TWÓJ KOKPIT
0

Star Wars TV

„Lando” jednak filmem?

2023-09-14 16:56:05Donald Glover był gościem w podcaście Pablo Torre Finds Out. Tam padło pytanie o serial „Lando” i tu znalazła się bardzo ciekawa informacja. Glover stwierdził, że to nawet nie będzie serial. Potem przyznał, że myślą obecnie o filmie. Oczywiście wszystko komplikuje strajk.Tu warto dodać, że początkowo “Lando” miał być filmem. Kathleen Kennedy chciała to ogłosić krótko po premierze „Hana Solo”, ale wyniki finansowe tegoż filmu spowodowały, że zarzucono ten pomysł. Odżył wraz z Disney+ i zapowiedzią mnóstwa seriali. Początkowo za projektem miał stać Justin Simien, ale niedawno został wymieniony na Glovera.

Jeśli to będzie film, pytaniem otwartym pozostaje, czy będzie on przeznaczony do dystrybucji kinowej, czy może będzie to produkcja dedykowana dla Disney+. Na tę chwilę jednak wszystko jeszcze może się zmienić.
KOMENTARZE (20)

Star Wars TV

„Jestem twoją matką”, czyli polski akcent „Wizji”

2023-09-01 23:02:58

Jednym ze zdecydowanie bardziej niezwykłych odcinków drugiego sezonu „Wizje” był ten przygotowany przez studio Aardman. „Gwiezdne Wojny” gościły technikę poklatkową zarówno w filmach, gdzie widzieliśmy Dejarik, jak również w uniwersum „The Mandalorian”. W obu przypadkach były to jedynie dodatki. Jestem twoją matką (I Am Your Mother) to pierwszy przykład użycia tej techniki do opowiedzenia całej historii.Dla nas jeszcze większą ciekawostką jest to, że za krótkometrażówkę brytyjskiego studio odpowiada Polka - Magdalena Osińska, która jest zarówno reżyserem jak i scenarzystką projektu. Jak sama przyznaje, dla niej największym marzeniem było pracowanie w Aardman. Drugim zaś zrobienie „Gwiezdnych Wojen”. Po 16 latach pracy nad reklamami czy krótkimi metrażami, wliczając to także produkcje aktorskie, przyszła pora na animację poklatkową. I jak przyznaje, pokochała to.

Gdy już Aardman zostało wybrane przez Lucasfilm jako jedno z 9 studiów do zrobienia animacji, zaczął się proces zbierania ekipy i szukania pomysłu. Osińska twierdzi, że zastanawiała się wówczas, co ją najbardziej ekscytowała w „Gwiezdnych Wojnach” i w głowie przypomniał się słynny cytat – „Jestem twoim ojcem”.

Główne postacie, czyli Anni i Kalina są oczywiście bardzo klasyczne dla animacji Aardman. Jednak jeśli chodzi o ich charakter, Magdalena twierdzi, że tu bardzo ważne dla niej było, by bazowały one na prawdziwych ludziach. Więc postać matki bazuje na jej mamie, ale także jej samej. Jak twierdzi scenarzystka, myśli, że jej syn niejednokrotnie był zawstydzony jej wymową. Droid Z-1 był inspirowany jej starym jamnikiem, zaś wiele postaci z tła, matkami dzieci ze szkoły jej syna. Zależało jej też, by bohaterowie byli obcymi, bo to także nawiązanie do jej własnej historii. Gdy wyemigrowała do Wielkiej Brytanii czuła się tam obca.

Fani „Gwiezdnych Wojen” mają tam mnóstwo rzeczy do wypatrzenia. Nad łóżkiem Anni znajdują się plakaty jej bohaterów, w tym Wedge’a Antillesa, Hery Syndulli czy grupy Star Waver, która pojawiła się w pierwszym sezonie „Wizji” w odcinku Rapsodia na Tatooine. Inny przykład to sklep, gdzie są rzeczy związane z Lukiem Skywalkerem, w tym jego miecz i ręka. Czytali teorie fanów, czy Maz Kanata nie ukradła tej ręki, więc w odcinku można dostrzec jej rękę...

Oczywiście w odcinku przewija się też Wedge, a jego głosem ponownie mówi Denis Lawson. Osinska sama jest zdziwiona, że udało się im go ściągnąć.

Natomiast jak sama twierdzi, dla niej ten odcinek to gwiezdno-wojenna laurka dla wszystkich mam.
KOMENTARZE (6)

Star Wars TV

Sześć nowych odcinków „Przygód młodych Jedi”

2023-08-06 19:15:43

W tym tygodniu na platformie Disney+ swoją premierę miała druga część serialu dla dzieci o tytule „Przygody młodych Jedi”. W ramach tej premiery zamieszczono sześć nowych odcinków, których tytuły możecie znaleźć w tym miejscu. Odcinki, tak jak dotychczas mają koło 26-27 minut długości.


