TWÓJ KOKPIT
0

Star Wars TV

Jon Favreau krótko o „Skeleton Crew”

2022-08-29 16:23:03Choć zdjęcia do serialu „Skeleton Crew” trwają, wciąż nie wiemy o nim zbyt wiele. To cecha wspólna wszystkich produkcji nad którymi czuwa Jon Favreau. W końcu jemu udało się ukryć przed szerokimi przeciekami Grogu czy Luke’a Skywalkera. Tym bardziej cieszy, że choć pewne rzeczy zostają potwierdzone. W tym wypadku chodzi o to, jak bardzo „Skeleton Crew” jest związane z „Mandoverse”.
Wszystkie te seriale nad którymi pracowaliśmy, czyli „The Mandalorian”, „Ahsoka”, „Księga Boby Fetta” a teraz „Skeleton Crew” istnieją w tym samym okresie czasowym. Dzieją się po „Powrocie Jedi”. A między VI a VII Epizodem jest 30 lat, których dotychczas nie eksplorowano w szczególności na ekranie.
Dalej Favreau wspomina o postaciach i możliwościach. Wiedzą, kto jest dostępny w tym okresie i może pojawić się w ich piaskownicy. „The Mandalorian” przedstawił bohaterów, zarówno nowych, jak i takich, którzy istnieli. W tym przypadku przedstawiono ich na ekranie, dla tych, którzy mogą ich nie kojarzyć. To daje szerokie możliwości do tego, by historie opowiadane serialach przeplatały się między sobą (i innymi źródłami). Twórcom daje to sporo możliwości do eksplorowania.

Warto tu zaznaczyć, że choć dochodziły nas wcześniej słuchy, iż „Skeleton Crew” będzie związane z „Mandoverse”, to tym razem dostajemy pierwsze oficjalne potwierdzenie. Media sugerują także, że Favreau, który miał swój duży wkład w rozwój MCU, chce podążyć tą samą drogą z serialami. Przeplatanie to jedna rzecz, druga to coś o czym słyszeliśmy wiele lat temu, czyli kulminacja zrobiona z kinowym rozmachem. Patrząc jak to obecnie wygląda, chyba można pokusić się o porównanie z „Avengers”. W każdym razie, póki co jeszcze jesteśmy daleko od finału, zwłaszcza, że Favreau obecnie na ten temat milczy.

Tam gdzie newsów nie ma, są na szczęście fani i spekulacje, bazujące na dość mocnym analizowaniu słów. Jak wiemy, pewną inspiracją dla „Skeleton Crew” ma być serial „Stranger Things”, który łączy elementy SF i horroru. I coś z tym horrorem jest na rzeczy. Natomiast fani połączyli to z najbardziej znanym gwiezdno-wojennym horrorem, czyli powieścią Joe Schreibera Szturmowcy śmierci. Wówczas tytuł - „Szkieletowa załoga” mogłoby nabrać innego sensu.

Serial „Skeleton Crew” prawdopodobnie zobaczymy w przyszłym roku. Miejmy nadzieję, na jakieś dodatkowe informacje podczas D23 Expo i Disney+ Day.
KOMENTARZE (5)

Star Wars TV

Plotki o „Ahsoce” #3

2022-08-29 15:29:20 Różne

Choć zaraz wrzesień i trzeba wracać do szkoły (lub pracy), to nadchodzące D23 może trochę osłodzi ten czas. Liczymy na trochę wieści o nowych produkcjach - czy znajdzie się wśród nich „Ahsoka”? Pewnie nie, ale z drugiej strony podczas Celebration wyciekł zwiastun, który co chwilę jest usuwany i ponownie wstawiany do Internetu, więc może coś się pojawi.

