Star Wars TV

Premiera "Kronik Yody: Złowieszczego klona"

Cartoon Network
4

Już dzisiaj na antenie polskiego Cartoon Network o godzinie 18:10 będzie można obejrzeć "Złowieszczego klona", pierwszą cześć cyklu "LEGO: Kroniki Yody". Jeśli ktoś dziś nie będzie mógł zobaczyć odcinka, będzie mógł obejrzeć powtórkę 28 września o 9:05. W przyszłości na antenie stacji czekają na nas pozostałe części, a tymczasem zapraszamy do zapoznania się z informacją prasową i zwiastunem.

Grievous zwabia Yodę z dala od Świątyni Jedi i kradnie miecze świetlne Padawanów. Hrabia Dooku planuje użyć kryształów ze środka mieczy świetlnych do stworzenia klona Sithów. Powstrzymanie niecnego planu Dooku leży w rękach Yody i jego Padawanów, jednak może być już za późno…

Zapraszamy do dyskusji na forum.

Plotki serialowo-odcinkowe

Różne
4

O gwiezdno-wojennych serialach na razie nie ma zbyt wielu pogłosek i wszystko wskazuje na to, że na razie musimy uzbroić się w cierpliwość. Tym niemniej, światło dzienne ujrzało kilka mniejszych, choć nie mniej interesujących informacji.

Zacznijmy od "The Clone Wars", o których nadal brakuje jakichkolwiek oficjalnych wieści. W ostatnim odcinku Rebel Force Radio, wydanym z okazji urodzin Ahsley Eckstein, aktorka powiedziała, że pytań o materiały bonusowe nie należy kierować do dubbingowców, bo oni nie mają żadnej wiedzy na ten temat - jeśli nie grają w jakimś odcinku, to często nie wiedzą, że on w ogóle istnieje. Jedyne, co powiedziała o nowych epizodach, to fakt, że mają być one fajnymi historiami, pełnymi niespodzianek. W innym wydaniu wystąpili Daniel Logan i Tom Kane. Ten pierwszy powiedział, że nagrał "sporo rzeczy" na potrzeby szóstego sezonu jako Boba Fett (prawdopodobnie w akcie o łowcach nagród), i że nigdy nie wiadomo czy ta historia ujrzy światło dzienne. Kane zdradził nieco więcej: w chwili przejęcia Lucasfilmu przez Disneya aktorzy mieli już nagrany cały szósty sezon, a większość odcinków była niemalże skończona, jeśli chodzi o animację. Akt o Yodzie ma mieć cztery odcinki, a potem następuje kolejne cztery, które rzekomo są właśnie w tej chwili kończone. Tom zdradził również to, co wiemy od dość długiego czasu - nadal poszukiwane są sposoby dystrybucji. Aktor wymienił tu kilka możliwych opcji: Disney Channel, AppleTV lub blu-ray.

Być może istniej wytłumaczenie czemu nie ma wieści o sposobie dystrybucji: jeśli przypomnimy sobie tego newsa, to dowiemy się, że Cartoon Network prawdopodobnie ma licencję na emisję serialu do końca roku, przez co mogą istnieć trudności z jego wydaniem. Mimo tego, amerykańska strona stacji już usunęła TCW ze swojej strony głównej i listy seriali, co może być znakiem, że nadchodzą zmiany.

Coś za to zaczyna się dziać w kwestii "Rebels". Na bardziej oficjalne wieści przyjdzie nam poczekać do połowy października, a konkretnie panelu "The Might of the Empire" na New York Comic Con. Jak sugeruje tytuł, będzie on głównie dotyczył sił Imperium Galaktycznego, a fani będą mieli okazję zobaczyć tam nowe prace koncepcyjne z serialu. Z nieco starszych plotek należy wspomnieć o pytaniu, które dostał Pablo Hidalgo od jednego z fanów, a które dotyczyło obecności Jedi w serii. Odpowiedział, że w tej erze nie było już prawie żadnych przedstawicieli Zakonu, aczkolwiek "rzucają oni długi cień".

Przy okazji wyżej wspomnianego podcastu z Kane'em, aktor dorzucił kilka informacji o nowym dziecku Lucasfilmu. Animacja w "Rebels" ma być podobno bardziej realistyczna niż w TCW, ale podobnie jak "Wojny klonów", serial ma być raczej skierowany do dzieci. Dave Filoni powiedział mu też, że chce go w jednej z ról, choć na razie nie wiadomo w jakiej. Tom jest najbardziej znany jako głos Yody i Yularena (ta druga postać pasowałaby do epoki), lecz nie zapominajmy, że jest to jedyny dubbingowiec, który wystąpił we wszystkich odcinkach, był bowiem narratorem - może więc i "Rebels" przyjmie podobną jak TCW formę czołówki.

Według Kane'a, istnieje już ogólny zarys historii oraz postaci i mogło się już odbyć kilka castingów. Tę ostatnią informację może potwierdzić poniższe zdjęcie, które od jakiegoś czasu krąży w internecie. Przedstawia ono Stephena Stantona w koszulce z logo "Rebels" w studiu nagraniowym. Aktor w TCW wcielił się między innymi w Masa Ameddę, Moralo Evala i Meebura Gascona, lecz jest najbardziej znany z roli Wilhuffa Tarkina. Co więcej, Stephen sam zaprosił na wyżej wspomniany panel na NYCC, a zapytany czy zagra Wielkiego Moffa nie odpowiedział, lecz "polubił" owo pytanie - można zatem stwierdzić, że coś jest na rzeczy.I wreszcie na koniec kilka zdjęć, które ukazały się na Wikipedii Disneya, a które przedstawiają prace koncepcyjne z nadchodzącego specjalnego odcinka "Fineasza i Ferba". Tak jak powiedziano w zapowiedzi, dowodzą one, że akcja będzie się działa "obok" głównego wątku fabularnego "Nowej nadziei". Jeśli wierzyć stronie, premiera jest przewidziana na przyszłe lato.

