobno postać Jianga Wena ma być entuzjastą broni. To taki typ, któremu jak skończy się amunicja w jednej broni, zwyczajnie wyciąga kolejną ze swojego bogatego arsenału. Wcześniej słyszeliśmy, że ma on odpowiadać za komunikację. Cóż, zobaczymy.Skoro nie ma oficjalnych zdjęć, trzeba je stworzyć samemu. Z takiego założenia wyszedł fan - Ian Hamilton, który na podstawie opisów odtworzył nowe stroje szturmowców. Zarówno tych czarnych (Death Troopers?) jak i piaskowych.
KOMENTARZE (14)

Łotr 1

Ciekawostki o Łachudrach

2016-02-03 07:29:31

Na początek zaczniemy od targów w Norymberdze. Tam pojawiła się zajawka nowych zestawów LEGO. Te związane z „Rogue One” mają wejść do sprzedaży w październiku. Niestety nic nie ujawniono, z wyjątkiem zdjęcia na którym jest coś co wygląda jak „Niewolnik I” należący do Boby Fetta. Czy to ten sam statek i Fett pojawi się w filmie, czy może inny, który tak wygląda nie wiemy.

Poza LEGO pojawiły się też przecieki dotyczące Hasbro, czyli opisy pierwszych trzech figurek z „Rogue One” z Black Series. Jest tam główna bohaterka, główny antagonista, który wygląda trochę jak Wielki Admirał Thrawn (tylko nie ma niebieskiej skóry) oraz czarny droid. Na opakowaniach jest też Darth Vader.

Są też przecieki na temat postaci z „Rogue One”. Głównie są to oznaczenia kodowe używane w trakcie produkcji (niekoniecznie muszą pojawić się w filmie. Tak jak kodem przy Epizodzie VII były nazwy Kira czy Uber, odpowiednio oznaczające Rey i Snoke’a).

Tak więc postać Felicity Jones jest oznaczona kodem Green Seal Leader, co znaczy tyle, co przywódca zielonych fok. Słowo Seal oczywiście ma wiele znaczeń, w tym choćby pieczęć, jednak foki wynikają z morskiego kontekstu pozostałych nazw. Jest to też ładne nawiązanie do amerykańskich SEALs.

Jiang Wen to Seal Communicator Blue, zaś Forest Whitaker to Eel Commander (czyli dowódca węgorzy). Alan Tudyk zaś jest oznaczony jako Seal Droid, czyli dostajemy kolejną sugestię, że gra on droida.

Foki to bez wątpienia Rebelianci. Imperialnych określano mianem rekinów (Sharks), nie wiemy tylko kim są węgorze. Czy to ktoś wyżej w Rebelii, czy może łowcy albo jeszcze ktoś? Okaże się za jakiś czas.

Niektóre źródła określają Benda Mendelsohna mianem Shark Trooper. Podobno ma być nowym czarnym charakterem, jednym z najgorszych jakich widzieliśmy w „Gwiezdnych Wojnach”.

Postać Foresta Whitakera ma być jakimś weteranem, który walczył albo przeciw Imperium, albo jeszcze w Wojnach Klonów. Tam też stracił nogę. Obecnie porusza się używając laski. Jego kostium ma przypominać kilka różnych z tych, które widzieliśmy w zamku Maz Kanaty.

Informacje te oczywiście nie są w żaden sposób potwierdzone. Na razie czekamy aż Lucasfilm zacznie oficjalnie reklamować ten film.
KOMENTARZE (25)
Loading..