TWÓJ KOKPIT
0

Star Wars TV

"The Star Wars Show" #16

2016-08-24 21:56:33 YouTube

"The Star Wars Show" numer szesnaście rozpoczyna od pokazania łotrowych okładek "Empire"; pismo będzie można kupić od jutra. Potem mamy spojrzenie na wieści komiksowe (w tym prace koncepcyjne przedstawiające drużynę Scar z ostatnich zeszytów "Star Wars"). Następnie Andi i Pete proszą o wysyłanie swoich starwarsowych prac na Instagramie z hasztagiem #Starwarsfanart.

Później ekipa pokazuje nam gwiezdnowojenne atrakcje w Disneylandzie w Szanghaju, a Andi rozmawia z Treborem Noah, komikiem i jednym z gospodarzy "Daily Show". Aktor wyznaje swą miłość do prequeli i tłumaczy mowę Jawów, bo zna język zulu - gdy złomiarze sprzedają droidy Owenowi, prowadzą rozmowę na temat tego, co oznacza być mężczyzną. W sekcji "Wszystko jest ważne" poznajemy dlaczego Tarpals doprowadził do powstania Imperium. W tym tygodniu ekipa prosi nas o wysyłanie własnych budowli z LEGO - oczywiście w wersji Star Wars.Mamy też rozszerzoną wersję zeszłotygodniowego wywiadu z Kevinem Smithem, któremu Filoni wyjaśnił prequele - wedle reżysera "Rebeliantów" te filmy opowiadają o porażce Jedi, co dało aktorowi nową perspektywę podczas oglądania.Natomiast w "After Show" załoga rozmawia o swoich wrażeniach z Gamescomu, zwłaszcza z "Battlefronta", oraz o zwiastunie "Łotra Jeden".


KOMENTARZE (2)

Star Wars TV

"The Star Wars Show" #15

2016-08-18 09:40:06 YouTube

Najnowszy odcinek "The Star Warsh Show" zaczyna od wieści na temat najnowszych DLC do "Battlefronta". Star Wars Reads w tym roku rozpocznie się w październiku (to dobra okazja na poczytanie pozycji książkowych z Kitsterem). Ekipa następnie dziękuje za udział fanów w "Force for Change" - dzięki akcji udało się kupić ponad 4 miliony paczek z żywnością. Tydzień temu Andi i Peter prosili, by wysyłać reakcje na zwiastun "Łotra Jeden", więc po pierwszej partii newsów możecie je obejrzeć.
Pete rozmawia z Kevinem Smithem - reżyserem, scenarzystą i fanem - na temat zwiastuna "Łotra", zwłaszcza zmiany tony w porównaniu z "Przebudzeniem" oraz "wyrastaniu" z GW (którego Kevin nigdy nie doświadczył). Na koniec Andi przypomina postać Kenny'ego Bakera, który niedawno zmarł.A w "After Show" załoga rozmawia o pracy Dave'a Friloniego i swoich oczekiwaniach odnośnie trzeciego sezonu "Rebeliantów", a także o radościach płynących z cosplayu. Około szóstej minuty możecie zobaczyć jedne z ciekawszych kostiumów stworzonych przez fanów.


KOMENTARZE (5)

Star Wars TV

"The Star Wars Show" #14

2016-08-10 22:26:20 YouTube

W nowym "The Star Wars Show" mieliśmy zobaczyć zwiastun "Łotra"... ale na to trzeba będzie poczekać do jutra. Ekipa przypomina, że "Rebelianci" powracają 24. września, a wraz z nimi "Rebels Recon". "Przebudzenie Mocy" - zgodnie z plotkami - będzie miało swoją kolekcjonerską wersję 3D, choć o prequelach na razie nie słychać. Andi dzisiaj rozmawia z Filonim, który opowiada głównie o swojej karierze - okazuje się, że gdy zadzwoniono do niego z ofertą pracy, to na początku w ogóle nie uwierzył, że istnieje coś takiego jak Lucasfilm Animation. Przechodząc już do "Rebeliantów": zastanawiał się na stworzeniem nowego czarnego charakteru, ale Thrawn jest tak świetny, że postanowił wprowadzić go do serialu. Oczywiście zadał sobie pytanie czy zasadne jest użycie tego bohatera, ale jest przekonany, że poszedł z nim w dobrym kierunku. Pełna wersja wywiadu pojawi się później na kanale.

