TWÓJ KOKPIT
0

Star Wars TV

''Fantastyka w laboratorium'' na Discovery Science

2010-02-28 21:03:52 Discovery Science

Wraz z początkiem marca na kanale Discovery Science rusza zupełnie nowy serial popularno-naukowy pod tytułem ''Fantastyka w laboratorium'' ("Sci-fi Science"), w którym zespół naukowców pod wodzą fizyka, dr Michio Kaku, będzie usiłował zrealizować najbardziej fantastyczne pomysły rodem z filmów science-fiction. W serialu nie zabraknie też bardzo wielu akcentów pochodzących z sagi Gwiezdnych Wojen. Premiera serialu odbędzie się we wtorek, 2 marca, o godzinie 21.30.

Czy wiesz, że słynna Gwiazda Śmierci z „Gwiezdnych Wojen” nie jest jedynie wymysłem George’a Lucasa? Wybierz się w podróż kosmiczną wehikułem podobnym do tych, którymi na co dzień podróżowała załoga Star Treka! Przygotuj się na niesamowitą wyprawę w głąb świata rzeczy jedynie na pozór niemożliwych i przekonaj się, że fantastyka naukowa wcale nie musi być daleka od rzeczywistości. Wraz ze światowej sławy fizykiem – dr. Michio Kaku, poznaj największe sekrety współczesnej nauki i na własne oczy zobacz najbardziej zadziwiające wynalazki XXI wieku.

W najnowszej serii dokumentalnej kanału Discovery Science, dr Kaku analizuje, a następnie testuje możliwości urzeczywistnienia jednych z najbardziej szalonych koncepcji, które bardziej niż z nauką kojarzą nam się ze scenariuszami wysokobudżetowych produkcji science-fiction. Będziemy mogli przyjrzeć się z bliska realizacji takich pomysłów jak konstrukcja miecza świetlnego czy budowa wrót do równoległego wszechświata. Spotkamy się z inteligentnymi robotami, a także poznamy tajemnicę rękawiczek pozwalających czytać w ludzkich myślach! Choć pozornie wydaje się, że urzeczywistnienie tych koncepcji leży całkowicie poza zasięgiem ludzkich możliwości, okazuje się, iż dzięki nowoczesnej technologii i wysiłkom największych autorytetów współczesnej nauki, jest to bardziej prawdopodobne niż mogłoby nam się wydawać.

Niemożliwe? A jednak! W fantastycznym laboratorium dr Kaku wszystko może stać się rzeczywistością!"


Doktor Michio Kaku jest jednym z najbardziej znanych przedstawicieli współczesnej fizyki. W świecie nauki zasłynął przede wszystkim jako współtwórca tzw. teorii strun.
Będąc najlepszym studentem na roku z wyróżnieniem ukończył fizykę na Uniwersytecie Harvarda; doktoryzował się na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley. Od ponad trzydziestu lat pracuje na Uniwersytecie Nowojorskim, gdzie piastuje funkcję dziekana katedry fizyki teoretycznej. Swoje wykłady prowadził również na Harvardzie oraz na Uniwersytecie Princeton. Jest autorem ponad siedemdziesięciu prac naukowych i książek, z których kilka stało się bestsellerami. Jego „Wszechświaty równoległe” dotarły do finału prestiżowego brytyjskiego konkursu o nagrodę im. Samuela Johnsona w kategorii Literatura Faktu, a najnowsze dzieło – „Fizyka rzeczy niemożliwych” – przez pięć tygodni pozostawała na liście najlepiej sprzedających się książek wg dziennika New York Times.
Obok kariery akademickiej dr Kaku udziela się również jako gospodarz dwóch audycji radiowych: „Fantastyczna nauka” i „Odkrywanie nauki z dr Michio Kaku”. Często występuje też w telewizji. Był gościem takich programów jak „Larry King Live”, „Good Morning America” czy „60 Minutes”. Seria „Fantastyka w laboratorium” nie jest pierwszym programem, jaki dr Kaku prowadzi dla kanału Discovery – już wcześniej był gospodarzem m.in. popularnonaukowego serialu dokumentalnego „2057” emitowanego na kanale Discovery Channel.

