TWÓJ KOKPIT
0

Łotr 1

Nowe wieści i przecieki o „Łotrze 1”

2016-07-30 04:22:37

Na początek małe sprostowanie od Garetha Edwardsa. Reżyser w jednym z wywiadów powiedział, że nie wie czy powinien o tym mówić, ale chyba jedną rzecz trzeba wyjaśnić. Nie będzie Hana Solo w „Łotrze 1”. A co za tym idzie, Alden Ehrenreich nie pojawi się w pierwszym spin-offie. Więc kto wie, może faktycznie filmów o Hanie Solo będzie więcej? Dodatkowo w „Łotrze 1” nie gra też Hayden Christensen. I to by było na tyle jeśli chodzi o prostowanie plotek. Za to jest nowe zdjęcie Bohdiego Rooka (Riz Ahmed).Tuż przed Celebration Mads Mikkelsen udzielił wywiadu, w którym mówi wprost, że dokrętki do „Łotra 1” są właściwie skończone. Zważywszy na to, że było to prawie dwa tygodnie temu, pierwsza „Antologia” jest już nakręcona. Jeśli wcześniejsze doniesienia są prawdziwe, znaczy to, że w sierpniu film zostanie ostatecznie zmontowany, potem będzie nagrana muzyka i zostanie czas na ewentualne drobne poprawki w montażu. Mads ponownie potwierdził, że w tych dokrętkach nie ma nic niezwykłego, to normalna praktyka.

Chwalił też prace na planie pod kierownictwem Garetha Edwardsa. Aktor twierdzi, że reżyser pozwolił im zapomnieć o całym wszechświecie, o wszystkich stworach, potworach, planetach i efektach. Pozwolił im normalnie grać, był bardzo pro-aktorski.

Na koniec jeszcze jeden koncept z „Łotra 1”, który niedawno wyciekł.


KOMENTARZE (10)

Łotr 1

Obcy „Łotra 1”

2016-07-25 17:15:47

Choć na San Diego ComicCon zabrakło w tym roku panelu o filmowych „Gwiezdnych Wojnach” (tydzień po Celebration trudno było coś nowego zdradzić, nie irytując bywalców jednej lub drugiej imprezy), ale jeden smaczek ujawniono. Wśród wystawionych kostiumów znalazł się nie pokazywany dotychczas nigdzie wcześniej obcy nazwany Edrio „Two Tubes”. To pilot i najemnik, który lata razem ze swoim bratem Benthiciem, o ile tak to można nazwać. Należą do gatunku, który wykluwa się z jaj. Edrio i Benthic pochodzą z jednego miotu, dzielą też przezwisko. Używają specjalnej aparatury, która pozwala przedstawicielom rasy Tognath oddychać w atmosferze z tlenem. Ich rodzimy świat, Yar Togna został zajęty przez Imperium, obaj zostali uchodźcami, obecnie walczą u boku Sawa Gerrery (Forest Whitaker).Tymczasem w „Entertainment Weekly” znalazł się artykuł, w którym Gareth Edwards zdradza sekrety dwóch innych obcych. Pierwszy z nich był w produkcji określany jako „Bigmouth” (wielka gęba), nazywa się Pao. Edwards wspomina, że gdzieś w trakcie projektowania obcych padł pomysł, by mieć jednego, który szeroko rozdziawia paszcze i krzyczy. Tak narodził się Pao. Jest obecnie przywódcą plutonu i zapewne będziemy mieli okazję zobaczyć jak krzyczy otwierając szeroko swe usta. Drugi obcy, to już znany nam Bistan, czyli „Kosmiczna małpa”. Wiemy tylko, że będzie strzelcem na U-Wingu. Nie ma jakiejś ważnej roli do odegrania w filmie, ale podobno mamy go zapamiętać. Pochodzi z nowej rasy, którą nazwano Iakaru.


KOMENTARZE (16)

Łotr 1

Wieści o Łotrze z Celebration

2016-07-20 07:19:37

O panelu łotrowym pisaliśmy tutaj, ale to nie było jedyne miejsce w którym mogliśmy dowiedzieć się czegoś o „Łotrze 1” podczas Celebration.