Wiemy już od jakiegoś czasu, że podobno jeden odcinek został już całkowicie złożony. Dave Filoni miał się spotkać z Rosario Dawson i powiedzieć jej, że oglądanie tego było dla niego doświadczeniem religijnym. Zobaczymy czy będzie i dla nas.Tymczasem przejdźmy do pogłosek, które w ostatnich dniach kręcą się głównie wokół Natashy Liu Bordizzo, która wcieli się w Sabine. Ostatnio aktorka miała urodziny i wstawiła zdjęcie plakatu z Mandalorianką, na którym podpisały się różne osoby - i jest teoria, że mogą znajdować się tam osoby z planu. Tutaj znajduje się link do posta osoby, która zidentyfikowała sporo podpisów. Mamy zatem Rosario Dawson (Ahsokę), Ivannę Sakhno (potwierdzona, ale jeszcze w nieznanej roli), Ricka (może chodzi o Famuyiwę, czyli jednego z reżyserów epizodycznych „Mandalorianina”), Brendana Wayne'a (kaskader wcielający się w Dina Djarina), Mary (prawdopodobnie Elizabeth Winstead, rzekomo Herę), Raya (Stevensona? grał Gara Saxona w animacjach), R.J.'a (tu nie wiadomo, użytkownik Reddita twierdzi, że może to być R.J. Mitte, ale tu po prostu nie ma dowodów), Tylera Williamsa (powszechne imię, ktoś taki pracował jako asystent produkcji w „Obi-Wanie”), Vanessę (może Marshall, która użyczała głosu Herze), Yvette (aktorka lub Marxer, dźwiękowiec z „Mando”) i Shakirę (nie piosenkarkę, a niejaką Barrerę, która podobno dostała angaż w serialu).Widać tam też na pewno kilku specjalistów od efektów specjalnych („VFX”). Sporo osób wspomina, że Natasha jest super w roli Sabine, a niejaka Ariana na dole po prawej pisze, że jest najfajniejszą „fioletowowłosą dziewczyną” (przynajmniej wiemy na jaki kolor zdecyduje się panna Wren). Ktoś na dole po prawej jest wymazany, a napis „The Force is Strong with You” przy podstawie celownika w hełmie wygląda jakby był napisany ręką Marka Hamila. Czyżby kolejne spotkanie z Lukiem? Być może.

Bordizzo udzieliła też wywiadu Hollywood Reporterowi. Rolę dostała, gdy wysłała swoje nagranie na casting - musiała odegrać scenę z „Top Guna” i jedną nową, która przypominała jej nieco coś, w czym mógłby pojawić się Han Solo. Była to scenka, w której starsza kobieta chciała zapłacić jej za pomoc, a ona odpowiadała coś w stylu: „Hej, paniusiu, mam własne problemy, więc przestań mi przeszkadzać”.

Ekipa zachęciła Natashę, by zobaczyła „Rebeliantów”, a ona uznała to za coś oczywistego. Zdaje sobie sprawę, że wchodzi w rolę postaci, którą już ukształtowała Tiya Sircar. Sabine ceni najbardziej za odwagę, ducha i lans, ale pokochała też innych członków załogi „Ducha”. Cieszy się zresztą, że jest w starwarsówku i tworzy Sagę.

Sama informacja o angażu nadeszła, gdy aktorka była na planie netfliksowej „Dziennej zmiany”. Miała z 16 nieodebranych połączeń od Sarah Finn, reżyserki castingów, która zazwyczaj zajmuje się Marvelem, więc Bordizzo myślała, że chodzi o to uniwersum. A potem padło pytanie czy lubi „Mandalorianina” i się zaczęło. Po kilku miesiącach spotkała Dave'a i Jona Favreau, który - sam jest też aktorem - powiedział, że rozumie stres związany z castingiem. Rola wampirzycy w filmie Netliksa wymagała sporej ilości treningu (nawiasem - na filmiku poniżej możecie zobaczyć jak sprawna jest kobieta), co stanowiło niezłą rozgrzewkę przed „Ahsoką”. Nie chodzi nawet o bycie wysportowanym, a o choreografię, o możliwość bycia poprowadzoną przez profesjonalistów. Kusiło ją też, by zapisać się na kurs malowania sprejem, ale ostatecznie zrezygnowała - bo Wren też nie uczyłaby się od kogoś, raczej by sama eksperymentowała.Na Celebration Natasha dopiero co zaczynała pracę na planie, ale teraz ta trwa już kilka miesięcy. Wedle aktorki to najlepsza robota w jej życiu, która daje jej dużo szczęścia.

