TWÓJ KOKPIT
0

Łotr 1

Finalny zwiastun „Łotra 1” przed...

2016-09-30 07:36:38Dziś jedna, krótka, acz niestety nieoficjalna wiadomość. Otóż finalny zwiastun „Łotra 1” ma się pojawić w okolicach premiery filmu „Doktor Strange” (występuje tam między innymi Mads Mikkelsen). To nowy obraz ze stajni Disneya/Marvela, więc idealnie nadaje się do reklamowania „Gwiezdnych Wojen”. Informacje te pochodzą od przedstawicieli Disneya obecnych na Kino Expo International w Sankt Petersburgu. Tam „Doktor Strange” ma się pojawić 28 października. Polska premiera jest zaplanowana na 26 października. Amerykańska podobnie, acz tam film ma trafić do szerokiej dystrybucji tydzień później.

Za to dziś świętujemy Piątek Mocy. Pierwsza fala produktów związanych z „Łotrem 1” powinna od dziś być w sklepach.
KOMENTARZE (14)

Łotr 1

Bob Iger nie wierzy w „Łotra 1”

2016-09-27 22:17:14

Bob Iger nie ma złudzeń, jeśli chodzi o „Łotra 1”. W Disneyu wiedzą, że jeśli chodzi o zarobki, film Garetha Edwardsa nie dogoni „Przebudzenia Mocy”. Nikt się też nie spodziewa, że poziom przychodu będzie podobny. Ale jednocześnie w Disneyu są dobrej myśli, gdyż poziom zainteresowania zdjęciami, czy zwiastunami nowego filmu jest bardzo podobny jak w przypadku Epizodu VII.Powoli poznajemy za to nowe postaci z „Łotra 1”. Moroff przedstawiciel rasy Gigoran. Jest on najemnikiem.Valene Kane to aktorka, która wcieli się w rolę matki Jyn Erso, Lyry. Może już mówić na temat swojej roli. Aktorka jest fanką „Gwiezdnych Wojen” na których dorastała, więc informacja o udziale była dla niej dużym zaskoczeniem. Właściwie nie mogła w to uwierzyć, do momentu, gdy pojawiła się na Islandii, gdzie kręcono sceny z jej udziałem. Nie mówiła wiele o swojej roli, ale wszystko wskazuje na to, że będzie ona raczej niewielka.
KOMENTARZE (20)

Łotr 1

Azjatyckie plakaty

2016-09-20 22:06:40

Na początek dwa nowe plakaty. Pierwszy pochodzi z Japonii, drugi z Korei Południowej.Zdaniem Riza Ahmeda, „Łotr 1” będzie dość ciężkim filmem. Z jednej strony mamy mieć wiele postaci, z Bohdi Rookiem na czele, które muszą się mierzyć z konfliktem lojalności. Ale z drugiej strony dotyczy to także pracy kamery. Ta jest ponoć szorstka i gotowa na wszystko, przypomina w wielu miejscach styl programów dokumentalnych starających się przekazać obraz jak najbardziej wiernie i naturalnie.

Felicity Jones zapytana o inspirację dla postaci Jyn opowiedziała pewną anegdotkę. Otóż gdy pracowała na planie „Siedem minut po północy”, grała razem z Sigourney Weaver. To właśnie na jej postaci, czyli Ripley z cyklu o „Obcym” dość mocno oparta jest Jyn Erso. Na tej roli też Felicity się wzorowała. Zdaniem Jones scenarzyści może nie opierali się bezpośrednio na „Obcym”, ale to był jeden z pierwszych filmów, po które sięgnęła szykując się do roli.

Michael Giacchino na twitterze potwierdził już swój udział w „Łotrze 1”. Przyznał, że bardzo lubi pracę Alexandre’a Desplata i chciał ją usłyszeć, ale w tym biznesie czasem się zdarzają kolizje terminów.

W ostatnim GoRouge pojawiła się nazwa nowej planety - Eadu. To planeta na której w zwiastunach pada deszcz. Na razie więcej o niej nie wiemy.

Na stronie LEGO pojawiły się opisy członków rebelianckiej drużyny. Większość już znamy, więc najistotniejszy okazał się Pao, o którym niewiele widzieliśmy. Pochodzi on z ziemnowodnej rasy zwanej Drabata. Jest zawziętym komandosem, który zagrzewa innych do walki z Imperium swoim okrzykiem wojennym „Sa’kalla!” jak to ma w zwyczaju (przy okazji rozdziawiając swoje gardło). Dołączył do ekipy „Łotra 1” podczas historycznej misji zabezpieczenia planów Gwiazdy Śmierci. Jeśli ostatnie zdanie jest prawdziwe, „Łotr 1” to nazwa oddziału.
KOMENTARZE (27)

Łotr 1

Michael Giacchino nowym kompozytorem "Łotra 1"

2016-09-16 08:54:35

Kilka godzin temu Hollywood Reporter podał informację, że na stanowisku kompozytora "Łotra 1" Alexandra Desplata zastąpi Michael Giacchino. Powodem ponoć były problemy z terminami Desplata. Z uwagi na rozległe dokrętki do "Łotra 1", przesunął się termin prac nad soundtrackiem nachodząc na inne kontrakty Desplata. Disney z Lucasfilmem zwrócili się w tej sytuacji do Giacchiano, z którym współpracowali już kilkukrotnie.

To nie jest pierwsza przygoda Giacchino z Gwiezdnymi Wojnami, wczesniej miał okazję komponować muzykę do Star Tours - gwiezdno-wojennej atrakcji w parkach Disneya. Dla Disneya pracował wcześniej już też m.in. nad filmami Zwierzogród i W głowie się nie mieści. Giacchino ma za sobą też wieloletnią współpracę z J.J. Abramsem i studiem Bad Robot - komponował dla nich muzykę do m.in. nowych Star Treków, Super 8 czy Mission Impossible. Michael Giacchino, od czasu ogłoszenia powrotu Gwiezdnych Wojen do kin, wielokrotnie przewijał się w plotkach jako kompozytor do nowych filmów. Teraz będziemy mogli się przekonać jak rzeczywiście się sprawdzi w tej roli.
KOMENTARZE (35)

Łotr 1

Nowe zdjęcia z „Łotra 1”

2016-09-03 16:29:25

W sieci pojawiły się trzy nowe zdjęcia z „Łotra 1”. Na jednym widzimy Felicity Jones, czyli Jyn Erso w kajdankach. Na drugim dyrektora Orsona Krennica (Ben Mendelsohn), na trzecim zaś szturmowców śmierci.Na oficjalnej zaś wraz z ostatnim Star Wars Show ujawniono nowego droida, C5-B5, czyli imperialnego astromecha. Ma on być bardziej posłuszny i bardziej bezosobowy, niż droidy, które znamy, wszystko dzięki regularnemu czyszczeniu pamięci.


KOMENTARZE (10)
Loading..