TWÓJ KOKPIT
0

Han Solo

O wynikach raz jeszcze i inne ploty

2018-05-29 20:13:54

Na początek ponownie o wynikach „Hana Solo”. Czterodniowy weekend film Rona Howarda prawdopodobnie skończy z 103 milionami USD. Po trzech dniach film miał 84,75 milionów USD. W Polsce również otwarcie rewelacyjne nie jest. Film w weekend obejrzało u nas 136,4 tysiąca osób. To obecnie 8 otwarcie w tym roku, lepsze niż np. „Czarna pantera”, ale najsłabszy film z disneyowskiej sagi (w kontekście widowni), czyli „Łotr 1” ściągnął do kin 384,2 tysiące osób, Epizody jeszcze więcej.

Ron Howard na twitterze skomentował wynik. Nie spełniły się prognozy, ale to i tak najlepszy wynik w jego karierze. Przy okazji zachęca do obejrzenia filmu i samodzielnego wyrobienia sobie opinii.Jak podaje CNBC akcje Disneya spadły o 1% ze względu na wyniki „Hana Solo”. Choć pewnie niebawem i tak pójdą do góry. Natomiast zdaniem „The Hollywood Reporter” Disney i Lucasfilm już podjęły jedną istotną decyzję. Otóż o ile dalej zamierzają wypuszczać nowe filmy, raczej pozostaną przy jednym rocznie. Szybko (o ile w ogóle) nie będzie sytuacji takiej jak teraz, by filmy pojawiały się na ekranie w odstępie 5 miesięcy.

W dalszej części znajdują się spoilery, więc jeśli jeszcze nie widzieliście w kinie nowego spin-offa, to czytacie na własne ryzyko.

Trochę zmieniając temat. W „Hanie Solo” pojawia się Anthony Daniels, to wiemy. Należy go szukać na Kessel, to on krzyczy „Sagwaaa! Tędy”. Daniels tym razem gra człowieka ubranego w ponczo. Inne ciekawe nawiązanie to L3 wspominająca „Black Spire”. Disney ujawnił, że w „Galaxy’s Edge”, czyli parku tematycznym o sadze, odwiedzimy Black Spire Outpost.

Ron Howard zdradził, że niewiele brakowało, a w „Hanie Solo” mielibyśmy jeszcze jednego znanego szturmowca (jak Daniel Craig w „Przebudzeniu Mocy”, czy książęta Harry i William oraz Tom Hardy w „Ostatnim Jedi”). Taką rolą zainteresowany był Tom Hanks, niestety nie udało się dopasować terminów.

Początek relacji Hana i Chewiego pierwotnie miał wyglądać inaczej. W czasie walk na Mimban, Chewbacca miał uratować Hana Solo, ten zaś miał mieć u niego dług życia. Taki zamysł znajdował się w pierwotnym scenariuszu, jeszcze gdzieś koło 2012. Potem oczywiście zmieniono.

Lawrence i Jon Kasdan wypowiedzieli się też o powrocie Dartha Maula. Z jednej strony chcieli pokazać, że ktoś kontroluje Drydena Vosa, z drugiej Maul dzięki temu jak jest portretowany w „Wojnach klonów” i „Rebeliantach” stał się najbardziej oczywistym wyborem, by stać na szczycie gangsterskiej drabiny. Zresztą w serialach ta postać bardzo zyskuje i zostaje zmieniony jej odbiór. Pewnie dlatego głosu podłożył mu Sam Witwer jak w serialach, a nie Peter Serafinowicz, ciałem oczywiście nadal jest Ray Park. Kasdanowie przyznają, że problemem było utrzymanie w tajemnicy powrotu Maula, więc ta część scenariusza znajdowała się pod kluczem i mało kto o niej wiedział. Larry przyznaje, że przy VII Epizodzie wycięli scenę otwarcia, która wyciekła, tylko dlatego, że wyciekła i nie byłoby potem już zaskoczenia (chodziło o rękę Luke’a w kosmosie). Warto zauważyć, że zarówno pojawienie się Dartha Maula jak i pewne inne elementy końcówki zostawiają otwarte pole tak do kontynuacji wprost, jak i innych spin-offów.
KOMENTARZE (93)

Han Solo

Wyniki „Hana Solo” poniżej oczekiwań

2018-05-27 22:04:55

Są już pierwsze szacunkowe wyniki „Hana Solo” z amerykańskich kin. Niestety nie mamy dobrych wieści. Film wystartował dużo słabiej niż zakładali analitycy. Pierwotnie szacowano, że uzyska wynik w granicach 150 milionów USD, późniejsze szacunki to coś w granicach 100 – 130 milionów USD. Niestety przez weekend film Rona Howarda w USA zarobił jakieś 83 miliony USD. Poniedziałek jest dniem wolnym w Stanach, więc „Han Solo” powinien przekroczyć wtedy pułap 100 milionów USD. Dla porównania w piątek otwarcia „Łotr 1” zarobił 71 milionów USD. 83 miliony to wynik nieznacznie lepszy niż ten, który uzyskał „Atak klonów” oraz słabszy od „Zemsty Sithów”, ale pamiętajmy, że to było dawno temu.