Jedna z najciekawszych informacji pojawiła się w wywiadach, jakich udzielili Kathleen Kennedy i Gareth Edwards, dotyczy napisów początkowych, a dokładniej ich prawdopodobnego braku. Gareth twierdzi, że kwestia czy się pojawią, czy nie, nie jest jeszcze przesądzona. Kathleen zaś mówiła o konieczności zdefiniowania Antologii jako czegoś innego niż Epizody i na razie jej zdaniem jest większe prawdopodobieństwo, że tych napisów nie będzie. Choć oczywiście ostatecznej decyzji nie ma. Kennedy sugerowała także, że taki wstęp, iż napisów nie uświadczymy w „Łotrze 1” został nam zakomunikowany w filmiku otwierającym panel. Filmik ten jest już dostępny w sieci.Kilka informacji o „Łotrze 1” pojawiło się także podczas panelu na którym Neal Scanlan i jego ekipa mówili o stworach i droidach z Epizodu VII. Neal mówił o płynnym przechodzeniu do nowych filmów i o tworzeniu kolejnych stworów. Na scenie zaprezentowano jednego. Twórcy określali go mianem kosmicznej małpy i nie byli pewni jak się ta istota ostatecznie nazywa. Wynika to w dużej mierze z pracy. Sekretność na planie jest tak duża, że nawet ekipa odpowiadająca za tworzenie stworów nie do końca wie jaką rolę będą one odgrywać w filmie. Czasem tylko wiedzą, czego można się spodziewać w scenie, no i dostają koncepty. Według przecieków był on określany jako Bistan.Gareth Edwards zdradził też skąd się wziął pomysł na szturmowców śmierci. Mając możliwość przeglądania archiwów Lucasfilmu skorzystał z tego. Oczywiście zachwycał się modelami X-wingów czy „Sokoła Millennium” używanymi podczas zdjęć, ale znalazł tam też rysunki Joe Johnstona i Ralpha McQuarriego ukazujące pierwotne koncepcje szturmowców. Byli oni wyżsi i szczuplejsi, przez to bardziej przerażający. To zainspirowało Edwardsa. Ostatecznie zmieniono im kolor na czarny, ale główny pomysł bazuje na szkicach z okresu „Nowej nadziei”.

Potwierdzono także, że Rian Johnson i producent Epizodu VIII Ram Bergman pojawią się w „Łotrze 1”. Gareth pokazał zdjęcie z planu z nimi i zaświadczył, że nie wyleciało ono z montażu. Na planie nagrano też ujęcia z Philem Lordem i Chrisem Millerem, reżyserami filmu o Hanie Solo, ale scena z nimi już została wycięta.Na koniec warto poruszyć sprawę zwiastuna. Ten został pokazany na Celebration, ale jedynie w głównej sali konwentowej. Nie transmitowano go na streamingach. Nie wiadomo, czy i kiedy zwiastun ten zostanie upubliczniony. Niektóre źródła twierdzą, że był on przygotowany specjalnie na konwent i gdy w końcu trafi do sieci oficjalnie będzie zmodyfikowany. Niestety nie wiadomo kiedy miałoby to nastąpić.
KOMENTARZE (33)

Łotr 1

Celebration Europe: Panel o "Łotrze 1"

2016-07-15 22:17:03

Panel "Łotra 1" to bez wątpienia najważniejsze wydarzenie dzisiejszego dnia na Celebration. Od 6 rano można było dostać wejściówki na niego. Ilość miejsc oczywiście ograniczona, więc kolejki zaczęły formować się jeszcze wczoraj; wszystkie przepustki się rozeszły dziś rano. Ci, którzy się nie dostali, mogli skorzystać z retransmisji panelu w pozostałych salach.

Warto zauważyć, że na panelu nie powiedziano wiele nowego, spora część przekazanych informacji wyciekła wcześniej z innych źródeł. Tym samym uzyskaliśmy mnóstwo potwierdzeń, a dodatkowo zaprezentowano nowy plakat (uczestnicy panelu dostali go, wychodząc), filmik z produkcji, a także na sam koniec najbardziej wyczekiwany przez fanów zwiastun. Tyle, że nie trafił on legalną drogą do sieci. Na panelu pokazano go tylko raz.Panel zaczął się w bardzo interesujący sposób. Na ekranie pojawiły się napisy początkowe z "Nowej nadziei". Gdy doszły do drugiego akapitu mówiącego o przejęciu planów Gwiazdy Śmierci usłyszeliśmy szumy i zaczęło przerywać "transmisję", a potem pojawiło się logo "Łotra 1".