Następnie ekipa chwali się nowymi kostiumami z Epizodu VII od ANOVOS oraz imieniem dla rancora z zeszłego odcinka: Randy. W tym tygodniu gospodarze proszą nas, by wysłać im naszą reakcję na zwiastun "Łotra", filmik wystarczy otagować go hasztagiem #RogueReactions.A w zeszły czwartek zadebiutował "The Star Wars After Show", w którym Andi i Pete rozmawiają z różnymi ludźmi na wiele tematów. W debiutanckim odcinku była mowa o statkach z Sagi oraz komiksach. Rozmowa zwłaszcza na ten drugi temat jest ciekawa, bo w pewnym momencie Gutierrez pyta się jakie historie spod skrzydeł Marvela inni chcieliby zobaczyć. I nie byłoby to nic niezwykłego, ale wszystkiemu przysłuchiwał się Matt Martin z Grupy Opowieści, więc kto wie, może pociągnie za sznurki tu i tam. Townley chciałby opowieść o Jaxxonie, bo lubi dziwne rzeczy i czuje nostalgię do komiksów z lat 80., gdzie działo się naprawdę wiele, co dzisiaj byłoby dla nas "mało starwarsowe" - jak na przykład wielkie, zielone króliki. Dana Jennings wolałaby Niena Nunba, Justin Bolger zaś Palpatine'a, zwłaszcza jakby zajmował się magią Sithów. Sama Ani pragnęłaby zobaczyć historię o Jangu w duchu tej z 2002 roku, a Martin opowieść o jakiejś zwyczajnej postaci, bez Mocy i Jedi.


KOMENTARZE (3)

Star Wars TV

Serial aktorski, czyli niekończąca się opowieść

2016-08-05 19:04:01Niedawno w jednym z wywiadów prezes odpowiedzialny za rozrywkę stacji ABC (należy do Disneya), Channing Dungey wypowiedział się na temat serialu gwiezdno-wojennego. Niestety, jak to miało miejsce wiele razy, nie powiedział nic konkretnego, poza tym, że rozmowy z Lucasfilmem w jakiś sposób trwają. Ale na razie nic z nich nie wynika. Nie ma żadnych planów, żadnego harmonogramu, nic. On sam bardzo by chciał zobaczyć „Gwiezdne Wojny” w telewizji ABC, zarówno jako prezes, jak i jako fan. Jedyne, co mógł powiedzieć na temat Lucasfilmu, to fakt, że są bardzo tajemniczy. Marvel lubił trzymanie sekretów, ale Lucasfilm to ponoć następny poziom, w dodatku nie jeden.

Niedawno ujawnił się jeden z byłych scenarzystów serialu. Matthew Graham, odpowiedzialny choćby za „Życie na Marsie”. Po części do wspomnień skusiły go ostatnie wieści o serialu. Graham postanowił stanąć w obronie George’a Lucasa. Co prawda jak sam twierdzi, początki współpracy nie były zbyt różowe. Rick McCallum miał pomysł, by zebrać scenarzystów z kilku części świata, by nadać serialowi różne perspektywy. Rozmowy o pracę odbywały się z Lucasem, ale on nie należy do ludzi gadatliwych, jak nie mają niczego do powiedzenia. Scenarzyści zaś nie wiedzieli w ogóle czego się od nich oczekuje, więc było tam więcej milczenia niż rozmów. Matthew zdziwił się zatem, że wybrano go do projektu.

