TWÓJ KOKPIT
0

Han Solo

Materiał promocyjny "Becoming Solo"

2018-04-29 19:58:00 SWYouTube

Premiera drugiego spinnoffu z Gwiezdnej Sagi - Han Solo, odbędzie się 25 maja. Z tej okazji oficjalny kanał YouTube Star Wars opublikował materiał promocyjny o tytule "Becoming Solo". Filmik zza kulis powstawania filmu prezentujemy poniżej.


KOMENTARZE (62)

Han Solo

Polskie plakaty do „Hana Solo”

2018-04-28 04:04:35

Niedawno w sieci pojawiły się polskie plakaty do „Hana Solo”. Oczywiście bazują na zagranicznych, ale jest tu pełne polskie logo.Pojawiają się także pewne ciekawostki o kulisach „Hana Solo”. O tym, że za obsadzenie Aldena Ehrenreicha ostatecznie odpowiadali Phil Lord i Chris Miller, wiemy bardzo dobrze. Natomiast interesujące jest to, jakie oczekiwania wobec Aldena mieli reżyserzy. Byli pod wrażeniem występu Chrisa Pine’a w roli kapitana Kirka w nowych „Star Trekach”, bo z jednej strony doskonale wcielił się w tę postać, ale jednocześnie dodał do niej coś nowego. Nie próbował udawać Williama Shatnera czy jego sposobu mówienia. Dokładnie tego oczekiwali po Aldenie, by umiał oddać ducha tej ikonicznej postaci, ale też dodać jej pewnej świeżości. Oczywiście, jak pamiętamy, Alden był pierwszym aktorem, którego przesłuchiwano do roli Hana, a po długim procesie castingu, stał się też ostatnim.

Zdaniem Rona Howarda nie jest to film typowo wojenny, jak to miało miejsce w innych odsłonach cyklu. To wciąż film o dojrzewaniu i stawaniu się sobą, o młodym człowieku, który musi się bronić, który zdobywa swoją niezależność i jest poddawany różnym testom. To wszystko czyni „Hana Solo” „Gwiezdnymi Wojnami”.

Alden mówiąc o pierwszych reżyserach unika oskarżeń i nie powiela plotek. Twierdzi tylko, że ich sposób reżyserii był bardzo różny od tego, co robił Ron Howard. Oni próbowali wiele różnych rzeczy, improwizowali, zmieniali. Ehrenreichowi bardzo podobał się scenariusz, cenił też pierwszych reżyserów, ale ich wizja i sposób pracy sprawiłaby, że ten film byłby inny niż ten Howarda. To właśnie nie spodobało się pewnym osobom i doprowadziło ostatecznie do zmiany. Alden również zaprzecza pogłoskom, jakoby to on poszedł do Kathleen Kennedy i poskarżył się na to jak przedstawiano Hana Solo. Aktor również zauważa, że kwestia trenerki aktorstwa – czyli Maggie Kiley – również została przez media rozdmuchana. Ona była na planie od samego początku i pomagała nie tylko jemu. Alden również twierdzi, że nie prawdą jest, iż ludzie przyjęli wiadomość o przejęciu filmu przez Howarda z radością. To znaczyłoby, że bardzo nie lubiliby się z Millerem i Lordem, a to nie jest prawda. Za to faktycznie było tam uczucie ulgi, bo przecież produkcja została wstrzymana na trzy tygodnie.

Na koniec zaś jeszcze zdjęcie z jednego z przewodników.Film będzie miał swoją premierę 25 maja.
KOMENTARZE (20)

Han Solo

Niemiecki zwiastun „Solo”

2018-04-25 20:25:47 Różne

Na niemieckim youtube'owym kanale SW zadebiutował kolejny zwiastun „Hana Solo”, w którym pojawiło się kilka nowych scen, między innymi dialogi Drydena Vosa. Dla tych, którzy nie znają języka Goethego, tłumaczenie przygotował SWNN. Gangster mówi między innymi: (Spoiler):„Daj mi powód, bym cię nie zabił” i „Będziesz musiał zachować ostrożność przez resztę życia”.(Koniec Spoilera)Skoro przy Niemcach jesteśmy, to mamy wstępne potwierdzenie wczorajszej plotki: w tamtejszych kinach sprzedaż biletów ruszy 4 maja. Jest to dość późno w porównaniu choćby z „Ostatnim Jedi”, ale spekuluje się, że Disney nie chciał uruchamiać sprzedaży razem z nowymi „Avengersami”.

Solo presale


W brytyjskich kinach można oglądać animowane plakaty najnowszego filmu.

