TWÓJ KOKPIT
0

Star Wars TV

Lucasfilm z 10 nominacjami do Saturnów

2022-08-15 10:36:29Nominacje do jubileuszowego, 50. już, rozdania nagród Saturn zostały niedawno ogłoszone przez Akademię Science Fiction, Fantasy i Horroru. Nagrody są przyznawane dla najlepszych dzieł filmowych i serialowych z gatunków: science fiction, fantasy i horror. W tym roku Lucasfilm również zebrał sporo, bo aż 10 nominacji za swoje seriale - przy czym w niektórych kategoriach więcej niż jedną. Z uwagi na zwiększanie się roli platform streamingowych coraz więcej kategorii jest podzielonych na dwie osobne - dla klasycznej telewizji i właśnie dla platform streamingowych. Poniżej możecie zobaczyć za jakie produkcje i w których kategoriach Lucasfilm został nominowany do nagród Saturn:

 • Najlepszy serial animowany: Parszywa Zgraja
 • Najlepszy serial science fiction (streaming): Mandalorianin
 • Najlepszy serial limitowany (streaming): Księga Boby Fetta
 • Najlepszy serial limitowany (streaming): Obi-Wan Kenobi
 • Najlepszy aktor w serialu telewizyjnym (streaming): Ewan McGregor (Obi-Wan Kenobi)
 • Najlepsza aktorka w serialu telewizyjnym (streaming): Ming-Na Wen (Księga Boby Fetta)
 • Najlepsza aktorka drugoplanowa w serialu telewizyjnym (streaming): Moses Ingram (Obi-Wan Kenobi)
 • Najlepsza kreacja młodego aktora lub aktorki w serialu telewizyjnym (streaming): Vivien Lyra Blair (Obi-Wan Kenobi)
 • Najlepszy występ gościnny (streaming): Hayden Christensen (Obi-Wan Kenobi)
 • Najlepszy występ gościnny (streaming): Rosario Dawson (Mandalorianin)

KOMENTARZE (9)

Star Wars TV

Więcej plotek o aktorskim „Upadłym zakonie”

2022-08-08 16:52:23

Kilka miesięcy temu pisaliśmy o plotkach związanych z potencjalną adaptacją bądź spin-offem gry Jedi: Upadły zakon, temat jednak nie zapadł się pod ziemię. Aktor zaś dolewa przysłowiowej oliwy do ognia.Cameron Monaghan, który jest pierwowzorem postaci Cala Kestisa (w sumie poniekąd zagrał go, nie tylko głosem), promuje swój najnowszy projekt, film „Paradise Highway”. Jak to zwykle w takich wypadkach bywa, udziela wywiadów. Jednym z ciekawszych dla nas była rozmowa ze Screen Rant. Zapytano go właśnie o tę informację na temat jakiegoś pojawienia się Cala w wersji aktorskiej.

Od razu odparł, że oczywiście, że byłby zainteresowany. I nie byłoby w tym nic niezwykłego, gdyby nie to, co dodał dalej. Dodał: że to wszystko, co może powiedzieć. Następnie się roześmiał.

Dalej pozostajemy więc w temacie nie plotek a spekulacji. Czy Cal dostanie serial, czy może gościnny występ w którymś z seriali? Wszystko jest możliwe. Aktora zobaczymy w sequelu gry, który zadebiutuje w marcu 2023. Zobaczymy, czy czekają nas powiązania z serialem „Obi-Wan Kenobi”.
KOMENTARZE (7)

Star Wars TV

Plotki o „Tales of the Jedi” #1

2022-08-01 17:35:48 RóżneMinęło już kilka dni od czasu, gdy pojawiły się spore przecieki z „Tales of the Jedi” - animacji o Ahsoce i Dooku. Tymczasem niejaki Aesokas znowu uaktywnił się na Reddicie i przekazał bardzo dużo nowych informacji o serii - dlatego przestrzegamy przed bardzo dużymi spoilerami, bo są to praktycznie opisy całych odcinków. Należy je co prawda traktować z dużą dozą ostrożności - sam leaker napisał, że nie jest pewny wszystkiego, a już zwłaszcza retconów powieści, bo po prostu nie jest osobą, której to oceniać. Jego post znajdziecie tutaj. Sporo informacji się powtarza, ale mamy też dużo nowych szczegółów.