A tymczasem wedle Jordana Maisona Sabine pojawi się w trzecim sezonie „The Mandalorian” - czyli zapewne będziemy mieli kolejną nitkę łączącą „Mandowersum”. I jednocześnie pannę Wren zobaczymy być może już w lutym przyszłego roku.Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (9)

Star Wars TV

Kolejne plotki o „The Acolyte”

2022-08-23 22:13:05

Czas na kolejne plotki o „The Acolyte”, niestety dość zdawkowe. Po pierwsze podobno znamy kolejną lokację w której ma być kręcony serial. To dalej Szkocja, ale tym razem Rannoch Moor.A przechodząc do spoilerów, których źródłem ponownie jest Aesokas. Tym razem mamy kilka informacji o Lordzie Sithów, określanego kryptonimem Paul. Będzie to biały mężczyzna po pięćdziesiątce o siwych lub białych włosach. Tu wiele informacji się powtarza, z tym co słyszeliśmy wcześniej, czasem tylko dochodzą szczegóły. Wiemy, że będzie bogaty, będzie handlował bronią, ale zobaczymy także jego czerwony miecz świetlny. Ale Aurę też widział na szkicach z czerwonym mieczem świetlnym.

Natomiast Akolici mają eksplorować jakieś świątynie na różnych planetach, ruiny użytkowników Mocy, ale to już będzie gdzieś po trzecim odcinku. Jedna z nich ma przypominać trochę planetę Zeffo z „Jedi: Upadłego zakonu”.

Kolejna ciekawostka to planeta Muunów, Scipio ma się pojawić w serialu. Śnieżna planeta z górami i wysokimi miastami z jakimiś mackami i dachami w kształcie dzwonów. Dość podobne do tego, co pokazano w „Wojnach klonów”.

Jeszcze jedna z planet ma mieć nazwę lub kod – Changbai.

Miejmy nadzieję, że na D23 Expo usłyszymy coś oficjalnie o projekcie.
KOMENTARZE (3)

Star Wars TV

Lucasfilm z 10 nominacjami do Saturnów

2022-08-15 10:36:29Nominacje do jubileuszowego, 50. już, rozdania nagród Saturn zostały niedawno ogłoszone przez Akademię Science Fiction, Fantasy i Horroru. Nagrody są przyznawane dla najlepszych dzieł filmowych i serialowych z gatunków: science fiction, fantasy i horror. W tym roku Lucasfilm również zebrał sporo, bo aż 10 nominacji za swoje seriale - przy czym w niektórych kategoriach więcej niż jedną. Z uwagi na zwiększanie się roli platform streamingowych coraz więcej kategorii jest podzielonych na dwie osobne - dla klasycznej telewizji i właśnie dla platform streamingowych. Poniżej możecie zobaczyć za jakie produkcje i w których kategoriach Lucasfilm został nominowany do nagród Saturn:

 • Najlepszy serial animowany: Parszywa Zgraja
 • Najlepszy serial science fiction (streaming): Mandalorianin
 • Najlepszy serial limitowany (streaming): Księga Boby Fetta
 • Najlepszy serial limitowany (streaming): Obi-Wan Kenobi
 • Najlepszy aktor w serialu telewizyjnym (streaming): Ewan McGregor (Obi-Wan Kenobi)
 • Najlepsza aktorka w serialu telewizyjnym (streaming): Ming-Na Wen (Księga Boby Fetta)
 • Najlepsza aktorka drugoplanowa w serialu telewizyjnym (streaming): Moses Ingram (Obi-Wan Kenobi)
 • Najlepsza kreacja młodego aktora lub aktorki w serialu telewizyjnym (streaming): Vivien Lyra Blair (Obi-Wan Kenobi)
 • Najlepszy występ gościnny (streaming): Hayden Christensen (Obi-Wan Kenobi)
 • Najlepszy występ gościnny (streaming): Rosario Dawson (Mandalorianin)

KOMENTARZE (9)

Star Wars TV

Zdjęcia do „The Acolyte” ruszą za kilka tygodni

2022-08-10 19:01:13

Mamy kolejną porcję informacji na temat „The Acolyte” od źródła Aesokas. Wciąż trudno potwierdzić jego wiarygodność, w każdym razie, cały czas nadaje.

Najciekawszą informacją jest status serialu. Otóż tym razem będziemy mieć łączone ujęcia z Volume (Stagecraft) oraz nakrywane na lokacjach. W ciągu kilku tygodni / miesiąca, mają zacząć zdjęcia z użyciem Stagecrafta, podczas gdy na lokację wyruszą na przełomie października – listopada. Jedną z lokacji, którą rozważają jest szkockie Ciathness (północ), ale bez podania szczegółów. Zdjęcia potrwają do maja w Shinfield Studios, Reading.

