TWÓJ KOKPIT
0

Star Wars TV

Boba Fett w serialu aktorskim... potwierdzony! I inne oficjalne doniesienia!

2008-01-30 22:10:00

Jak donosi serwis IGN, w najnowszym numerze Star Wars Insidera, w wywiadzie z Rickiem McCallumem znajduje się potwierdzenie faktu, że Boba Fett pojawi się w serialu aktorskim. Owszem były na ten temat pewne spekulacje, ale na razie tylko i wyłącznie spekulacje. O samym serialu wiedziano jedynie, że będzie się dziać między III i IV Epizodem, i że nie będzie koncentrował się na postaciach, które odgrywały ważne role w filmie. Miały się pojawić, co najwyżej postaci, mające dotychczas epizodyczne role. Oczywiście to powodowało masę spekulacji, a sam Boba Fett zdawał się być idealnym kandydatem. Oleju do ognia dodało tu zdjęcie z Toy Faire, przedstawiające plakat promocyjny Gwiezdnych Wojen na najbliższe lata (2007 – The Force Unleashed, 2008 – The Clone Wars, 2009 Live Action TV Series), na którym przy serialu aktorskim znajdował się hełm Boby Fetta (więcej).

Rick McCallum w najnowszym Insiderze rozwiewa spekulacje. Mówi, że serial będzie o nowych postaciach, grupie ludzi, której wcześniej nie poznaliśmy, z wyjątkiem Boby Fetta, który odegra rolę pomocniczą. Dodatkowo w serialu pojawią się i inni łowcy nagród.

Potem Rick zaczyna tradycyjną gadkę, że serial będzie bardziej mroczny, skoncentrowany na postaciach (w przeciwieństwie do filmów, skoncentrowanych na akcji). A przy tym wszystkim największym wyzwaniem będzie to, aby wyglądał jak film pełnometrażowy tyle, że z telewizyjnym budżetem, z nowymi postaciami, planetami, środowiskami. Ma utrzymać historię wciąż żywą, dla wielu osób.

Ale znalazły się tam też i inne potwierdzenia. Obecnie nad serią pracuje czterech artystów, w tym Erik Tiemens, który wcześniej pracował nad Atakiem klonów, ale też współtworzył Visionaries. Producent wspomniał także, że mają już dwóch wspaniałych scenarzystów z Anglii, jednego z Australii i trzech z USA, acz nie chciał podać ich imion. Co prawda planowane na listopad spotkanie scenarzystów nie odbyło się (z powodu strajku), jednak jak tylko się odbędzie to powstanie tam swoista biblia nowych postaci, która ustanowi kim oni są, kim byli i dokąd zmierzają, a przy tym jaki ma to wpływ na historię i vice-versa. Wtedy też spróbują zaplanować pierwsze trzy, cztery odcinki.

McCallum ma nadzieję, że pierwsze scenariusze będą gotowe w lutym 2009, acz nie wiadomo jak wpłynie na to strajk scenarzystów. Być może Lucasfilm spróbuje na własną rękę dogadać się ze związkami zawodowymi. Z gidlią scenarzystów dogadały się już między innymi Weinstein Company i United Artist. Gdyby LFL zrobił to samo, nic nie stałoby na przeszkodzie w powstawaniu kolejnych scenariuszy do serialu.

Rick stwierdził ponadto, że ma nadzieję, iż zdjęcia rozpoczną się pod koniec roku 2008 lub na początku 2009. Premiera serialu przewidziana jest na jesień 2009, rok po premierze animowanej serii „The Clone Wars”.

Oczywiście te potwierdzenia prowadzą jedynie do kolejnych spekulacji. Np. kto zagra Bobę Fetta. Przede wszystkim nie wiadomo, czy serial będzie kręcony chronologicznie, czy na zasadzie skakania po tym okresie czasowym. W sumie to zarówno Daniel Logan mógłby zagrać młodego Bobę Fetta (młody Boba z AOTC), jak również Temuera Morrison (Jango Fett) wcielić się w starszą wersję. Jeśli jednak producenci zdecydują się na prowadzenie akcji w stylu przygód Młodego Indiany Jonesa, wtedy obaj aktorzy mogliby być brani pod uwagę.

Natomiast podczas ceremonii rozdania nagród Empire, zapytano Ricka McCalluma o kilka rzeczy. W krótkiej rozmowie potwierdził, że George Lucas zatwierdził scenariusz do Indiany Jonesa IV, a następnie przesłał go Spielbergowi, który naniósł ostatnie poprawki. Sam George obecnie zajmuje się zaś pisaniem zarysu scenariusza do "Red Tails", potem zostanie on przesłany dalej. Rick liczy, że produkcja ruszy w przyszłym roku. Potem była mowa też o serialu aktorskim, McCallum powtórzył wiele rzeczy, które już znamy, że będzie między Epizodami III i IV, że będzie bardziej mroczny, bardziej skoncentrowany na postaciach, że będą nowi bohaterowie, że ma wspaniałych scenarzystów itp. Stwierdził też, że efekt prac zobaczymy najwcześniej za 1,5 roku oraz dodał, że odcinki będą miały koło godziny.
KOMENTARZE (0)

Star Wars TV

Rick McCallum o serialu aktorskim

2008-01-16 19:14:18 TheForce.Net

W najnowszym Insiderze znajduje się wywiad z Rickiem McCallumem. Potwierdził w nim, że Boba Fett pojawi się w serialu aktorskim. Dodatkowo powiedział, że w chwili obecnej czterech artystów koncepcyjnych pracuje nad serialem (w tym Erik Tiemens, który pracował przy "Ataku klonów" i "Zemście Sithów"). Planowane na listopad spotkanie wszystkich biorących udział w projekcie pisarzy zostało odwołane, ze względu na strajk. Kiedy dojdzie ono do skutku scenarzyści będą pracowali nad postaciami oraz zarysem fabuły. McCallum ma nadzieję, że pierwsze scenariusze będą gotowe w lutym. Lucasfilm rozważa zawarcie niezależnych umów z Writers Guild of America, które umożliwiłyby powrót scenarzystów do pracy przed ukończeniem strajku. Cały czas liczą, że uda się doprowadzić do premiery serialu pod koniec 2009 roku.
KOMENTARZE (13)
Loading..