TWÓJ KOKPIT
0

Star Wars TV

Ekipa „The Acolyte” się powiększa, a fabuła rozkręca

2022-07-28 16:39:00

Powoli powiększa się ekipa serialu „The Acolyte”. Najnowsze wieści wskazują, że dwa odcinki nakręci James Friend. Co ciekawe współpracuje on z Lucasfilmem od pewnego czasu. Wcześniej nakręcił dwa odcinki serialu „Willow”.Widzieliśmy dziś sporo spoilerów do Tales of the Jedi. Aesokas ma także wiele do powiedzenia jeśli chodzi o serial „The Acolyte”. Na tę chwilę trudno zweryfikować prawdziwość tych plotek. Mogą to być spore spoilery do serialu, jak również zwykłe fanfiction.

Po pierwsze mamy kilka informacji o postaciach, w nawiązaniu do kodów, o których pisało Iluminerdi. Główna bohaterka to Aura (o tym już wiemy). Paul to ma być Lord Sithów, który zginie pod koniec 1 sezonu. Miri – to ma być młodsza siostra bohaterki. Theo – dziadek, gościnna rola w dwóch odcinkach, szukają kolorowego aktora w wieku 60-70 lat. Penn – „najlepszy przyjaciel”, mężczyzna, obcy, postać generowana komputerowo.

Serial ma się zacząć jak wioska Aury zostanie zaatakowana przez najeźdźców. Coś jak „47 roninów” tylko, że atakujący mają być bardziej prymitywni. Tacy niezbyt rozwinięci obcy. Pojawią się Jedi, by pomóc, ale w zamian zabiorą kilkoro dzieci, w tym Miri, siostrę Aury. Aura będzie za stara. Jedi jednak przybędą za późno (pod koniec 2 odcinka). Theo zginie, a Aura będzie chciała być wzięta do zakonu razem z siostrą, ale niestety.

Ponieważ Miri zostanie wzięta do zakonu, Aura będzie starała się dostać do programu akolitów (to nie jest precyzyjnie wyjaśnione). I tu zawiąże sojusz z Pennem. Zamiast walczyć z innymi akolitami samodzielnie, będą z nimi walczyć razem. Penn jest bardziej zainteresowany polityką i mistyką, Aura jest wojowniczką.

Planeta Aury określana jest kodem Sanshiro i jest pełna bagien oraz gór. Są tam też góry ze śniegiem, ale i pustynie. Przynajmniej na konceptach tak było, możliwe, że wybrali tylko jeden z nich. Wówczas byłyby to bagna i góry.

Zdjęcia powinny ruszyć jeszcze w tym roku. Premiera serialu spodziewana jest na Disney+ najwcześniej gdzieś w drugiej połowie 2023.
KOMENTARZE (6)

Star Wars TV

Duże przecieki z „Tales of the Jedi” [AKTUALIZACJA]

2022-07-28 10:53:15 Różne

Mimo wakacji leakerzy nie śpią i - cytując Poego - „jakoś” udało im się dotrzeć do fragmentu „Tales of the Jedi”, nadchodzącej animacji o Ahsoce i Dooku. Lecz podobnie nie odpoczywa Disney i filmik z TikToka zniknął w błyskawicznym tempie. Oczywiście ktoś go zapisał i teraz krąży w Internecie - jedną z takich kopii możecie zobaczyć poniżej (zapewne niedługo zniknie), ale ostrzegamy przed bardzo dużym spoilerem!Filmik pochodzi rzekomo od osoby odpowiedzialnej za dubbing, zapewne jednego z realizatorów dźwięku lub montażystów. Na Twitterze pojawiło się też nowe konto niejakiego Erica, który ukrywa się pod pseudonimem Aesokas. Przedstawił on bardzo dużo szczegółów dotyczących fabuły. Niby można byłoby go uznać za kolejnego opowiadacza bajek, ale na poparcie swoich słów ma zrzuty ekranu z serialu. Oto, co ma do przekazania:(Spoiler):
  • Zasadniczo powieść „Ahsoka” Johnston jest coraz większym kandydatem do całkowitego wyrzucenia z kanonu - Togrutanka pojawi się na przykład na pogrzebie Padmé razem z Bailem Organą - tak ma się zaczynać jeden z odcinków. Książkowa Raada - rolniczy księżyc, na którym Tano próbowała znaleźć schronienie po rozkazie 66 - też wystąpi, ale podobno również mają być zmiany. Na przykład Kaeden, jedna z głównych bohaterek, ma tylko pojawić się w tle i nawet nie być nazwana, ale książkowy opis się zgadza - ciemnoskóra dziewczyna z warkoczykami. Ahsoka ma ocalić ją przed pojazdem spadającym jej na głowę - tak dziewczyna dowie się o wrażliwości na Moc Togrutanki. Kaeden obieca jej zachować tę wiedzę w sekrecie. Widoczny w zwiastunie inkwizytor (w powieści był to Szósty Brat, ale ten z zajawki tak nie wygląda - albo nowy, albo kolejny retcon) ma podpalić pola na Raadzie, dojdzie do walki, w wyniku której inkwizytor straci życie. Nie zobaczymy białych mieczy Tano.