W sieci pojawiły się także informacje o konceptach. Podobno możemy oczekiwać jakiejś piramidy Sithów w stylu Malachore z czerwonym połyskiem. Zaś na lodowej planecie zobaczymy śnieżycę.

Kwestia Plagueisa w chwili obecnej zamieniła się teorię fanowską. Jak wiemy, jednym z bohaterów ma być generowany komputerowo obcy, którego określa się kodem Penn. Więc spekulacja zakłada, że to właśnie Penn mógłby okazać się Plagueisem. Na razie to jednak wróżenie z fusów.Z bardziej oficjalnych rzeczy, Amandla Stenberg, odtwórczyni głównej roli, przyznała, że Lucasfilm przyszedł do niej z ofertą udział u w tym projekcie i od razu właściwie mieli ją w głowie. To zdumiało młodą aktorkę. Obecnie Amandla szykuje się do roli, uczy się kung-fu, przygotowuje do przeprowadzki do Wielkiej Brytanii, no i czyta, ogląda i stara się oddychać „Gwiezdnymi Wojnami”. Twierdzi, że musi się zagubić w swojej pracy, ale traktuje ją jako błogosławieństwo, które ją spotkało.

Jednocześnie przyznała, że z projektem jest związana już od dłuższego czasu. Plotki na temat jej udziału słyszeliśmy jeszcze w zeszłym roku, ale dopiero teraz, na San Diego Comic Con, pozwolono jej oficjalnie ujawnić swój udział.Liczymy, że więcej na temat „The Acolyte” dowiemy się na D23 Expo, wliczając w to datę premiery na Disney+. Spekuluje się, że może to być późny 2023 lub wczesny 2024. Najnowsze określenie serialu to gwiezdno-wojenne „Igrzyska śmierci”.
KOMENTARZE (5)

Star Wars TV

Więcej plotek o aktorskim „Upadłym zakonie”

2022-08-08 16:52:23

Kilka miesięcy temu pisaliśmy o plotkach związanych z potencjalną adaptacją bądź spin-offem gry Jedi: Upadły zakon, temat jednak nie zapadł się pod ziemię. Aktor zaś dolewa przysłowiowej oliwy do ognia.Cameron Monaghan, który jest pierwowzorem postaci Cala Kestisa (w sumie poniekąd zagrał go, nie tylko głosem), promuje swój najnowszy projekt, film „Paradise Highway”. Jak to zwykle w takich wypadkach bywa, udziela wywiadów. Jednym z ciekawszych dla nas była rozmowa ze Screen Rant. Zapytano go właśnie o tę informację na temat jakiegoś pojawienia się Cala w wersji aktorskiej.

Od razu odparł, że oczywiście, że byłby zainteresowany. I nie byłoby w tym nic niezwykłego, gdyby nie to, co dodał dalej. Dodał: że to wszystko, co może powiedzieć. Następnie się roześmiał.

Dalej pozostajemy więc w temacie nie plotek a spekulacji. Czy Cal dostanie serial, czy może gościnny występ w którymś z seriali? Wszystko jest możliwe. Aktora zobaczymy w sequelu gry, który zadebiutuje w marcu 2023. Zobaczymy, czy czekają nas powiązania z serialem „Obi-Wan Kenobi”.
KOMENTARZE (7)

Star Wars TV

Kolejne spoilery do „The Acolyte”

2022-08-06 09:49:26

W sieci pojawiły się kolejne spoilery do serialu „The Acolyte”. Ich źródłem w dużej mierze wciąż jest Aesokass, ale nie tylko. Pomaga mu inne źródło, czyli MSW. Jak w przypadku poprzednich, wiarygodność Aesokassa musi być dopiero sprawdzona, ale jeśli nie chcecie znać przecieków, to lepiej przestać czytać.Pierwsza część tych doniesień znajduje się tutaj.

Paul wzbudził pewne kontrowersje i mnóstwo spekulacji. Skoro to Lord Sithów, zaczynający się na literę „P” to na pewno jest to Plagueis. To można było przeczytać w sieci. Źródła jednak stanowczo dementują tę pogłoskę. To inna postać. To Sith, który chyba nikogo nie lubi. Jest bogatym handlarzem broni i sprzedaje broń w wiosce Aury, żeby wieśniacy mogli odeprzeć atak. To biały, ludzki mężczyzna.