Zapraszamy do dyskusji na forum o TCW, "Rebels" oraz "Fineaszu i Ferbie".

Dwie części "The Yoda Chronicles" na DVD

StarWars.com
3

Jak pisaliśmy w tym newsie, w niektórych sklepach pojawiło się DVD zawierające "The Phantom Clone" i "Menace of Sith", czyli dwie pierwsze części cyklu "The Yoda Chronicles". Dzisiaj dostaliśmy oficjalną zapowiedź: płyta ma się ukazać 15 października (tego samego dnia, co piąty sezon "The Clone Wars") ekskluzywnie w sieci sklepów WalMart (tak jest w przypadku Stanów Zjednoczonych, w innych krajach może być inaczej; w tym brytyjskim sklepie data premiery to 30. września). Na razie brak informacji o cenie, aczkolwiek warto zauważyć, że wydawcą nie jest Disney, lecz Twentieth Century Fox. A oto oficjalny opis:

W "The Phantom Clone" pełna akcji przygoda rozpoczyna się w chwili, gdy Darth Sidious chce wcielić w życie swój plan, polegający na stworzeniu nowej superbroni - klona Sithów o imieniu Jek-14, który pomógłby mu pokonać Republikę raz na zawsze. Zadaniem mistrza Yody i jego młodych padawanów jest współpraca, aby ocalić galaktykę!

W "Menace of Sith" hrabia Dooku używa swojej ulepszonej klonomaszyny, aby stworzyć sobowtóry Jeka, ale oryginalny Jek-14 nie chce brać udziału w tym złowieszczym planie. Teraz, z pomocą starych przyjaciół i dwóch znajomych droidów, nauczyciel zastępczy Anakin Skywalker musi poprowadzić klasę mistrza Yody do zwycięstwa!


Po wyemitowaniu jeszcze nienazwanej trzeciej części zapewne możemy się spodziewać pakietu z cała trylogią animacji. Ponieważ poprzednie filmy LEGO miały swą premierę w Polsce, to pewnie i ten trafi również na nasze półki. Polska premiera "Złowieszczego klona" na Cartoon Network to 22 września.

Zapraszamy do dyskusji na forum.

Zapowiedź "Kronik Yody: Złowieszczego klona"

Cartoon Network
6

Amerykanie mogą dzisiaj cieszyć się z drugiej części "The Yoda Chronicles", natomiast my będziemy mogli niedługo zobaczyć pierwszy epizod. "Kroniki Yody: Złowieszczy klon", bo taki tytuł będzie mieć polska wersja "The Phantom Clone", zadebiutuje na Cartoon Network 22 września o 18:10. Powtórkę będzie można zobaczyć 28 września o 9:05. Poniżej przedstawiamy informację prasową i zwiastun.

Grievous zwabia Yodę z dala od Świątyni Jedi i kradnie miecze świetlne Padawanów. Hrabia Dooku planuje użyć kryształów ze środka mieczy świetlnych do stworzenia klona Sithów. Powstrzymanie niecnego planu Dooku leży w rękach Yody i jego Padawanów, jednak może być już za późno…Z informacji przesłanej nam przez Cartoon Network wynika, że stacja ma w planach emisję kolejnych części przygód Yody. Skoro przy tym temacie jesteśmy, to można tam też oglądać powtórki pierwszego sezonu "The Clone Wars" o 20:05.

Zapraszamy do dyskusji na forum.

Premiera "LEGO The Yoda Chronicles: Menace of Sith"

Różne
5

Już jutro na antenie amerykańskiego Cartoon Network odbędzie się premiera drugiej części "The Yoda Chronicles", zatytułowana "Menace of Sith". W niej klon służący Darthowi Sidiousowi - Jek14 - zbuntuje się i zadecyduje, że chce sam sobie być panem. Zadaniem Yody i Jedi będzie przekonanie go do przejścia na stronę dobra. W oficjalnej zapowiedzi pojawiło się kilka nowych obrazków, a poniżej prezentujemy krótki zwiastun.Jeśli ktoś umilić sobie czekanie, może zagrać w grę pod tym samym tytułem, która jest dostępna między innymi w Google Play i na stronie LEGO. Po ostatniej aktualizacji dostępne są tam krótkie fragmenty nowej części "Kronik Yody", z których można całkiem sporo dowiedzieć się o fabule (zapraszamy na forum po spoilery). Warto też zaznaczyć, że w jednym z brytyjskich sklepów pojawiło się DVD zawierające "The Phantom Clone" i "Menace of Sith" w cenie 5.99 funtów. Na razie nie jest dostępne w żadnym innym sklepie, może dlatego, że pokazana tam data premiery to 30 września. Zapewne wkrótce dostaniemy oficjalną zapowiedź.

Zapraszamy do dyskusji na forum.

Archiwum wiadomości dla działu "Star Wars TV"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.