TWÓJ KOKPIT
0

Łotr 1

„Entertainment Wekkly” o „Łotrze 1”

2016-06-25 20:52:01 EW

„Entertainment Weekly” powoli odsłania kolejne tajemnice „Łotra 1”. Magazyn potwierdza też kilka rzeczy. To oni po raz pierwszy oficjalnie podali, że Alexandre Desplat napisze muzykę do filmu, a także, że Mon Mothmę gra Genevieve O’Reilly. W obu przypadkach zaskoczenia nie ma, ale przynajmniej dostaliśmy prawie oficjalne potwierdzenie.

Jeśli chodzi o rolę Mon Mothmy to Kathleen Kennedy twierdzi, że będzie ona dużo bardziej znacząca niż jej występ w „Powrocie Jedi”. Zobaczmy jak przywódczyni Rebelii stara się pogodzić zwaśnionych Rebeliantów, mających różne pomysły na prowadzenie wojny, a jednocześnie problem z brakiem sukcesów.Co ważniejsze redaktorzy „Entertainment Weekly” postanowili wyjaśnić sprawę dokrętek do „Łotra 1”, pytając o to wprost Lucasfilm. Dokrętki mają trwać cztery do pięciu tygodni i skończyć się tuż przed Celebration Europe (czyli już trwają). Warto dodać, że dodatkowe zdjęcia były zaplanowane jeszcze na długo zanim w ogóle padł pierwszy klaps „Łotra 1”. Nie ma w tym nic niezwykłego, to obecnie standard przy dużych filmach. Początkowo planowano je na wiosnę, ale uznano, że przesunięcie ich w czasie da ekipie Garetha Edwardsa więcej swobody w podjęciu decyzji, co trzeba zmienić. Wszystkie zaplanowane zmiany nie mają większego wpływu na fabułę, czy sceny bitewne. Raczej są to wręcz dodatkowe ujęcia w danych scenach. Ale co ważniejsze, plan jest taki, by w połowie sierpnia film został ostatecznie zmontowany. We wrześniu odbędą się sesje na których nagrana zostanie muzyka. Warto dodać, że w przypadku „Przebudzenia Mocy” film skończono w październiku, ale muzyka powstała wcześniej. Ten terminarz oznacza tylko tyle, że nie ma szans, by dokrętki dotyczyły 40% materiału. One mają być bardzo szybko wmontowane w istniejący film. Tu istotnym pytaniem jest to dlaczego, trwają one tak długo. Okazuje się, że w dużej części wynika to z przesunięcia ich w czasie i dopasowania się do harmonogramów pracy aktorów. Dziewięcioro aktorów ma kluczowe role, a są to: Felicity Jones, Diego Luna, Donnie Yen, Alan Tudyk (jako droid), Riz Ahmed, Forest Whitaker, Wen Jiang, Ben Mendelsohn i Mads Mikkelsen.Magazyn także potwierdził udział Christophera McQuarrie w pracach nad scenariuszem. Było na ten temat wiele plotek, to kolejne potwierdzenie. Jednocześnie to nie McQuarrie zajmował się dokrętkami, a Tony Gilroy, który został konsultantem nie tylko przy „Łotrze 1” ale też następnych projektach Lucasfilmu. To Gilroy w dużej mierze odpowiadał za poprawienie dialogów i scen, jest też obecnie nowym reżyserem drugiej ekipy.

Co ważniejsze, nawet po dokrętkach to wciąż będzie inny film niż „Przebudzenie Mocy”. To nadal obraz wojenny. Wszystkie plotki na temat pokazów testowych filmów są bzdurą. Lucasfilm i Disney nie robiły niczego takiego przy „Gwiezdnych Wojnach” i obecnie nie ma takich planów. Tak jak nie ma planów Disneya by ufamilijnić ten obraz. Dwie jedyne osoby, które nie są związane z filmem czy Lucasfilmem, a które widziały ten film to Bob Iger i Alan Horn z Disneya.Z ciekawostek, na jednym z niedawno publikowanych zdjęć widzieliśmy czarnego szturmowca, trzymającego lalkę/figurkę białego szturmowca. Podobno ma to mieć wytłumaczenie w fabule filmu.