Jeśli chodzi o Plagueisa, to jednak odpowiedzialni za przecieki nie powiedzieli jeszcze wszystkiego. Zobaczymy, może się pojawi jeszcze.

Zobaczymy scenę w której Aura i Miri (jej siostra) płyną łodzią i starają się śpieszyć do swojej wioski, widząc jakiegoś potwora.

W drugim odcinku obcy ponownie zaatakują wioskę, ale tym razem mieszkańcy będą mieli już broń zakupioną od Paula. Paul, Aura i Theo walczą z obcymi, ale Theo polegnie.

Po śmierci Theo Aura wpada w furię Mocy i morduje obcych. Ale nie robi tego przy dzieciach w wiosce. Gdy przybywa do wioski, są już tam (w końcu) Jedi, ale są pojmani przez Paula. Paul rozkazuje Aurze ich zabić i zabrać ich miecze świetlne.

Jedną z tych Jedi jest Melody, która ma ważną rolę do odegrania w dwóch pierwszych odcinkach. Jest padawanką. Zaprzyjaźnia się z Miri. Jest też już całkiem dobrze wyszkolona, gdy Paul ją pojmał. No i potem kazał Aurze ją zabić.

Pojawił się też opis planety o kodowej nazwie Pióro. To dom olbrzymich przypominających robaki potworów. Możliwe, że mają wspólną świadomość, jak Geonosjanie. Żyją w wysokich górach pokrytych dziurami.

Miejmy nadzieję, że przy okazji D23 dowiemy się czegoś więcej o serialu Leslye Headland. Obecnie oczekujemy go gdzieś w 2023.
KOMENTARZE (9)

Star Wars TV

„Ahsoka” to dopiero początek

2022-08-05 16:03:05Jak wiemy zdjęcia do serialu „Ahsoka” trwają. I wciąż wiemy bardzo niewiele, więc każdy strzępek informacji jest dla nas bardzo interesujący. Natasha Liu Bordizzo, która gra Sabine Wren udzieliła krótkiego wywiadu magazynowi „Empire”. Fragmenty trafiły do sieci. Zdradza tam kilka ciekawostek.

Po pierwsze sama Sabine jej zdaniem jest dzielna i odważna, ale przy tym pełna wdzięku. Ma swoją drogę do przebycia, nie jest doskonała, więc popełnia błędy. Tyle, że stawka jest bardzo wysoka, by móc te błędy popełniać.

Mówiła też o Ahsoce. Niby znamy tę postać, ale nie wiemy co dokładnie się z nią działo w ostatnich latach. Będziemy odkrywać ją na nowo, ona teraz ma własną drogę do przejścia. Natasha nie chciała wchodzić w szczegóły.

Natomiast powiedziała jedną ważną rzecz. „Ahsoka” będzie samodzielnym serialem, czy rozdziałem w większej historii. Dobrze jest znać „Rebeliantów”, ale nie jest to konieczne.

Katee Sackhoff pojawiła się na Galaxy Conie. Zapytano ją o spotkanie Ahsoki i Bo-Katan. Ta odpowiedziała bardzo wymijająco, że bardzo lubi Rosario Dawson. Czy zatem jest szansa, że zobaczymy ich spotkanie już w „Ahsoce”?

I tu dochodzimy do ciekawostek, czyli spoilerów. Źródło te samo, co w newsie z „The Mandalorian”, więc wiarygodność niewielka, ciężka do zweryfikowania. Ale póki, co nie ma z czego wybierać, więc będzie o czym pospekulować. Po pierwsze zdaniem źródła Dave Filoni obecnie bardziej koncentruje się na „Ahsoce” i tym, co będzie jej kontynuacją, niż „The Mandalorian” czy „Księdze Boby Fetta”. Ale nie oznacza to, że powiązań nie będzie, wliczając to także „Skeleton Crew”.Przede wszystkim czeka nas kilka powrotów. W roli droida Huyanga usłyszymy ponownie Davida Tennanta. Wróci też generał Kalani, czyli kolejny droid z „Wojen Klonów”.

