TWÓJ KOKPIT
0

Przyszłe filmy

Daty premier dwóch kolejnych filmów Star Wars

2023-01-22 16:42:27 gizmodoDisney przedstawił swój zaktualizowany harmonogram premier filmowych dotyczący produkcji ze wszystkich posiadanych marek. W tym planie znalazły się również filmy z naszego ulubionego uniwersum. Według najnowszego harmonogramu pierwszy z zaplanowanych filmów Star Wars zobaczymy w kinach 19.12.2025, a drugi będzie miał swoją premierę 17.12.2027. Pokrywa się to z informacjami podanymi w 2020 - wówczas jednak planowany był jeszcze jeden film na 2023 rok.

Przypomnijmy, że w 2019 roku Disney ogłosił daty premier trzech kolejnych filmów Star Wars i miały one wychodzić kolejno w latach: 2022, 2024 i 2026 (potem przesunięto je o rok). Biorąc pod uwagę, że te plany się nie ziściły to do zaktualizowanego harmonogramu również należy podchodzić z pewną rezerwą. Niemniej jednak uwzględnienie tych filmów pokazuje, że cały czas myślą o kolejnych produkcjach ze świata Gwiezdnych Wojen w kontekście najbliższych lat więc na pewno trochę zamieszania wokół tego będzie i pozostaje mieć nadzieję, że ostatecznie któryś z projektów doczeka się realizacji. W przypadku produkcji, która miałaby mieć swoją premierę w grudniu 2025 roku powinniśmy dostać oficjalną zapowiedź w najbliższych miesiącach - jeśli chcą zdążyć w tym terminie.
KOMENTARZE (25)

Przyszłe filmy

Dan Hernandez i Benji Samit mają umowę z Lucasfilm

2023-01-10 17:00:47

Jak donosi Deadline czyli wiarygodne źródło, Dan Hernandez i Benji Samit podpisali kontrakt z Disneyem. Wczoraj miał premierę ich animowany serial „Koala Man” na platformie Hulu, nowy kontrakt mówi o kilku produkcjach zarówno aktorskich jak i animowanych.Główna część umowy mówi o serialach na rzecz platformy (Disney jest ważnym udziałowcem Hulu, co pewien czas słychać plotki o możliwej fuzji z Disney+) a także telewizji ABC (również należącej do Disneya). Mają też dalej pracować nad serialem „Ultra Violet & Black Scorpion”, jednak najciekawsze są produkcje filmowe. Dla Disneya przygotują film, którego bohaterem będzie Figment, purpurowy smok będący maskotką pawilonu Epcot (w Disney World w Orlando). I tu czas na gwóźdź programu, podobno pracują jeszcze nad niezapowiedzianymi produkcjami dla Walt Disney Pictures i... Lucasfilmu.

Niestety ta najbardziej interesująca nas część jest w Deadline jedynie wspomniana. Nie wiadomo, czy chodzi o film z cyklu „Gwiezdne Wojny”, czy może o coś innego. W teorii w grze może być spin-off „Willow” lub „Indiany Jonesa”. Jednak patrząc na to, że Lucasfilm pewnie ogłosi swoje plany filmowe na Celebration (i wg plotek słyszeliśmy, że mieli je na rok 2025, 2026 i 2027), to może chodzić właśnie o kolejny film z odległej galaktyki.

Pozostaje więc czekać do kwietniowego Celebration. Liczymy, że oficjalnie usłyszymy o produkcjach Damena Lindelofa, Shawna Levy’ego oraz możliwe także, że Hernandeza i Samita.

Duet Hernandez i Samit jest chyba najbardziej znany z filmów: „Pokémon: Detektyw Pikachu” czy „Rodzina Addamsów 2” (animacja z 2021). W obu przypadkach byli scenarzystami, jednak nie zajmowali się reżyserowaniem.
KOMENTARZE (6)

Przyszłe filmy

Kolorowa kobieta w roli głównej w następnym filmie „Star Wars”

2023-01-09 18:39:51Jeff Sneider znowu nadaje, w dodatku po raz kolejny o filmie Damona Lindelofa. Jak na razie dziennikarz miał dobre źródła i dobrą passę, więc jego doniesienia sprawiają wrażenie wiarygodnych. Po pierwsze odniósł się on do głównego protagonisty filmu, a raczej głównej protagonistki. Ma nią być kolorowa kobieta.

Nie jest jasne na ile poszukiwania obecnie trwają, a na ile Lucasfilm ma już kogoś na oku. Sam Sneider sprawia wrażenie, że nie wie, o kim mowa, ale dostał pewne podpowiedzi. Chodzi o osobę, która odniosła jakieś sukcesy na małym i dużym ekranie, ale jednocześnie nie ma w swoim dorobku głównej roli w dużym filmie. Na twitterze w rozmowie z fanami padło kilka sugestii - Taylor Russell („Zagubieni w kosmosie”, „Do ostatniej kości”, „Fale”), Keke Palmer („Nie!”, „Ślicznotki”, „Alfons”, „Alice”), Regina King („Ray”, „Gdyby ulica Beale umiała mówić”), Janelle Monáe („Ukryte działania”, „Glass Onion”, „Moonlight”).

Dodatkowo Sneider twierdzi, że zdjęcia do filmu Lindelofa rozpoczną się latem tego roku, zaś szczegóły dotyczące planów filmowych Lucasfilmu (na najbliższe lata) poznamy w kwietniu na Celebration. Co prawda inne źródła sugerowały, że zdjęcia zaczną się w kwietniu, ale prawdopodobnie zlały się tu dwie informacje.

Coraz bardziej realne jest to, że kolejny film ujrzymy już w grudniu 2025. Scenariusz wraz z Lindelofem pisze Justin Britt-Gibson, a obraz wyreżyseruje Sharmeen-Obaid Chinoy.
KOMENTARZE (48)
Loading..