TWÓJ KOKPIT
0

Star Wars TV

Rick, George i Steve o serialach

2007-10-30 18:30:00

Na odbywającym się we Francji konwencie Star Wars Reunion 2 w ubiegły weekend odbyło się spotkanie z Rickiem McCallumem, który mówił trochę o serialu aktorskim.

Postaci z EU nie będzie w pierwszych 100 odcinkach, wszystkie postaci będą nowe. I tu jedna uwaga nigdzie wcześniej nie było mowy o tym, że postaci z EU się pojawią w serialu. Praktycznie nawet w spoilerach, które są nieoficjalne i mogą nie mieć nic wspólnego z rzeczywistością mówi się raczej o nawiązaniach do EU niż postaciach z EU. Jedno nie jest adekwatne z drugim.

Zatrudniono już sześciu scenarzystów, którzy zaczną pracować w listopadzie.

McCallum ma nadzieję, że John Williams napisze muzykę do serialu, acz póki co jest zbyt wcześnie by o tym mówić.

Każdy z odcinków ma mieć swoją własną muzykę. Dlatego Rick twierdzi, że dobrze by było, aby John Williams zaczął już nad tym pracować.

Powiedział też o kolejnym wydaniu sagi, tu Lucasfilm czeka na zwycięstwo HD DVD czy Blue Ray. W każdym razie możemy się spodziewać 100 godzin dokumentów, które obecnie są tworzone.

Tymczasem o serialu animowanym TCW wypowiadał się Steve Sansweet.
Pierwszy sezon będzie miał 21 odcinków po 22 minuty. Steve widział już 6 z nich.
Pojawi się więcej zwiastunów, kiedy tylko zostanie wybrana stacja, która będzie go nadawać.

W niedawnym wywiadzie dla "The Los Angeles Times" George Lucas potwierdził rozpoczęcie prac nad aktorskim serialem poświęconym "Gwiezdnym wojnom". Dziś wiadomo już na pewno, że w produkcji tej nie pojawią się Luke Skywalker ani Darth Vader. W projekcie tym nie ma Skywalkerów, serial poświęcony będzie mniej kojarzonym postaciom - mówi twórca. Lucas nie chciał jednak ujawnić szczegółów. Na razie prace jego Lucas Animation koncentrują się wokół serialu animowanym "Star Wars: The Clone Wars". Wkrótce dojść ma do spotkania w sprawie tematyki scenariuszy aktorskiego serialu.

Update

I kolejny update spoilerów prosto od Ricka, tym razem nabierają już mocno kształtów. I tak w serialu aktorskim Boba Fett będzie miał centralną rolę z pośród hordy łowców nagród. Natomiast budżet jednego odcinka jest przewidywany na 1,7 do 2 milionów USD, co jest niespotykane na warunki amerykańskie. Wyzwaniem będzie aby przy takim budżecie zachować jakość filmów. Natomiast warto zauważyć, że grupą docelową serialu będzie szeroka publiczność, a nie tylko fani sagi, stąd prawdopodobnie będzie to zupełnie nowa historia.

Według Ricka, natomiast serial The Clone Wars będzie przeznaczony na sobotnie poranki dla widowni w wieku 8 – 10 lat. George twierdzi co prawda coś innego, ale tu trzeba pamiętać, że Rick McCallum nie jest osobiście zaangażowany w produkcję nowych Wojen Klonów. Wie natomiast, że George jest z niej zadowolony.
KOMENTARZE (0)

Star Wars TV

Rick McCallum o serialu...

2007-10-29 19:35:00 ICO

Nasi czujni koledzy z portalu Imperial City Online prędko wychwycili kolejną wypowiedź mrocznego Ricka McCalluma umieszczoną na The Force Net dotyczącą nadchodzącego serialu aktorskiego. W końcu dostaliśmy dzięki temu parę konkretów:
- Boba Fett z pewnością pojawi się w serialu i Rick chciałby, żeby postać tę odgrywał Daniel Logan
- Serial nadawany będzie w sieci kablowej.
- Na ten moment nie jest planowany udział żadnej postaci z Expanded Universe. Wszystkie postacie będą nowymi.
- Rick posiada kontrakt na 100 odcinków, ale ma nadzieję, że zostanie rozszerzony do 400 i jest szansa, że wówczas pojawią się postacie z Expanded Universe.