New live posters in Theatres. from r/StarWarsLeaks


W dniu dzisiejszym odbywa się CinemaCon i kilku wybranych uczestników miało szansę obejrzeć scenę gry w sabaka pomiędzy Hanem a Landem podczas prezentacji Disneya. W Internecie pojawiło się kilka dość ogólnych (ale nadal spoilerowych) opisów: (Spoiler):pojedynek jest bardzo intensywny, a Chewie i Qi'ra obserwują go z uwagą. Lando co jakiś czas źle wymawia imię Solo, nazywają go na przykład „Hand” (co jest grą słów, bo „hand” to w karciankach określenie kart na ręku). Zresztą podobno Glover brzmi zupełnie jak Billy Dee Williams. Han pokonuje przeciwnika w kolejnych rozdaniach, aż Carlissian dorzuca do puli „Sokoła”. Wówczas Solo stwierdza, że bez problemu sobie poradzi, a Lando odpowiada: „Wszystko, co o mnie słyszałeś, to prawda. Może zechcesz wycofać się, póki jeszcze masz szansę”. Scena kończyła się zanim widzowie dowiedzieli się kto wygrał - ale wszyscy i tak wiemy komu ostatecznie przypadnie koreliański frachtowiec.(Koniec Spoilera)
KOMENTARZE (28)

Han Solo

Kolejny spot, plakaty i możliwe sequele

2018-04-24 19:58:47

Zaczynamy od kolejnego telewizyjnego telewizyjnego. „Criminal Life” bo tak się nazywa to 30 sekund z „Hana Solo”, w tym kilka nowych ujęć.Ale dużo ciekawsza jest jedna z wypowiedzi Aldena Ehrenreicha. Otóż zapytano go, o to na ile filmów podpisał kontrakt. Ten odpowiedział bez namysłu – trzy. Od razu zrobiła się z tego plotka o ewentualnych sequelach „Hana Solo”. Tym razem jednak nie do końca bezpodstawna. Już wcześniej chodziły słuchy, że Lucasfilm zostawia sobie furtkę na takie rozwiązanie. Choćby w czerwcu ubiegłego roku, gdy na światło dzienne wypływały różne tajemnice związane z produkcją Hantologii, wyszło na jaw, iż Kathleen Kennedy chciałby mieć możliwość ściągnąć całą ekipę ponownie na plan, jeśli film się sprawdzi. Zapisy o kontynuacjach w Hollywood to standard i robi się je nawet, gdy właściwie kontynuacja nie wchodzi w grę – jak w przypadku Felicity Jones i „Łotra 1” (więcej). Warto dodać, że nie zawsze chodzi także o bezpośrednią kontynuację. Może właśnie z takiego zapisu skorzystano ściągając Diego Lunę na plan „Hana Solo” (więcej). Warto zauważyć, że miało to miejsce zanim Ron Howard przejął ster, więc zobaczymy, czy tamte sceny trafią ostatecznie do filmu. W przypadku Aldena i Hana Solo trzeba też przypomnieć inną plotkę, otóż w filmie Simona Kinberga oprócz Boby Fetta miał się także pojawić Han (więcej. W jakiej roli, oczywiście nie wiadomo. W każdym razie taki zapis w w kontrakcie Aldena (i pewnie innych członków obsady) daje mnóstwo możliwości. Sukces „Hana Solo” zapewne podpowie wytwórni jak to wykorzystać.

Po dwóch aferach z poprzednimi plakatami pojawiły się nowe. W dwóch wersjach, amerykańskiej oraz międzynarodowej – brytyjskiej. Pierwsze nadal nawiązują do stylistyki westernów.

Thandie Newton sugeruje, że jej postać Val, będzie dość ważna w filmie. Mało tego, jej zdaniem to będzie najbardziej eksponowana kolorowa kobieta w całej filmowej sadze „Gwiezdnych Wojen”. Lupita Nyong’o czyli Maz się nie liczy, bo bohaterka była generowana komputerowo.

Chodzi też plotka, że sprzedaż biletów na „Hana Solo” ruszy 4 maja.
KOMENTARZE (30)

