TWÓJ KOKPIT
0

Star Wars TV

SDCC 2013: Powstanie gwiezdno-wojenny odcinek "Fineasza i Ferba"

2013-07-20 11:14:28 StarWars.com

Parę gwiezdno-wojennych crossoverów już mieliśmy, a po zakupie Lucasfilmu przez Disneya tylko kwestią czasu było powstanie kolejnego. Tym razem będzie to zapowiedziany przez Dana Povenmire'a i Jeffa "Swampy'ego" Marsha na tegorocznym ComcConie specjalny, godzinny odcinek popularnego serialu "Fineasz i Ferb", umieszczony w starwarsowych realiach. Jego premiera zapowiedziana jest na 2014 rok na kanałach Disney Channel i Disney XD, możemy więc się spodziewać premiery polskiej w parę miesięcy po amerykańskiej.

Serial opowiada o dwóch chłopcach, tytułowych Fineaszu i Ferbie, którzy każdego dnia wakacji wymyślają nowy, niesamowity wynalazek. Ich siostra Fretka próbuje za wszelką cenę donieść mamie o tym, co wyrabiają jej bracia, jednak nigdy jej się to nie udaje. Chłopcy mają też dziobaka o imieniu Pepe, który w rzeczywistości jest tajnym agentem walczącym ze złym doktorem Dundersztycem - autorem coraz wymyślniejszych wynalazków, których nazwy koniecznie muszą kończyć się na "-inator". Serial miał już mnóstwo odniesień do Sagi, a poniżej przedstawiamy oficjalny opis odcinka:

Historia w tym odcinku dzieje się dawno, dawno temu w odległej galaktyce, podczas lata. Fineasz i Ferb żyją szczęśliwie na Tatooine, na farmie wilgoci po sąsiedzku z Luke'iem Skywalkerem. Uwielbiają po prostu szwendać się i brać udział w nowych przygodach pod bliźniaczymi słońcami, jednakże niespodziewanie są zmuszeni dołączyć do światowej rebelii, gdy plany wysadzenia Gwiazdy Śmierci przypadkowo trafiają do ich rąk. Teraz, gdy los niespodziewanie nakazał im walczyć o wolność, muszą znaleźć pilota, który zabierze ich do rebeliantów w celu oddania im planów. Sprawę komplikuje Fretka - siostra chłopców - która ma iście szturmowcowy imperatyw "przyłapywania rebeliantów" i ściga Fineasza i Ferba po galaktyce w nadziei na odzyskanie planów Gwiazdy Śmierci.

Tymczasem na Gwieździe Śmierci, doktor Darth Ensztyc, Darth o niskiej randze, tworzy napędzany Mocą "Sithonator", którego planuje użyć przeciwko Sojuszowi Rebeliantów. Agent P., pracujący pod przykrywką dla rebelii, zostaje wysłany w celu powstrzymania go, lecz szybko daje się uwięzić w karbonicie. Później sprawy przybierają niespodziewany obrót, gdy Fineasz zostaje trafiony z pełną mocą z "inatora" doktora Ensztyca i staje się... złym Sithem.


I jeszcze słówko dla zainteresowanych - w przyszłym miesiącu w Stanach odbędzie się premiera innego crossoverowego odcinka, z bohaterami Marvela.
KOMENTARZE (13)
Loading..