Przyczyn pewnie jest wiele. Winić można zarówno słaby marketing, źle dobraną datę (silną konkurencję), zamieszania na planie, a także negatywny odbiór „Ostatniego Jedi” przez część widzów, a także krótki odstęp od VIII części. Plusem jest to, że jeśli wyniki prognozowane się sprawdzą to „Han Solo” ma zauważalnie mniejsze procentowo spadki w kolejnych dniach, niż poprzednie filmy sagi wyprodukowane przez Disneya. Jak ten trend się utrzyma to może w kolejnych weekendach film jeszcze się obroni.Jon Kasdan potwierdza, w filmie nie ma Taga i Binka. Taga Jon grał osobiście. Obaj imperialni mieli się pojawić w scenie w akademii na Caridzie, gdzie mieliśmy zobaczyć jak Han staje się pilotem. Miała to być bardzo, krótka sekwencja, nie dłuższa niż 80-sekund, ale bardzo ważna dla Solo. Howard jednak uznał, że taki krótki przeskok nie jest mu potrzebny, więc scena została wycięta.

Za to film z pewnością spodobał się jednej osobie - George’owi Lucasowi. Potwierdza to Lawrence Kasdan, który był z George’m na premierze. Twórca „Gwiezdnych Wojen” był w fantastycznym nastroju, był też bardzo zadowolony z tego, co zobaczył.Wygląda na to, że „Han Solo” pojawi się na Blu-ray i DVD w grudniu. Takie daty pojawiają się na Amazonach, choć to oczywiście placeholdery (31 grudnia). Chyba śmiało możemy założyć, że film trafi do naszych domów jeszcze przed gwiazdką.
KOMENTARZE (112)

Han Solo

Nowy materiał promocyjny „Hana Solo”

2018-05-25 07:03:25

Co prawda od wczoraj już można zobaczyć „Hana Solo” w kinach w naszym kraju, ale nie jest to przeszkodą do publikowania kolejnych materiałów promocyjnych. Tym razem na oficjalnym kanale YT zamieszczono filmik pod tytułem "Scoundrels".


KOMENTARZE (2)

Han Solo

„Han Solo” od dzisiaj w kinach

2018-05-24 17:45:20

W ciągu najbliższych dwóch godzin w kinach w naszym kraju rozpoczną się pokazy przedpremierowe filmu „Han Solo”. Jest to drugi już aktorski spin-off kinowy Star Wars - poprzednim był „Łotr 1”. Spin-offy mają za zadanie osłodzić fanom czekanie na epizody, ale dla części okazują się ciekawsze od kolejnych filmów z trylogii sequeli. Jak będzie tym razem fani będą mogli się przekonać sami już dzisiaj.

„Han Solo” nie ma za sobą łatwej drogi. W 2015 roku film został zapowiedziany jako trzeci ze spin-offów, a jego reżyserami zostali Christopher Miller i Phil Lord. Problemy z reżyserami dotyczyły każdego spin-offa. W przypadku pierwszego Gareth Edwards musiał oddać kamerę podczas dokrętek Tony'emu Gilroyowi. Drugi spin-off jak na razie został zawieszony, a jego reżyser Josh Trank pożegnał się z Gwiezdnymi Wojnami. W przypadku „Hana Solo” reżyserzy zostali zwolnieni już w trakcie kręcenia filmu. Na ratunek produkcji przybył Ron Howard, który dokończył film (a część scen nakręcił od nowa). Jak to zamieszanie wpłynęło na ostateczną wersję każdy musi przekonać się sam. Jeśli chcielibyście jednak przed wybraniem się do kina przeczytać nasze recenzje to znajdziecie je w tym miejscu.

„Han Solo”
czas trwania: 2 h 15 m

Reżyseria: Ron Howard

Produkcja: Kathleen Kennedy, Allison Shearmur, Simon Emanuel, Lawrence Kasdan, Jason McGatlin, Jonathan Kasdan

Scenariusz: Lawrence Kasdan, Jonathan Kasdan

Muzyka: John Powell

Zdjęcia: Bradford Young

Scenografia: Neil Lamont

Kostiumy: David Crossman

Efekty specjalne: Dominic Tuohy, Branko Repalust

Efekty wizualne: Rob Bredow

Dźwięk: Matthew Wood, Tim Nielsen

Aktorzy: Alden Ehrenreich, Joonas Suotamo, Woody Harrelson, Emilia Clarke, Donald Glover, Thandie Newton, Phoebe Waller-Bridge, Paul Bettany, Jon Favreau, Linda Hunt, Ian Kenny, John Tui, Warwick DavisZachęcamy po obejrzeniu do komentowania filmu pod newsami lub na forum.
KOMENTARZE (60)

Han Solo

Orientacja Lando, przewidywania wyników i nowy dokument

2018-05-23 20:09:53

Już jutrzejszego wieczoru wielu z Was zasiądzie w kinie oglądając najnowsze dzieło Lucasfilmu, film Rona Howarda - „Han Solo”. Teraz zaś możecie zobaczyć dokument o Hanie Solo i filmie przygotowany przez ekipę „Entertainment Weekly” i „People TV”.Tymczasem przechodzimy do najnowszych wieści. Donald Glover wypowiedział się a propos wszystkich pogłosek o orientacji seksualnej Lando. Zapytał jak w ogóle w kosmosie można nie być panseksualnym? Lando może interesować się nie tylko każdym, ale wszystkim. Zszokował tym trochę Aldena Ehrenreicha i Emilię Clarke, którzy nie byli świadomi całej tej medialnej burzy. Glover dobrze wie jak rozmawiać z mediami. Przy okazji stwierdził, że według niego najlepszy szwarccharakter sagi to Kylo Ren, który jest lepszy niż Darth Vader.