(Spoiler):
 • Źródło Aesokasa nie jest pewne który odcinek z Dooku pojawi się jako pierwszy - prawdopodobnie ten z Windu, bo hrabia nie ma w nim brody. Na początku obaj z nich dostają zadanie zbadania śmierci mistrzyni Katri (lub Kathri), która miała zbadać problem na pewnej planecie, ale zanim to zrobiła, została zabita. Trafiają do dużego i nowoczesnego miasta, w którym zostają powitani z otwartymi ramionami przez mieszkańców - widać, że ci reprezentują postawę pro-Jedi. Rycerze udają się do senatora Larricka, u którego badają ciało - to znaczy samych zwłok nie widać, ale widz wie, co robią mężczyźni.

  Potem członkowie zakonu są sami i dzielą się swoimi podejrzeniami - coś jest nie tak, tubylcy zachowywali się zbyt podejrzanie. Mace sugeruje, by postąpić zgodnie z zalecaniami Rady, to jest zabrać ciało na Coruscant. Hrabia chce jeszcze zbadać sprawę, wywiązuje się mała kłótnia, a ponieważ Serenianin staje się przez nią nieco zestresowany, to Windu ostatecznie zgadza się na jego propozycję. Obaj udają się do lasu, czyli miejsca zbrodni. Senator powiedział im, że Katri została zabita przez rebeliantów, lecz okazuje się, że ślady po blasterach pochodzą z dużego okrętu należącego do miasta, który nadal unosi się nad drzewami. Jedi natychmiast zapalają miecze, Dooku rzuca się na przybyłych żołnierzy, lecz towarzysz go powstrzymuje. Windu tłumaczy atakującym, że gdyby Katri mogła dokończyć zadanie, to by ich zrozumiała (tu nie jest znany do końca kontekst). Po wszystkim rycerze udają się w drogę powrotną na Coruscant, podczas której Dooku mówi: „Dobrze, że rządzi nami nasza Rada, a nie polityka czy ego”.

  W stolicy oddają ciało, a Windu zostaje promowany na mistrza (acz tu źródło nie jest pewne - być może chodziło o miejsce w Radzie, a może oba. Aesokas przyznaje się, że nie ma aż takiej wiedzy, jeśli chodzi o lore Sagi). Hrabia nie dostępuje tego zaszczytu, co co smuci i złości jednocześnie, ale nie daje tego po sobie poznać. Mówi do towarzysza coś w stylu: „Obaj wykonaliśmy misję, dlaczego tylko ty dostałeś awans?” Jest jasne, że chodzi o to, jak zachowywał się w trakcie zadania - Rada jeszcze nie w pełni mu ufa.

 • W drugim odcinku Dooku wraz z padawanem - Qui-Gonem - mają uratować dziecko senatora, które zostało ukryte w zrujnowanej wiosce. Zgadzają się tylko dlatego, że sam polityk jest nieco skorumpowany i chcą lepiej go zrozumieć.

  Gdy dziecko trafia w ręce Jedi, przybywa sam senator z małą armią, gdyż ma nadzieję sam odbić potomka. Mężczyzna bierze za cel hrabiego, ale ten dusi go Mocą (a nie odcina głowę, jak przewijało się w różnych doniesieniach). Jinn próbuje powstrzymać mistrza, ale zostaje odepchnięty. Jest bardzo zszokowany jego zachowaniem. Ostatecznie to dziecko powstrzymuje Dooku. Tutaj nie ma zbyt wielu nowych szczegółów, ale Aesokas obiecał napisać więcej, jeśli się czegoś dowie.

 • W trzecim odcinku arystokrata znajduje się na Coruscant. Nie jest jasne czy nadal znajduje się w szeregach zakonu - źródło nie jest pewne, ale raczej tak. Akcja dzieje się w trakcie „Mrocznego widma”, tuż przed tym, jak Qui-Gon zaprezentował Anakina Radzie. Mistrz i były uczeń rozmawiają o Sithu, którego ten drugi spotkał na Tatooine. Dooku być może wie więcej, niż daje po sobie poznać, bo w tym momencie prawdopodobnie już współpracuje z Sidiousem.

  Potem przeskakujemy w czasie - widzimy pogrzeb Jinna. Przemowę głosi Ki-Adi Mundi, hrabia wygląda na bardzo smutnego. Potem widzimy jak Serenianin wykasowuje informację o Kamino z archiwów - jest spora implikacja, że robi to na polecenie Palpatine'a. Następnie opuszcza świątynię. Yaddle obserwuje go dyskretnie i nabiera podejrzeń.