  • Informacje o odcinku z małą Togrutanką są niemal identyczne z tymi, które dostaliśmy po Celebration - jedyna nowość jest taka, że dziewczynka użyje Mocy, by poskromić wielkie zwierzę i na nim jeździć. Słowa babci/starszej z wioski „Jedi. Ahsoka jest Jedi” padają pod koniec epizodu.

  • W drugim odcinku o Ahsoce Anakin jest - cytując - „suką”. Nie ma wielkiej roli, widać go głównie w scenach treningu z padawanką. Dziewczyna pokaże swoje umiejętności Radzie, a potem ma powiedzieć „Łatwiiiiizna”. Cały epizod dzieje się na przestrzeni sezonów 1-3 TCW, pod koniec dostaniemy rozszerzoną wersję rozkazu 66 z sezonu siódmego. Pojawi się Kanan jako młodzik i Depa Billaba, a podczas rozkazu Jesse.

  • W odcinkach o Dooku on i Mace Windu mają badać sprawę śmierci mistrzyni Katari. W miejscu jej śmierci witają ich mieszkańcy, lecz po krótkim dochodzeniu okazuje się, że to oni zabili kobietę. Dooku zaczyna się złościć, ale Mace każe mu się uspokoić i działać zgodnie z zaleceniami Rady - zabrać ciało na Coruscant. Hrabia chce dowiedzieć się więcej, a Windu wraca. Z tego powodu dostaje rangę mistrza jako pierwszy, co wzbudza w Dooku wielką gorycz i niechęć do decyzyjnego ciała zakonu.

  • W kolejnym epizodzie Jedi mają się zgodzić na uratowanie dziecka senatora, ale tylko dlatego, że polityk ów jest nieco skorumpowany i chcą go lepiej zrozumieć. Gdy potomek zostaje uratowany, senator nagle przystępuje do walki. Dooku dusi go Mocą, Qui-Gon próbuje go powstrzymać , lecz zostaje odepchnięty. Ostatecznie udaje się to porwanemu dziecku.

  • W kolejnym odcinku Dooku spotyka Palpatine’a na Geonosis, który powoli przeciąga go na ciemną stronę. Zmusza go do zabicia Yaddle, która wytropiła hrabiego na planecie.

  • Zobaczymy pogrzeb Qui-Gona, Ki-Adi Mundi wygłosi na nim mowę.

(Koniec Spoilera).

Czy to wszystko okaże się prawdą? Przecieki wyglądają na prawdziwe, zgadzają się zresztą ze scenami ze zwiastuna. Napiszcie co o tym sądzicie w komentarzach.

AKTUALIZACJA - 29.07.22

Film już niestety zniknął, natomiast Aesokas pojawił się też na Reddicie, gdzie przedstawił więcej szczegółów dotyczących powyższych informacji.