Clarke za to bardzo chwali Rona Howarda. Aktorka twierdzi, że nowy reżyser uratował film. Dziękowała też Kathleen Kennedy, że zdecydowała się na tę zmianę. Emilia dodała także, że jej postać, czyli starwarsowa Femme Fatale to zupełnie nowy typ bohaterki w sadze, więc nie miała na czym się wzorować.

Bukmacherzy podchodzą ostrożnie do wyników „Hana Solo”. Wcześniej oczekiwano, że w weekend (w USA jeszcze poniedziałek jest wolny), w Stanach film zarobi w granicach 170 milionów USD, teraz przewidują gdzieś 130 – 150 milionów USD. To wciąż dobry wynik, ale póki co byłby najgorszy z disneyowskich filmów. Miejmy nadzieję, że „Han” nie tylko poradzi sobie dobrze, ale nie zanotuje dużych spadków w kolejnych tygodniach.
KOMENTARZE (30)

Han Solo

Kolejne spoty i inne wieści o „Hanie Solo”

2018-05-22 21:08:30

„Han Solo” w naszych kinach już od czwartkowego wieczoru, tymczasem pojawiły się kolejne spoty.Pojawiają się także wywiady z obsadą i ekipą, choćby z Ronem Howardem, który mówi, że początkowo nie chciał poświęcać dwóch lat „Gwiezdnym Wojnom”. Możliwość pracy przez 10-miesięcy i scenariusz oraz obsada zmieniły jego zdanie. Obecnie Ron nie wyklucza możliwości powrotu.Chętnie za to by wrócił Jon Kasdan, nawet do filmu o Landzie. Zresztą mówiąc o tym, używał słowa my, czyżby chciał wracać z ojcem - Larrym Kasdanem?

Kolejny wywiad jest z Emilią Clarke i Paulem Bettanym. Oboje chodzili do tej samej szkoły aktorskiej i na planie stosują podobną technikę. Jednak niewiele mówili tym razem o „Hanie Solo”. Jest też wywiad z Joonasem Suotamo.

Wyjawniono też jaką scenę zaproponował George Lucas będąc na planie. Otóż w pewnym momencie Alden Ehrenreich, czyli Han Solo zabrał pelerynę od Qi’ry (Emilia Clarke), odwiesił i wrócił do niej, by dalej flirtować. Lucas stwierdził, że Solo nie zajmowałby się odwieszaniem peleryny, tylko od razu poszedł dalej. Zresztą nawet pokazał osobiście jak zachowałby się Solo. Tak też zostało w filmie.

Jeśli jesteście ciekawi recenzji, to możecie zapoznać się z naszymi.
KOMENTARZE (10)

Han Solo

Nowy spot, scena i inne wieści o „Hanie Solo”

2018-05-21 20:51:17

W USA premiera „Hana Solo” już za pięć dni, my musimy czekać do czwartku. Póki, co możecie zapoznać się z naszymi recenzjami lub obejrzeć kolejny spot czy fragment sceny.

Twórcy powoli zdradzają nam pewne szczegóły oraz sugerują niektóre tematy. Jak choćby Jon Kasdan, który powiedział, że Lando jest panseksualny, czyli właściwie jest w stanie zakochać się w każdym. Kobiecie, mężczyźnie, czy droidzie. Zdaniem Jona zarówno Donald Glover jak i Billy Dee Williams bardzo płynnie obrazują na ekranie seksualność Landa zostawiając tam wiele niedopowiedzeń. Lando nie uznaje w tej materii żadnych reguł. Lawrence Kasdan komentując potencjalny związek L3 i Landa mówi, że może coś w tym jest, a może to tylko osobowość droida. Zostawia tym samym pole do interpretacji dla widzów.

Paul Bettany bardzo chciał zagrać w „Gwiezdnych Wojnach”. Gdy tylko dowiedział się, że Ron Howard przejmuje stery „Hana Solo” wysłał do niego SMSa, pytając czy spędzał długie zimowe wieczory zastanawiając się nad tym, czemu nie ma go w sadze „Gwiezdnych Wojen”. Dodał też, że on sam tak właśnie ma. Rozbawił tym Howarda, z którym już współpracował choćby przy „Kodzie DaVinci”. Ron odpisał mu, że się odezwie. Faktycznie, gdy tylko zwolniła się rola Drydena Vosa, bo Michael K. Williams nie mógł brać udziału w ponownym kręceniu filmu, Bettany dołączył do obsady.

Phoebe Waller-Bridge natomiast starała się o rolę w filmie. Podczas castingu, nie tylko nie wiedziała, że miałaby zagrać droida, ale właściwie nie wiedziała, czym droid jest. Phoebe nie widziała wcześniej żadnego z filmów z sagi. Jadąc już na casting zapytała taksówkarza, co to w ogóle jest, ten też nie wiedział, więc poszła nieprzygotowana. Uznała, że będzie zachowywać się jak człowiek. Reżyserzy poprosili ją, by zagrała to jeszcze raz ale bardziej droidowo. Zapytała, co mają na myśli, dopiero z tej konwersacji wyszła przekonana, że chodzi o robota.

