TWÓJ KOKPIT
0

Star Wars TV

MythBusters: Star Wars

2013-12-27 17:57:33 youtube

MythBusters to znany program popularnonaukowy nadawany na kanale Discovery Channel. Gospodarzami programu są Adam Savage i Jamie Hyneman, eksperci od efektów specjalnych, którzy sprawdzają prawdziwość licznych plotek, mitów, scen z filmów i filmików wideo oraz licznych opowieści krążących w kulturze popularnej.

Najnowszy odcinek zostanie wyświetlony w USA 4. stycznia 2014 roku o godzinie 19:00 (CTE), co się przekłada na 02:00 5 stycznia, czasu naszego. Autorzy programu wezmą w tym odcinku na tapetę filmy z sagi Star Wars i sprawdzą prawdziwość wielu scen, które w nich widzieliśmy. W Polsce program wyświetlany jest na Discovery Science, nie wiemy jeszcze kiedy zostanie puszczony odcinek poświęcony Star Wars, ale na pewno gdy już będziemy wiedzieli to Was o tym poinformujemy.


KOMENTARZE (8)

Star Wars TV

Powstanie serial o Cadzie Banie?

2013-12-08 22:13:09 Yahoo UK

Disney ostatnio rozszerzył swoją działalność marvelową, podpisując z Netfliksem - największą na świecie wypożyczalnią filmów online - umowę na dystrybucję kilku nowych seriali aktorskich o komiksowych superbohaterach.

Wydaje się, że firma ma podobne odczucia dotyczące "Gwiezdnych Wojen". Jak donosi brytyjski Yahoo, w planach jest nowy serial, opowiadający o znanym z "The Clone Wars" duroskim łowcy nagród, Cadzie Banie. Serii nie należy mylić z "materiałami bonusowymi" z TCW, miałaby to być całkiem nowa produkcja, choć nie ma słowa o tym czy animowana, czy aktorska. Rozmowy są rzekomo na bardzo wczesnym etapie, ale jeśli by doszły do skutku, to serial byłby dystrybuowany wyłącznie na Netfliksie. Tam też, wedle Yahoo, można byłoby obejrzeć również "Rebels". Potencjalnie mogłoby powstać również wiele innych serialowych spin-offów, opowiadających o różnych postaciach z Sagi. Autor artykułu teoretyzuje ponadto, że wybór głównego bohatera miałby być niejako testem - jeśli serial miałby oglądalność, to Disney skupiłby się na popularniejszych bohaterach, jak Han, Obi-Wan lub Yoda.

Bane nie pojawił się w TCW od czasu sezonu czwartego i w "chwili obecnej" znajduje się w więzieniu. Wiadomo, że miał pojawić się w sezonie szóstym, w kolejnym akcie o łowcach nagród, gdzie połączyłby swoje siły z Bobą Fettem - obecnie wyświetlenie tej historii jest mocno niepewne, jedne źródła zaprzeczają, jakby miała się pojawić, inne potwierdzają. Potencjalny serial mógłby zatem podjąć ten urwany wątek. Oczywiście do czasu oficjalnego potwierdzenia należy traktować te doniesienie jako plotkę, choć pogłoski o gwiezdno-wojennych serialach na Netfliksie krążą od jakiegoś czasu. Jeśli rzeczywiście jakikolwiek projekt doszedłby do skutku, to warto odnotować, że jak na razie w Polsce bez kilku "sztuczek" nie da się legalnie wypożyczać filmów z Netfliksa.

Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (7)
Loading..