TWÓJ KOKPIT
0

Star Wars TV

Serial TV dopiero w roku 2008?

2005-08-09 19:38:00 Resztki Imperium

Od pewnego czasu mówi się głośno o serialu TV, zarówno aktorskim jak i animowanym. O ile ten animowany, wszystko na to wskazuje, że powstanie w studiach Lucas Animation w Singapurze. Mają być to Wojny Klonów wygenerowane w całości w technologii 3-D (prawdopodobnie bez Tartakovsky`ego).
Niestety gorzej sprawa się ma z serialem aktorskim. Lucas, który raz twierdzi, że nim zajmie się osobiście, a raz, że nie. Co ciekawe wcześniej zapowiadano, że serial pojawi się w 2007, może w 2006. Teraz realną datą wydaję się być dopiero rok 2008. Przyczyn jest bardzo wiele, wśród nich to, że Lucas obecnie chce doprowadzić projekt Indiany Jonesa 4 do szczęśliwego końca, ale też, że ważniejsze niż „jakiś” serial jest dla niego przygotowanie premiery sagi w kinach 3D, a to prawdopodobnie nastąpi również gdzieś koło 2008 roku. Należy dodać, że data 2007 była raczej datą o której mówili fani, niż Lucasfilm. Ani reżyser, ani nikt, póki co o dacie pierwszej emisji serialu oficjalnie się nie wypowiadał.

O obu serialach można porozmawiać na Forum>>>.
KOMENTARZE (10)

Star Wars TV

Gwiezdnowojenne seriale TV.

2005-08-03 11:45:00 interia.pl

Interia:

George Lucas ("Mroczne widmo", "Atak klonów", "Zemsta Sithów") potwierdził, że jego firma Lucasfilm pracuje nad dwiema telewizyjnymi seriami z cyklu "Gwiezdne wojny". Pierwsza seria - trójwymiarowa animacja "Clone Wars" powstanie w singapurskim oddziale kompanii (Lucas Animation's Singapore). "Moje życie jest zbyt krótkie, bym mógł być studiem filmowym" zażartował Lucas.
George Lucas zdradził, że rozpoczęły się poszukiwania utalentowanych twórców, specjalistów animacji komputerowej, którzy utworzyliby zespół w Singapurze.
"Dla mnie to także możliwość, by wkroczyć do świata animacji, który niezwykle lubię i cenię" - wyjaśnił George Lucas. ". Lucasfilm przenosi się do TV, ale ja nie zamierzam być ani producentem wykonawczym, ani podłożyć podwaliny. "

Druga seria będzie serialem aktorskim.
"Obecnie staramy się zminimalizować budżet" - zdradził twóca.
"Chcemy przeznaczyć na to, co zwykle pochłania 20-30 milionów dolarów około miliona dolarów" - tłumaczy George Lucas.
Jest to możliwie do wykonania - twórca przypomina, że seria o przygodach młodego Indiany Jonesa także miała okrojony budżet, a efekty nie zawiodły widzów.

Aktorski serial realizowany będzie przy użyciu specjalnych cyfrowych kamer Sony.


Pierwszy z seriali ma być to opowieść o "Wojnach Klonów" w całości wykonana w technice 3-D w studiu Lucas Animation w Singapurze. To raczej wyklucza Tartakovsky'ego. W USA ma być produkowany serial aktorski, który ma wyglądać tak jakby kosztował 20-30 mln USD, podczas gdy będzie kosztował 1 mln. Ma być kręcony na zwykłych dostępnych cyfrowych kamerach Sony.
KOMENTARZE (33)
Loading..