Możemy też liczyć na Rona Howarda i jego kolejny wpis na Twitterze. Tym razem z promowania filmu.Zaś na koniec stary artykuł, który teraz zaczął być ponownie odświeżany. Otóż chodzi o pomysł Lucasa, by wykorzystać Hana Solo w „Zemście Sithów”. Możecie o tym przeczytać tutaj.

Przypominamy, pokazy przedpremierowe zaczynają się w czwartek o 19:00.
KOMENTARZE (57)

Han Solo

Trailer „Hana Solo” z klocków LEGO

2018-05-20 10:30:12

Oficjalna w ramach promocji „Hana Solo” i nowych zestawów klocków LEGO opublikowała trailer spin-offa opowiedziany przy pomocy klocków. Możecie go zobaczyć poniżej. Szczegóły na temat nowych zestawów LEGO znajdziecie natomiast w tym miejscu i tutaj.


KOMENTARZE (4)

Han Solo

Nasze recenzje „Hana Solo” [Aktualizacja]

2018-05-19 12:56:02

Wczoraj odbył się polski pokaz prasowy „Hana Solo”, kolejnego filmu z cyklu „Gwiezdne Wojny Historie”. Mieliśmy okazję go zobaczyć, nasze recenzje możecie przeczytać tutaj. Zaś w kilku żołnierskich słowach poniżej.

Lord Sidious: Przed filmem warto unikać mimo wszystko spoilerów. Fabuła jest prowadzona tak, by było kilka zwrotów akcji. Jedne są spodziewane, ale i tak jest potem pewien element zaskoczenia, czegoś nieoczekiwanego (ale nie głupkowatego). To solidne rzemieślnicze dzieło. Może brakuje mu pazura, by wgniatało w fotel, ale jest dobrze.

Freedon: "Han Solo. Gwiezdne wojny - historie" to przede wszystkim zmarnowany potencjał. Oczywiście film broni się jako dobra przygodówka osadzona w naszym ulubionym uniwersum, jednak po Gwiezdnych Wojnach trzeba spodziewać się więcej i to zarówno jeśli chodzi o casting, poziom aktorski, jak i sposób opowiadania historii. Nie oznacza to jednak, iż ta produkcja jest filmem bardzo złym - zwyczajnie gdzieś z tyłu głowy mam przeczucie, że można było zrobić to lepiej. Pomimo oczywistych wad i niedopracowania pod pewnymi względami na film warto wybrać się dla samego rozszerzenia wszechświata i dla jego strony wizualnej. Natomiast jeśli pogłoski o jego sequelach okażą się prawdziwe, to z bardzo wielką chęcią udam się zobaczyć przygody Chewiego i Lando, i będę miał także nadzieję, iż Alden Ehrenreich dopracuje do tego czasu swój warsztat aktorski.

Master of the Force: Solo to nie jest film idealny, jednak mimo wszelkich wad, to nadal bardzo dobry film przygodowy o Hanie Solo. Wartka akcja, świetne aktorstwo i dużo nawiązań do filmów i EU czynią ten film zdecydowanym sukcesem. Harrison Ford już raczej by nie wracał do roli Hana, także pozostaje się cieszyć, że rola tego najsłynniejszego koreliańskiego przemytnika trafiła w dobre ręce. Nie mogę się doczekać drugiego seansu, by zobaczyć czy te odczucia się utrzymają.

Aktualizacja - ogór: „Hana Solo. Gwiezdne wojny - historie” to film, który był skreślony przez fanów jeszcze zanim twórcy zaczęli nad nim pracować. A szkoda, bo zapewne wielu z Was pójdzie na seans z uprzedzeniami, które głęboko zakorzenione łatwo nie wyjdą. Han Solo to film, który ogląda się jak dobry film przygodowy (..)
Po więcej odsyłamy tutaj:
Recenzje „Hana Solo”


Film Rona Howarda wchodzi do kin już w piątek. W czwartek wieczorem będzie go można oglądać na specjalnych pokazach.
KOMENTARZE (106)

Han Solo

Zajawki kolejnych filmowych postaci

2018-05-18 21:01:35

Na oficjalnym kanale FB publikowane są wciąż materiały mające nam trochę przybliżyć kolejnych bohaterów „Hana Solo”. Ostatnio zaprezentowano Lando i jego nowego towarzysza: L3-37 oraz Becketta.Poznaliśmy również kolejną z reguł.


KOMENTARZE (3)

Han Solo

Sequel o Lando i inne wieści

2018-05-17 20:30:20

Embargo na recenzje zagraniczne zostało zniesione. W środę zaś odbyła się europejska premiera w Cannes. Media przede wszystkim cytują Kathleen Kennedy, niestety głównie bazując na jakiś niedokładnych tłumaczeniach. Lucasfilm wypuścił już sprostowanie. O co chodzi? Otóż o to, że Kathleen zakłada możliwość nakręcenia sequeli ukazujących dalsze przygody Hana i Chewiego oraz reszty ekipy. Jeśli to nastąpi kolejny film byłby jednak skoncentrowany na Lando. W mediach zrobiło się z tego potwierdzenie spin-offa o Lando, który miałby być następny w kolejce. Zobaczymy, co z tego wyjdzie. Duży wpływ na dalsze kinowe losy bohaterów tego filmu będzie mieć z pewnością wynik. Możliwość istnieje, ale wciąż, przynajmniej oficjalnie, nie wiemy o kim będzie kolejny spin-off oraz czy „Han Solo” doczeka się kontynuacji.

Jest też nowy spot i nowy materiał o filmie.