KOMENTARZE (2)

Star Wars TV

Kulisy zamieszania wokół serialu „Lando”

2023-08-02 17:30:34

Jeśli ktoś liczył, że Lucasfilm problemy producenckie ma już za sobą, to będzie zdziwiony. Otóż w przypadku serialu „Lando” zarząd wprowadził znów sporo niepotrzebnego zamieszania. Głównie chodzi o Justina Simiena.Otóż Justin Simien pracował nad serialem „Lando” od dłuższego czasu. Jak sam twierdził, mieli pewne zgrzyty z Lucasfilmem, ale prace nad serialem uśpiono. Jedną z faktycznych przyczyn, nie tylko oficjalnych, były zobowiązania Donalda Glovera, więc projekt się przesuwał. Simien w międzyczasie zajął się „Nawiedzonym dworem”, który niedawno zadebiutował w kinach, przez to również nie miał czasu dla „Lando”.

Na Celebration Kathleen Kennedy powiedziała, że prace nad serialem są zawieszone, bo czekają, aż Glover będzie miał na niego czas. Simien niczego nie podejrzewał, pracował nad swoim filmem. Okazało się, że Lucasfilm prowadził negocjacje z Gloverem, w efekcie których podpisano kontrakt z nim i jego bratem, Stephenem, by napisali scenariusz do serialu. Sfinalizowano to przed strajkiem scenarzystów. To, że nie podano tej informacji publicznie, to jedno. Nie chciano szkodzić „Nawiedzonemu dworowi” w żaden sposób (to też produkcja Disneya). Problem w tym, że zapomniano poinformować samego Simiena. Ten o tym, że został wyrzucony z projektu, dowiedział się jak wszyscy inni, z mediów. W dodatku w gorącym okresie premiery „Nawiedzonego domu”. Nie jest to najlepszy sposób komunikacji takich rzeczy.

„Nawiedzony dom” zawiódł oczekiwania Disneya, uchodzi raczej za porażkę finansową. W sieci pojawiły się plotki, że w Lucasfilmie widząc mniej więcej, co można się spodziewać po tym filmie, zdecydowano rozwiązać kontrakt z Simienem. Lucasfilm już wcześniej potrafił pożegnać się z reżyserami, którym powinęła się noga. Jednak jak twierdzi Jeff Sneider, tym razem nie chodziło o to, a faktycznie zaangażowanie. Drogi Lucasfilmu i Simiena rozeszły się, gdy ten zajął się „Nawiedzonym dworem”. Simien nie miał wówczas czasu na wykorzystanie okienek w harmonogramie Donalda Glovera, więc poszukano innego rozwiązania.

Na chwilę obecną nie wiadomo kiedy ruszy produkcja „Landa”, z powodu strajku scenarzystów i aktorów.
KOMENTARZE (4)

Star Wars TV

Donald Glover napisze „Lando”

2023-07-29 10:27:32

Jak donosi Variety, doszło do poważnych zmian w ekipie serialu „Lando”. Po pierwsze z serialem nie jest już związany Justin Simien. Lucasfilm podpisał kontrakt na scenariusz z Donaldem Gloverem i jego bratem Stephenem Gloverem.Ostatnio Justin wspominał, że z projektem nic się nie dzieje, jest w zawieszeniu. Prawdę mówiąc nie zajmował się on tym serialem od przeszło roku. Natomiast podobno ta umowa z braćmi Glover była już dograna przed strajkiem scenarzystów. Jednak sam fakt jej podpisania nie sprawi, że prace nagle ruszą. Po pierwsze mamy wspomniany strajk, po drugie bracia Glover mają zobowiązania wobec Amazonu.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, spodziewamy się, że Donald Glover powróci do roli Landa w tym serialu. Nie wiadomo ile osób z obsady „Hana Solo” pojawi się w tym serialu. Na chwilę obecną nawet trudno przewidzieć, kiedy spodziewać się premiery.
KOMENTARZE (14)

Star Wars TV

Justin Simien o serialu „Lando”

2023-07-18 17:06:23

O serialu „Lando” nie słyszeliśmy od bardzo dawna. Pomijając oczywiście wypowiedź Kathleen Kennedy na tegorocznym Celebration, gdzie potwierdziła, że serial wciąż ma się wydarzyć. Bez żadnych konkretów i szczegółów, ale nie jest skasowany.Tymczasem Justin Simien promuje swój najnowszy film – „Nawiedzony dwór”, którego jest reżyserem. Simien miał być głównym scenarzystą serialu „Lando”. Przy okazji promocji nowego dzieła Disneya, Justin został zapytany serial „Lando”.