(Spoiler):Odnośnie walki Dooku z Yaddle scena wygląda następująco: mistrzyni wpada do pomieszczenia na Geonosis, w którym rozmawiają dwaj Sithowie. Wyważa drzwi i zapala swój miecz świetlny, po czym pyta dlaczego hrabia zadaje się z wrogiem. Ten odpowiada typowymi słowami, że przejrzał kłamstwa Jedi et cetera. Rozpoczyna się imponująca walka - Yaddle jest wyjątkowo potężna, jednak mimo tego przegrywa. Zabójstwo mistrzyni stanie się ostatnim krokiem Dooku do przejścia na ciemną stronę, bo w epizodzie widać, że mężczyzna jeszcze ma na sobie szaty Jedi i walczy błękitnym ostrzem. Co ciekawe, Yaddle mówi z normalną składnią - do tej pory (a konkretnie w starym kanonie) była to cecha przedstawicieli rasy Yody. Lucas miał rzekomo powiedzieć Frankowi Ozowi, że taki sposób mówienia był uważany za grzeczny i elegancki w dawnych czasach, a zatem zielony mistrz stanowił swego rodzaju relikt przeszłości. Głos Palpatine’a nie brzmi, jakby przemawiał tu Ian McDiarmid, więc pewnie możemy spodziewać się Sama Witwera w tej roli.

Warto zwrócić uwagę, że jeśli przecieki okażą się prawdziwe, to spora część powieści audio „Dooku: Jedi Lost” zostanie zdekanonizowana, ale chyba już się przyzwyczailiśmy, że Filoni niezbyt przejmuje się kanonem książkowo-komiksowym.

Jeśli chodzi o rozkaz 66, to sezon siódmy TCW nadal jest kanoniczny, te sceny będą po prostu nowe - konkretnie rzecz ujmując, odgrywać się będą po tym, jak w 12 odcinku Ahsoka i Rex poddali się Jessemu. Cała sekwencja ma trwać około trzech minut i pojawi się pod koniec drugiego odcinka o Ahsoce. Wcześniej w epizodzie Anakin będzie ją uczył, nakazując klonom ogłuszanie jej z blastera. Dziewczyna będzie ponosić porażkę za porażką, aż w końcu uda się jej opanować ruch, który potem ocali jej życie.
(Koniec Spoilera).

Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (10)

Star Wars TV

Amandla Stenberg oficjalnie dołącza do „The Acolyte”

2022-07-24 10:43:59

Kilka miesięcy temu informowaliśmy o tym, że Amandla Stenberg prowadzi rozmowy w sprawie angażu w serialu „The Acolyte”. Od tego czasu jej nazwisko kilkukrotnie przewijało się w tym temacie przy okazji różnych plotek, jednak nie było ostatecznego potwierdzenia tego czy Amandla zagra w tym serialu. Teraz, dzięki wpisowi na jej oficjalnym koncie instagramowym mamy tę informację. Amandla Stenberg to pierwsza potwierdzona aktorka z rolą w „The Acolyte”. Biorąc pod uwagę, że wg plotek miała grać jedną z głównych postaci to ogłoszenie jej nazwiska jako pierwszego mogłoby to potwierdzać.

Amandla na początku swojej kariery wystąpiła w takich produkcjach jak „Colombiana” i „Igrzyska śmierci”, wśród tytułów w których później mogliśmy ją zobaczyć znalazły się m.in. „Mroczne umysły”, „Ponad wszystko”, „Miłość w trudnych czasach”, czy „Nienawiść, którą dajesz”.


KOMENTARZE (24)

Star Wars TV

Plotki o „Skeleton Crew”

2022-07-21 17:24:33

Na początek zaczniemy od oficjalnej wiadomości. Jak donosi Hollywood Reporter, znamy budżet pierwszego sezonu serialu „Skeleton Crew”. To 136 milionów USD. Zakładając, że dostaniemy 6 – 8 odcinków, to prawdopodobnie budżet pojedynczego to okolice 20 milionów USD. Koszt pojedynczego odcinka „The Mandalorian” zamykał się w granicach 12-15 milionów USD. Budżety „Księgi Boby Fetta” i „The Mandalorian” sięgały 100 milionów USD, „Obi-Wana Kenobiego” – 90 milionów USD.

Warto dodać, „Skeleton Crew” dostało 20 milionów USD kredytu podatkowego od stanu Kalifornia, za inwestycję w tamtejszy przemysł. Niemniej jednak będzie to najdroższy serial gwiezdno-wojenny. Z jednej strony odpowiada za to inflacja, z drugiej wynagrodzenie twórców.