Na scenę wyszła Gwendoline Christie, czyli kapitan Phasma, prowadząca panel. W pierwszej części gośćmi byli producenci i reżyser Kathleen Kennedy, Gareth Edwards, Kiri Hart i John Knoll.Na początku Kathleen Kennedy powiedziała, że to będzie inny film niż pozostałe w cyklu. Antologie dają możliwości twórcze. W tym przypadku istotne jest także powiązanie z "Nową nadzieją", do której zdjęcia zakończyły się mniej więcej 40 lat temu w Londynie. Dodała także, że za wyborem Garetha stało to w jaki sposób kręci on filmy. Choćby fakt, że na planie potrafi dźwigać kamerę na swoich barkach, dosłownie, nie w przenośni.

Dla Edwardsa, który dorastał na "Nowej nadziei" sama możliwość stworzenia "Gwiezdnych Wojen" to coś nierealnego, w co trudno mu uwierzyć. Problemem jest też to, że nie zawsze może mówić o tym, co się dzieje w pracy swoim bliskim. Miał kilka takich anegdotek. W tym wizyta Marka Hamilla na planie, co oczywiście dla Garetha było olbrzymim wydarzeniem. Znów nie mógł się chwalić o tym nikomu, a w duchu liczył, by ktoś zrobił zdjęcie (i tak się stało). Wspominał też, jak poinformowano go o specjalnym gościu w poniedziałek. Reżyser poproszony o zgadnięcie żartem strzelił, że to będzie George Lucas. I faktycznie to był Lucas, a Gareth był przez cały weekend w nerwach. Jak się okazało niepotrzebnie, bo ten był pozytywnie nastawiony do nowego filmu.

John Knoll rozwinął historię początków "Łotra 1". Pomysł narodził się przy serialu aktorskim. Knoll chciał zrobić z tego taki "Mission: Impossible". Rick McCallum wysłuchał go, a potem powiedział, że serial pójdzie w innym kierunku. Pomysł wylądował w szufladzie. Gdy pojawiły się Antologie, za namową przyjaciela Knoll porozmawiał z Kennedy i tak oto narodził się "Łotr 1". Knoll pokazał też jeden z wczesnych konceptów drużyny. Tu były duże zmiany.Kiri Hart powiedziała niewiele, właściwie innymi słowami powtórzyła myśl Kennedy o możliwościach Antologii.

Gareth mówił o lokacjach. W szczególności dwóch. Pierwsza to Malediwy, raj na ziemi, choć nie bez problemów. Zdjęcia szturmowców na plaży z chmurami burzowymi w tle nie są poprawiane komputerowo. Tak to wyglądało. Zaś szturmowców grali żołnierze armii Malediwów. Oni nie wiedzieli nic o "Gwiezdnych Wojnach", więc było to dla nich bardzo dziwne zadanie. Druga lokacja to stacja metra Canary Wharf w Londynie (jakieś 4 przystanki od ExCel, gdzie odbywa się Celebration). Garethowi bardzo się kojarzyła z filmami SF i stwierdził, że pewnego dnia coś tam nakręci. Przy "Łotrze 1" okazało się, że idealnie pasuje, bo można tam zrobić scenę pościgu. Zdjęcia nakręcono w nocy, gdy stacja była nieczynna. Trwało to cztery godziny i było ciekawym wyzwaniem logistycznym.Potem zaczęły się potwierdzenia. Planeta nagrywana na Malediwach nazywa się Scarif. Dalej plakat, dokument i na scenie pojawia się obsada. Felicity Jones, Diego Luna, Riz Ahmed, Donnie Yen, Jiang Wen, Alan Tudyk, Mads Mikkelsen, Forest Whitaker i na końcu Ben Mendelsohn, który wszedł w stroju dyrektora Krennicka.