Więcej ciekawostek ma zostać pokazanych fanom w lipcu, na Celebration Europe.
KOMENTARZE (34)

Łotr 1

James Earl Jones powraca

2016-06-23 21:44:26 Entertainment Weekly

Entertainment Weekly kontynuuje swoją serię artykułów dotyczącą "Łotra 1". Wczoraj pokazywaliśmy Wam okładkę ich najnowszego numeru, na której widniało potwierdzenie obecności Dartha Vadera w najbliższym spin offie Star Wars. W dzisiaj opublikowanym artykule rozwinięto ten temat. Darth Vader pojawi się w filmie, ale jego rola będzie niewielka. Rebelianci z ledwością zdają sobie sprawę z jego istnienia. Nawet w szeregach Imperium jest on bardziej legendą niż kimś szeroko znanym. Legendą o kimś mrocznym, kto pojawia się aby wyciągnąć konsekwencje gdy zachodzi taka potrzeba. Co ważne dla fanów jednak, na ekranie nie tylko zobaczymy Dartha Vadera ale i usłyszymy jego głos w wykonaniu aktora podkładającego głos w oryginalnej trylogii: Jamesa Earla Jonesa.

W innym z dzisiejszych artykułów EW opublikowało 16 zdjęć promocyjnych z "Łotra 1". Część z nich mogliśmy już wcześniej zobaczyć, inne są nowe. Zachęcamy do obejrzenia wszystkich w tym miejscu.


KOMENTARZE (24)

Łotr 1

Sylwetki bohaterów "Łotra 1"

2016-06-22 20:52:50 EW

Tematem numeru najnowszego Entertainment Weekly jest film "Łotr 1". Zarówno w magazynie jak i na łamach ich portalu znaleźć można sporo informacji dotyczących tej produkcji, w tym przybliżenie sylwetek głównych bohaterów. Podobna sytuacja miała miejsce przed "Przebudzeniem Mocy" - wtedy również EW otrzymywało specjalne informacje na temat filmu.

Poniżej znajdziecie sylwetki głównych bohaterów "Łotra 1". Największym zaskoczeniem spośród nich jest postać grana przez Foresta Whitakera - fani seriali animowanych Star Wars na pewno ją rozpoznają. Z okładki magazynu otrzymaliśmy również potwierdzenie pojawienia się innej znanej fanom postaci - Dartha Vadera.

Jyn Erso (Felicity Jones)
Ma burzliwą przeszłość. Musiała radzić sobie sama odkąd skończyła 15 lat. Posiada umiejętności walki i wiedzę o świadku przestępczym, która może się przydać Sojuszowi Rebeliantów. Została przez niego zatrzymana i dostała szansę na wykorzystanie swoich umiejętności. Jyn staje się kimś w rodzaju Joanny d'Arc.

Cassian Andor (Diego Luna)
Andor jest Rebelianckim oficerem wywiadu. Jest oddany, zrównoważony i praktyczny. Przeżył już wiele w walce i wnosi do ekipy sporo doświadczenia. Wie jak to jest efektywnie walczyć na co dzień z Imperium.

Chirrut Imwe (Donnie Yen)
Nie jest Rycerzem Jedi, ale jest oddany ich ścieżkom. Wykorzystał swoją duchowość, aby stać się groźnym wojownikiem pomimo ślepoty. Kathlyn Kennedy powiedziała o nim, że jest takim wojującym mnichem, który wierzy w idee Jedi pomimo iż ich już nie ma w galaktyce. Wg Garetha Edwardsa Idea, że magiczne istoty przybędą nam na ratunek zanika w galaktyce. Zwyczajni ludzie muszą stanąć do walki, aby zatrzymać zło starające się zdominować świat.

Baze Malbus (Jiang Wen)
Ciężko uzbrojony Baze preferuje blaster od antycznych broni i mistycznej religii. Jest przyjacielem Chirruta i chce go chronić za wszelką cenę. Rozumie w co wierzy Chirrut, ale niekoniecznie popiera go.

Bodhi Rook (Riz Ahmed)
Bodhi pilotem Sojuszu. Jego umiejętności pilotażu w atmosferze i przestrzeni są wyśmienite. Również odznacza się nieprzeciętnymi umiejętnościami technicznymi.