Jak donosi Bespin Bulletin, do projektu prawdopodobnie dołączył Jaleel White, najbardziej znany dotychczas jako gwiazda sitcomu z lat 90. – „Family Matters”. Wystapił także w kilku innych serialach. Tak prawdę mówiąc nie wiadomo, do którego projektu dołączył. Najprawdopodobniej jest to właśnie „Skeleton Crew” lub „Ahsoka”, ew. „The Acolyte”.Na razie wiemy, że za serial odpowiadają Jon Watts i Christopher Ford, a producentem jest Jon Favreau, gwiazdą zaś Jude Law. Premiera pierwszego sezonu gdzieś w 2023 na Disney+.
KOMENTARZE (10)

Star Wars TV

Plotki o „The Acolyte"

2022-07-16 10:26:10

Zdjęcia do serialu „The Acolyte", osadzonego w czasach Wielkiej Republiki, miały pierwotnie się rozpocząć w maju tego roku. Już jakiś czas temu informowaliśmy o tym, że termin ten ulegnie przesunięciu i zgodnie z nowym harmonogramem zdjęcia są planowane od października 2022 do maja 2023. Zgodnie z nowymi przeciekami przesunięcie terminu niesie za sobą jeszcze jedną zmianę. Pierwotnie zdjęcia planowane były w Pinewood Studios w Londynie, w którym w ostatnich latach kręcona jest większość produkcji Star Wars. Wg Bespin Bulletin serial „The Acolyte" będzie kręcony jednak w nowym miejscu - Shinfield Studios w Reading. Jest to świeżo otwarte miejsce, które wciąż się intensywnie rozbudowuje, a Disney jest ich pierwszym klientem. Obecnie trwa tam preprodukcja serialu „The Acolyte".Z innych plotek pojawiła się informacja, że Kate Herron zaproponowano reżyserię serialu. Nie wiadomo jednak o ile odcinków chodzi, ani czy tę propozycję przyjęła. Kate związana jest głównie z produkcjami telewizyjnymi, a ostatnio reżyserowała sześć odcinków z innej produkcji Disneya - serialu „Loki”.
KOMENTARZE (7)

Star Wars TV

Zdjęcia do „Skeleton Crew” już trwają

2022-07-09 10:16:16Jak donosi Bespin Bulletin, zdjęcia do serialu „Skeleton Crew” już trwają. Udało im się to potwierdzić. Wcześniej dostaliśmy informację, że będą one trwały od czerwca do grudnia. Oficjalną serial zapowiedziano na Celebration i jedyne, co o nim powiedziano, że będzie raczej przeznaczony dla młodszego odbiorcy.

Zdjęcia trwają w Manhattan Beach Studios, ale będą kręcone także gdzieś w Culver City (tam jest niejedno studio do wyboru) oraz California State University w Dominguez Hills.

Warto dodać, że w Manhattan Beach Studio powstaje obecnie także „Ahsoka”. Być może także dokrętki do trzeciego sezonu „The Mandalorian”, o których pisaliśmy.Serial tworzą Jon Watts i Christopher Ford, będą też jego scenarzystami i reżyserami (nie wiadomo tylko czy jedynymi). Producentami, poza wspomnianą dwójką, są też Jon Favreau i Dave Filoni. Z obsady na razie znamy jedne nazwisko, to Jude Law.

Premiera na Disney+ jest spodziewana gdzieś w 2023.
KOMENTARZE (4)

Star Wars TV

Zwiastun „Light & Magic”

2022-07-07 21:18:01

W maju na konwencie Star Wars Celebration odbył się panel dotyczący efektów specjalnych, na którym opowiedziano również o nadchodzącym serialu dokumentalnym. „Light & Magic” to sześcioodcinkowy dokument skupiający się na dokonaniach firmy Industrial Light & Magic na przestrzeni lat, tym jak się zmieniały efekty i jaki ona miała wpływ na tę branżę. Serial dokumentalny zadebiutuje na platformie Disney+ 27.07, a dzisiaj mamy dla Was zwiastun i plakat.
KOMENTARZE (6)
Loading..