Han Solo

„Solo” kończy postprodukcję

2018-04-23 09:56:23 Różne

Wczoraj, to jest 22 kwietnia, Ron Howard zamieścił na Twitterze informację, że postprodukcja przy „Hanie Solo” oficjalnie się zakończyła. Został zatem jeszcze tylko miesiąc i kilka dni do premiery filmu, także Lucasfilm będzie mógł teraz w pełni skupić się na promocji.Skoro przy Howardzie jesteśmy, to od pewnego czasu fani dopytywali się, czy w filmie zobaczymy jego brata Clinta. Reżyser unikał bezpośredniej odpowiedzi, twierdząc, że nie będziemy zawiedzeni. W weekend jednakże zaspokoił ciekawość wielbicieli i wstawił poniższe zdjęcie. Na razie nie wiadomo czy rola Clinta będzie duża, czy to tylko cameo.Film był już parokrotnie wyświetlany dla małej publiczności. Howard napisał, że widzom podobała się akcja oraz relacje Hana z innymi bohaterami, które są zarówno śmieszne, jak i emocjonalne.W sieci zaczęły krążyć dwa nowe plakaty - jeden japoński, w westernowym stylu, drugi brytyjski, bardziej klasyczny.Przejdźmy zatem do nowych informacji na temat bohaterów, które ukazały się w kilku źródłach, przede wszystkim Insiderze. Nie są ona bardzo spoilerowe, ale jeśli ktoś unika przecieków, to niech lepiej nie czyta dalszej części newsa. Sporo informacji zebrał Star Wars News Net. Zacznijmy od głównej gwiazdy, czyli Hana. Jego ojczyzna, Korelia, widziała lepsze dni. Gdy Imperium przejęło nad nią kontrolę, zrobiło z niej jednego z głównych producentów okrętów i innych broni. Aby przetrwać, młody uliczny złodziejaszek, jakim jest Solo, para się głównie oszustwami dla gangu, któremu przewodzi wiecznie poirytowany boss. Han wiecznie pakuje się w kłopoty (a potem równie łatwo się z nich wykaraska), nie ma planu na przyszłość. Gdy decyduje się zostać najlepszym pilotem w galaktyce, zapisuje się do akademii imperialnej, ale zostaje stamtąd wyrzucony za posiadanie własnego zdania. Wkrótce potem spotyka Tobiasa Becketta, który ma ogromny wpływ na to, kim stanie się przyszły przemytnik.

Qi'ra, podobnie jak Han, również jest złodziejką. W przeciwieństwie do przyjaciela ma plan jak zyskać status i reputację. Na przestrzeni lat wyrasta na niezależną, ostrożnie kalkulującą kobietę, która nie boi się uciekać do podstępnych sztuczek. Swe prawdziwe oblicze ukrywa w cieniu i odsłania je tylko tym, którym ufa. Gdy ponownie krzyżuje swą ścieżkę z Solo, zostaje ważną osobą w jego życiu.

Beckett to zaprawiony w boju i bezpośredni osobnik, który robi wszystko, by przetrwać i zawsze wyjść na swoje - zupełnie jak Han w przyszłości. Tobias rekrutuje grupę łotrów do serii ryzykownych, ale opłacalnych robót, lecz kiedy okazuje się, że przydałaby się dodatkowa para rąk, pozwala dołączyć do ekipy Hanowi i Chewbacce. Jest dobry zarówno w walce wręcz, jak i na odległość. Używa dwóch niedopasowanych blasterów, które zawsze trzyma przy sobie.

Val, członkini grupy Becketta, czasem potrafi nieźle dogryźć, ale zazwyczaj jest opanowana, metodyczna i pewna siebie. Świetnie posługuje się karabinem blasterowym i jest najbardziej zrównoważoną członkinią ekipy. Uczestniczy w eskapadzie na Mimban, którą Tobias zorganizował, by znaleźć bogactwa w błotnistych polach bitew planety. Gdy Val pierwszy raz spotyka Solo, nie jest pod wrażeniem, gdyż młody pilot najwyraźniej nie wierzy ani w siebie, ani w swoje umiejętności.Enfys Nest to ciekawy przypadek: jakiś czas temu francuskie karty kolekcjonerskie ujawniły, że postać jest kobietą (w opisie używany jest rodzaj żeński), ale w Insiderze pada zaimek „his” ("jego"). SWNN podejrzewa, że mamy tu do czynienia z sytuacją podobną jak w „Powrocie Jedi”, gdy początkowo wszyscy myśleli, że Boussh był mężczyzną. Tak czy siak, Enfys jest tajemniczy(a) i ostrożnie buduje swą reputację w gangu Jeźdźców z Chmur (Cloud Riders). Jest niebezpieczny, dobrze zbudowany i okrutny.

Moloch to członek gangu Białych Robaków (choć tekst z Insidera brzmi, jakby to była rasa). Jego przedstawiciele są bardzo wrażliwi na światło i muszą nosić ochronny sprzęt, dlatego też kryjówka Molocha jest ciemna. Przestępca jest sadystyczny i chełpi się swoją władzą nad pomniejszymi złodziejami - najprawdopodobniej to on będzie szefem Hana z lat młodości. Gra go Harley Durst, który jest kaskaderem i grał w wielu filmach o superbohaterach, między innymi „Thorze: Ragnaroku”.

L3-37 to droidka, która zrobiła się sama - nie dość, że ma imponującą SI, to jeszcze poskładała się z astromechów, droidów protokolarnych i innych. Służy jako inżynier i drugi pilot Landa, ale sama twierdzi, że nie podlega nikomu. Jej oprogramowanie czyni ją nieco ekscentryczną, uduchowioną i oburzoną jednocześnie. Walczy o prawa droidów.