Przyznał, że spędził sporo czasu z Lucasfilmem pracując nad scenariuszem serialu, w który włożył mnóstwo serca. Jego zdaniem efekt jest taki, że wszyscy kochają to co stworzyli i są z tego bardzo zadowoleni. Jednocześnie gdzieś koło 2020 poproszono go o to aby odłożyć pracę na później z powodu konfliktu harmonogramów. Tyle, że od tego czasu nic się nie wydarzyło. Justin Simen przyznaje, że nie wie jaki jest naprawdę status tego projektu.

Warto przypomnieć, że Donald Glover jeszcze przed Celebration wspominał, że wypłata dla niego nie jest najważniejsza, więc musiałby mieć odpowiedni powód, by wrócić do Landa. Pewne dyskusje się toczyły, ale niewiele się działo.

Pozostaje więc czekać na dalsze szczegóły. Niestety na tę chwilę, Bob Iger, któremu właśnie przedłużono kontrakt w Disneyu, zapowiedział, że chce ograniczenia nowych produkcji, w tym Marvela i „Gwiezdnych Wojen”, by zredukować koszta. Jednocześnie nie wyklucza, że Disney może też zacząć produkować kontent dla innych serwisów streamingowych niż Disney+. Na chwilę obecną jednak nie wróży to serialowi „Lando” zbyt dobrze.
KOMENTARZE (7)

Star Wars TV

Wkrótce nowe odcinki „Przygód młodych Jedi”

2023-07-14 10:42:09 Oficjalna

W maju zadebiutował serial dla dzieci „Przygody młodych Jedi”. A teraz, dość niespodziewanie, zapowiedziano kolejne odcinki. Pojawią się one na Disney + 2 sierpnia. Na razie nie wiadomo ile ich będzie, ale ogółem sezon pierwszy ma liczyć 25 epizodów - pytanie czy tych „długich” (na razie mieliśmy ich siedem), czy tych „krótkich” (tych mamy czternaście). Pożyjemy, zobaczymy, a tymczasem możemy pooglądać kilka nowych zdjęć i zwiastun.

Przy okazji, serial został nominowany do Television Critics Association Award oraz otrzymał Common Sense Seal - znak jakości od Common Sense Media, który odznacza w ten sposób jakościowe produkcje familijne.

Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (2)

Star Wars TV

„Maggie Simpson: W odległej galaktyce” na Disney+

2023-05-06 18:21:40

Na Disney+ 4 maja 2023 pojawił się jeszcze jeden film, a właściwie filmik niespodzianka, który raczej umknął uwadze w wirze euforii nad „Wizjami” i „Młodymi Rycerzami Jedi”. Jest to kolejna parodia, czyli „Maggie Simpson: W odległej galaktyce”. Polski tytuł zupełnie rozmija się z duchem oryginału, który brzmi: Maggie Simpson in Rogue Not Quite One, co ewidentnie nawiązuje do „Łotra 1”.Parodia jest oczywiście zrobiona w klimatach popularnych „Simpsonów”. Trwa zaledwie 4 minuty i w polskim Disney+ jest dostępna jedynie z napisami.

W drodze do przedszkola Homer traci z oczu Maggie, która wskakuje do gondolki Grogu i wyrusza w hiperprzestrzenną podróż po galaktyce. Gdy Maggie stawia czoła imperialnej eskadrze myśliwców TIE, walka przenosi się do Springfield. Wszytsko to w spektakularnym krótkim metrażu na cześć uniwersum Gwiezdnych Wojen. I jeszcze oryginalny plakat.Warto przypomnieć, że poprzednia parodia w stylu „Simpsonów” - The Force Awakens from Its Nap pojawiła się na Disney+ dokładnie dwa lata temu. Trwała trzy minuty, więc obecna jest o 33% dłuższa.
KOMENTARZE (2)

Star Wars TV

Premiera „Przygód młodych Jedi”

2023-05-04 13:41:45 Różne

W dniu dzisiejszym, z okazji Dnia Gwiezdnych Wojen, ma swoją premierę serial dla dzieci przedszkolnych - „Przygody młodych Jedi”. Wszystkie siedem odcinków jest już dostępnych na Disney+, łącznie z filmikami krótkometrażowymi, które pokazały się na platformie w zeszłym tygodniu. Jeśli jednak wolicie tradycyjną telewizję, to dwa pierwsze epizody będą dziś emitowane na Disney Junior o 08:00, 11:00, 13:30, 16:00, 18:30 i 21:00. Poniżej zapowiedź oraz zwiastuny po polsku i angielsku.

