TWÓJ KOKPIT
0

Star Wars TV

Rozmowy Disney`a i Foxa z Lucasfilmem w sprawie seriali TV

2007-08-30 20:08:00 JimHillMedia.com

Według serwisu Disney News: JimHillMedia.com, Disney rozpoczęło rozmowy z LucasFilm dotyczące wyświetlania aktorskiego serialu TV na kanałach ABC. Dodatkowo NewsCorp, czyli dawny partner LucasFilmu, również negocjuje prawa do emitowania wszystkich sezonów serialu na kanałach FOX i FX.

Disney i Lucas rozmawiają dopiero na bardzo wczesnym stadium. Żadne decyzje nie zostały jeszcze podjęte na tym etapie. Disney zaproponował, że cały swój marketing w TV mogą poświęcić właśnie na wystartowanie serialu aktorskiego.
Głównym elementem planu Disney`a jest to aby przedstawić całą obsadę serialu na przyszłorocznych Star Wars Weekends wraz z główną linią fabularną. Wszystko miałoby być emitowane na kanałach ABC i ABC Family.

NewsCorp również spotkało się z Lucasem, wymyślając podobną kampanie reklamową. Firma zaoferowała FOX i FX jako te kanały, na których będzie wyświetlany jak i promowany nowy show TV z Gwiezdnych Wojen.

Jednak Lucas stara się uniknąć takiej sytuacji jaka spotkała go ostatnie w trakcie wyświetlania Kronik Młodego Indiany Jonesa w TV. Serial zadebiutował na kanale ABC w marcu 1992 roku i przestano go wyświetlać już po 44 odcinku. Nie było to zbytnio opłacalne i zadowalające dla Lucasfilmu.
Lucas już niejednokrotnie wspominał, że chce nakręcić aż 100 odcinków serialu aktorskiego z Gwiezdnych Wojen. Co więcej, każdy odcinek będzie można ściągnąć on line po emisji, a także po pewnym czasie kupić DVD z odcinkami poszczególnego sezonu. Taki marketing będzie dla Lucasfilmu bardzo opłacalny. Podobna sytuacja miała miejsce przy serialu Wojny Klonów, emitowanego na Cartoon Network.
Pracownicy ILM donoszą, że Lucas jeszcze przez wiele miesięcy nie podejmie końcowej decyzji o emitowaniu serialu aktorskiego w TV. Wszystko jest spowodowane produkcją czwartej części Indiany Jonesa.

Pozostaje jeszcze kwestia serialu animowanego The Clone Wars, którego emisja przypada na przyszły rok. Możliwe więc, że Lucas zdecyduje się podpisać kontrakty z oboma firmami. Na kanałach Disney`a emitowane byłyby trójwymiarowe Wojny Klonów, a na stacjach NewsCorp serial aktorski.
KOMENTARZE (13)
Loading..