Emilia Clarke w jednym z wywiadów opowiedziała o wymianie reżyserów i wszystkim, co jest z tym związane. Faktycznie w mediach wygląda to jak jakiś koszmar, ale jak twierdzi aktorka, było to przeprowadzone bardzo dobrze i sprawnie. Owszem mieli krótką przerwę, potem dowiedziała się, że Ron Howard przejmie stery. Dzwoniła sześć razy do Lawrence’a Kasdana upewnić się, czy to prawda. Bardzo ucieszyła ją ta informacja. Potem gdy już Ron pojawił się na planie porozmawiał z każdym z aktorów, wysłuchał ich, wsłuchał się w ich sugestię. Wiele materiału kręcono na nowo. Emilia twierdzi, że to bardzo dobrze, bo mogła wrócić do scen, które nakręciła tygodnie czy miesiące wcześniej, a z których nie była zbytnio zadowolona i nakręcić je ponownie. To się nie zdarza często. Dodatkowo mówiła także, że praca na planie sprawiała jej wiele radości.

Pojawiły się dwa nowe plakaty, tym razem z Chewbaccą i Hanem oraz Qi’rą.John Powell ujawnił listę nowych tematów. Są to – temat Hana Solo (napisany przez Johna Williamsa, temat miłosny, temat Chewbaccy, temat Gangu, temat L3 oraz temat Enfysa Nesta. Będą też dwa inne motywy przewijające się przez film.Okazuje się, że Warwick Davis ponownie wcieli się w postać Weazela. Weazel był jednym z widzów podczas wyścigu podów na Tatooine w „Mrocznym widmie”. Davis grał go tam bez maski. Warto przypomnieć, że najgłośniejsza rola Warwicka, gdzie grał bez maski, to film „Willow” wyreżyserowany przez Rona Howarda. Aktualnie pojawiły się plotki o jego ewentualnym sequelu.

Jutro odbędzie się polski pokaz prasowy. Spodziewajcie się naszej recenzji niebawem.
KOMENTARZE (20)

Han Solo

Naucz się rozumieć Chewbaccę

2018-05-15 21:09:24

W sieci cały czas zamieszczane są spoty telewizyjne, które fani nagrali z amerykańskich kanałów tv. Tym razem mamy dla Was dwa nowe. W jednym z nich Emilia Clarke stara się pomóc zrozumieć Chewbaccę, w drugim Donald Glover i Alden Ehrenreich odpowiadają na serię pytań. Oba możecie zobaczyć poniżej!
KOMENTARZE (18)

Han Solo

Obcy, droidy i stworzone światy

2018-05-14 21:15:37

W sieci pojawił się kolejny krótki dokument o „Hanie Solo”. Tym razem wypowiadają się głównie twórcy, czyli między innymi operator - Bradford Young, twórca stworów - Neal Scanlan, a także osoby odpowiedzialne za kostiumy czy charakteryzację. Na końcu dokumentu znajdują się najnowsze spoty.Jutro mija moratorium na recenzje, więc zapewne zacznie się wysyp spoilerów. Warto uważać, by się nie naciąć.
KOMENTARZE (11)

Han Solo

Nowe materiały promocyjne

2018-05-13 21:52:10

Na oficjalnym profilu FB Star Wars zaczęto publikować krótkie materiały skupiające się na konkretnych bohaterach „Hana Solo”. Poniżej znajdziecie pierwsze dwa.

Poznaliśmy również kolejną regułę. Tym razem wprost zaczerpniętą z historii Hana.No i na koniec mamy dla Was jeszcze fragment wywiadu, którego udzielał Alden Ehrenreich. Spotkał podczas niego wyjątkową dla swojej roli osobę - Harrisona Forda. Zachęcamy do zobaczenia jak wypadło to spotkanie.


KOMENTARZE (9)

Han Solo

Reakcje po premierze

2018-05-12 09:49:01

I już po premierze Hana Solo. Na recenzję przyjdzie nam jeszcze kilka dni poczekać, ale w sieci pojawiły się już pierwsze opinie. Większość raczej pozytywna. Wskazują na kilka rzeczy:
  • W pierwszym akcie film dopiero się rozkręca, więc jest on słabszy w odbiorze od reszty. Później już mamy wartki film.
  • Analogicznie z Aldenem Ehrenereichem, na początku trzeba się przyzwyczaić, że to Han Solo, potem jest zabawa na całego.
  • Ludzie chwalą rolę Donalda Glovera, Lando i jego droid (Phoebe Waller-Bridge) kradną film.
  • Wspomniana Phoebe Waller-Bridge a także Emilia Clarke podobno zaskakują bardzo pozytywnie.
  • Zobaczymy tu wiele rzeczy na które czekaliśmy, z Kessel włącznie. Ale jednocześnie film powinien nas zaskoczyć przebiegiem tych zdarzeń.
  • Jeśli chodzi o zaskoczenia to szykuje się, co najmniej jedna spora niespodzianka.
  • Ogólnie film wyszedł dobrze, przede wszystkim jest zabawny i wciągający.

Poniżej kilka twittów, w tym także jeden od Marka Hamilla. Może warto wziąć do siebie jego radę i unikać spoilerów?

Z innych wieści, potwierdza się informacja, że ponad 70% filmu to dzieło Rona Howarda. Zostało tam kilka scen czy ujęć stworzonych pod dyktando Phila Lorda i Chrisa Millera. Podobno tym drugim, byłym już reżyserom, chodziło po głowie zrobienie filmu w stylu „Strażników Galaktyki”, Howard zaś wolał pójść w kierunku klimatu oryginalnej trylogii.