Nie wiadomo też czemu odcinków jest siedem, a nie - jak wedle polskiej zapowiedzi - dwadzieścia pięć. Niemniej trwają one po 27 minut, więc całkiem sporo.

Młodzi Jedi: Kai, Lys i Nubs razem uczą się na planecie Tenoo i przeżywają przygody, przemierzając galaktykę razem z doświadczoną pilotką Nash na pokładzie „Karmazynowego Jastrzębia”!

A oto lista poszczególnych odcinków wraz z opisami i link do spisu.

  • Odcinek 1 - „Młody Jedi/Misja Yody” - Jedi lądują na Tenoo. Yoda ma misję dla Kaia.

  • Odcinek 2 - „Wyścig Nash/Zaginiony statek Jedi” - Nash startuje w wyścigu. Jedi znajdują zaginiony statek.

  • Odcinek 3 - „Zdrowiej, Nubs/Złomdroidka” - Kai i Lys uczą się współpracy. Jedi zatrzymują złodzieja.

  • Odcinek 4 - „Lys i ratunek w śnieżycy/Atak droidów” - Jedi zaganiają zwierzęta. Dzieci muszą powstrzymać droidy.

  • Odcinek 5 - „Pogoń za owocem/Safari stworzeń” - Jedi zakradają się do siedziby piratów. Bohaterowie odkrywają nowy gatunek.

  • Odcinek 6 - „Szwadron/Leśni obrońcy” - Jedi mają próbny lot. Dzieci bronią lasu.

  • Odcinek 7 - „Jedi i złodziejka/Zaginiony kibbin” - Kai i Zia łączą siły. Lys pomaga łowcy nagród.


Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (5)

Star Wars TV

Premiera drugiego sezonu „Star Wars: Wizji”

2023-05-04 13:22:46 Różne

W dniu dzisiejszym - May the 4th, święcie „Gwiezdnych Wojen” na Disney+ trafia drugi sezon „Star Wars: Wizji”, czyli animowanej antologii prezentującej różne opowieści i różne style z naszego ukochanego uniwersum. Przez ostatni tydzień oficjalny Twitter wstawiał plakaty z poszczególnych odcinków, które prezentujemy poniżej.

Wszystkie odcinki możecie oceniać już w naszym spisie.

Na początek mamy też trochę reklam i gifów.

Opis odcinkówNazwa odcinka: „Sith”.

Studio: El Guiri (Hiszpania).

Opis: Spokojne życie byłej uczennicy Sitha zostaje zagrożone.Nazwa odcinka: „Screecher's Reach”. („Leże skrzeczuchy”)

Studio: Cartoon Saloon (Irlandia).

Opis: Młoda dziewczyna wyrusza z przyjaciółmi w podróż do legendarnej jaskini skrywającej mroczną siłę.Nazwa odcinka: „In the Stars”. („Wśród gwiazd”)

Studio: Punkrobot (Chile).

Opis: Dwie siostry, ostatnie przedstawicielki swojego ludu, walczą z siłami Imperium o przetrwanie.Nazwa odcinka: „I am your Mother”. („Jestem twoją matką”). Tu nie ma jeszcze plakatu, ale jak się pojawi, wstawimy.

Studio: Aardman (Wielka Brytania).

Opis: Młoda pilotka Anni, zażenowana troskliwością swojej mamy startuje razem z nią w szaleńczym wyścigu..Nazwa odcinka: „Journey to the Dark Head”. („Wyprawa do Mrocznej Głowy”)

Studio: Studio Mir (Korea Południowa).

Opis: Zdeterminowana specjalistka od statków i sceptyczny rycerz Jedi próbują odwrócić losy wojny.Nazwa odcinka: „The Spy Dancer”. („Wirująca agentka”)

Studio: La Cachette (Francja).

Opis: Na jaw wychodzi tożsamość głównej tancerki w popularnym wśród żołnierzy Imperium lokalu.Nazwa odcinka: „The Bandits of Golak”. („Bandyci z Golak”)

Studio: 88 Pictures (Indie).

Opis: Chłopiec i jego wrażliwa na Moc młodsza siostra szukają schronienia w tętniącej życiem dhabie.Nazwa odcinka: „The Pit”. („Dół”)

Studio: D’Art Shtajio i Lucasfilm Ltd (Japonia/USA).

Opis: Młody robotnik, zmuszony przez Imperium do wydobywania kyberu, chce uwolnić siebie i współwięźniów.Nazwa odcinka: „Aau's Song” („Pieśń Aau”)

Studio: Trigger Fish (RPA).

Opis: Dziewczynka, która pragnie śpiewać, musi być cicho, by nie wywołać katastrofy w kopalni.

Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (7)
Loading..