TWÓJ KOKPIT
0

Star Wars TV

George Lucas o serialach i nie tylko

2007-03-13 23:37:00

Podczas 24. Parley Festival, George Lucas zdradził kilku dziennikarzom i słuchaczom plany odnośnie sagi (i nie tylko) na najbliższą przyszłość. Informacje te pochodzą z kilku serwisów w tym IESB.net, Variety i TheForce.Net.

George Lucas oznajmił, że jego zdaniem przyszłością jest telewizja, dlatego zajął się serialem aktorskim i animowanym, miast filmami kinowymi.

Gdy zapytano George’a Lucasa o obsadę Indiany Jonesa 4, nie za bardzo wiedział, co powiedzieć. Gdy zapytano go o plotki, że ma się pojawić tam jakoby Natalie Portman, stwierdził, że absolutnie nie.

W serialu Wojny Klonów, który oczywiście dzieje się w tym okresie, głównymi postaciami będą Anakin, Padme, Obi-Wan, kilka nowych postaci, Mace Windu, Yoda i większość postaci, które pojawiły się w prequelach. Wśród nowych postaci jedna ma się nazywać Osoka, młoda padawanka, która wyrusza w swą pierwszą samodzielną misję. George Lucas opisał ją jako małą Shaak Ti (czyli będzie należeć do rasy Togruta), sam reżyser nie był w stanie przypomnieć sobie nazwy tego gatunku, bo jak stwierdził, nie jest wielkim fanem Gwiezdnej Sagi. Nie tylko w tym miejscu Lucas się pomylił. Przy pytaniu, czy zobaczymy Dartha Vadera, stwierdził, że w serialu animowanym nie, bo dzieje się między I a II Epizodem (a nie II i III – ew. pomyłka). Natomiast przyznał, że może zobaczymy Bobę Fetta, ale trzeba pamiętać, że to wciąż jeszcze dzieciak. Potwierdził też, że pojawią się Jedi, którzy pojawili się w poprzednim serialu Clone Wars. Dodał także, że tamten serial to były jedynie pięciominutowe odcinki, teraz będą trwały pół godziny i może być ich koło setki. Same odcinki będą miały różnych bohaterów, na przykład jeden ma być o Kicie Fisto, inny tylko o szturmowcach klonach, ale takim tematem przewodnim ma być wolność. Na pytanie, czy na Celebration IV zostanie pokazany fragment Wojen Klonów 3-D, George Lucas roześmiał się, niejako potwierdzając te przypuszczenia. Wszystko wskazuje na to, że serial zostanie ukończony, a dopiero potem będą trwały poszukiwania stacji, tej która da najwięcej.

Na serial aktorski przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać. Ale przyznał, że prawdopodobnie każdy odcinek serialu będzie opowiadał o innej postaci.

Wspomniano też kwestię „Kronik Młodego Indiany Jonesa” na DVD, trwają nad tym pracę, zwłaszcza nad odświeżeniem całości i stworzeniem dokumentów, które będą przedstawiać wszystkie postaci historyczne, pojawiające się w odcinkach. Ale poza tym, trwają jeszcze pewne dyskusje na temat tego wydania DVD z firmą Paramount.

Na pytanie o Epizody VII – IX, stwierdził krótko „Nie. Saga Skywalkerów jest skończona”.

George przyznał też, że nie będą realizować Żadnej książki czy komiksu, mogą się nimi inspirować, ale nie będzie ekranizacji.

George miał też przesłanie do fanów – Gwiezdne Wojny nie umarły i mają się coraz lepiej, zwłaszcza w najbliższych latach.

Także na oficjalnej w sekcji Hyperspace znalazł się kompletny zapis, rozmowy z Lucasem, na Paley Festival. Część z informacji już pojawiła się w sieci, ale czasem warto skupić się na tym, w jaki sposób było to powiedziane.

Pierwsze pół godziny, było o młodym Indiana Jonesie, o tym, że serial przerabiano na filmy półtorej godzinne i dodawano do nich materiały dodatkowe, które choćby portretują znane postaci historyczne jak Albert Schweizer. Zatem prawdopodobnie miast Kronik otrzymamy Przygody (różnią się trochę edycją, nie ma tam np. George’a Halla jako starego Indiany Jonesa). Potem Lucas opowiadał jeszcze o walorach edukacyjnych całego przedsięwzięcia.

W końcu przeszedł do Gwiezdnych Wojen. Potwierdził, że serial Wojny Klonów jest w produkcji. Stare Wojny Klonów były swoistym testem, teraz skoncentrujemy się na nich w pełni, oddalając się od Skywalkerów, którzy wyznaczają dzieje galaktyki w filmach, tu będziemy obserwować jak poszczególne postaci radziły sobie w czasie tego konfliktu. Będzie choćby odcinek o samych klonach, będą też nowe postaci. Na pytanie, ile odcinków jest w produkcji i czy ktoś podpisał kontrakt, Lucas próbował zażartować, że nakręcą 100, a potem będą próbowali to komuś wcisnąć. Czy faktycznie zatem mowa o stu odcinkach, trudno stwierdzić.

Przy pytaniach o serial aktorski, stwierdził, że to jeszcze odległa perspektywa, bo na razie są w produkcji Wojny Klonów, prawdopodobnie kolejny serial animowany i dopiero ten aktorski, który będzie podzielony jakby na cztery mniejsze.

Lucas przyznał też, że prace nad Red Tails trwają już prawie 18 lat, a nad Indianą 4 – 15.

Temat na forum
KOMENTARZE (0)
Loading..