Są też potwierdzenia - Mary Elizabeth Winstead to Hera Syndulla. Temuera Morrison zagrał kilka postaci, także klony. Mena Massoud jest Ezrą, ale podobno będzie go niewiele w serialu. Głównie dlatego, że zobaczymy go pod koniec. Jak się ma to do obsadzenia Matthew Lawa o którym pisaliśmy tutaj? Na razie nie wiadomo.

Lars Mikkelsen to oczywiście Thraw i tu Dave nie szukał nikogo innego. Sam serial „Ahsoki” ma być raczej jej ścieżką do samouzdrowienia, którą przechodzi podczas szukania Ezry, dlatego Ezry i Thrawna ma być w serialu niewiele.

„Ahsoka” niby ma mieć jeden sezon, ale tylko dlatego, że będzie prowadzić do kolejnego serialu. Tam nacisk będzie położony na Thrawna i Ezrę. Serial nie ma na razie nazwy, ale kod produkcji to „Drużyna” (The Fellowship). Thrawn i Ezra będą mierzyć się z nowym zagrożeniem, które zostanie wprowadzone w serialu „Skeleton Crew”.

I tu akurat nie ma dokładnie wyjaśnionej informacji. Źródło mówi o dwóch postaciach, które się pojawią, ale czy w „Ahsoce” czy już w „Drużynie”, nie wiadomo. Są to Eli N. Vanto i admirał Ar’alani. Swoją drogą Eli zostanie wprowadzony do Mandoverse właśnie w „Skeleton Crew”.

Z innych plotek, Tom O’Connel, czyli jeden z dublerów Haydena Christensena w „Obi-Wanie Kenobim” także zagra w „Ahsoce”. Wraz z Haydenem mają grać Vadera. Strój ma być trochę inny niż widzieliśmy w serialu o Kenobim. Szczegółów nie ma. Ta informacja pochodzi z MSW, podobnie jak zdjęcie z planu „Ahsoki” poniżej. Te zrobiono w nocy. Niestety także nic nie widać.Ostatnie dwie plotki mówią o tym, że do obsady dołączyła Antje Traue. Na razie nie wiadomo w jakiej roli. Druga jest ciekawsza. Podobno zatrudnili sporo kaskaderów, którzy chodzą w metalicznych, kolczastych, wyglądających prymitywnie zbrojach. Nie są ani z Imperium ani nie są Mandalorianami. Źródło nie widziało ich dokładnie. Pozostaje czekać na kolejne doniesienia.

Na premierę „Ahsoki” musimy poczekać na 2023. Zobaczymy, czy na D23 we wrześniu coś powiedzą na jej temat.
KOMENTARZE (8)

Star Wars TV

Plotki o „Tales of the Jedi” #1

2022-08-01 17:35:48 RóżneMinęło już kilka dni od czasu, gdy pojawiły się spore przecieki z „Tales of the Jedi” - animacji o Ahsoce i Dooku. Tymczasem niejaki Aesokas znowu uaktywnił się na Reddicie i przekazał bardzo dużo nowych informacji o serii - dlatego przestrzegamy przed bardzo dużymi spoilerami, bo są to praktycznie opisy całych odcinków. Należy je co prawda traktować z dużą dozą ostrożności - sam leaker napisał, że nie jest pewny wszystkiego, a już zwłaszcza retconów powieści, bo po prostu nie jest osobą, której to oceniać. Jego post znajdziecie tutaj. Sporo informacji się powtarza, ale mamy też dużo nowych szczegółów.

(Spoiler):
 • Źródło Aesokasa nie jest pewne który odcinek z Dooku pojawi się jako pierwszy - prawdopodobnie ten z Windu, bo hrabia nie ma w nim brody. Na początku obaj z nich dostają zadanie zbadania śmierci mistrzyni Katri (lub Kathri), która miała zbadać problem na pewnej planecie, ale zanim to zrobiła, została zabita. Trafiają do dużego i nowoczesnego miasta, w którym zostają powitani z otwartymi ramionami przez mieszkańców - widać, że ci reprezentują postawę pro-Jedi. Rycerze udają się do senatora Larricka, u którego badają ciało - to znaczy samych zwłok nie widać, ale widz wie, co robią mężczyźni.