  Dooku przybywa w miejsce, którym może być dzielnica Roboty na Coruscant (wcześniej była mowa o Geonosis, więc pewności nie ma) i rozmawia z Sidiousem. Dyskutują o upadku Maula (obaj są przekonani, że nie żyje) oraz śmierci Qui-Gona, wspomniany jest też Sifo-Dyas, choć nie wiadomo w jakim kontekście. Nagle wpada Yaddle i zapala swój miecz. Nie dostrzega kim jest Sidious, lecz bardziej interesuje ją kolega z zakonu. Pyta się go czemu to robi, a ten odpowiada, że przejrzał kłamstwa Jedi. Dochodzi do pojedynku, który jest bardzo imponujący - mistrzyni wykonuje mnóstwo kaskaderskich wyczynów. W końcu hrabia zdobywa przewagę, Sidious namawia go do zadania ostatecznego ciosu i tak się dzieje. Dooku otrzymuje tytuł Dartha Tyranusa. Nie jest jasne jak Jedi dowiedzą się o śmierci Yaddle.

 • Nie ma wiele nowych informacji o pierwszym odcinku o Ahsoce - tylko to, że jej matka zawsze przeczuwała, że dziewczynka jest wyjątkowa, a mała zostanie porwana przez tygrysa/niedźwiedzia do jaskini. Sam odcinek jest sporo krótszy od reszty, ale to dlatego, że jest w nim o wiele mniej historii.

 • W drugim epizodzie Anakin uczy Ahsokę konkretnego ruchu, którego padawanka nie może nauczyć się od lat. Dopiero mniej więcej w czasie trwania trzeciego sezonu TCW jej się to udaje i dostaje drugi miecz świetlny w nagrodę. Podczas prezentacji swoich umiejętności Radzie obserwują ją prawie wszyscy mistrzowie plus Depa Billaba i Caleb Dume. Po skończonych wyczynach dziewczyna pyszni się i stwierdza, że to była łatwizna.

  Potem następuje przeskok w czasie do rozkazu 66 - do sceny, w której Tano I Rex podchodzą do klonów. Wówczas Togrutanka wykorzystuje ruch, którego nauczyła się od Skywalkera. Odbywa się również rozmowa jej i kapitana, pojawia się także Jesse.

 • W trzecim odcinku widzimy Ahsokę na Naboo - przechodzi pod kolumnami i chowa się w tłumie na pogrzebie Padme. Jest bardzo smutna. W pałacu spotyka Baila Organę, który gani ją za przybycie na uroczystość - jest na to zbyt niebezpiecznie. Wybierają się na spacer na balkon rozciągający się nad jeziorem, po drugiej stronie widać most, na którym odbyły się uroczystości pogrzebowe. Rozmawiają o tym, co mają zamiar robić w najbliższym czasie - Tano stwierdza, że chce gdzieś osiąść, Bail daje jej komlink i mówi, żeby zadzwoniła, gdyby czegoś potrzebowała. Nagle pojawiają się klony z Gwardii Coruscańskiej, dziewczyna szybko się chowa. Następnie wyrusza na Raadę.

  Na miejscu przyjmuje imię Ashla i zajmuje opuszczony dom. W tle przewija się Kaeden. Togrutance bardzo ciężko się dopasować i czuje się samotna. Pewnego dnia ratuje Kaeden, którą o mało co nie przygniotła ciężarówka. Ahsoka szybko umyka, lecz dziewczyna ją dopada i oznajmia, że jej wybawicielka jest Jedi. Tano próbuje wmówić jej, że to pomyłka, lecz Kaeden upiera się i Togrutanka w końcu się poddaje. Prosi Raadankę, by ta utrzymała to w tajemnicy, a ta się zgadza. Potem była członkini zakonu idzie samotnie zjeść posiłek, lecz Kaeden zaprasza ją do ogniska. Wokół siedzą inne postaci, prawdopodobnie też z książki.

  Kilka tygodni później dziewczyny wyruszają po zapasy, gdy wracają, zastają wioskę całą w płomieniach. Okazuje się, że to jeden z towarzyszy Kaeden zobaczył Ahsokę i wydał ją Szóstemu Bratu (zakładając, że to nadal on). Tano nakazuje przyjaciółce pozostać na miejscu, a sama pędzi do walki. Inkwizytor pyta: „A kim ty jesteś?”. Togrutanka wpojedynkuje się z nim bez mieczy, unikając jego ataków. Ostatecznie zdobywa przewagę i sprawa, że jego broń wybucha, zabijając go. Nie widzimy sceny odkrwawienia miecza. Na ratunek przybywa Bail, który mówi, że Ahsoka, Kaeden i dwóch chłopców z jej ekipy są pierwszymi rekrutami rebelii.

 • (Koniec Spoilera)

  Zapraszamy do dyskusji na forum.
  KOMENTARZE (3)
Loading..