Sierżant Jyn Erso jest innym typem postaci niż Rey czy Luke. Ona wie, czego chce, jest ukształtowana i wiemy dużo o jej przeszłości.

Kapitan Cassian Andor jest drugim członkiem grupy. To on przeprogramował imperialnego droida K2-SO. Reszta ekipy dołącza w trakcie. Początkowo jest tylko Jyn i on. Luna zauważył też, że łotry będą mieć wzajemne animozje.

K2-SO to inny droid niż znamy. Przede wszystkim po przeprogramowaniu nie słucha poleceń. Robi co uważa za stosowne. Pokazano też fragment z filmu nagrany na pustyni w Jordanii (prawdopodobnie Wadi Rum), gdzie Erso i Andor dają tobołek K2, ale on zamiast go wziąć porzuca go. Przy okazji Tudyka okazało się także, że na Malediwach aktor, gdy zobaczył rekina wielorybiego (największa żyjąca ryba, żywi się planktonem, więc nie jest niebezpieczna), rozebrał się i wskoczył do wody. Oczywiście śmiano się z niego.

Bohdi to oficer Imperium, który nie popiera działań tej organizacji, stąd pomaga łotrom. Pochodzi z planety (ew. miasta) Jedha, która jest okupywana przez Imperium. Istnieje tam też kult Mocy i Jedi.

Chirrrut to mnich z Jedhy. Jest ślepy, ale wyćwiczony w sztukach walki. Wierzy w Moc. Jego przyjaciel Baze, udaje, że podziela tę wiarę, ale tak nie jest. Natomiast dla niego liczy się broń. Jian Weng zdradził, że po śmierci przyjaciela Baze uwierzy w Moc, więc prawdopodobnie powiedział za dużo.

Saw Gerrera, tu nie dowiedzieliśmy się niczego nowego. Poza tym, że Whitaker obejrzał sobie "Wojny klonów" z tą postacią.Potem przyszłą pora na Galena Erso. Mads zdradził, że to naukowiec, który opracował coś, co zmieni oblicze galaktyki.

Na scenę wrócił też Mendelsohn, acz bez kostiumu. Przyznał, że Krennic to czarny charakter raczej z tych bystrzejszych. Z pewnością mądrzejszy od swoich poprzedników. No i cwańszy.

Następnie potwierdzono, że Darth Vader pojawi się w filmie. Gareth wspomniał, że poleciał do Nowego Jorku w grudniu, by James Earl Jones nagrał swoje kwestie. Znów w Edwardsie obudził się fan. Śmiał się, że bardzo trudno w sposób neutralny komplementować aktora, gdy ma się atak nergazmu.

Na koniec wszyscy pozowali do zdjęcia grupowego, a potem zobaczyliśmy zwiastun.
KOMENTARZE (6)

Łotr 1

Celebration Europe: Zdjęcia kostiumów z "Łotra 1"

2016-07-15 21:31:14

Na tegorocznym "Star Wars Celebration" w Londynie zaprezentowano wystawę kostiumów z filmu "Łotr 1". Wśród kostiumów mogliśmy zobaczyć stroje zarówno głównej obsady jak i szturmowców. Poniżej zamieściliśmy dla Was zdjęcia całej wystawy.

Jyn Erso


Baze Malbus


Chirrut Imwe


Cassian Andor


Bodhi Rook


Orson Krennic


Szturmowcy


Inne

KOMENTARZE (12)

Łotr 1

Celebration Europe 2016: Fragmenty "Łotra 1" w filmiku zza kulis [update]

2016-07-15 18:06:16

Zgodnie z zapowiedzią sprzed tygodnia, dziś na konwencie Celebration Europe w Londynie zadebiutowała trzyminutowa zapowiedź "Łotra 1", będąca jednocześnie filmem z planu. Zapraszamy do obejrzenia.Dodatkowo ujawniono oficjalny teaserowy plakat.
Update: dodaliśmy jeszcze naszą rodzimą wersję plakatu.


