TWÓJ KOKPIT
0

Han Solo

„Han Solo” to już nie „Gwiezdne Wojny”

2018-01-26 21:06:40

Po katastrofalnych wynikach w „Ostatniego Jedi” w Chinach, Lucasfilm zdecydował odciąć się na tamtejszym rynku od marki „Gwiezdne Wojny”. „Han Solo” nie będzie miał podtytułu „Historii”. Ma być sprzedawany jako niezależny film, choć tytuł też trochę zmodyfikowano. Po przetłumaczeniu na angielski brzmiałby „Ranger Solo” i tylko tyle. Zobaczymy na ile uda się tym sposobem przechytrzyć Chińczyków.

Po sieci krąży informacja o tym, że „Han Solo” będzie trwał 143 minuty. Na razie trudno to potwierdzić, zwłaszcza, że jak wiemy, niebawem czekają nas dokrętki. Być może to czas zbliżony, bowiem Ron Howard nie kręci teraz filmu na nowo, jedynie poprawia pewne ujęcia.

A skoro o Howardzie mowa, to on jeden stara się promować „Hana Solo” jak tylko może. Znów zamieścił zdjęcie na twitterze, tym razem z postprodukcji. Towarzyszy mu Warwick Davis, który i w tym filmie zagrał jakąś małą rolę.A kiedy zwiastun? Wygląda na to, że największe szanse są przy Super Bowl czyli 4 lutego. Czekamy z niecierpliwością.
KOMENTARZE (53)

Han Solo

Co z tym zwiastunem?

2018-01-22 21:07:52

„Ostatni Jedi” powoli kończy swoją kinową przygodę. W Chinach został ściągnięty z ekranów po dwóch tygodniach. Od kilku dni chodzą słuchy, że zwiastun „Hana Solo” jest już tuż, tuż. Może niekoniecznie już zaraz, ale niebawem.

Potwierdza to między innymi Anthony Breznican, który nie raz udowodnił swe dobre relacje z Lucasfilmem.Inne źródła wskazują, że zwiastun trafił już do IMAXów. Tam czeka na premierę, która ma odbyć się niebawem. W weekend wchodzi nowy „Więzień labiryntu”, podobno właśnie do tego filmu dołączono zwiastun „Hana Solo”. Jeśli te plotki są prawdziwe, to zwiastun zadebiutuje albo w środę albo w czwartek w sieci. Jeśli nie to być może zostanie poczekać na Super Bowl (czyli do 4 lutego).

I tu bardzo ważne słowo – „zwiastun”. Tym razem jakoby nie będzie zwiastuna zajawkowego, tylko od razu pełny. Disney i Lucasfilm nie mają czasu na lekki marketing, muszą zacząć działać intensywniej.

Z innych plotek, podobno fragmenty „Hana Solo” były już pokazywane na imprezach dla licencjonobiorców (np. w Monachium). Pierwsze reakcje są bardzo dobre. Dodatkowo podobno mamy być bardzo zadowoleni z głównego szwarccharakteru. Tu można sobie gdybać, czy to postać, która już znamy. Jeśli tak, to chyba największe szanse mają Boba Fett i Darth Vader. Fett podobno pojawia się w zestawach zabawek, więc może to właśnie o niego chodziło?

Czyli jeśli wszystko pójdzie zgodnie z zapowiedziami, w ciągu paru dni zobaczymy „Hana Solo”. Warto przypomnieć, że niebawem rozpoczną się też dokrętki do filmu. Ron Howard i jego ekipa wrócą na plan, ale tym razem chodzi głównie o poprawki techniczne. Premiera majowa nie jest zagrożona.
KOMENTARZE (42)

Han Solo

Opis fabuły „Hana Solo”

2018-01-17 20:31:02 starwars.comW oczekiwaniu na zwiastun oficjalna uraczyła nas opisem fabuły nadchodzącego spin-offa o Hanie Solo.

Wejdź na pokład Sokoła Tysiąclecia i wybierz się w podróż do bardzo odległej galaktyki w filmie „Han Solo: Gwiezdne wojny – historie”, zupełnie nowej przygodzie z najbardziej kochanym łotrem galaktyki. Poprzez serię śmiałych eskapad w głąb mrocznego i niebezpiecznego przestępczego podziemia, Han Solo poznaje swojego potężnego, przyszłego drugiego pilota Chewbaccę i spotka się z notorycznym hazardzistą Lando Calrissianem w podróży, która wyznaczy kurs jednemu z najbardziej nieprawdopodobnych bohaterów Gwiezdnych Wojen.