Na koniec zachęcamy by przejrzeć jeszcze relację z czerwonego dywanu przed premierą „Hana Solo”. Poza kilkoma wywiadami z gwiazdami, znajdą się tu dwie interesujące rzeczy. Kilka nowych ujęć, oraz Donald Glover oprowadzający nas po „Sokole” Landa.Przypominamy, że film będzie można obejrzeć w Polsce 24 maja w godzinach wieczornych.
KOMENTARZE (21)

Han Solo

Nowy spot „Hana Solo”

2018-05-10 22:50:58

Na oficjalnym kanale YT pojawił się kolejny spot promujący „Hana Solo”. Możecie zobaczyć go poniżej.Na FB zamieszczono natomiast czwartą z reguł dla wyrzutków.


KOMENTARZE (3)

Han Solo

Kolejne ujęcia z „Hana Solo”

2018-05-10 17:17:24

Dziś odbędzie się uroczysta premiera „Hana Solo” w Stanach Zjednoczonych. Tymczasem promocja filmu trwa. W programie Jimmy’ego Kimmela pojawili się Alden Ehrenreich, Woody Harrelson oraz Phoebe Waller-Bridge. Poza niewiele wnoszącymi rozmowami, pokazano tam fragmenty dwóch scen. Zarówno rozmowy jak i sceny można zobaczyć poniżej.W sieci także pojawiły się nowe plakaty. Tym razem jeden, który reklamuje „Hana” w parkach Disneya oraz drugi z IMAX.


KOMENTARZE (13)

Han Solo

Dwie sceny z „Hana Solo”

2018-05-09 18:53:00

W sieci pojawiły dwa filmiki pokazujące konkretne sceny z „Hana Solo”. Ich fragmenty mogliśmy dotychczas zobaczyć w trailerach/spotach tv.

Poza nimi w sieci zamieszczono kolejną regułę, która mówi o tym jak być banitą.


KOMENTARZE (9)

Han Solo

Nowe spoty telewizyjne „Hana Solo”

2018-05-08 20:18:27

Przed chwilą na oficjalnym kanale youtube Star Wars zamieszczony został nowy spot o tytule „Risk”, który ma promować „Hana Solo”. Jest to krótsza i trochę inaczej zmontowana wersja spotu opublikowanego przed paroma dniami.Poza oficjalnie udostępnionymi spotami pojawia się również w sieci wiele z tych, które zostały wyemitowane w amerykańskich kanałach TV. Poniżej prezentujemy najnowsze z nich.
KOMENTARZE (15)

Han Solo

John Powell o muzyce w „Hanie Solo”

2018-05-07 23:04:47

Kompozytor John Powell bardzo aktywnie promuje film o Hanie Solo. Na swoim facebooku napisał, że w „Hanie Solo” poza nowym głównym tematem Hana Solo stworzonym przez Johna Williamsa pięć zupełnie nowych tematów (jak wiemy jeden ma należeć do Chewbaccy), a także wiele motywów i riffów znanych już z odległej galaktyki. Powell bardzo zachęca by zgadywać, co usłyszymy. W pokazanych fragmentach scen słychać już nową ścieżkę dźwiękową, co także potwierdził Powell.Pojawiły się także nowe plakaty do filmu. Niektóre, jak ten z Beckettem, to drobna przeróbka znanych już nam plakatów, tym razem reklamują one europejską premierę w Cannes.Mark Hamill, który co prawda w tym filmie nie występuje i nikt się go nie spodziewa, zdradził pewną tajemnicę. Otóż Mark powiedział, że Anthony Daniels jest szczęśliwcem, który na razie wystąpił we wszystkich filmach z cyklu, włączając to „Hana Solo”. Czy Daniels tym razem pojawi się jako C-3PO czy jako inna postać, zobaczymy. Warto przypomnieć, że filmach Disneya póki co także zawsze występuje Warwick Davis.
KOMENTARZE (6)

Han Solo

Brak planów na sequele „Solo”

2018-05-06 18:57:30 Różne

Niedawno pisaliśmy o słowach Aldena Ehrereicha, który zdradził, że podpisał kontrakt na trzy filmy, więc od razu zrodziła się z tego plotka, jakoby „Solo” miał mieć sequele. Sam Ron Howard nie jest tego taki pewien. Jego zdaniem wszystko zależy od fanów i tego, jak przyjmą film. Na razie Disney i Lucasfilm przyjmują postawę wyczekującą. Oczywiście firma chce sobie „zaklepać” aktorów, zwłaszcza tych młodych, stąd wspomniany przez Ehrenreicha kontrakt na kolejne filmy, ale nic konkretnego jeszcze nie wiadomo.

Skoro o Howardzie mowa, to Oficjalna przeprowadzi z nim twitterowe Q&A w poniedziałek około 19:00 czasu polskiego. Aby zadać reżyserowi pytanie, wystarczy opatrzyć je hasztagiem #AskRonHoward.Przed nami nowy spot „Ride”, a w reklamie brytyjskiej Chewie ma problem z zamówieniem biletów. ILM i Oficjalna z kolei przygotowały dla nas kilka gifów.