Potem zaczęto pracę nad serialem. W podobnym czasie dołączył do ekipy Roland D. Moore. Wówczas prace nas „Star Wars Underworld” trwały od pół roku. Lucas miał pomysł, by przygotować składający się z dwudziestu pięciu odcinków pierwszy sezon. Ale bardzo mu zależało, by mieć wpierw dwadzieścia pięć dobrych scenariuszy. Szybko uznał, że jak już zacznie kręcić to zrobi dwa sezony jednocześnie. W ogóle nie zastanawiał się nad sprzedażą tego, czy zyskami. Za to bardzo mocno angażował się w proces twórczy, wymagając od scenarzystów kreatywności i sięgania po różne tematy. Zachęcał ich do tego. Z punktu widzenia Grahama były to decyzje odważnie, nie zawsze dobre, no i czasem ryzykowne. Ale widząc zachowawcze „Przebudzenie Mocy”, które jest niesamowitą rozrywką, podziwia Lucasa, który był gotów inwestować własne pieniądze w coś mniej pewnego. Co jeszcze ważniejsze, decyzja o sprzedaży Lucasfilmu zdaniem Grahama zapadła dość szybko i dla niego niespodziewanie. Z ich punktu widzenia wyglądało to tak, jakby Lucas nagle się wycofał z wszystkiego. A obserwując go widać było, że poprawianie tych scenariuszy i obserwowanie ich rozwoju sprawia mu wielką radość. Zbiegło się to z zakończeniem procesu pisania 50 scenariuszy, więc pracy nie przerwano. Co prawda, zdaniem Grahama kilka z nich można było jeszcze podszlifować, bo to były pierwsze wersje, ale niektóre były naprawdę dopracowane.

Przy pracy ciągle był obecny Rick McCallum, który mocno kontrolował ten proces. Lucas zaś lubił zaciągnąć scenarzystów do sali kinowej, gdzie oglądali klasyki kina i inne stare filmy.

Graham był w Lucasfilmie już po zmianach, gdy szykowano Epizod VII. Wie, że przeczytano tamte scenariusze, ale nie ma pojęcia jakie są obecnie plany wobec nich. Czy w ogóle są.

Na razie wiemy tylko, że pewne pomysły, jak Sawa Gerrerę Lucas przemycał do innych projektów („Wojny klonów”).
KOMENTARZE (6)

Star Wars TV

"The Star Wars Show" #13

2016-08-03 23:58:14 YouTube

Dzisiaj "The Star Wars Show" pokazuje nam trochę komiksowych newsów, ale najważniejsze jest zdjęcie nowego okrętu z "Łotra Jeden" - U-winga. Przy czym nie jest do końca nowy, bo informacje o nim już jakiś czas temu wyciekły - a tak nawiasem okazuje się, że to właśnie jego widzieliśmy w w zeszłym roku na Celebration, co w sumie też newsem nie jest. Matt Martin z Grupy Opowieści wyjaśnia, że maszyna ta ma za zadanie przetransportowanie rebeliantów na pola bitew znajdujące się pod bardzo silnym ostrzałem oraz zabierać ich stamtąd. Jego skrzydła mogą zmieniać pozycje, a pełna techniczna nazwa pojazdu to UT-60D.

Andi siada do rozmowy z "Weird Alem" Yankovicem - piosenkarzem, który ma na koncie między innymi parodystyczne utwory "Star Wars Cantina" i "The Saga Begins". Potem możemy zobaczyć dzieło fana, który stworzył kostium rancora - i macie szansę nadać stworowi imię, wystarczy wysłać swoje propozycje z hasztagiem #NameARancor. A już jutro będziemy mogli obejrzeć nowy program - "The Star Wars After Show", podczas którego ekipa będzie rozmawiać ze sobą na różne tematy związane z Sagą.


KOMENTARZE (6)
Loading..