TWÓJ KOKPIT
0

Star Wars TV

Nowe informacje o odcinkach „Visions”

2021-07-16 17:47:20 IGNNiecałe dwa tygodnie temu dowiedzieliśmy się pierwszych szczegółów na temat „Star Wars: Visions” - antologii filmów anime, która zadebiutuje już 22 września na Disney+. Wczoraj odbyła się konferencja prasowa w Tokio, w której wzięli udział twórcy tego formalnego eksperymentu, a dziennikarze IGN-u mieli okazję tam być. Poniżej przedstawiamy najważniejsze informacje, które padły podczas prezentacji. Na górze możecie zobaczyć zdjęcie reżyserów i japońskie logo antologii.
 • „The Twins” - opowieść o dwojgu bliźniąt będzie się działa po Epizodzie IX, niemniej nie trzeba znać trylogii sequeli, by móc się nią cieszyć. Hiroyuki Imaishi, jeden z założycieli Studia Trigger, powiedział, że pozostałości imperialnej [sic!] armii znalazły tytułowe dzieci po przegraniu wojny z Ruchem Oporu i wychowały je po ciemnej stronie. Te jednak będą szukać „nowej nadziei”, możemy więc spodziewać się aluzji do Epizodu IV.

 • „The Elder” - a tu z kolei cofniemy się do czasów sprzed „Mrocznego widma”, ale jak daleko konkretnie? Padło tylko stwierdzenie o „starszej scenerii”. Masahiko Otsuka, który miał już odchodzić na emeryturę, ale postanowił zrealizować jeszcze ten projekt, wspomniał, że „Starzec” będzie narysowany bardziej realistycznie, czego zazwyczaj on sam nie robi.

 • „The Ninth Jedi” - znowu czasy postsequelowe. Reżyser Kenji Kamiyama chciał sobie odpowiedzieć na pytanie czy galaktyka znalazła w końcu spokój i co stało się z rycerzami. W dzieciństwie był zafascynowany historią Luke'a - zwykłej osoby, która wplątuje się w ogromny konflikt, dlatego podobny wątek zobaczymy i tu. Kamiyama od kilku lat pracuje nad anime w CGI, ale teraz miał okazję wrócić do tradycyjnej, rysowanej animacji.

 • „Lop and Ochō” - historia z króliczą (lepijską? - reżyserka Yuki Igarashi sama powiedziała, że jej inspiracją był Jaxxon) bohaterką będzie się działa w mrocznych czasach pomiędzy Epizodami III a IV. Czyli zobaczymy klasyczny motyw stopniowego zdobywania władzy przez Imperium. Jak już było wspomniane dwa tygodnie temu, zobaczymy tu motyw technika kontra natura: mieszkańcy pewnej planety żyją bardzo związani ze światem przyrody, lecz nowa władza buduje tam bazę. Ochō - córka przywódcy lokalnej wersji yakuzy - spotyka osieroconą niewolnicę imieniem Lop. Igarashi chciała, by film przypominał japońskie filmy historyczne, co będzie też słychać w oprawie dźwiękowej.

  Nawiasem, możecie śledzić Yuki na Twitterze, jest tam kilka ciekawych fanartów z Lop.

 • „The Duel” - macie dość ciągłej walki Imperium z Rebelią czy Jedi z Sithami? To „Pojedynek” będzie dla Was. Tutaj bowiem za miecz świetlny chwyci nieznana osoba z odległego krańca galaktyki. Cały film ma czerpać mocno z klasycznych westernów i Kurosawy. • „The Village Bride” - jeśli drzemie w Was ksenoantropolog, to ten film powinien Wam się spodobać, będziemy mieli bowiem okazję zobaczyć jak wyglądają tradycje ślubne na odległej planecie. Reżyser Hitoshi Haga zauważył jak wiele rodzajów ceremonii zaślubin występuje na jednej tylko Ziemi, więc chciał pokazać je w odległej galaktyce. Nie zawsze jednak - wbrew nazwie - wesele są okazją do zabawy i radości, czasem zdarza się na nich wiele nieszczęść.