Donald Glover wystąpił w skeczu Saturday Night Live, w którym, jako Lando, przewodniczy pierwszemu w historii zlotowi czarnych ludzi w galaktyce.Na Jedi News możemy pooglądać kilka obrazków z filmu. Większość z nich pokazała się przy okazji artykułów z Entertainment Weekly, ale jest też kilka nowych. Artysta Marko Manev z kolei stworzył dwa ekskluzywne plakaty dla sieci kin AMC, które widzowie otrzymają, jeśli przyjdą na seans w odpowiednim terminie.
KOMENTARZE (22)

Han Solo

Garść wieści o „Solo”

2018-05-05 15:37:52 Różne

Po wczorajszym Dniu „Gwiezdnych Wojen” zebrało się trochę wieści na temat „Hana Solo”. Zacznijmy od danych liczbowych - jak donosi Hollywood Reporter, film zajął drugie miejsce pod względem przedsprzedaży biletów w ciągu pierwszych 24 godzin. Tym samym ustępuje jedynie „Avengersom: Wojnie bez granic”. Forbes z kolei przewiduje, że „Solo” zarobi 160-170 milionów w weekend otwarcia (a w Stanach jest to długi weekend związany z Dniem Pamięci), co stanowiłoby rekord - poprzedni należy do „Piratów z Karaibów: Na krańcu świata” (153 miliony).

My na film jeszcze trochę poczekamy, ale w Los Angeles premiera odbędzie się już 10 maja, a 12 będzie miała miejsce konferencja prasowa z filmową ekipą, która następnie ruszy do Cannes na europejską premierę w dniu 15 maja. Tego samego dnia zostanie zniesiony ban na recenzje, także jeśli ktoś unika spoilerów, powinien od tej daty szczególnie uważać.

Variety dotarło do nowego chińskiego plakatu i potwierdziło, że „Solo” będzie miał swoją premierę w tym kraju tak jak w większej części świata 25 maja. Tylko, jak wiemy, pod zmienionym tytułem „Ranger Solo”, choć Variety tłumaczy go w swym artykule jako „Knight Errant Solo” („Błędny rycerz Solo”). Tekst pod tytułem głosi: „Niepohamowany bohater. Nadzwyczajni partnerzy”.Akcja „Roar for Change” odniosła ogromny sukces, bo w ciągu zaledwie nieco ponad doby udało się zebrać milion dolarów. Teraz pieniądze zostaną przekazane UNICEF-owi, który wesprze niedożywione dzieci na całym świecie.Ron Howard pojawił się wczoraj w kilku programach telewizyjnych. W „Good Morning America” opowiedział, że Han będzie poszukiwał swojej wolności, a jego otoczenie i relacje z innymi ostatecznie zdefiniują go jako osobę. Zdradził też drobny spoiler z pierwszego spotkania przemytnika z Chewbaccą: (Spoiler):na początku niekoniecznie będą się lubić.(Koniec Spoilera) Jeszcze przed premierą pierwszych SW spotkał się z Lucasem, który opisał mu nadchodzący film jako „Flasha Gordona z fajnymi efektami specjalnymi”. Gdy Ron obejrzał go po raz pierwszy, był tak zachwycony, że po wyjściu z kina od razu stanął w długaśnej kolejce, by zobaczyć go jeszcze raz tego samego dnia.W „The Late Show with Stephen Colbert” reżyser mówi, że gdy dostał propozycję pracy nad „Solo”, to był zachwycony scenariuszem, który jego zdaniem jest tak dobry dzięki Kasdanom. Lawrence, jeszcze przed kupnem firmy przez Disneya, rozmawiał z Lucasem i Kennedy i najbardziej podobał mu się pomysł opowiedzenia o życiu Hana. Jego historia przedstawiona w scenariuszu bardzo Howarda zaskoczyła. Gdy przyszedł na plan po odwołaniu poprzednich reżyserów, zastał tam nie tylko piękną scenografię, chodzących dookoła obcych i droidy, lecz także chaos, więc od razu zaczął go ogarniać. Kiedy na plan wpadł Lucas, to wszystkim opadły szczęki, a potem Maker zasugerował zmianę w jednej scenie, na co Ron ochoczo przystał. Na koniec mamy nowy „trailer”.Alden, Donald, Emilia i Chewie zrobili krótką reklamę dla IMAX-a.Kompozytor John Powell potwierdził na swoim Facebooku, że muzyka (a konkretnie motyw Chewbaccy) użyta w klipie „190 Years Old” pochodzi z filmu.Ukazała się nowa karta Topps z Qi'rą i Drydenem Vosem, a także wyciekły zdjęcia i nazwy pojazdów z filmu. Można je pooglądać tutaj.
KOMENTARZE (14)

Han Solo

Nowa scena z filmu

2018-05-04 13:58:03 YouTube

Nie opadły emocje po przedsprzedaży biletów na Hana Solo, a w sieci już pojawił się nowy materiał promocyjny. Kolejna scena z filmu, tym razem ucieczka Sokoła przed myśliwcami Tie. Poprzednia sekwencja dostępna tutaj>>>.


KOMENTARZE (14)

Han Solo

Ruszyła sprzedaż biletów na „Hana Solo”

2018-05-04 11:09:22Z okazji May The 4th Be With You, czyli święta Gwiezdnych Wojen, do sprzedaży trafiły bilety na „Hana Solo”. Jak na razie bilety można kupić w w sieci kin Multikino i Cinema City. Helios opcję zakupu doda najprawdopodobniej później w ciągu dnia.

