TWÓJ KOKPIT
0

Star Wars TV

Już jutro dwa nowe odcinki ''Fantastyki w laboratorium''

2010-04-05 21:48:27 Discovery Science

Już jutro o godzinie 21.30 na kanale Discovery Science wyemitowane zostaną dwa ostatnie odcinki fantastycznonaukowego serialu ''Fantastyka w laboratorium'' ("Sci-fi Science"), o którym pisaliśmy w tym miejscu. W finałowych odcinkach doktor Michio Kaku zajmie się dwiema najbardziej fascynującymi zagadkami, których wciąż nie osiągnął człowiek - najpierw spróbuje skonstruować urządzenie pozwalające być niewidzialnym, a potem zajmie się najpopularniejszym wizerunkiem Niezidentyfikowanych Obiektów Latających, czyli słynnym latającym spodkiem.

Odcinek 11: Niewidzialność (ang.: Invisibility)
Emisja: wtorek, 6 kwietnia o godz. 21:30

W jedenastym z serii odcinku „Fantastyki w laboratorium” dr Michio Kaku postara się odpowiedzieć na pytanie, czy możliwe jest stworzenie płaszcza zapewniającego niewidzialność. W tym celu „szalony” fizyk uda się do Japonii, gdzie przetestuje płaszcz do kamuflażu optycznego, a następnie porozmawia z jego wynalazcą – prof. Susumu Tachi. W trakcie swoich poszukiwań przepisu na niewidzialność, dr Kaku odwiedzi także londyński Imperial College, gdzie spotka się z prof. Chrisa Phillipsa – szefem zespołu badawczego, który za pomocą lasera przestawia atomy i sprawia, że stają się one niewidoczne. Najbardziej niesamowite i przełomowe dla zjawiska niewidzialności rozwiązanie dr Kaku odnajdzie jednak na Uniwersytecie Duke w Północnej Karolinie. Okazuje się, że pracujący tam naukowcy opracowali specjalny nanomateriał, który – w dosłownym tego słowa znaczeniu - potrafi ugiąć światło. Być może, rozmycie się w powietrzu już niedługo będzie łatwiejsze niż nam się wydaje.
Odcinek 12: Latające spodki (ang.: Flying Saucers)
Emisja: wtorek, 6 kwietnia o godz. 22:00

To, czy oprócz ludzi istnieją we wszechświecie inne wysokorozwinięte cywilizacje, stanowi jedną z największych zagadek współczesnego świata. Unoszące się nad ziemią latające spodki zastanawiają nie tylko fanów serialu „Z archiwum X”. Naukowcy od dziesięcioleci próbują odkryć, na czym mogłaby polegać konstrukcja tych, przeczących grawitacji powietrznych talerzy. Niestety, jak dotąd wszystkie próby kończyły się niepowodzeniem. W ostatnim odcinku serii dr Kaku przygląda się słynnym obiektom UFO i udowadnia, że podobne maszyny już niedługo mogą stać się rzeczywistością. Będzie się starał dokonać tego za pomocą eksperymentu, wykorzystującego urządzenie zwane jonolotem, a także podczas kolejnej wizyty w Massachusetts Institute of Technology u znajomego kosmologa – Alana Guthema. Jeśli nasz „szalony” fizyk i tym razem będzie miał rację, już wkrótce niebo nad ziemią może zapełnić się latającymi talerzami!
KOMENTARZE (4)
Loading..