K-2SO (Alan Tudyk)
Ten wysoki droid jest antytezą C-3PO. Jest twardy, pewny siebie, niezbyt zainteresowany "relacjami ludzie-roboty". Trochę przypomina Chewbaccę zamkniętego w ciele robota. Wg Edwardsa Nie obchodzi go co sądzisz. Nie powstrzymuje się przed powiedzeniem lub zrobieniem czegoś. Mówi po prostu prawdę. Podobnie jak Jyn droid również poszukuje swoistego odkupienia za błędy popełnione w przeszłości.

Galen Erso (Mads Mikkelsen)
Ojciec Jyn jest galaktycznym odpowiednikiem Oppenheimera, z wiedzą, którą chciałoby posiąść zarówno Imperium jak i Sojusz Rebeliantów. Rozumie w jaki sposób pewne rzeczy działają we wszechświecie.

Orson Krennic (Ben Mendelsohn)
Orson jest Imperialnym aparatczykiem, który za pomocą swojego oddziału szturmowców śmierci chce stłumić Rebelię i wkraść się w łaski Imperatora, jednocześnie unikając Dartha Vadera. Na dworze Imperatora rozgrywa się wiele intryg i nie można mówić o jakiejkolwiek lojalności gdy każdy chce się wspiąć się jak najwyżej w hierarchii.

Saw Gerrera (Forest Whitaker)
Ostatnią z zaprezentowanych postaci jest Saw Gerrera, którego spotkaliśmy po raz pierwszy w piątym sezonie Wojen Klonów. Obecnie jest weteranem i ekstremistą, którego nawet członkowie Rebelii się lekko obawiają. Stara się robić wiele dobrego w galaktyce, czasami nie zważając na środki jakimi dąży do celu.
KOMENTARZE (43)

Łotr 1

W oczekiwaniu na dokrętki

2016-06-22 07:22:06

Podczas odbywających się w Las Vegas Licensing Expo, pokazano wybranym osobom fragmenty Epizodu VIII ale i „Łotra 1”. Tych drugich było trochę więcej. Ludziom się podobało i co najważniejsze, podobno film jest adresowany do starszej publiczności niż „Przebudzenie Mocy”. Możliwe, że podobne fragmenty zostaną pokazane na Celebration Europe w Londynie.

Mads Mikkelsen wypowiedział się niedawno o „Łotrze 1”. Przyznał, że ma zaplanowany jeden dzień na planie w czasie dokrętek. Jego zdaniem nie ma czym się martwić. To duży film, a takie bardzo często mają zaplanowane dodatkowe zdjęcia z wielomiesięcznym wyprzedzeniem. Nie dodaje się specjalnie nowych rzeczy, a raczej poprawia pewne sceny i ujęcia, czasem trochę modyfikuje. To raczej dopracowywanie filmu, a nie kręcenie go od nowa. Zazwyczaj dokrętki nie zajmują wiele czasu w mediach, tym razem jednak jest inaczej. Zdaniem Mikkelsena to celowe działanie Disneya, w ten sposób o filmie zrobiło się głośno. Zresztą powątpiewał, by zdjęcia trwały cztery tygodnie. Tym razem aktor nie chciał nic mówić o swojej roli.

Mikkelsenowi za to podoba się bardzo wizja filmu jaką ma Gareth Edwrads. Jego zdaniem reżyser jest bardzo naturalny. Sceny między bohaterami, są bardziej kameralne, mimo obecności 500 osób na planie. Przypomina to czasami duński serial, niż hollywoodzką superprodukcję.

Ben Mendelsohn w jednym z wywiadów przyznał, że dość długo nie mógł mówić o swoim angażu do filmu. Było to o tyle trudne, że plotki o jego udziale rozniosły się stosunkowo szybko. Zdarzało mu się nawet, że dzieci zainteresowane „Gwiezdnymi Wojnami” pytały go o to. Więc mówił im jedynie, że z czasem się okaże. Po raz pierwszy o Mendelsohnie w kontekście „Łotra 1” zrobiło się głośno w marcu 2015. Obsadę ogłoszono w sierpniu.

Matthew Wood, który zajmuje się dźwiękiem filmu, przyznał, że wraz z Davidem Acordem, starają się robić nowe rzeczy, ale jednocześnie chcą zachować oryginalność świata Gwiezdnych Wojen. Chodzi o to, by TIE Fightery brzmiały jak TIE Fightery, a nie jak coś z „Piratów z Karaibów” czy „Transformersów”.