Na temat Drydena Vosa powstał oddzielny artykuł. Z oficjalnego Databanku wiemy, że przestępca będzie przewodził syndykatowi znanemu jako Karmazynowy Zmierzch (Crimson Dawn). I choć jego członkowie są znani z okrucieństwa, to sam Vos nie jest zwykłym bandziorem - otacza się luksusami i trofeami, jak choćby mandaloriańską zbroją, której zdjęcie zadebiutowało jakiś czas temu. Z książeczki „Han and Chewie Adventure” wiemy, że posiada też jakiś rodzaj jachtu, podobnie jak Jabba. Strona Star War Authentics twierdzi, że miejsce ze zwiastuna, na którym widać kły mamuta (?) to kryjówka Vosa. Ale to samo źródło podaje, że pociąg znajduje się na Mimban, a wiemy, że to Vandor, więc należy ostrożnie podchodzić do tej informacji.I na koniec plotka z naszego podwórka: na Filmwebie pojawił się artykuł o możliwym debiucie postaci z Legend w epizodzie IX, ale autor twierdzi też, że w „Solo” zobaczymy Thrawna. Nie jest to jednak potwierdzone w żadnym innym źródle.
KOMENTARZE (24)

Han Solo

Nowy spot reklamowy

2018-04-22 11:55:16 YouTube

W sieci opublikowano nowy spot reklamowy, w którym zaprezentowano wiele nowych scen z filmu. Filmik prezentujemy poniżej.


KOMENTARZE (25)

Han Solo

Nowy spot telewizyjny

2018-04-17 18:20:01

W sieci opublikowano nowy spot telewizyjny „Hana Solo”. Możecie go zobaczyć poniżej. Zachęcamy do komentowania!


KOMENTARZE (26)

Han Solo

Spot telewizyjny „Hana Solo”

2018-04-15 19:49:47

Na oficjalnym kanale YT Star Wars opublikowano dzisiaj nowy spot telewizyjny „Hana Solo”. Zachęcamy do obejrzenia go i komentowania.


KOMENTARZE (46)

Han Solo

Wiemy już ile będzie trwał „Han Solo”

2018-04-12 23:09:12Na tegorocznym festiwalu w Cannes odbędzie się przedpremierowy pokaz filmu „Han Solo”. Nie jest jeszcze znana dokładna data tego pokazu, ale festiwal odbywa się w dniach 8-19 maja, więc będzie to co najmniej kilka dni przed zaplanowaną premierą. Na stronie festiwalu pojawiła się już informacja o pokazie wraz z czasem trwania filmu. Stąd wiemy, że „Han Solo” będzie trwał 2h 15m. Jest to długość filmu zbliżona do prequeli i nowych produkcji ze świata Gwiezdnych Wojen (za wyjątkiem „Ostatniego Jedi”, który był najdłuższym filmem Star Wars).
KOMENTARZE (49)

Han Solo

Oficjalny zwiastun „Hana Solo” [akt. dubbing i napisy]

2018-04-09 15:23:57

Przed chwilą w sieci zadebiutował oficjalny pełny zwiastun filmu „Han Solo: Gwiezdne Wojny - historie”.Premiera filmu w Polsce odbędzie się 25 maja 2018. W rolach głównych występują: Alden Ehrenreich, Donald Glover, Emilia Clarke i Woody Harrelson. Film reżyseruje Ron Howard na podstawie scenariusza Lawrence'a i Jona Kasdanów.

Aktualizacja: wersja z dubbingiem:Wersja z napisami:


KOMENTARZE (123)

Han Solo

Plakat kinowy filmu „Han Solo”

2018-04-09 03:07:41 starwars.com

Krótko po opublikowaniu zwiastuna filmu „Han Solo” zamieszczono również oficjalny plakat kinowy nadchodzącego spin-offa. Możecie go zobaczyć poniżej.


KOMENTARZE (27)

Han Solo

Nowe zdjęcia promocyjne „Hana Solo”

2018-04-08 10:58:42

W sieci pojawiły się nowe zdjęcia i grafiki promocyjne „Hana Solo”. Pochodzą one od firmy Pyramid International zajmującej się m.in. sprzedażą filmowych plakatów. Wszystkie ich produkty wraz z nowymi grafikami znajdziecie w tym miejscu. Poniżej zamieszczamy kilka wybranych.Zapowiedziano również wyjście pełnego zwiastuna „Hana Solo”. Zadebiutuje on w USA dzisiaj podczas programu „American Idol”. W Polsce będzie wtedy już poniedziałek ok. 2 w nocy.


KOMENTARZE (32)
Loading..