Czyli miało być pięknie, a wyszło jak zwykle. Jak widać "zainteresowanie" Lucasfilmu pozycjami z EU znów możemy między bajki włożyć. Warto też nadmienić, że a propos serialu animowanego The Clone Wars Rick stwierdził, że pierwszych 21 epizodów ma po 22 minuty każdy.
KOMENTARZE (30)

Star Wars TV

Spoilery do serialu aktorskiego!!

2007-10-16 22:58:00 The Outer Rim

Oto pierwsze spoilery do serialu aktorskiego. Być może wszystko okaże się plotkami, ale obie strony, które o nich poinformowały (TheForce.Net oraz Ain't it Cool News) są zgodne i twierdzą, że ich źródła są pewne i sprawdzone. Ile w tym prawdy dowiemy się za wiele miesięcy, ale oto poniżej spoilery cytowane za The Outer Rim. Spekulacje czas zacząć;)

Spoiler
1. Wyścigi pod racerów pojawią się jeszcze raz. W serialu znajdzie się jeszcze więcej takich miejsc i wydarzeń znanych i uwielbianych przez fanów w filmach z Gwiezdnych wojen.

2. Jedną z postaci będącą uczestnikiem wyścigów pod racerów będzie Thall Joben, niektórym znany z serii Droids.

3. W serialu zobaczymy bazy rebeliantów, Gwiezdne Niszczyciele, imperialnych żołnierzy, oficerów, agentów działających w ukryciu i wiele więcej... Ogólnie w serialu podobno imperialni będą wszędzie.

4. Spodziewajcie się pewnych powiązań z Expanded Universe. Na przykład rebeliancki generał z nazwiskiem Durron. Czy może to być ojciec lub członek rodziny bardzo dobrze znanego niewolnika z Kessel, który stał się później Jedi – Kypa Durrona? Jakby tego było mało to jeszcze wspomniana zostaje postać rebelianta o nazwisku Naberrie.

5. Zobaczymy postać Generała Papanoidy, który może być tą samą postacią, którą George Lucas grał w scenach z opery w Zemście Sithów - Baronem Papanoidą.

6. Mają pojawić się postaci znane z filmów, takie jak chociażby Bib Fortuna czy Oola – tancerka rasy Twi'lek zjedzona przez Rancora w Pałacu Jabby.

7. Plany Gwiazdy Śmierci też powinny odegrać jakąś rolę.

8. Jeśli chodzi o postacie serial będzie się różnić od filmów. Skupi się on na detalach postaci i tym co sprawia, że podejmują takie a nie inne decyzje. Nie będzie to polegało jedynie na podziale: dobra i zła postać.

9. Spodziewajcie się klimatu jak w Oryginalnej Trylogii, ale troszkę ostrzejszego.

10. Szukają aktora do roli Boby Fetta.

11. W większości do ról poszukiwani są młodzi aktorzy i aktorki, z wyjątkiem pary aktorów w średnim wieku.
Koniec spoilera
KOMENTARZE (34)

Star Wars TV

George Lucas spotyka scenarzystów

2007-10-14 12:35:00 RI

Jak donoszą różne źródła przyszły tydzień George Lucas ma zamiar spędzić w Los Angeles, gdzie spotka się twórcami scenariuszy, których chciałby zatrudnić do serialu aktorskiego. Agenci mówią o tym, że Lucasowi zależy na tym, aby zatrudnić wolnych strzelców, oraz aby twórcy byli z różnych krajów. Po zatwierdzeniu wszyscy scenarzyści przyjadą na tydzień w listopadzie do Skywalker Ranch, gdzie będzie ustalana główna linia serialu. Następnie wszyscy rozjadą się do swoich domów.

Pierwszy sezon, który wyprodukuje Lucas ma liczyć 13 odcinków.
KOMENTARZE (12)
Loading..