Pojawiły się plotki, że postać Foresta Whitakera na planie była nazywana Castro.Na koniec jedna ciekawostka. Otóż podobno przy kręceniu zdjęć do „Łotra 1” skorzystano z wielkich ekranów w scenach z X-wingami. Te ekrany działają w ten sposób, że wyświetla się na nich środowisko wokół pojazdu, przez co mamy lepsze złudzenie ruchu. Zasada podobna do symulacji, tyle, że tym razem jest to wykorzystywane do zdjęć. Te ekrany tym razem miały wysokość jakiś 12 metrów, więc były raczej duże. Powyżej przykładowy ekran wykorzystany w filmie „Oblivion”.
KOMENTARZE (10)

Łotr 1

Zamieszanie z łotrowymi dokrętkami

2016-06-07 04:23:35Polityka informacyjna Lucafilmu jest jaka jest. Efekt jest taki, że wiemy, iż będą dokrętki, ale różne źródła podają na ten temat odmienne informacje.

Wpierw „Entertainment Weekly” podało raczej uspokajające wieści. Dokrętki były podobno planowane na wiosnę, ale dano Garethowi Edwardsowi i jego ekipie więcej czasu na przemyślenie, co chcą zmienić i poprawić. W obecnym planie dodatkowe zdjęcia zostaną ukończone tuż przez Celebration. Źródła też sugerują, że większość scen, które mają być kręcone ponownie to sceny rozmów i siedzenia w kokpitach. Bez scen akcji. No i nie ma szans by w tym czasie mogli nakręcić na nowo 40% filmu. Inaczej nie skończyliby przed sierpniem czy nawet wrześniem. Plan jest podobno taki, by film był w całości zmontowany w połowie sierpnia (wiadomo, pewne poprawki będą, zwłaszcza jeśli chodzi o efekty specjalne), a we wrześniu ma do niego usiąść Alexandre Desplat i nagrać muzykę.

Christopher McQuarrie także zdementował swój udział w filmie, ale na liście pomocników pojawiły się jeszcze dwie inne osoby. Pierwsza to Tony Gilroy, przyjaciel Franka Marshalla (czyli męża Kathleen Kennedy). Gilroy ma na swoim koncie choćby cykl filmów o Jasonie Bournie. Gilroy podobno jest zaangażowany w produkcję „Łotra 1” i ma odegrać szczególną rolę w dokrętkach. Warto tu jednak przypomnieć, że niekoniecznie musi on być osobą, która sprząta po Edwardsie. Gilroy w podobny sposób pomagał już wcześniej Garethowi zamknąć „Godzillę”, więc możliwe, że to reżyser sam ściągnął go do pomocy. Tam Gilroy był reżyserem drugiej ekipy. Tu wszystko wskazuje na to, że Gilroy poprawia scenariusz. Pewnie będzie też jakimś konsultantem na planie.Kolejna osoba zaangażowana w dokrętki to zdaniem HollywoodReporter Simon Crane, koordynator kaskaderów i okazyjnie reżyser drugiej ekipy. Brał on udział w takich filmach jak „Willow”, „Indiana Jones i Ostatnia Krucjata”, „Goldeneye”, „Szeregowiec Ryan” i wiele innych. Crane podobno ma być reżyserem drugiej ekipy dokrętek (co samo w sobie brzmi dziwnie). Zresztą nie angażuje się go do rozmów kokpicie. Źródła, które twierdzą, że został zaangażowany, wskazują także dużo większą rolę Gilroya (miałby de facto zastąpić Edwardsa).

Jak widać informacje same sobie przeczą. Brak konkretnych wieści ze strony Lucasfilmu powoduje, że plotki się nakładają.

Skoro jesteśmy przy plotkach i dziwnych wieściach, to w sieci pojawiły się spoilery do „Łotra 1”. Co prawda wszystko wskazuje na to, że zostały one wyssane z palca, ale w obliczu tej ilości informacji, jaka do nas dociera, plotki te zaczynają żyć własnym życiem. Kto wie, może mają w sobie coś prawdziwego, dlatego potraktujemy je jako spoiler. Bardziej nawet by przestrzec przed fałszywką, bo z pewnością jeszcze wrócą nie raz.