Premiera filmu zaplanowana jest na 25. maja 2018.
KOMENTARZE (31)

Han Solo

Zdjęcia z Fuerty oraz plotka o Mimban

2018-01-15 21:55:46

Na początek mamy dwa kolejne zdjęcia z planu „Hana Solo”. Opublikował je serwis La Fosa del Rancor i pochodzą z kanaryjskiej wyspy Fuertaventura. Wcześniej publikowaliśmy zdjęcia z tamtej lokacji, choćby tutaj.Phoebe Waller-Bridge mówiąc o wkładzie Phila Lorda i Chrisa Millera stwierdziła, że wykonali kawał niezłej roboty i wiele z tego, co zrobili pozostanie w ostatecznym filmie. Dodała też, że przejęcie sterów przez Rona Howarda zostało wykonane profesjonalnie i w przyjaznej atmosferze. Howard jej zdaniem jest mistrzem swojego fachu i wyjdzie z tego bardzo ładny film.

Donald Glover także chwalił sobie pracę z Ronem Howardem. Wspomina przede wszystkim dwa wydarzenia. Pierwsze, jak Ron przyszedł i powiedział im, że nie zamierza niczego zmieniać, przede wszystkim ich wizji. Chce je tylko dopracować. Drugie to było coś z „Sokołem Millennium”. Ron zdecydował się przejść za Donaldem do środka i w ten sposób to nagrać. Dla Glovera to było coś nowego. Zobaczymy, czy to zostanie. W każdym razie Donald stwierdził, że „Sokół” jest bardzo, bardzo ładny i świetnie się nim latało. W każdym razie możliwość pracy z tym latającym złomem zrobiła na nim olbrzymie wrażenie.

Jeszcze jedna ciekawostka to zestawy LEGO związane z „Hanem Solo”. Przecieki pojawiły się na krótko w sieci, potem zniknęły, choć oczywiście można znaleźć po nich ślady. Ciekawsza rzecz jest taka, że przewija się tam nazwa Mimban. Czyżby kolejna planeta z dawnych legend miała trafić na ekran? Pochodzi z powieści Spotkanie na Mimban Alana Deana Fostera, pierwszej powieści wydanej w ramach dodatków do filmu. Istotnej nie tylko dla rozwoju uniwersum, ale też całych „Gwiezdnych Wojen”. Kontrakt Lucasa z 20th Century Fox zakładał dość krótki czas na stworzenie sequela. Lucas bojąc się, że nie wyrobi się z „Imperium kontratakuje”, kazał Fosterowi napisać książkę, którą łatwo będzie można zaadaptować na niskobudżetowy film telewizyjny. Ostatecznie George zdążył z właściwym filmem, zaś niektórzy starsi fani wciąż darzą książkę tę olbrzymim sentymentem. Stała się pewnym symbolem dawnego EU jeszcze sprzed czasów Thrawna.

Czy Mimban będzie planetą, czy czymś innym? Zobaczymy. Wcześniej pojawiła się potencjalna lista planet z filmu. Jak widać, może niekompletna.

Do końca miesiąca na planie „Hana Solo” ruszą dokrętki, zaś premiera w maju.
KOMENTARZE (27)

Han Solo

Zwiastun pojawi się niedługo

2018-01-10 20:56:33Wraz ze zbliżaniem się premiery „Hana Solo” reżyser Ron Howard coraz częściej jest pytany o to. kiedy pojawi się zwiastun spin-offa. W poniedziałek zdecydował się odpowiedzieć na jedno z takich pytań. Według niego, teraz gdy już Epizod VIII jest za nami. to zwiastun Solo powinien niedługo się pojawić. Z innych źródeł słyszeliśmy, że niedługo można interpretować jako w styczniu.

Pod koniec stycznia rozpoczną się również ostatnie dokrętki do filmu i potrwają trzy tygodnie. Zgodnie z przeciekami nie są to jednak żadne duże zmiany, a drobne poprawki ujęć (z angielskiego: „pick-up shots”), które nie będą miały znaczącego wpływu na fabułę filmu. Mimo późnego terminu nie jest to rzecz niespotykana jeśli o kinematografię chodzi i w tym przypadku była zaplanowana już od dawna.
KOMENTARZE (27)

Han Solo

Nowe zdjęcie od Rona Howarda

2018-01-02 09:49:29

Odkąd zakończyły się zdjęcia do filmu o Hanie Solo Ron Howard przestał zamieszczać regularnie w mediach społecznościowych zdjęcia z planu/produkcji. Tym razem jednak reżyser postanowił wykorzystać nadarzającą się okazję i opublikował nowe zdjęcie wraz z życzeniami noworocznymi. Zobaczyć je możecie poniżej.


KOMENTARZE (19)
Loading..