TWÓJ KOKPIT
0

Star Wars TV

„Light & Magic” z drugim sezonem

2023-10-27 22:25:35

W zeszłym roku na Disney+ zadebiutował serial dokumentalny poświęcony wytwórni efektów specjalnych Industrial Light & Magic. Serial był dziełem Lawrence’a Kasdana i Rona Howarda. „Light & Magic” koncentrowało się na początkach wytwórni efektów, dość ogólnikowo traktując inne okresy.Tymczasem Joe Johnston potwierdził, że skończyli właśnie nagrywać wywiady do drugiego sezonu. Na tę chwile nie ma żadnych innych informacji, kiedy możemy zobaczyć drugi sezon i czego można po nim się spodziewać.
KOMENTARZE (4)

Star Wars TV

O zapowiedziach Lucasfilmu słów kilka

2023-10-21 22:03:45

W USA ukazała się niedawno książka „MCU: The Reign of Marvel Studios”, której autorem jest Joanna Robinson. Właściwie niewiele ma to wspólnego z „Gwiezdnymi Wojnami”, ale pozycja ta ukazuje to, co się dzieje za kulisami Marvela i przy okazji częściowo też Disneya. Wliczając tam pewne tarcia i decyzje. Jedna z nich dotyczy „Gwiezdnych Wojen” i Lucasfilmu.

Według tego, co pisze Robinson, Bob Chapek uznawał strategię, w której należy dać fanom na coś czekać. Stąd nalegał wprost by zarówno Marvel, ale i Lucasfilm zapowiadali w miarę szybko kolejne pozycje, niezależnie w jakim stadium one były. Czyli nawet jeśli dopiero zaczęto przymierzać się do pomysłu, a ten zdawało się, że rokuje, to zapowiedź szła szybko. Kulminacją tego, było oczywiście wielkie przedstawienie z zapowiedziami na Disney+, które miało miejsce w grudniu 2020. Tam zapowiedziano choćby „Ahsokę”, „Rangers of the New Republic”, „Lando” czy „A Droid Story”.


Część z tych propozycji w ogóle nie doczekała się realizacji i już wiemy, że nie powstaną – jak „Rangers”. „Lando” dopiero niedawno ruszył, a o „A Droid Story” póki, co słuch zaginał. Do tego oczywiście dochodzą filmy jak „Rouge Squadron”. Efekt był taki, że Lucasfilm ogłaszał projekty, które były dalekie od fazy realizacji. Zaś Kathleen Kennedy dość dobrze w tym się czuła. Efekt był taki, że dwa lata później Bob Chapek sam zasugerował Kennedy, by nie ogłaszała nic nowego, skoro jest duża szansa, że nic z tego nie wyjdzie.

Oczywiście za każdym z tych niezrealizowanych projektów jest jakaś historia. Czasem bardziej dramatyczna, czasem mniej. Ale faktycznie obecnie Lucasfilm zdecydowanie ostrożniej podchodzi do zapowiedzi.
KOMENTARZE (6)

Star Wars TV

Teaser drugiej połowy pierwszego sezonu „Przygód młodych Jedi”

2023-10-15 16:42:55 YouTube

Ci, którzy niecierpliwie czekają na kolejną partię odcinków „Przygód młodych Jedi”, mogą już zacierać ręce: serial powróci na Disney+ i Junior już za trzy tygodnie, czyli 8 listopada.

Udostępniono w ostatnich dniach zwiastun, w którym prócz zapowiedzianych bohaterów z projektu multimedialnego „Wielka Republika”, zobaczymy święto Dnia Życia na Kashyyyku, jeszcze więcej wyścigów i tajemniczych miejsc, no i oczywiście wszystkich głównych bohaterów.Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (4)

Star Wars TV

Książkowi bohaterowie „Wielkiej Republiki” zadebiutują w „Przygodach młodych Jedi”

2023-10-10 19:51:04 IGN

Jeśli nie oglądaliście jeszcze „Przygód młodych Jedi”, bo uważacie, że nie jest to produkcja dla Was, to może niedługo zmienicie zdanie. Na IGN-ie ukazał się wywiad z pisarzem i scenarzystą Cavanem Scottem i wiceprezydentem ds. franczyzowych Jamesem Waughem. Podczas rozmowy ujawnili bardzo dużo o nadchodzących odcinkach serii.

Obaj panowie podkreślają jak ważne jest to, że Saga się rozrasta - i nie jest inaczej w przypadku Wielkiej Republiki, do której mnóstwo nawiązań znajduje się w „Jedi: Ocalałym”, a cały „Acolyte” dzieje się przecież w tej erze. A tym razem książkowi (i komiksowi) bohaterowie pojawią się na ekranie.

Po pierwsze, w nadchodzącej drugiej połowie pierwszego sezonu (w odcinku „Charhound Chase”) pojawią się Bell Zettifar (oczywiście wraz z wierną węgloogarzycą Żarką) oraz jego mistrz Loden Greatstorm. Wcielą się w nich odpowiednio Marcus Scribner (najbardziej znany z serialu ABC „Czarno to widzę”) oraz Matthew Yang King („Riverdale”). Scott powiedział, że kiedy przeczytał o bohaterach PMJ, a zwłaszcza o marzycielu Kaiu, to nie mógł wyobrazić sobie lepszego wyboru książkowych postaci - Brightstar i Zettifar jego zdaniem pasują do siebie naturalnie.

Odcinek ten poopowiada o oczekiwaniach chłopca oraz wielbieniu idoli. Loden przybędzie do swojej dawnej przyjaciółki, mistrzyni Zii, aby dokonać inspekcji nowych placówek Jedi. Kai będzie chciał zrobić jak najlepsze wrażenie, bo zna Bella i chciałby w przyszłości być taki jak on. Niestety nic nie pójdzie po jego myśli, bo Żarka zaginie. Obaj chłopcy ruszą na poszukiwania, które będą idealną okazją do tego, by Zettifar sprawdził się jako mentor młodszego kolegi.

Z kolei epizod „Stuck in the Muck” zabierze nas na (jeszcze niezniszczoną, a nawet jeszcze nieoddaną do powszechnego użytku) Latarnię Gwiezdny Blask. Nasi bohaterowie spotkają tam Estalę Maru - Kessurianina odpowiedzialnego za działanie stacji. Wcieli się w niego Liam O'Brien (Yogar Lyste w „Rebeliantach”, drobne rólki w „Parszywej zgrai”). Będziemy mieli okazję poznać inną stronę jego osobowości - a konkretnie jako nauczyciela. Maru do tej pory ukazywano raczej z boku, jako technika i organizatora, a od początku miał mieć wyjątkową więź z młodzikami i padawanami.

Ale to nie wszystko - na bystrookich fanów czeka więcej easter eggów. Nic niesamowitego, ale kto czytał książki/komiksy, ten się uśmiechnie.

Nowe epizody zadebiutują 8 listopada.

Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (6)
Loading..