Spoiler
Film zaczyna się od pojmania Jyn Erso, która próbowała ukraść Rebeliantom myśliwiec. Rebelianci szybko dowiadują się kim jest Jyn i proponują jej układ. Albo weźmie udział w ich misji, albo oddadzą ją łowcom nagród. Jyn zgadza się. Jest to misja szpiegowska. Imperium prowadzi jakieś zaawansowane testy broni.
Tymczasem z Jyn kontaktuje się ktoś podający się za jej ojca. Twierdzi, że był zajęty pracą i że żałuje, że nie spędził z córką czasu, ale jednocześnie informuje ją o tajnym projekcie Imperium w którym brał udział. I potrzebuje jej pomocy, bo grozi mu śmiertelne niebezpieczeństwo. Erso nie dzieli się tymi informacjami z resztą ekipy.
Rebelianci wyruszają na misję. Okazuje się, że są to testy jakiś nowych maszyn kroczących – AT-ACT. Misja Rebelii kończy się porażką. Jyn zaś ucieka, nie ma lojalności wobec Rebelii, chce tylko odnaleźć ojca.
Wkrótce okazuje się, że jej ojciec odpowiada za zbudowanie czegoś znacznie gorszego niż AT-ACT, czyli Gwiazdy Śmierci. Tu pojawiają się plany i dalej Jyn musi przekazać je do Rebelii.
Film kończy się pościgiem w kosmosie. W kluczowym momencie resztce Rebeliantów udaje się przesłać plany zanim niszczy ich Imperium.
Jedynym ocalałym członkiem ekipy jest K-2SO (czy jak się ten droid nazywa). W ekipie jest dwóch obcych, jeden ginie bardzo szybko, drugi jest elementem bardziej komediowym. W filmie mamy jedną bitwę na ziemi, cztery potyczki i pościg w kosmosie. Pojawia się Vader, Tarkin (gra go inny aktor, ale twarz ma odtworzoną komputerowo) i Leia. Na razie nie ma mowy o Hanie Solo.
(koniec spoilera))

A na koniec jeszcze jedna ciekawostka. Podobno producentem na lokacji był Zakaria Alaoui. Odpowiada on jakoby za Maroko i zdjęcia z helikoptera.
KOMENTARZE (25)

Łotr 1

Polski plakat „Łotra 1”

2016-06-03 18:40:28 Disney

Pojawił się pierwszy polski plakat „Łotra 1” (tak teraz zapisywany jest tytuł). Niestety podobnie jak to miało miejsce w oryginale, na razie jest to tylko napis na czarnym tle.Premiera polska 14 grudnia 2016.
KOMENTARZE (32)

Łotr 1

O Łotrowych dokrętkach słów parę

2016-06-03 07:17:04

Na MakingStarWars pojawiły się nowe informacje o dokrętkach „Łotra Jeden”. Potrwają one dużo dłużej niż wcześniej podano. Podobno zdjęcia mają trwać przez 6 dni w tygodniu przez 8 kolejnych tygodni. Planują na nowo nakręcić 40% filmu. Odtworzono 32 scenografie.

Co ciekawsze, źródła sugerują, że Gareth Edwards jednak będzie miał mniej do powiedzenia niż wcześniej sądzono. Po pierwsze dostanie partnera, a jest nim Christohper McQuarrie, który wcześniej poprawiał scenariusz. Chris nakręcił też ostatnią „Mission: Impossible – Rogue Nation”. Tam nad McQuarriem czuwał J.J. Abrams, który tym razem także ma nadzorować dokrętki.

Podobno McQuarrie ma dopilnować, by film był bliski zmianom, które naniósł on w scenariuszu. Niestety Chris zaczął pracę na tyle późno, że nie wszystkie zmiany uwzględniono. Część ujęć ekipa nakręciła według pierwotnych założeń. Wizja McQuarriego ma być teraz obowiązująca. W obronie Edwardsa można powiedzieć tylko, że decyzja o nie trzymaniu się scenariusza wynikała w dużej mierze z presji czasowej. Inne źródła sugerują, że Edwardsowi także ograniczono budżet, więc trzymanie się pierwotnych pomysłów zdawało się być rozsądne. Teraz nie oszczędzają na kosztach, więc pierwotny budżet ma zostać przywrócony. Pewnie nawet przekroczony.