  Jeśli oglądaliście/czytaliście „Made in Abyss”, to możecie dostrzec, że natura zostanie przedstawiona w „Pannie młodej” w podobny sposób. Dla tych, co nie kojarzą: w tej mandze/anime jesteśmy świadkami przygód niejakiej Riko i robota Rega, którzy w poszukiwaniu matki dziewczynki schodzą do tytułowej Otchłani. W rozpadlinie, ciągnącej się na co najmniej 20 kilometrów w głąb ziemi, działa klątwa - im głębiej ktoś schodzi, tym straszliwszych chorób doświadcza; fauna i flora Otchłani też nie są przyjaźnie nastawione. Czy możemy spodziewać się czegoś podobnego? Czas pokaże.

 • „Akakiri” - o tym filmie wiemy najmniej i nadal nie dostaliśmy wiele informacji. Reżyserka Eunyoung Choi opisała go jedynie jako „efemeryczną historię miłości pomiędzy Jedi a księżniczką - i która niekoniecznie ma szczęśliwe zakończenie”. Kobieta zatrudniła do pracy młodą i kulturowo zróżnicowaną ekipę, dzięki czemu była w stanie stworzyć coś świeżego.

 • „T0-B1” - tu wiemy, że opowieść ta przytoczy nam losy tytułowego droida, który marzy, by zostać Jedi. Po pewnym czasie porzuci on jednak swoje sny na rzecz czegoś większego - będzie to zatem historia o dorastaniu. Pochodzący z Hiszpanii reżyser Abel Góngora chciał z jednej strony oddać hołd tradycyjnej japońskiej animacji, z drugiej - samej Sadze. Stąd też robot przypomina Astro Boya, ale ma w sobie poczucie przygody i chce odnaleźć w sobie wielkość, co jest z kolei bardzo starwarsowe.

 • „Tatooine Rhapsody” - reżyseruje nowicjusz, Taku Kimura. Jak już wiemy, film będzie operą rockową (tak, scena koncertu też wystąpi), a jego głównym przesłaniem jest to, by robić to, co się kocha. Kimura czuje ogromną presję, bo wykorzystał znane postaci (Bobę i Jabbę), ale starał się je zbalansować nowymi.

Do premiery jeszcze nieco ponad dwa miesiące - swoją drogą ciekawe, czy powstanie japoński dubbing, bo domagają się już tego fani animacji z kraju kwitnącej wiśni.

Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (4)

Star Wars TV

Informacje z panelu „Star Wars: Visions”

2021-07-04 02:04:14 Różne

Właśnie zakończył się internetowy panel Anime Expo Lite, podczas którego zaprezentowano mnóstwo informacji na temat „Star Wars: Visions” - animowanego projektu zapowiedzianego w grudniu. Do tej pory nie wiedzieliśmy o nim niemalże nic, ale teraz się to zmieniło. Możecie już zaznaczyć daty w swoim kalendarzu, bo antologia wystartuje 22 września na Disney+. Z tego, co udało się dowiedzieć dziennikarzom, wynika, że wszystkie odcinki będzie można oglądać od razu. Filmik zza kulis możecie zobaczyć poniżej.Zapewne wielu ciśnie się na usta pytanie: czy to będzie kanoniczne? Jak wynika z artykułu na Oficjalnej - niekoniecznie. Lucasfilm dał bowiem studiom swobodę twórczą, by mogli opowiedzieć takie historie, jakie chcą. Jakie filmy znajdą się w antologii? Przekonajcie się poniżej.Tytuł: „The Duel”

Studio: Kamikaze Douga - fani anime znają je doskonale, to oni bowiem stworzyli openingi to „JoJo's Bizzare Adventure”, ale mają też na koncie na przykład „Batmana Ninję”.

Informacje: jak widać na załączonym filmiku, będzie to opowieść bardzo mocno inspirowana tradycją japońską. Reżyser Takanobu Mizuno powiedział, że jego celem było oddanie głównego wątku przewijającego się w Sadze, to jest wyboru altruizmu nad egoizmem. „Pojedynek” będzie w czerni i bieli, a jedynie miecze świetlne będą zabarwione.Tytuł: „Lop and Ochō”

Studio: Geno Studio - to młoda firma, która do tej pory stworzyła trzy anime.