  Potem członkowie zakonu są sami i dzielą się swoimi podejrzeniami - coś jest nie tak, tubylcy zachowywali się zbyt podejrzanie. Mace sugeruje, by postąpić zgodnie z zalecaniami Rady, to jest zabrać ciało na Coruscant. Hrabia chce jeszcze zbadać sprawę, wywiązuje się mała kłótnia, a ponieważ Serenianin staje się przez nią nieco zestresowany, to Windu ostatecznie zgadza się na jego propozycję. Obaj udają się do lasu, czyli miejsca zbrodni. Senator powiedział im, że Katri została zabita przez rebeliantów, lecz okazuje się, że ślady po blasterach pochodzą z dużego okrętu należącego do miasta, który nadal unosi się nad drzewami. Jedi natychmiast zapalają miecze, Dooku rzuca się na przybyłych żołnierzy, lecz towarzysz go powstrzymuje. Windu tłumaczy atakującym, że gdyby Katri mogła dokończyć zadanie, to by ich zrozumiała (tu nie jest znany do końca kontekst). Po wszystkim rycerze udają się w drogę powrotną na Coruscant, podczas której Dooku mówi: „Dobrze, że rządzi nami nasza Rada, a nie polityka czy ego”.

  W stolicy oddają ciało, a Windu zostaje promowany na mistrza (acz tu źródło nie jest pewne - być może chodziło o miejsce w Radzie, a może oba. Aesokas przyznaje się, że nie ma aż takiej wiedzy, jeśli chodzi o lore Sagi). Hrabia nie dostępuje tego zaszczytu, co co smuci i złości jednocześnie, ale nie daje tego po sobie poznać. Mówi do towarzysza coś w stylu: „Obaj wykonaliśmy misję, dlaczego tylko ty dostałeś awans?” Jest jasne, że chodzi o to, jak zachowywał się w trakcie zadania - Rada jeszcze nie w pełni mu ufa.

 • W drugim odcinku Dooku wraz z padawanem - Qui-Gonem - mają uratować dziecko senatora, które zostało ukryte w zrujnowanej wiosce. Zgadzają się tylko dlatego, że sam polityk jest nieco skorumpowany i chcą lepiej go zrozumieć.

  Gdy dziecko trafia w ręce Jedi, przybywa sam senator z małą armią, gdyż ma nadzieję sam odbić potomka. Mężczyzna bierze za cel hrabiego, ale ten dusi go Mocą (a nie odcina głowę, jak przewijało się w różnych doniesieniach). Jinn próbuje powstrzymać mistrza, ale zostaje odepchnięty. Jest bardzo zszokowany jego zachowaniem. Ostatecznie to dziecko powstrzymuje Dooku. Tutaj nie ma zbyt wielu nowych szczegółów, ale Aesokas obiecał napisać więcej, jeśli się czegoś dowie.

 • W trzecim odcinku arystokrata znajduje się na Coruscant. Nie jest jasne czy nadal znajduje się w szeregach zakonu - źródło nie jest pewne, ale raczej tak. Akcja dzieje się w trakcie „Mrocznego widma”, tuż przed tym, jak Qui-Gon zaprezentował Anakina Radzie. Mistrz i były uczeń rozmawiają o Sithu, którego ten drugi spotkał na Tatooine. Dooku być może wie więcej, niż daje po sobie poznać, bo w tym momencie prawdopodobnie już współpracuje z Sidiousem.

  Potem przeskakujemy w czasie - widzimy pogrzeb Jinna. Przemowę głosi Ki-Adi Mundi, hrabia wygląda na bardzo smutnego. Potem widzimy jak Serenianin wykasowuje informację o Kamino z archiwów - jest spora implikacja, że robi to na polecenie Palpatine'a. Następnie opuszcza świątynię. Yaddle obserwuje go dyskretnie i nabiera podejrzeń.

  Dooku przybywa w miejsce, którym może być dzielnica Roboty na Coruscant (wcześniej była mowa o Geonosis, więc pewności nie ma) i rozmawia z Sidiousem. Dyskutują o upadku Maula (obaj są przekonani, że nie żyje) oraz śmierci Qui-Gona, wspomniany jest też Sifo-Dyas, choć nie wiadomo w jakim kontekście. Nagle wpada Yaddle i zapala swój miecz. Nie dostrzega kim jest Sidious, lecz bardziej interesuje ją kolega z zakonu. Pyta się go czemu to robi, a ten odpowiada, że przejrzał kłamstwa Jedi. Dochodzi do pojedynku, który jest bardzo imponujący - mistrzyni wykonuje mnóstwo kaskaderskich wyczynów. W końcu hrabia zdobywa przewagę, Sidious namawia go do zadania ostatecznego ciosu i tak się dzieje. Dooku otrzymuje tytuł Dartha Tyranusa. Nie jest jasne jak Jedi dowiedzą się o śmierci Yaddle.