Seanse do systemów dodawane są stopniowo, więc jeśli w danym mieście nie pojawiła się jak do tej pory możliwość zakupu biletów, należy poczekać. Pierwsze seanse są 24 maja i zaczynają się ok. godz. 19, a do wyboru mamy zarówno wersję 2D oraz 3D.

O wszelkich zmianach będziemy informować.
KOMENTARZE (16)

Han Solo

Scena Han vs Lando w 360

2018-05-04 10:11:51 SWYouTube

Na oficjalnym kanale YouTube zamieszczono kompletną scenę z filmu Solo, w której Han gra z Lando prawdopodobnie w Sabacca o Sokoła Millennium. Cała sekwencja została zaprezentowana w widoku 360.


Dodatkowo ukazał się nowy spot reklamowy o tytule "Rivals".


KOMENTARZE (2)

Han Solo

„Roar for Change”

2018-05-03 22:13:48 Różne

W dniu dzisiejszym na oficjalnym youtube'owym kanale ukazał się nowy filmik promujący „Hana Solo”. Tym razem dotyczy Chewbaccy, który wedle Rona Howarda gra w filmie swą najlepszą rolę w życiu. I niestety sodówka trochę mu do głowy uderzyła, bo zaczął zachowywać się na planie jak panisko, o czym opowiada ekipa. Ale wszyscy wiemy, że Wookiee ma w gruncie rzeczy dobre serce - dlatego też możemy razem z nim wspomóc fundację Force for Change. Wystarczy jedynie nagrać swoją najlepszą wersję chewbaccowego ryku, wrzucić ją jako publiczną na Facebooka, Twittera lub Instagrama i opatrzyć hasztagiem #RoarForChange. Za każdy filmik FFC przekaże jednego dolara dla UNICEF-u (aż do miliona). Czas mamy do 25 maja. Więcej w poniższym materiale.Ukazała się też nowa reklama Nissana, w której można posłuchać dialogu Chewiego z L3, choć trudno stwierdzić, czy znajdzie się on w filmie. Prawdopodobnie nie, biorąc pod uwagę, że podobne sceny robiono już na potrzeby poprzednich reklam związanych z filmami Disneya. Niemniej, daje ona jakieś pojęcie o naturze relacji pomiędzy tą dwójką.


KOMENTARZE (5)

Han Solo

Wycieczka po „Sokole Millenium”

2018-05-02 20:53:18 Różne

Zostało właściwie już niewiele czasu, by promować „Solo”, także kampania marketingowa idzie mocno do przodu. Dzisiaj Oficjalna zaprezentowała nam wycieczkę po „Sokole” z udziałem Donalda Glovera. Dzięki niej można nie tylko zobaczyć układ pomieszczeń i udogodnienia na statku, lecz także przekonać się czemu właściwie Lando był taki wściekły na Hana w „Imperium kontratakuje”. Swoją drogą, Oficjalna wstawiła też nowy spot pod tytułem „Team”, który był dostępny jeszcze kilka godzin temu, ale teraz został ustawiony jako prywatny. Oczywiście na YouTubie są jego kopie.

Dzisiaj pojawiły się też nowe karty Topps. Poprzednie prezentowaliśmy tu i tutaj.W dalszej części newsa wchodzimy na nieco spoilerowe terytorium. Jakiś czas temu pisaliśmy o problemach z płcią jednej z głównych postaci, Enfys Nest. Ostatnio ukazała się jednak jej „mówiąca” figurka z serii Force Link, więc portal Making Star Wars nagrał kwestie postaci. W poniższym filmiku możecie się przekonać jakiej płci jest Enfys.A oto kilka przetłumaczonych kwestii: (Spoiler):„Jedynym prawem tutaj jest moje prawo”; „Maruderzy, przynieście mi ich bronie!”; „Maruderzy, nie okazujcie litości!”; „Ruszajmy. Czas przynieść do domu nieco kredytów”; „Wojna dopiero się rozpoczęła”; „Nagroda będzie moja!”.(Koniec Spoilera)
KOMENTARZE (14)

Han Solo

Nowe plakaty i reklama związana z „Solo”

2018-05-01 21:49:14 Różne

Wygląda na to, że powtarzane mniej więcej od tygodnia plotki o rozpoczęciu sprzedaży biletów na „Hana Solo” w dniu „Gwiezdnych Wojen”, czyli 4 maja, są prawdziwe. Różnorakie kina zaczęły tweetować, że właśnie wtedy będzie można zarezerwować swą miejscówkę. W tej chwili czekamy właściwie tylko na potwierdzenie przez Oficjalną, co być może stanie się jutro podczas „The Star Wars Show”.W sieci ukazała się reklama programu antywirusowego Norton, oczywiście związana z „Solo”. Pojawia się w niej parę nowych ujęć, a także dość dobrze słychać muzykę.Do kolekcji plakatów z filmu swój dorzuciła sieć Dolby Cinema. Podobnie jak większość poprzednich, jest utrzymany w westernowym stylu.Topps od kilku dni wypuszcza w Internecie karty kolekcjonerskie z filmu - w sumie będzie ich 25. Jedną pokazywaliśmy ostatnio, a oto reszta. Jeśli ktoś czuje w sobie ducha kolekcjonera, to musi się spieszyć, bo każda z nich będzie dostępna do kupienia jedynie dobę.
KOMENTARZE (14)
Loading..