Temat na forum.
KOMENTARZE (122)

Łotr 1

Pełny zwiastun w piątek

2016-07-09 20:55:12

Zaczynamy od czegoś, co właściwie było do przewidzenia. W piątek na Celebration w Londynie odbędzie się premiera nowego zwiastuna „Łotra 1”. Także w piątek zostanie on wyemitowany w telewizji ABC w USA, zapewne też trafi do sieci. Zwiastun ma mieć 3 minuty. Na Celebration panel o „Łotrze 1” będzie retransmitowany we wszystkich salach prelekcyjnych, dodatkowo będzie też transmitowany w sieci. Na panelu będą obecni Gareth Edwards, Kathleen Kennedy i ich goście. Zacznie się w piątek około godziny 17:00 naszego czasu.Wracając do tematu dokrętek. Na ich temat wypowiedział się Riz Ahmed, który gra pilota Bohdiego Rooka. Stwierdził on, że dokrętki to nic szczególnego w przypadku dużych produkcji. Każdy taki film składa się z trzech faz życia, scenariusza, zdjęć i montażu. Zawsze są wprowadzane zmiany, a te w montażu wymagają dodatkowego lub poprawionego materiału. Jego zdaniem obraz jest trochę zwariowany, ale jednocześnie aktor jest bardzo zadowolony z uzyskanego efektu i dumny ze swojej pracy. Jednocześnie bardzo podkreśla, że to będzie inny typ filmu, niż znane dotychczas „Gwiezdne Wojny”, ma być zdecydowanie bardziej wojenny.

Powoli wyciekają też inne informacje na temat „Łotra 1”. Tym razem wyciekło kilka stron z przewodnika „Rogue One: A Star Wars Story”. Niestety zostały one już usunięte z sieci (choć pewnie można je znaleźć jak się chce). Stamtąd mamy kilka spoilerów może nie wprost fabularnych, ale lepiej uważać. Podobno planeta przy której konstruowana jest Gwiazda Śmierci nazywa się Scarif. Świat ten ma mieć wokół siebie bardzo potężną tarczę siłową, więc łotry będą musiały znaleźć sposób by się prześlizgnąć.
U-wing, którego pilotem jest Bohdi Rook to nie tyle myśliwiec, co lądownik. W dodatku tych U-wingów jest więcej.
(koniec spoilera).
Na razie to nie potwierdzone informacje, więc należy je traktować z rezerwą.
KOMENTARZE (24)

Łotr 1

Łotrowe ploteczki

2016-07-02 06:36:51

Jednym z ciekawszych pytań związanych z „Łotrem 1” jest to, czy film będzie miał napisy początkowe. Okazuje się, że nie jest to wcale takie pewne, ale jeszcze nic nie jest przesądzone. Podobno dyskusje trwają. Kathleen Kennedy twierdzi, że wraz z Garethem Edwardsem jak i Story Group, ciągle się zastanawiają nad tym. Decyzja jest o tyle ważna, że nie będzie dotyczyć tylko i wyłącznie „Łotra 1”, ale też kolejnych filmów, w tym tego o Hanie Solo.Kolejna ciekawostka jest taka, że na razie nie zdradzono, kto dokładnie będzie wcielał się w rolę Dartha Vadera. No oczywiście nie licząc głosu, tam ma powrócić James Earl Jones, ma to być rola zbiorowa. Natomiast jedno jest pewne, Hayden Christensen nie wróci w „Łotrze 1”.Zgodnie z tym, co jest napisane na IMDB, aktorka Valene Kane gra w „Łotrze 1” postać imieniem Lyra Erso. To imię już słyszeliśmy, choćby tutaj. Wiemy, że Gabrielle Fritz jest dublerką tej postaci. Wcześniej niektóre źródła sugerowały, że Lyra to bohaterka w którą w cieli się Felicity Jones, ale to zdementowano. Zatem wygląda na to, że poza Galenem i Jyn poznamy jeszcze jedną osobę z rodziny Erso. Czy Lyra będzie siostrą, czy może matką Jyn, to się pewnie jeszcze okaże.

Pojawiły się też pierwsze przecieki związane z zabawkami. Wśród nich jest okręt kosmiczny nazwany „Raven”. Nie wiemy czy to nazwa własna, czy jakieś oznaczenie. No i wspomniano też pomarańczowe snowspeedery (czy raczej airspeedery). Na ile będzie mieć to pokrycie w filmie, zobaczymy.
KOMENTARZE (14)
Loading..