 • Nie ma wiele nowych informacji o pierwszym odcinku o Ahsoce - tylko to, że jej matka zawsze przeczuwała, że dziewczynka jest wyjątkowa, a mała zostanie porwana przez tygrysa/niedźwiedzia do jaskini. Sam odcinek jest sporo krótszy od reszty, ale to dlatego, że jest w nim o wiele mniej historii.

 • W drugim epizodzie Anakin uczy Ahsokę konkretnego ruchu, którego padawanka nie może nauczyć się od lat. Dopiero mniej więcej w czasie trwania trzeciego sezonu TCW jej się to udaje i dostaje drugi miecz świetlny w nagrodę. Podczas prezentacji swoich umiejętności Radzie obserwują ją prawie wszyscy mistrzowie plus Depa Billaba i Caleb Dume. Po skończonych wyczynach dziewczyna pyszni się i stwierdza, że to była łatwizna.

  Potem następuje przeskok w czasie do rozkazu 66 - do sceny, w której Tano I Rex podchodzą do klonów. Wówczas Togrutanka wykorzystuje ruch, którego nauczyła się od Skywalkera. Odbywa się również rozmowa jej i kapitana, pojawia się także Jesse.

 • W trzecim odcinku widzimy Ahsokę na Naboo - przechodzi pod kolumnami i chowa się w tłumie na pogrzebie Padme. Jest bardzo smutna. W pałacu spotyka Baila Organę, który gani ją za przybycie na uroczystość - jest na to zbyt niebezpiecznie. Wybierają się na spacer na balkon rozciągający się nad jeziorem, po drugiej stronie widać most, na którym odbyły się uroczystości pogrzebowe. Rozmawiają o tym, co mają zamiar robić w najbliższym czasie - Tano stwierdza, że chce gdzieś osiąść, Bail daje jej komlink i mówi, żeby zadzwoniła, gdyby czegoś potrzebowała. Nagle pojawiają się klony z Gwardii Coruscańskiej, dziewczyna szybko się chowa. Następnie wyrusza na Raadę.

  Na miejscu przyjmuje imię Ashla i zajmuje opuszczony dom. W tle przewija się Kaeden. Togrutance bardzo ciężko się dopasować i czuje się samotna. Pewnego dnia ratuje Kaeden, którą o mało co nie przygniotła ciężarówka. Ahsoka szybko umyka, lecz dziewczyna ją dopada i oznajmia, że jej wybawicielka jest Jedi. Tano próbuje wmówić jej, że to pomyłka, lecz Kaeden upiera się i Togrutanka w końcu się poddaje. Prosi Raadankę, by ta utrzymała to w tajemnicy, a ta się zgadza. Potem była członkini zakonu idzie samotnie zjeść posiłek, lecz Kaeden zaprasza ją do ogniska. Wokół siedzą inne postaci, prawdopodobnie też z książki.

  Kilka tygodni później dziewczyny wyruszają po zapasy, gdy wracają, zastają wioskę całą w płomieniach. Okazuje się, że to jeden z towarzyszy Kaeden zobaczył Ahsokę i wydał ją Szóstemu Bratu (zakładając, że to nadal on). Tano nakazuje przyjaciółce pozostać na miejscu, a sama pędzi do walki. Inkwizytor pyta: „A kim ty jesteś?”. Togrutanka wpojedynkuje się z nim bez mieczy, unikając jego ataków. Ostatecznie zdobywa przewagę i sprawa, że jego broń wybucha, zabijając go. Nie widzimy sceny odkrwawienia miecza. Na ratunek przybywa Bail, który mówi, że Ahsoka, Kaeden i dwóch chłopców z jej ekipy są pierwszymi rekrutami rebelii.

 • (Koniec Spoilera)

  Zapraszamy do dyskusji na forum.
  KOMENTARZE (3)
Loading..