TWÓJ KOKPIT
0

Star Wars TV

„The High Republic”: Poznajmy Marchiona Ro

2021-02-24 20:52:04 YouTube

Przed nami kolejny filmik przedstawiający bohaterów „The High Republic”. Tym razem - tak jak było to w przypadku choćby Drengirów czy Nihlów - skupiamy się na czarnym charakterze, Marchionie Ro.Marchion to wysoko postawiony członek Nihlów, którego największym atutem jest inteligencja. Mężczyzna potrafi doskonale przechytrzyć swoje ofiary, a to między innymi znajomości Ścieżek, czyli tajnych tras nadprzestrzennych, które pozwalają najeźdźcom na sprawne poruszanie się po swoim terytorium. Nihlowie stanowią ogromne zagrożenie dla Jedi i Republiki.
KOMENTARZE (14)

Star Wars TV

Mena Massoud zagra Ezrę?

2021-02-20 10:41:45 YouTube

Ci z Was, którzy pamiętają czasy premiery „Rebeliantów”, zapewne wspomną pierwsze reakcje fanów na Ezrę Bridgera, który szybko zyskał sobie przydomek „kosmicznego Aladyna”. Nie dość, że żył na ulicy, musiał kraść, by przeżyć, to jeszcze wyglądał jak bohater filmu Disneya. A dziś wydaje się, że pamięć o tym przydomku znowu odżyje, wszystko za sprawą Kessel Run Transmissions, którzy dotarli do informacji castingowych z „Ahsoki”.Ekipa twierdzi, że w Ezrę Bridgera miałby się wcielić Mena Massoud. To kanadyjski aktor egipskiego pochodzenia, który nie miał zbyt wielkich ról - grał w kilku serialach, podkładał tez głosy w „Watch Dogs 2” - aż do czasu, gdy nie został Aladynem w aktorskim remake'u tej klasycznej arabskiej baśni.Co zatem ma do powiedzenia ekipa KRT? Jest ona bardzo pewna, że źródło ma dobre, ale trzeba z góry zaznaczyć, że żadna umowa pomiędzy aktorem a Disneyem nie jest jeszcze podpisana, ma ona jedynie charakter ustny. Massoud jest na razie numerem jeden na liście, ale rozważano też Rahula Kohliego - pisaliśmy o jego mocno sugerującym tweecie, a od tego czasu pojawiło się ich o wiele więcej, co sporo tłumaczy. Podobno brano też pod uwagę trzech innych aktorów. Panowie spekulują też kiedy moglibyśmy usłyszeć coś oficjalnego - może latem, może później, bo premiera „Ahsoki” nastąpi prawdopodobnie w 2022.

W transmisji pada też słówko o „The Bad Batch” - data premiery serialu podobno ciągle się zmienia, co jest zapewne przyczyną dla której nie widzieliśmy wiele oficjalnych newsów do tej pory.

Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (14)

Star Wars TV

„The High Republic”: Poznajmy nowe postaci

2021-02-18 23:16:40 YouTube

W ostatnich dniach przybyło nam sporo nowych filmików przedstawiających kolejnych bohaterów Wysokiej Republiki. Na początek mamy Bella Zettifara, o którym była mowa w „The High Republic Show”.

Kanclerz Lina Soh to bardzo ceniona polityk. Jej głównym celem jest dobro Republiki, której granice chce pokojowo poszerzyć. Zazwyczaj towarzyszą jej dwa targony, Matari i Voru, które służą jako jej strażnicy i towarzysze. Po Wielkiej Katastrofie kobieta ściśle współpracuje z Jedi i zamyka trasy nadprzestrzenne - ruch, który nie wszystkim się podoba.Drengirowie to inteligentne, roślinne istoty, które mają silne połączenie z ciemną stroną Mocy. Cieszą je chaos i brak równowagi. Każdą inną formę życia postrzegają jako jedzenie, które pożreć najlepiej, gdy te jeszcze dycha. Przez pewien czas żyli na opuszczonej stacji kosmicznej (notabene - chodzi o (Spoiler):stację Amaxine, która pojawiła się w „The Rise of Kylo Ren”(Koniec Spoilera)), dopóki przypadkiem nie uwolniła ich grupa Jedi. Przebywający na miejscu rycerze zaczynają doświadczać coraz bardziej przerażających wizji związanych z Drengirami.Sskeer to Trandoshanin, a zatem rzadki widok w rangach Jedi. Choć jest gruboskórny (dosłownie i w przenośni), to ma serce na właściwym miejscu, jednakże skrywa ono mroczny sekret. Jako przedstawiciel gadopodobnej rasy potrafi regenerować ucięte kończyny - a zdolność ta przyda mu się całkiem niedługo. Sskeer zostaje przydzielony na stację Starlight jako pomocnik mistrzyni Avar Kriss, lecz nie spędzają razem wiele czasu, gdyż uderza Wielka Katastrofa. Po tym wydarzeniu Moc rozdziela ich ścieżki.
KOMENTARZE (11)

Star Wars TV

P&O 423: Kiedy dzieje się serial „Ewoks”

2021-02-14 08:54:50Dziś pytanie o serial „Ewoks”. Warto dodać, że odpowiedź dotyczy starego kanonu.

P: Ostatnio obejrzałem kreskówkę „Ewoks” na DVD i zastanawiam jak, jeśli w ogóle, przygody Ewoków są zlokalizowane w chronologii „Gwiezdnych Wojen”?

O: Kreskówka o Ewokach powinna się dziać na krótko przed wydarzeniami „Powrotu Jedi”. Z tego wynika, że Wicket i Paploo są przyjaciółmi w tym samym wieku, podczas gdy w VI Epizodzie Wicket wygląda i zachowuje się jakby był młodszy. Dodatkowo niektóre woklingi sprawiają wrażenie jakby ich mocno wyrosły między kreskówką i filmami. Pominiemy zaś wszystkie teorie konspiracyjne o kataklizmie po Epizodzie VI.

K: Słowo wokling oznacza małego – dziecko – Ewoka.
KOMENTARZE (8)
Loading..