Z innych źródeł wiemy, że Disneyowi bardzo zależy na tym, by film był bardzo dobry. Chcą by spin-offy od samego początku zaczęły się równie mocnym uderzeniem jak nowe epizody. Na razie nie ma zagrożenia, że premiera się opóźni.

Co ciekawe, niektórzy członkowie ekipy żartują sobie, że teraz będą kręcić na nowo cały film. Dokrętki były planowane wcześniej, ale jeśli te informacje są prawdziwe, to będą dużo bardziej intensywne, niż pierwotnie zakładano.

Natomiast z ciekawostek wyszło, że „Łotr” miał jeszcze jednego scenarzystę. Gary Whitta napisał pierwszą wersję. Kolejną Chris Weitz. Dalej poprawkami zajął się Scott Z. Burns („Ultimatum Bourne’a”, „Panaceum”, „Contagion – epidemia strachu”). Dopiero na końcu tekst poprawiał Chris McQuarrie.

Sam McQuarrie zdążył zaprzeczyć na twitterze tym pogłoskom.

Wcześniej o dokrętkach pisaliśmy tutaj.
KOMENTARZE (26)

Łotr 1

Łotrowe dokrętki

2016-06-01 07:23:19„Łotra Jeden” czekają dokrętki. Pierwszy na ten temat wypowiedział się Donnie Yen. Przyznał, że w tym roku nie będzie mógł spędzić Dnia Ojca ze swoimi dziećmi, gdyż będzie w Londynie pracował nad dodatkowymi zdjęciami do „Łotra Jeden”. Jednocześnie stwierdził, że nie wybrał tego filmu dla pieniędzy, a największą motywacją by wziąć w nim udział, jest to, że sprawi tym ogromną radość swoim dzieciom. Te jak łatwo zgadnąć, są wielkimi fanami sagi.

Sam fakt dokrętek nie jest niczym zaskakującym. Do premiery filmu jest jeszcze sporo czasu, więc dodatkowe i zmienione sceny są najczęściej dużo wcześniej zaplanowane. Zwłaszcza w przypadku drugiej ekipy. Tak to wyglądało w poprzednich filmach z cyklu. Ale, w tym miejscu pojawia się serwis PageSix ze swoimi rewelacjami. Twierdzą oni, że dokrętki będą trwały cztery tygodnie w lipcu (dzień ojca nawet w Chinach przypada w czerwcu). Zdaniem PageSix Gareth Edwards nie udźwignął zadania. Przygotowano obecnie pierwszą wersję filmu, która nie tylko nie spodobała się decydentom w Disneyu, ale sprawiła, że wpadli oni jakoby w panikę. Film J.J. Abramsa był w pewien sposób bezpiecznym pewniakiem, ale też wyśrubował mocno oczekiwania, tak zarządu Disneya jak i widzów. „Łotrowi” podobno trochę brakuje by sprostać wyzwaniu. Jednocześnie Page Six nie pisze w czym problem.

Sami przedstawiciele Disneya nie widzą w tym nic niezwykłego. Twierdzą, że dodatkowe zdjęcia to zawsze możliwość ulepszenia filmu, a ekipa „Łotra Jeden” próbuje dać z siebie wszystko.

Trochę w innym tonie wypowiadają się inne serwisy, w tym „Hollywood Reporter” i „Deadline”. Z ich informacji wynika, że pokazy „Łotra Jeden” były organizowane tylko dla szefostwa Disneya, a Edwards zrobił przyzwoity film SF. Disney jednak chce czegoś więcej, więc przy dokrętkach mają trochę pójść w kierunku kina przygodowego o lżejszym tonie („Łotr” podobno jest ciężki), ale też popracować nad końcówką. Ostatnie kilkanaście minut to wprowadzenie do „Nowej nadziei” i to one budzą pewien niepokój, ze względu na zbytnie odejście od estetyki oryginału. Więc „Łotra” będą ugwiezdniowojenniać.

Inne źródła niż Page Six sugerują, że zdjęcia mogą potrwać nie cztery, a trzy tygodnie i że były wcześniej zaplanowane. Warto dodać, że w przypadku „Przebudzenia Mocy” trwały one podobnie. Problemy były na planie „Fantastycznej czwórki” i tam dokrętki zostały rozbite na pięć miesięcy. Więc chyba nie ma powodów do paniki.

Temat na forum
KOMENTARZE (37)
Loading..