Pierwsze dwa odcinki ''Fantastyka w laboratorium'' będzie można obejrzeć na kanale Discovery Science już w najbliższy wtorek.
KOMENTARZE (14)

Star Wars TV

Program "Gwiezdne wojny - fakty i fikcja" na Viasat Explorer

2010-02-27 18:05:34 Sigurd

Jak doniósł nam Sigurd w niedzielę o godzinie 19 na kanale Viasat Explorer wyemitowany zostanie film dokumentalny produkcji amerykańskiej „Gwiezdne wojny - fakty i fikcja” (w oryginale: „Star Wars Tech”) z 2007 roku. Jutrzejszy pokaz jest premierową emisją programu, powtórki będą na antenie Viasat Explorer odtwarzane kilkukrotnie, między innymi w: poniedziałek o godzinie 7:00 i 13:00. Opis „Gwiezdne wojny - fakty i fikcja” prezentuje się następująco:

Fragmenty filmów z cyklu "Gwiezdne wojny" przeplatane będą wywiadami z czołowymi naukowcami w dziedzinie fizyki, protetyki, technologii laserowej, inżynierii i astronomii, którzy wypowiedzą się na temat faktycznego prawdopodobieństwa istnienia wynalazków oglądanych w "Gwiezdnych wojnach" od strony współczesnych technologii.

Kanał Viasat Explorer dostępny jest na platformie Cyfrowy Polsat a także w innych popularnych sieciach telewizji kablowej.
KOMENTARZE (16)

Star Wars TV

Lucas myśli o kręceniu "Gwiezdnych Wojen" w Czechach

2010-02-16 19:36:00 Stopkatka.pl

Czesi, podobnie jak Węgrzy czy Niemcy, będą mieli system podatkowy, który zaoferuje specjalne ulgi zagranicznym twórcom chcącym kręcić swoje znaczące filmy na terenie ich kraju. Swoje zainteresowanie realizacją serialu "Gwiezdne Wojny" w Czechach wyraził sam George Lucas George Lucas (65 lat). Czechy były od lat miejscem, w którym Hollywood bardzo często kręcił swoje filmy. Niestety ostatnimi czasy system wspierania zagranicznych produkcji u naszych południowych sąsiadów napotkał znaczące problemy i wielkie produkcje szukały lokalizacji w innych, bardziej atrakcyjnych krajach. Czesi stracili więc dominację w tym zakresie, co spotkało się z wielkim niezadowoleniem środowiska filmowego w tym kraju.

Dziś wygląda na to, że Czesi będą mieli szansę odbudować swoją pozycję w tym zakresie. Parlament Czeski przygotował bowiem projekt, który da zagranicznym producentom podobne udogodnienia jakie mają miejsce na przykład na Węgrzech. Będzie to 20 proc. ulga podatkowa dla producentów opatrzona kilkoma wymogami. Jednym z nich będzie konieczność zaangażowania miejscowych firm do pomocy przy realizacji filmu.

To daje Czechom szansę na odbudowanie utraconej pozycji lidera w naszym regionie. A Hollywood lubi Czechy. Niedawno George Lucas powiedział, że chętnie nakręciłby tutaj aktorski serial zatytułowany "Gwiezdne wojny", gdyby tylko Czesi umieli go zachęcić specjalnymi udogodnieniami podatkowymi.

Informacja o ulgach w Czechach ucieszy na pewno studio Barrandov, w którym powstawały już takie filmy jak: "G.I. Joe: Czas Kobry", "Wanted: Ścigani" czy "Casino Royale".

KOMENTARZE (0)
Loading..