Informacje: tutaj jednym z wątków będzie starcie natury i technologii, reprezentowanej przez Imperium. Młoda króliczyca (Lepi?) to tytułowa Lop; jest bardzo oddana rodzinie i dobru.Tytuł: „Tatooine Rhapsody”

Studio: Studio Colorido - również młoda ekipa, ale możemy ich kojarzyć z interntetowej serii „Pokemon: Twilight Wings” czy dostępnego na Netfliksie „A Whisker Away”.

Informacje:w tym filmie czeka nas sporo formalnych niespodzianek: po pierwsze, stylem bardziej będzie skłaniał się ku chibi, czyli postaciom przypominającym małe, słodkie dzieci. Po drugie, będzie to... opera rockowa. Opowie nam ona bowiem o zespole muzycznym na Tatooine, a jednym z motywów będzie rodzina, z którą nie zawsze łączą nas więzy krwi. W całej antologii nie natrafimy na wielu znanych bohaterów, ale tutaj tak: pojawią się Boba i Jabba.Tytuł: „The Twins” i „The Elder”

Studio: Trigger - tu z kolei bardziej znani twórcy, odpowiedzialni choćby za „Kill la Kill”, „Little Witch Academia” i „Darling in the Franxx”.

Informacje: jedno studio, dwa filmy. „Bliźnięta” to odwrócona wersja historii o Luke'u i Lei, w której inna para rodzeństwa rodzi się po ciemnej stronie, a w której brat zrobi wszystko, by ocalić siostrę. Z kolei „Starzec” skupi się bardziej na klasycznej relacji mistrz-padawan. I choć na zajawkach widać, że obaj Jedi staną do walki z - jak już go ochrzcił Internet - „dziadkiem z ciemnej strony”, to podobno mamy się przekonać, że tytuł jest tu wieloznaczny.

Tytuł: „The Village Bride”

Studio: Kinema Citrus - ich znane produkcje to „Black Bullet”, „Made in Abyss” oraz „Rising of a Shield Hero”.

Informacje: znajdziemy tu upadłego Jedi, ale podobno nie w „tradycyjnym” sensie. Będzie on obserwował tytułową pannę młodą w przeddzień jej ślubu i będzie świadkiem trudnego wyboru, którego będzie musiała dokonać, by ocalić swoich ludzi. Animacja ma być słodko-gorzka i romantyczna.Tytuł: „Akakiri” i „T0-B1”

Studio: Science Saru - animowali jeden odcinek „Pory na przygodę”, stworzyli też „Devilman: Crybaby”.

Informacje: pierwsza historia będzie dotyczyć księżniczki i czerpać inspirację z Kurosawy, a zatem - fani Sagi znajdą tu wiele znajomych wątków. T0-B1 to z kolei mały droid protokolarny... który pragnie zostać Jedi. Jeśli wyglądem przypomina Wam trochę „Astro Boya”, to skojarzenia macie słuszne: jeden z projektantów dźwięku tego klasycznego anime pracuje dla Science Saru.Tytuł: „The Ninth Jedi”

Studio: Production IG - najstarsze i najsłynniejsze studio tutaj. To jemu zawdzięczamy chociażby „Ghost in the Shell” czy „Atak tytanów”

Informacje: Lucasfilm jest najbardziej dumny z tej historii. Na początku składała się z dwóch: pierwsza opowiadała o czasach, w których Jedi stali się legendą. Córka kowala mieczy świetlnych wyszukiwała przedstawicieli zakonu i dawała im broń. W drugiej pojawiało się ośmioro wojowników, którzy zbierali się w grupę, by przekonać się, czy faktycznie są wrażliwi na Moc i czy mogą sobie ufać. Ostatecznie te filmy połączono w jeden, by stworzyć epicką opowieść ze wspaniałą muzyką.

Nie jesteście fanami „chińskich bajek”? Lucasfilm wierzy, że każdy, nawet osoby, które nie miały jeszcze okazji przekonać się na własnej skórze z czym je się anime, znajdzie coś dla siebie. A przekonamy się o tym już po wakacjach.

Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (21)
Loading..